Oracle verlaagt overnamebod PeopleSoft

Oracle heeft zijn bod op branchegenoot PeopleSoft verlaagd van 26 per aandeel naar 21 dollar per aandeel, een bod dat volgens het bedrijf beter overeenkomt met de gewijzigde marktomstandigheden. Sinds Oracle in juni 2003 voor het eerst kenbaar maakte dat het zijn concurrent in de markt voor zakelijke software over wilde nemen, heeft het enkele malen het bod op diens aandelen verhoogd. Het nieuwe bod ligt 21 procent boven de slotkoers van het aandeel PeopleSoft gisteren. Met de nieuwe prijs die de databasegigant per aandeel wil betalen zou de totale koopsom dalen van 9,4 naar 7,7 miljard dollar. Deze stap komt niet onverwacht, omdat het aandeel PeopleSoft in drie maanden tijd ongeveer 20 procent minder waard geworden is. Het bedrijf zelf beschuldigt Oracle ervan de bedrijfsgang te frustreren door de onverzettelijke houding in de overnamezaak.

Oracle hoofdkantoor in Redwood Shores, CaliforniëOracle-topman Jeff Henley liet in een verklaring weten dat hij er vast van overtuigd is dat een overname voor beide partijen gunstig zou zijn. Op 7 juni start het beroep van Oracle tegen de beslissing van de antitrustafdeling van het Department of Justice om geen toestemming te verlenen voor de fusie. Als het bedrijf toch zijn gelijk haalt verwacht de president, Charles Phillips, uiteindelijk voor het eind van dit jaar de deal rond te hebben. In dat geval moet hij overigens nog wel de raad van bestuur van PeopleSoft óf diens aandeelhouders voor zich zien te winnen, iets dat in de afgelopen elf maanden niet bepaald veel succes heeft gehad.

Door Henk-Jan de Boer

15-05-2004 • 19:58

14

Bron: Reuters

Lees meer

Reacties (14)

14
12
4
0
0
0
Wijzig sortering
Volgens mij wil PeopleSoft toch echt niet met Oracle in zee. Ze houden het nu al maandenlang af.
Ja, wat Peoplesoft wil maakt eigenlijk niet zo veel uit, in dit geval gaat het om de aandeelhouders. Als genoeg aandeelhouders hun aandelen verkopen is de deal gesloten.
Anoniem: 86113 15 mei 2004 20:17
De druk die Oracle 11 maanden lang heeft uitgevoerd zal waarschijnlijk toch wel iets te maken hebben met de daling van het aandeel PeopleSoft
Ik stel voor dat t.net geen nieuws meer post over deze Oracle - Peoplesoft "soap" tot de overname daadwerkelijk heeft plaats gevonden.

Het zijn waarschijnlijk de meest slaapwekkende nieuwspost die er zijn... en dat al bijna een jaar lang...
Anoniem: 70626 @Jorik15 mei 2004 20:54
dan lees je ze toch niet.

sommige mensen vinden het wel intressant.
Willen die mensen dan even reageren en mij van mijn ongelijk overtuigen? ;)
Nou ik wel hoor }> NOT
Ik vind zulksoort nieuws ook meer iets voor een koers-achtige nieuws site niet voor computernieuws.

Oracle maakt wel leuke database systemen, als het daarover zou gaan hadden we er wat meer aan als tweakers :)

/edit

@Buurmeisje
Ik doe alleen maar vakkenvullen als bijbaan hoor, kzal het trouwens ff wijzigen in m'n profiel.
Ja ik. Ik vind dit soort info zeker wel interessant. Niet iedereen verdient z'n geld met vakkenvullen, er zijn ook mensen die aandelen interessant vinden. :)
Maar auto tunen heeft niet veel met het onderwerp van tweakers.net te maken he?
Anoniem: 52520 @Jorik16 mei 2004 00:42
Als je er last van hebt, dan klik je de titel toch niet aan...

Ik ben (om meerdere redenen) wel degelijk geïnteresseerd en wil dus graag dit soort berichten hier blijven lezen.
hier stond iets doms
kheb een goeie tip aan peoplesoft om hun koers terug naar boven te krijgen:

SUE THE ENTIRE WORLD :+

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.