Active Media heeft een viertal ssd's aangekondigd in zijn Predator-X7-serie die zijn voorzien van de JMF612-controllerchip van Jmicron. Deze geheugencontroller zou moeten afrekenen met de tekortkomingen van zijn voorganger, de JMF602.
De vier ssd's beschikken over een opslagcapaciteit van 32, 64, 128 of 256GB en zijn voorzien van een sata300-interface. De Predator-X7-ssd's zijn voorzien van de JMF612-geheugencontroller. Deze chip moet de veel bekritiseerde JMF602 aflossen. De JMF602-controller, die in veel oudere ssd-drives is te vinden, zou door een slechte optimalisatie na verloop van tijd steeds slechtere lees- en schrijfprestaties veroorzaken. De JMF612 van Jmicron, gebaseerd op een ARM9-core, kent dit probleem niet langer, zo stelt de fabrikant.
De geheugencontroller in de ssd's wordt bijgestaan door 128MB cache-geheugen. Via acht datakanalen wordt de data uit het mlc-flashgeheugen uitgelezen, waarbij sequentiële leesacties een snelheid van 280MBps zouden kunnen behalen. Bij schrijfacties ligt de snelheid op 180MBps. Over de random read/write-prestaties is nog niets bekend.
Opvallend is dat de Predator-X7-ssd's voorzien zijn van een mini-usb 2.0-aansluiting. Hierdoor is het volgens de fabrikant eenvoudiger om data van een traditionele hdd te klonen naar de solid state drive. De ssd's zullen vanaf november ook buiten de VS verkrijgbaar zijn, via onder andere Amazon. Het 32GB-model gaat 149 dollar kosten, terwijl de 256GB-ssd 699 dollar moet opbrengen.