Aandeelhouders verlangen hoger overnamebod van Oracle

In een persbericht van Reuters lezen wij dat de aandeelhouders van Oracle erop aandringen om het bod op zijn kleinere concurrent PeopleSoft drastisch te verhogen. Het eerste bod van Oracle bedroeg 5,1 miljard dollar, een bedrag wat volgens analisten qua hoogte alleen bedoeld kan zijn om PeopleSofts plannen om een fusie met J.D. Edwards & Co aan te gaan te dwarsbomen. Indien deze fusie doorgang vindt, zal het gefuseerde bedrijf op het gebied van zakelijke software-applicaties een fractie groter zijn dan Oracle. Het bod van 5,1 miljard dollar komt neer op zestien dollar per aandeel.

Oracle LogoPeopleSoft zou pas bereid zijn om weer te gaan praten indien een hoger bod minimaal twintig dollar per aandeel bedraagt. Gisteren schroefde PeopleSoft de druk op door de mogelijke voorwaarden bij een overname aan te passen, waardoor geen goedkeuring door de aandeelhouders van zowel PeopleSoft als J.D. Edwards & Co benodigd is, iets waar PeopleSoft volgens Oracle's topman Larry Ellison duidelijk op uit is.

Door Mark Oosterveen

Nieuwsposter / reviewer

17-06-2003 • 22:11

10

Bron: Reuters

Lees meer

Reacties (10)

10
10
9
7
1
0
Wijzig sortering
Wordt weer een politiek spelletje gespeeld door PeopleSoft.

Kunstmatig een hoger bod afdwingen. (boven de intrinsieke waarde van het bedrijf)

Of dat nou zo verstandig is voor een bedrijf als Oracle in de huidige economische atmosfeer... twijfelachtig
Anoniem: 70896 @DSmarty17 juni 2003 22:49
Dat is helemaal geen politiek spelletje van PeopleSofte het bod lag slechts 6% boven de waarde van de aandelen terwijl het in deze sector normaal is om er 20% boven te zitten

Als aandeelhouder zou ik nooit de aandelen voor die prijs weg doen dan kun je beter een jaartje wachten tot de aandelen weer in hoogconjuctuur zitten
tja

Het zijn weer de hoge pieten die er vet aan gaan verdienen, zij bezitten immers vaak de meeste aandelen. Eenmaal verkocht tegen een achterlijke winst gooien ze het bijltje er bij neer. dat het bedrijf naar de klote gaat maakt ze geen hol uit... zo gaat het nu eenmaal in de zakelijke markt. :r
Wat zou jij dan doen als je $2 miljard zou krijgen?

Juist ja, cashen en dan een nieuw bedrijf opzetten
Het doel van een onderneming is inderdaad winst maken, maar dan wel even het ethische punt scherp in de gaten houdende. Wat DIT soort managers doen is over de rug van de werknemers _who cares who the are_ vette winst maken, en gewoon weg niet meenemen in de overweging of er misschien wel eens een familie van moet vreten. En neen, ik ben geen SP'er of what the fuck dan ook. het is gewoon dat het ook allemaal wat _minder_ kan.

tuurlijk, ik zal ook graag vette winst willen maken, maar ik zou toch wel stil staan bij de mensen die er de dupe van worden.
En weet je al wat er gebeurt met de koers van een bedrijf als je ff 2 miljard aan aandelen casht? :)
Dit is normaal bij een overname. Anders zou je de aandelen nooit krijgen. Wie verkoopt er nou iets voor minder dan wat het waard is?
Ik denk niet dat de huidige economie een hele grote invloed heeft op bedrijven als Oracle. Vooral niet als het om overnames gaat.
Zit inderdaad wat in. Het lijkt nu wel niet het goede moment om bedrijven over te nemen, omdat het slecht gaat met de economie, maar op zich is het nu eigenlijk best slim.

Veel bedrijven hebben namelijk toch grote kapitalen achter voor overnames, en daar verandert een laagconjunctuur weinig aan, zolang maar niet een te groot deel van dit kapitaal belegd is. Daarnaast is het grote voordeel natuurlijk dat het over te nemen bedrijf op dit moment op de beurs relatief weinig waard zal zijn ten opzichte van de koers bij een hoogconjunctuur. Ondanks dat het bedrijf nu dus ook mindere resultaten zal boeken door het huidige economische klimaat, is het wel vrij goedkoop over te nemen. Daarom zijn sommige bedrijven hier juist nu mee bezig. Een goed voorbeeld hiervan is Heineken, dat deze strategie in het verleden vaker heeft toegepast, en recent nog de grootste overname in haar geschiedenis heeft gedaan.
Anoniem: 81977 17 juni 2003 22:21
In een persbericht van Reuters lezen wij dat de aandeelhouders van Oracle erop aandringen om het bedrijf op zijn kleinere concurrent PeopleSoft drastisch te verhogen.
"bedrijf" moet bod zijn lijkt me!! :)

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.