Microsoft wil volgens de New York Post opnieuw met Yahoo onderhandelingen gaan beginnen om tot een overname te komen. De softwaregigant wil volgens de anonieme bronnen snel een grote slag slaan, nadat aartsvijand Google vorige maand DoubleClick wist te bemachtigen.
Volgens de Amerikaanse krant zijn de twee partijen al langer in informeel overleg met elkaar, maar zet Microsoft nu alles op alles om tot een overname te komen. Het bedrijf uit Redmond zou Goldman Sachs hebben aangetrokken om de onderhandelingen te begeleiden. Insiders op Wall Street menen dat Yahoo 50 miljard dollar moet gaan kosten, terwijl de huidige beurswaarde ongeveer 38 miljard dollar bedraagt.
Microsoft zou niet alleen getergd zijn door de mislukte overname van DoubleClick, maar ook gefrustreerd raken door het verlies van diverse lucratieve reclamecontracten aan Google. Zo wist de zoekreus in 2005 voor de neus van de softwaregigant een miljardendeal met AOL uit het vuur te slepen. Indien het Microsoft lukt om Yahoo in handen te krijgen, kan het zijn positie in de online reclame flink verstevigen. De twee bedrijven hebben bij elkaar opgeteld een aandeel van 27 procent in de markt voor online search advertising, tegenover 65 procent van Google. Bij traditionele webreclame, zoals banners en buttons, zou het gat zelfs tot dertien procent kunnen slinken. Analisten menen dat veel van Yahoo's en Microsofts diensten complementair zijn: MSN zou goed in de smaak vallen bij een ouder publiek, terwijl Yahoo met zijn entertainmentaanbod de jongere generaties weet aan te spreken. Daarnaast zou Microsoft de beschikking krijgen over een enorme hoeveelheid Yahoo-content, die het exclusief voor onder andere zijn Xbox Live-dienst en de Zune-producten kan inzetten.