Tip de redactie

Nieuwe Philips stand-alone DVD-recorder

Door Dries Arnolds, 17 februari 2002 22:0132 reacties, bron: LetsGoDigital

Bij LetsGoDigital is het bericht verschenen dat Philips tijdens de CES een nieuw model DVD-recorder heeft geïntroduceerd. Het gaat wederom om een model met de DVD+RW-techniek. De DVDR985 wordt al een stuk goedkoper geïntroduceerd dan de eerste DVD-brander van Philips, Eind februari zal de nieuwe recorder voor 999 dollar over de toonbank gaan. Naast een FireWire aansluiting beschikt de DVDR985 ook over een AC3 encoder en kan hij CD, CD-R, CD-RW, VCD, SVCD, DVD, DVD-R en natuurlijk DVD+RW afspelen. Wanneer dit model in Nederland kan worden verwacht is nog niet bekend.

Taigu gaf ons de tip.

Reacties (32)


Header-virussen omzeilen contentscanners

Door Jeroen P Hira, 17 februari 2002 20:5051 reacties, bron: Security Focus

De systeembeheerders hebben er weer een kopzorg bij, het is namelijk mogelijk om de virusscanner op serverniveau te omzeilen, dit volgens een bericht van Valentijn Sessink op SecurityFocus. Het is namelijk zo, dat een gedeelte van het virus ongezien in de header kan meeliften en - tot nu toe - alleen geactiveerd kan worden met behulp van Outlook Express. Het virus wordt genegeerd omdat deze na meerdere carriage returns in de header staat, terwijl Outlook Express de karakters onterecht als end-of-line interpreteert. Hierdoor wordt het gedeelte na de carriage returns een bijlage en kan met behulp van code een attachement worden gestart zonder dat deze geopend is door de gebruiker. Voorlopig zijn alleen Outlook Express gebruikers van versie 5.5 en 6.0 het slachtoffer, maar andere mailprogramma's kunnen ook open staan voor deze bug. De aanwezigheid van deze bug is nog niet uitgebreid getest op andere platformen, mailprogramma's en virusscanners. Hoewel Microsoft al verschillende keren een bericht heeft gehad van Sessink, is er nog geen enkel respons uit Redmond gekomen met betrekking tot deze bug. Valentijn Sessink kwam als volgt op het spoor van deze bug:

My first attention was drawn by a virus that sent a long header starting with "MIME-Version: 1.0^MContent-Type: multipart/related;". This was January, 18. A Slashdot posting about the famous "begin " bug made me test out a couple of Outlook weaknesses; I remembered the "^M" posting and - well, here it is.

Captain Blythe was zo vriendelijk om ons dit bericht te submitten

Reacties (51)


De technologische toekomst voorspeld

Door Matthijs Hakfoort, 17 februari 2002 19:1399 reacties, bron: Reuters

Reuters meldt dat Ian Pearson, medewerker van een divisie van BT, zijn jaarlijkse 'timeline' heeft gepubliceerd. In deze publicatie kijkt de man al sinds 1991 vooruit in de tijd en voorspelt hij welke gebeurtenissen in de toekomst zullen plaatsvinden. Tot nu toe heeft hij een accuratesse van 85% bereikt. De nieuwste editie van de timeline omvat 500 voorspellingen over de volgende 30 jaar.

Om eens enkele ontwikkelingen eruit te pakken: in 2012 zal de 'Orgasmatron' werkelijkheid worden. Een kunstmatige levensvorm die al je seksuele behoeften moet kunnen vervullen. Robots in het algemeen zullen een grote ontwikkeling doormaken, in 2015 moeten ze in staat zijn huishoudelijke klusjes te doen en te werken in bijvoorbeeld ziekenhuizen. Ook in de showbiz zal veel veranderen. in 2010 zullen een kwart van de beroemdheden computer-gegenereerde cyberbabes zijn.

Niet alle voorspellingen zijn echter zo positief. In 2025 zullen er in ontwikkelde landen meer robots dan mensen zijn en in 2030 zullen robots mentaal en fysiek superieur zijn aan mensen, en misschien niet meer zo willig ons te tolereren. Science-fiction films als The Matrix komen zo wel erg dichtbij. De mensheid vindt met iedere nieuwe technologische vinding ook nieuwe manieren uit om zichzelf ten gronde te richten, volgens Pearson. Overigens zijn de voorspellingen geen willekeurige invallen, maar onderbouwt Pearson zijn stellingen met informatie die hij krijgt via allerlei bronnen binnen verschillende sectoren, zoals nieuwsbulletins en seminars:

"Each new technology brings many benefits but also has a price. It is clear...that we are rapidly inventing new ways of destroying ourselves and that the risk to mankind is increasing exponentially," Pearson said.

He said while his timelines contain a fun element, they are far from being pure fantasy. He bases them on information sources including previous timelines, industry journals, technology bulletins and seminars.

"I have a fun job -- basically living in the future," Pearson told Reuters. "But I get very frustrated with today's technology, which I have been looking forward to for 15 years. My expectations have moved on another 15 years now."

Timeline Extract

Lees de volledige (zeer interessante) lijst voorspellingen in pdf-formaat hier.

Reacties (99)


Microsoft breidt uit richting opslag en beveiliging

Door Wouter Tinus, 17 februari 2002 16:3637 reacties, bron: C|Net

Microsoft blijft zoeken naar nieuwe markten om aan deel te nemen. Zo is recent een afdeling business storage opgericht, die zich bezig gaat houden met professionele opslag. Voor een hoop bedrijven is snelle, veilige en betrouwbare opslag van data meer dan belangrijk, en men is dan ook bereid om er veel geld in te steken. Men verwacht dat de markt tot negen miljard dollar is gegroeid in 2004. Toch is business storage volgens het softwarebedrijf nog steeds veel te verwarrend voor de meeste klanten, en daar ziet men een klein gat in de markt. Wat voor soort producten men wil gaan aanbieden is onduidelijk, maar er wordt gespeculeerd over een storage management module voor Windows 2000 of SQL Server. Verder zal een nieuw team gaan werken aan beveiligingssoftware. Eén van de eerste taken van deze groep is het uitbreiden van de functionaliteit van Internet Security & Acceleration server:

Microsoft ISA server The appetite for security software in general--and the ISA Server product in particular--could be big, Allchin said. "We think we can sell a lot more of it."

The ISA Server combines firewall features, Web caching and proxy services to speed content delivery and add security to corporate intranets. Allchin said that finding other products will be the goal of the group, not enhancing Microsoft's own security.

"This isn't about addressing issues in our products, but to manage the customer's networks in a secure manner," he said.

Lees verder op C|Net.

Reacties (37)


High-end IDE RAID controllers roundup @ X-Bit Labs

Door Mark Oosterveen, 17 februari 2002 16:0943 reacties, bron: X-Bit Labs

In navolging van het eerste deel van hun roundup, hebben de mannen van X-Bit Labs nu ook het tweede deel online gezet. Dit keer worden er drie nieuwe controllers op de pijnbank gelegd: de Adaptec 2400A, de 3ware 7810 en de Promise SX6000. Deze controllers werden tegen de drie controllers uit de vorige test afgezet: de Promise SuperTrak100, de Adaptec AAA-UDMA en de 3ware 6400 (waarvan er twee al in een review getest werden). Het afzetten tegen de laatste drie kaarten geldt echter als raamwerk, aangezien deze met verouderde drivers getest zijn, en de markt voor IDE RAID controllers erg snel groeit:

3ware Escalade RAID controllers (klein) "As I have already mentioned, the IDE RAID controller market is progressing very rapidly. There are three leading players in this market currently: Promise, Adaptec and 3ware, and all of them have already released their second generation RAID 5 controllers, which actually pushed me to carry out this second testing session."

X-Bit Labs concludeerde in deze tweede test dat de Adaptec 2400A het goed doet in het schrijfwerk, en daarom een prima oplossing is voor database-servers. De Promise SX6000 controller is de juiste kaart voor iedereen die een kleine webserver op wil zetten. De Promise kaart heeft ook een meerwaarde omdat de kaart zes IDE RAID channels ondersteunt. De 3ware 7810 is een prima kaart door zijn goede performance in elke denkbare configuratie. De controller heeft niet een grote cache-buffer, maar scoort toch goed. De 3ware-controller is dankzij het ondersteunen van een 64 bit PCI bus een goede kaart voor het werken met grote bestanden en videostreaming.

Met dank aan RawPeanut die dit in onze nieuwssubmit gooide.

Reacties (43)


Dell zag omzet vierde kwartaal dalen

Door Robin van Rootseler, 17 februari 2002 15:4615 reacties, bron: Automatisering Gids

De Automatisering Gids meldt dat Dell de omzet in het vierde kwartaal van zijn boekjaar 2002 met 7 procent zag dalen ten opzicht van dezelfde periode van boekjaar 2001. De winst steeg daarentegen in het vierde kwartaal met vijf procent. Dit lijkt mooier dan dat het is, aangezien Dell in het vierde kwartaal van boekjaar 2001 een voorziening van 105 miljoen dollar nam, vanwege het inkrimpen van het personeelsbestand en het sluiten van enkele bedrijfslocaties. Als we deze voorziening buiten beschouwing laten is er in beide kwartalen ongeveer dezelfde winst geboekt. Hieronder een gedeelte uit het artikel:

Dell LogoTen opzichte van het derde kwartaal is wel van een vooruitgang sprake. De omzet steeg ten opzichte van de periode augustus tot en met september 2001 met 8 procent, de winst met 6,4 procent. Die groei is vooral te danken aan de opbloei van de vraag van consumenten naar pc's. De omzet in thuis-pc's steeg ten opzichte van det derde kwartaal met 40 procent naar 1,6 miljard dollar.

Met dank aan TweakerWannabe voor de tip.

Reacties (15)