Anker heeft de Solarbank 4 Pro aangekondigd, de opvolger van de in Nederland populaire Solarbank 3 Pro-accu. De vierde versie heeft een hoger vermogen van 2500W en met 5kWh bijna twee keer zoveel opslagcapaciteit.
Het vermogen van 2500W werkt alleen als de lfp-accu op een eigen groep zit, anders is de maximale output 800W. Bij de Solarbank 3 was het maximale vermogen nog 1200W. De nieuwe versie heeft ook een grotere accu van 5kWh. Bij de oude versie was dit 2,7kWh. Deze capaciteit is bij de 4 opnieuw uit te breiden, nu tot 30kWh met maximaal vijf uitbreidingsaccu's. Bij de oude versie was dit maximum 16,1kWh.
Op de Solarbank 4 kunnen volgens Anker ook meer zonnepanelen met een groter totaalvermogen worden aangesloten. Anker spreekt van 4 MPPT-ingangen om 12 zonnepanelen met een maximaal totaalvermogen van 5000W aan te sluiten. Bij de eerdere plug-inthuisaccu was dit nog maximaal 8 zonnepanelen met in totaal 3600W.
Anker zegt dat de accu een levensduur heeft van 10.000 laadcycli en ongeveer 15 jaar. De accu bevat ook een off-gridmodus met noodstroomfunctie. In geval van stroomuitval zou de accu dan binnen 10 milliseconden kunnen inschakelen om de stroomvoorziening over te nemen. De accu kan ook slim laden om op goedkope momenten te laden en bij piektarieven te ontladen. De accu is ook IP66 gecertificeerd tegen water en stof en zou met temperaturen van -20 tot 55 graden Celsius werken.
De Anker Solix Solarbank 4 E5000 Pro is vanaf dinsdag te koop voor 2399 euro en wordt vanaf 12 juni geleverd. De uitbreidingsaccu's kosten 1699 euro per stuk. De Solarbank 4 werkt overigens ook met de eerdere BP1600- en BP2700-accu's.
:strip_exif()/i/2008171422.jpeg?f=imagenormal)