Anker brengt plug-inthuisaccu met vermogen van 3500W en capaciteit van 7-42kWh

Anker brengt een nieuwe thuisbatterij uit met aansluiting op het stopcontact en een vermogen van 3500 watt. De Solarbank Max AC kost 2499 euro voor de hoofdaccu en 1999 euro per stuk voor uitbreidingsmodules. Inschrijven voor de voorverkoop kan vanaf nu en geeft korting.

Anker biedt een earlybirdkorting van 400 euro plus 300 euro voor een extra module. Voorinschrijvers voor de verkoop krijgen ook een gratis P1-energiemeter. Deze promotieactie loopt van 9 april tot en met 25 mei en het verzilveren van de korting kan van 26 mei tot en met 7 juni, meldt Anker in de voorwaarden. Leveringen beginnen eind juni.

De leverancier belooft een levensduur van 15 jaar, gebaseerd op 10.000 cycli, en 100 procent compatibiliteit met bestaande zonnepanelen. Het hoge vermogen van de nieuwe thuisaccu zorgt ervoor dat deze ook apparaten met een hoog stroomverbruik kan voorzien van stroom. Voor het leveren van 3500W output is wel een aparte stroomgroep nodig. In combinatie met een Power Dock Pro valt 5000W te halen.

Van 7 tot 42kWh

De opslagcapaciteit van 7kWh is met extra modules uit te breiden tot maximaal 42kWh. Deze capaciteit voorkomt teruglevering aan het energienet op dagen met veel zonlicht. De basiseenheid van de Solarbank Max AC voorziet volgens de fabrikant in het nachtelijke stroomverbruik van een gemiddeld Nederlands huishouden. Dat zou namelijk tussen de 6 en 8 kWh liggen tussen zonsondergang en zonsopgang.

De nieuwe thuisaccu is via AI-assistent Anka te bedienen met spraak. De assistent geeft ook realtime berekeningen van het verbruik en voorspellingen daarvoor met het oog op het terugverdienen van het apparaat. Daarnaast biedt de Solarbank Max AC domotica-integratie met bijvoorbeeld opensourceplatform Home Assistant en ondersteunt het handelen op de onbalansmarkt voor energie.

Voor de Home Assistant Community Store biedt Anker ook zelf een integratie aan, waarmee lokaal gebruik geheel zonder clouddiensten mogelijk is.

Anker SOLIX Solarbank Max AC. Bron: Tweakers
Anker SOLIX Solarbank Max AC. Bron: Tweakers

Door Jasper Bakker

Nieuwsredacteur

09-04-2026 • 17:42

305

Submitter: Sjeppie30

Reacties (305)

305
302
244
6
0
30

Sorteer op:

Weergave:

sjonge dit gaat zeker fout als men er geen eigen groep voor maakt.... 3500watt zelf stekkeren...
3500 W als het wordt aansloten op een eigen groep, volgens dit artikel. Als je 'm als stekkeraccu gebruikt op een willekeurige plek, dan is het maximum 800W.
Leuk, maar iedereen kan natuurlijk dat ding gewoon op 3500w instellen, zonder dat er verstand van elektra vereist is. Je hebt geen electricien nodig om dit deze te installeren, die normaal het advies zou geven om deze niet op 3500w te zetten.
Iedereen kan ook zes waterkokers op één verdeeldoos zetten en zo overbelasting veroorzaken.

De electriciteit binnen een huishouden is niet 100% gegarandeerd fool-proof, dat was het nooit en als je dat nu ineens wel verwacht, stel je eisen waar je bij letterlijk alle andere apparaten gewoon langsheen kijkt.
Behalve dat dan de stop eruit vliegt. In dit geval brand je huis af.
Als de stop eruit knalt brand je huis toch niet af? Kun je dit uitleggen? :P
De automaat meet wat er door hem gaat.

Als jij achter een automaat zowel opwek als een verbruiker zet heb jij stroom lopen die niet door de automaat gaat. Je kan dan ook nog een de max stroom van je automaat vragen = kabels in de muur gaan smelten en brand vatten.

2de probleem waar je nog sneller gaat tegenlopen is het stopcontact zelf, op zich zouden die 3500w aan moeten kunnen als het nieuwe zijn maar in de praktijk is dat eerder een korte piek, zeker niet continu en op voorwaarde dat ze goed aangesloten zijn. De stopcontact lader van een EV was vroeger 2200W continu, bij nieuwere wagens zie ik 1600W en 1300W, teveel problemen met gesmolten stopcontacten of verlengkabels. 3500W continu op een stopcontact? Gaat hoogst waarschijnlijk smelten bij de meeste.

En dan zijn we nog altijd compleet het fenomeen DC lekkage aan het negeren, die automaten en verliesschakelaars is AC beveiliging, die schakelen niet tegen DC fouten en kunnen ook blind worden bij DC lekkage waardoor ze ook niet meer schakelen bij AC fouten.

[Reactie gewijzigd door sprankel op 9 april 2026 21:56]

In het kort: de batterij kan 15-16 ampere terugleveren binnen de groep, daarmee kan je 32A consumeren binnen de bedrading van de groep tot de automaat B16 er uitklapt. Aangezien je binnenshuis bedrading 2.5 mm2 dik is en voor 32 A minimaal 4 nodig is zal de bedrading oververhitten en kan er brand ontstaan.

In het gunstige geval zal er kortsluiting ontstaan door het smelten van de draden, maar reken maar wel op vonken en ‘vuurwerk’ in je leidingen en meterkast.

Binnen je meterkast moeten de draden ook 6mm2 zijn voor het gedeelte waar dit kan gebeuren, 10mm2 wordt soms ook al gebruikt. 4mm2 is niet meer van deze tijd (reken zonnepanelen, net aansluiting en accu kan al tot 75A oplopen als je alles zou maximaliseren 50A of meer is zeker niet meer bijzonder).

[Reactie gewijzigd door mjl op 9 april 2026 22:38]

Yep. Hier is alles in de meterkast 6mm2.

zelfs sommige installateurs van inductiekookplaten hebben dit niet goed in de smiezen, heb ik gemerkt.
2.5mm2 is berekend op een relatieve afstand en een stroom van maximaal 20-25A hierdoor is een groep met 16A afgezekerd. In de meterkast zitten hele korte draden waardoor 2.5mm makkelijk kan voor 25A.

afstand is een factor van de weerstand van een draad. een hogere weerstand is een hoger vermogen opgenomen door de draad (P= I^2 x R).

De meeste huizen hebben ook per fase 3x25A. waar de woning op afgezekerd is. je gaat vrijwel nooit op de limieten van de korte 6mm2 aders komen. helemaal niet in woonhuizen.

4mm2 lijkt mij logisch al zal buiten uitzonderlijke gevallen 2.5mm2 in de meterkast voor 99% van de gevallen voldoen.
Je leest de comment verkeerd.
Urk leest de comment 'te' goed.
Tenzij iemand een verlengsnoer met 1mm² draad pakt ofzo.
Bij die zes waterkokers zou normaal de stop eruit vliegen, maar als op dezelfde groep ook die batterij terug aan het leveren is, kan er veel meer dan die 16 ampere door de kabel heen gaan, aangezien het dan niet door de stop heen gaat.

Daarom zijn de meeste ook begrenst op 800 watt, want dat valt binnen de marge van 20 ampere.
Het verschil is dat dit apparaat 3500 watt kan leveren en kan gebruiken. Als dit gecombineerd wordt met een extra gebruiker, kan in dit geval 7000 watt pas zorgen voor het springen van de zekering.
Hoe 'weet' zo'n apparaat dat dit een aparte groep is met een reguliere stekker ? Hoe stel je dat in?
Hoe stel je dat in?
Via de app.
Dus het kan fout gaan.

Dus het zal een keer fout gaan (Murphy).
Alles kan fout gaan, dat is niet ineens heel nieuw.

Electriciteit in een huishouden is niet 100% veilig en niet 100% gegarandeerd fool proof.

Iedereen kan gewoon een verlengsnoer overbelasten, water opzuigen, de föhn meenemen onder de douche en nog een miljoen andere dingen.

Inderdaad, als je de expliciete waarschuwingen in de app negeert kan het fout gaan - zoals alle dingen met electriciteit. Laten we niet doen alsof dat ineens heel nieuw is.
Een föhn meenemen in de douche, daarvan weet zelfs mijn dochter, dat moet ik niet doen.

Als ze een alleen thuis feestje heeft en denkt, dat stopcontact hebben we even nodig, dus ik doe die stekker even in een ander contactdoos, dat is veel minder onschuldig. Dat vind ik wel echt een verschil.
Geloof het of niet, ik dacht ook dat iedereen dat wel begreep, uit dezelfde categorie ben ik er ook een keer eentje tegengekomen: Hij dacht het tosti ijzer even schoon te maken, en wel onder de kraan :| . Toen het residu nog wat vast bleek te zitten ging de stekker in het stopcontact omdat het "met een beetje warmte beter los zou gaan"... 8)7

Nee, dit is niet gelogen en gelukkig goed gegaan...
en zo zijn de Darwin awards ontstaan
Hahaha (want gelukkig blijkbaar goed gekomen)

doet me denken aan de klant die zeer boos zekeringen terug op mijn toonbank kwam gooien en zij dat ik hem defecte zekeringen verkocht had want "ze springen altijd stuk" !!!!

Dacht eerst dat hij het voor te lachen zij, maar blijkbaar niet,

Heb hem vriendelijk verzocht om voor zijn veiligheid en de veiligheid van zijn familie rond hem om GEEN elektrische apparaten te openen als je nog niet eens weet waar een zekering voor dient :)
Mijn ex schoonmoeder wilde de monddouche eens lekker schoonmaken (was toen nog hip - als je het niet kent, het heeft een reservoir voor water en een spuit zoals de tandarts gebruikt). Ze vulde een emmer, deed de monddouche erin, maar liet de stekker er buiten - die mag niet nat worden natuurlijk.
Locatie van de stekker batterij is hoogstwaarschijnlijk niet in je woonkamer. Ik kan me zomaar voorstellen dat bij het omstekkeren van de batterij, je weer moeten instellen dat hij 3500watt mag laden/ontladen, dus hij valt weer terug op 800w. Dit is ook bij de homewizard. Dit is uiteraard een aannamen, ik heb het product niet getest, maar lijkt me erg plausibel.

Waar ik me wel zorgen om zou maken is dat hij 7kW bijna 100% van de separate groep trekt en dus 2 uur lang de groep volledig belast. Misschien valt dat net binnen de toleranties van de eindgroep, maar een laadobject hanteren we altijd de 80% regeling.
Heb je gezien hoe homewizard zijn stekker aanprijst, waar staat ie? Tussen de bank en de plant.

Hier is het in een eerder nieuwsartikel ook al over gegaan en fabrikanten zien dat er veel geld te verdienen is in deze markt, maar zouden wat mij betreft dit soort dingen (hoe onschuldig een afbeelding op de website ook is, het wekt wel een impressie) niet moeten doen.
Ja, wie zet er nou zo'n grote accu in de woonkamer neer. Dat is vragen om een afgebrand huis en alle potentiele ellende van dien, want er is 0% kans dat ze die dingen snachts afkoppelen en naar de garage of tuinhuis verplaatsen.
Waarom is een accu daar neerzetten precies vragen om een afgebrand huis? Als de batterij gewoon netjes op z'n max 800W staat in gesteld lijkt het me niet zo heel veel uitmaken in welk stopcontract je hem steekt toch?
Omdat lithium accu's spontaan kunnen ontbranden en dat gaat met een dusdanige hevigheid en temperatuur dat je blij mag zijn als je levend je huis kunt verlaten, hoe groter de capaciteit hoe harder het gaat, hoe langer het brand. De rook is extreem giftig en de brand is niet te blussen.
De ene lithium accu is de andere niet he, thuisbatterijen zijn (voor zover ik weet) altijd LFP-accu's welke bijzonder veilig zijn. Een stuk veiliger dan die in je smartphone, laptop, tablet, E-bike, etc hebt zitten. Als je er daar eentje van op een brandbaar oppervlak legt, dan is dat een groter risico dan het spontaan ontbranden van een LFP-thuisbatterij
Ja, maar slecht omgaan met andere apparaten met een accu veranderd niet het risico van andere producten. LFP is zeker veiliger en iedereen moet het verder zelf weten. Maar ik ga in ieder geval geen grote batterij in mijn woonkamer zetten. Fietsen, stepjes, accu's van enige omvang en auto's worden niet binnen neergezet. Die mogen allemaal in het tuinhuis of buiten opladen.

[Reactie gewijzigd door Proliges op 10 april 2026 11:47]

Ik heb begrepen dat ze bij de Home wizard batterij bij het uit- in inpluggen de max verlagen naar 800w. Je moet dan dus weer opnieuw via de apps de waarschuwingen langs. Hopelijk doet deze batterij dat ook.
Kijk, zo zou het moeten zijn. Hufterproof: je moet het gebruikers zo moeilijk mogelijk maken om fouten te maken.
Ik heb een frietpan die 3400 watt trekt. Ik weet dat die op een aparte groep moet, of hooguit iets waar alleen lampen op zit. Geen app die mij waarschuwt en ik weet zeker dat er mensen zijn die dit gewoon in een willekeurig stopcontact prikken. Stond geen grote waarschuwing op de doos, en ik kreeg ook geen Fritel app die mij waarschuwt 😉

Kortom, een beetje gezond verstand mag ook verwacht worden van mensen. en goed dat je bewuste acties moet doorlopen om het vermogen naar 3500 watt te zetten.
De meeste mensen hebben nog minder verstand van Electra dan ze van computers hebben.

Ik heb er wel redelijk wat kennis over, en laat nog steeds alles door m’n vaste elektricien doen.

(Hier komt geen plug-in accu)
Als je electriciteit op orde is en je trekt meer dan 20A uit een stopcontact dan zal de 20A zekering van die kring springen en "niets" aan de hand.

Als je echter deze batterij die 3500W kan leveren, zet op een kring waar je bijvoorbeeld 7000Watt aan vuurtjes op zet, dan zullen die vuurtjes 3500Watt krijgen van deze batterij en 3500Watt trekken uit het net, waardoor de zekering van de kring NIET springt, MAAR er op het laatste stekkerdoosjes waar je al die vuurtjes in steken hebt WEL 25A aan het gaan is door een geleider van 2mm² en in waarschijnlijk zelfs maar 1,5mm² van het stekkerdoosje.

En dan kan je dus WEL smeltende leidingen en brand hebben ZONDER dat je zekering springt,

Ik heb deze batterij niet goed bekeken, maar ik hoop dat ze bedoelen met aparte kring dat deze batterij een los stopcontact heeft om hem als powerbank te gebruiken voor 3500Watt en dat hij NIET 3500Watt naar het net via je stopcontact kan duwen (wat hier in België dus niet wettelijk zou zijn)
Iedereen kan gewoon een verlengsnoer overbelasten, water opzuigen, de föhn meenemen onder de douche en nog een miljoen andere dingen.
Exact, al die dingen gebeuren ook echt, dus moet je er ook rekening mee houden dat men deze batterij verkeerd gaat gebruiken.

Als ik het goed begrepen heb is het grootste gevaar bij zo'n batterij op vol vermogen aansluiten, dat je ergens in de muur de bekabeling overbelast waardoor er brand kan ontstaan, zonder dat de beveiligingsmechanismen van je woning hier vanaf weten en kunnen ingrijpen.

Het risico wanneer het fout gaat lijkt me daardoor veel groter dan een verlengsnoer overbelasten (wat buiten de muur gebeurt) of een föhn onder de douche meenemen (wat als het goed is tot het afslaan van de aardlekschakelaar leidt)
Wet van Murphy: if there’s any way they can do it wrong, they will
vaak geïnterpreteerd als: Anything that can go wrong, will go wrong.
Het gaat dan zelfs dubbel fout, want de verzekering zegt toedeloe
Alle oude huizen hebben ook alleen randaarde in badkamer en douche.

Zet jij een aquarium in de woonkamer en aard deze niet. Dan kan het een keer fout gaan ;)

Daar waarschuwt de brandweer niet voor. Voor zelfstekkeren wel.

Daarnaast hoeveel onveilige laders uit China zijn er wel niet?
Anker is ook Chinees, dus dit is een dubbel advies om niet voor deze accu te kiezen? :+
Anker is ook Chinees, dus dit is een dubbel advies om niet voor deze accu te kiezen? :+
En anker heeft nogal de nodige recalls moeten doen voor hun laders, als ik het nieuws goed gevolgd heb.

Het goede nieuws is: anker doet recalls.
Tja ik kan ook een foute schakeling aanleggen: Andre van Duin had daarvoor als idee: een snoer aanleggen met 2 stekkers: beide in een stopcontact stoppen. gebeurt er niets bijzonders, moet je 1 van beide stekkers omdraaien...
Jij bedoelt: Law of large numbers, anything that can go wrong, will go wrong.
Dus gaat het uiteindelijk fout.
Dus jij rijdt ook geen auto (meer)? Dat kan immers ook ‘fout gaan’.
Daar moet je nog een rijbewijs voor halen. Elke Smurf kan zo'n thuisaccu in de stekker steken.
Wel flink tillen voor een smurf.
Wel flink tillen voor een smurf.
Een eitje voor potige smurf.
Beetje raar vergelijk. Als je autorijdt heb je een rijbewijs en weet je wat je doet. Het is niet dat ieder die zo'n accu aansluit ook een elektriciendiploma heeft. Veel mensen weten gewoon niet wat ze doen als ze zoiets zelf gaan aansluiten.
Valt wel mee hoor. Dat is een gewone eenfase groep van iets minder dan 15A. De meeste stekkerdozen en de gewone "Schuko" stekker kunnen 16A aan. Je moet het natuurlijk netjes aanleggen en afzekeren maar het is niet echt iets bijzonders.

Je hebt natuurlijk wel helemaal niks aan capaciteit meer over op die groep, dus daarom moet je er een aparte voor hebben.

[Reactie gewijzigd door Llopigat op 9 april 2026 17:52]

Schuko kan best 16A aan, maar geen constante 16A over meerdere uren. Daar heb je een blauwe CEE stekker voor.

Dat is ook de reden waarom de meeste granny chargers 10A ipv 16A laden.
Heb je daar een bron van? Ik heb daar nog niet eerder van gehoord dat die 16A gelimiteerd was aan tijd? Ik ken veel apparaten van dergelijke vermogens die gewoon op een Schuko draaien.

Met de IEE 309 (/CEE17) stekker heb je ook dingen als Ingress protection en een schroefslot erop voor industrieel gebruik. Dus die kan je buiten gebruiken, en je hebt ook overcapaciteit voor zware inrush bij het starten van motoren enzo.

Waar de 10A meestal vandaan komt is de "waterkoker" plug (IEC 310 C13/C14), die kan maar 10A aan. Die plug die je ook ziet op TV's, computers enzovoorts. Die met die afgeronde hoekjes. De 16A variant daarvan is rechthoekig, de C19/C20.

[Reactie gewijzigd door Llopigat op 9 april 2026 18:07]

De belangrijkste bronnen en normen zijn:


Productnorm (IEC 60884-1 / VDE 0620): Deze internationale normen schrijven voor dat Schuko-stekkers en -contactdozen ontworpen moeten zijn voor een nominale stroom van 16A bij 230V Echter, deze norm vereist een continue belasting van vaak slechts 16A voor een duur van één uur tijdens tests.

Installatienorm (NEN 1010): Dit is de bepalende norm voor elektrische laagspanningsinstallaties in Nederland. Hoewel de norm toestaat om groepen te zekeren met 16A (wat overeenkomt met 3680W), adviseren aanvullende richtlijnen zoals de NPR 5310 (Nederlandse Praktijkrichtlijn) om bij continu gebruik zoals het opladen van een elektrische auto niet boven de maximale belasting te gaan van 2300 Watt continu om brandgevaar door oververhitting te minimaliseren.


Wil je 16A continu gebruik dan een CEE stekker/ stopcontact (blauw)
Schuko is de naam van de stekkerzijde die in je WCD gaat. Daar gaat het fout. Je wilt niet weten hoeveel WCD's ik vervang op jaarbasis door granny chargers.

Om die reden gebruiken we ook geen Schuko voor motoren e.d. in industrie. Vast aansluiten of CeeForm.

En al zou er 16A op staan, dan is de norm gedateerd of gewoon fout. Praktijk bewijs genoeg. Kijk maar eens in de slimmestekker groepen.
Hoe vaak komt het voor dat je letterlijk uren achtereen 3500W door 1 groep stuurt? Alleen met koken verbruik ik boven de 3000W+ en vaak zijn dat piekjes op de hallogeen plaat te verwarmen, als die eenmaal warm is dan daalt de stroomafname ook...
En er zit in de 3680W (max voor stopcontacten / 16A afgezekerd) ook nog een marge... 1,5mm2 kan verder ook veel meer vermogen leveren dan dat voordat het echt gevaarlijk wordt, dus snap het probleem niet helemaal...
Granny chargers, thuisbatterijen, boilers sturen met slimme stekkers.

Probleem zit het in de overgangsweerstand van stekker naar WCD. Die klemt niet goed genoeg, of is lam na jaren gebruik. Dat is ook de reden dat je schuko pennen vaak krom zijn. Dat is bewust zo gedaan. Dat is ook waarom we stekkerblok op stekkerblok niet toestaan. Overgangsweerstand. Mag er ook 16A op staan, maakt niet uit.

3500w een paar uurtjes door een standaard woonkamer WCD'tje drukken gaat echt niet goedkomen.
Waarom zit er dan op een standaard oven van de keuken 3600 Watt ook zo een stekker,

Die overs draaien vaak ook uren aan een stuk ?
Ovens zijn doorgaans +-2000w. De enige ovens van meer dan 3000w vind je meestal alleen in grootkeukens. Particulier zie ik dat eigenlijk nooit voorkomen. Groter dan dat is het weer met 3 fasen CeeForm aangesloten.

Die staan ook wel uren aan, maar ze nemen niet continu dat vermogen, maar pulsen aan/uit. Thuis heb ik zo'n joekel Borretti ding met een oven van 90cm breed en zelfs die vraagt geen 3kW. Tijdens het opwarmen even een half uurtje, en dan om de 5 minuten eventjes. Dat is geen constante belasting zoals een Thuisaccu of boiler wel kan doen. Kookplaten pulsen over het algemeen ook aan en uit.

Ben overigens helemaal het te kleine elektrische kacheltje vergeten, boosdoener nummer 1.
Die moderne grote ovens met Pyro functie (de hoge variant 60x60) kunnen gewoon tot 3600W. Zie bijv siemens iq300, gewoon standaard stekker.

En ik vermoed dat hij dat ook wel een tijdje trekt tijdens de Pyro functie. Maar inderdaad niet continue, maar bijna niks trekt dat continue. Bijna niemand trekt volledige groep continue leeg.

https://www.siemens-home.bsh-group.com/nl/nl/product/koken-en-bakken/bakovens/inbouw-ovens/HB572AES4

[Reactie gewijzigd door andries98 op 9 april 2026 20:30]

een normaal persoon en huishouden gaat dat natuurlijk niet erover heen of non stop. Als je dat wel doet, misschien moet je maar overstappen naar krachtstroom en zwaarder geschut.

Ik heb me bedenkingen met dit soort spul… niet bepaalt doe het zelf.

Oud horeca ondernemer, met zwaar materiaal in de keuken. Eventjes een softijs machine van 50.000 euro aansluiten, mij niet gezien als doe het zelf.
Mijn laadpaal kan gewoon door tot 32A als de zon hard schijnt (zolang de hoofd aansluiting maar niet meer dan 25A levert) maar die zit dan ook lekker aan een 6mm2 kabel zonder stekker er tussen.
Die moderne grote ovens met Pyro functie (de hoge variant 60x60) kunnen gewoon tot 3600W. Zie bijv siemens iq300, gewoon standaard stekker.
dat trekken ze ook niet continue. Mijn IQ700 combi kan ook 3500W. En dat zie ik hem ook doen als ik de boost voor verwarming aanzet. Dat is 8 minuten doorgaans. Daarbuiten draait ie lager. (Tijdens het daadwerkelijk koken dus).
Yep, onlangs men oude (kapotte) oven vervangen door een Siemens, en ik was redelijk verbaasd dat ie nu met een gewone stekker kwam, in plaats van zo een dikke met 5 pinnen (ik weet absoluut de naam er niet van). Gelukkig nog een gewoon stopcontact beschikbaar die op een aparte groep staat (maar ik had ook de Siemens stekker kunnen afknippen en de draden op men vorige dikke stekker steken?)
Samsung NV7B5655SCK Dual Cook | Coolblue | Ovens

Staan gewoon in de verkoop

Bijna alle duure overs staan met een aansluitwaarde van 3000+

Zelfde als goede washmachines.

Met advies op eigen groep want dat moet volgend de nen
Volgens mij zeg ik ook "doorgaans". Dat er een aantal ovens zijn die meer kunnen als piekvermogen veranderd niets aan het verhaal.

En wederom, is dat niet dag in, dag uit, op vol vermogen, continue.
Ja dat van die ovens dacht ik ook totdat ik er een stekker tussen heb gezet die het verbruik meet. Tijdens opwarmen verbruikt deze gewoon 3200 watt. Eenmaal op temperatuur met kleine schommelingen 2400 ongeveer. Bij oven/grill gewoon weer die 3200 watt. En ik heb gewoon een simpele combi oven.

Natuurlijk is dat meestal korter dan een accu die die urenlang op volle snelheid staat te laden.
Ik had een Bosch combimagnetron die had een aansluit waarde van boven de 3000W, al weer een tijdje een ETNA die dat ook heeft.

Hier even een willekeurig voorbeeld:

CM914MZ Etna Combi magnetron

Deze heeft een aansluit vermogen van 3000W.
Dat klopt niet helemaal. Random oven in normale keuken: uitvoering: Siemens CS736G1B1 - 3300W
Maar dat is natuurlijk geen continuegebruik, dat is bij inschakelen even totdat hij warm genoeg is.

Overigens gaf ook de installateur hier heel duidelijk aan bij het plaatsen van een granny charger WCD: niet continue meer dan 10A pakken.
Nee, die draait geen uren aan een stuk. Die warmt op tot aan de ingestelde temperatuur en gaat dan pendellen. Net zoals een kookplaat of een friteuse. Een minuutje aan, 2 minuutjes uit. Je zou ervan versteld staan hoe weinig zoiets verbruikt op een uur ondanks dat deze op vol vermogen 3600W weet te trekken.
Die draait wel uren aan een stuk aan vol vermogen als je pyrolyse hebt. De onze doet dan 3u aan een stuk 3kw, ook op een gewone stekker.
Nee, die draait geen uren aan een stuk.
Loopt de temperatuur zo langzaam op dat het pas na uren een probleem is?
Een oven verbruikt die 3500W alleen kortstondig bij het opwarmen en schakelt dan terug naar een veel lager (gemiddeld) vermogen.
De duty cycle van je oven is niet 100%. Eenmaal op temperatuur denk ik dat een fatsoenlijke oven minder dan de helft van de tijd daadwerkelijk is aan het verwarmen (op basis van mijn gevoel, heb dat niet getest of zo), de rest van de tijd is gewoon luchtcirculatie. Dus zelfs als je je oven 24/24 laat aan staan is er ruim voldoende "rusttijd" voor de opgebouwde warmte in je stopcontacten weg te leiden.
Het verbruik van zo’n oven is alleen continue hoog tijdens het opwarmen. Daarna is het veel minder, omdat de oven dan alleen maar op temperatuur gehouden hoeft te worden.
Nee hoor, een oven kan even voorverwarmen op vol vermogen maar eenmaal op temperatuur valt het verbruik van een oven erg mee. Zeker geen 16A continu.

Verder helemaal eens met de verhalen over gevaren voor WCD's. De stekker van de granny charger die ik een tijd heb gebruikt werd gloeiend heet op 16A. Snel teruggezet naar 12A tot er een betere oplossing kwam.
Een goede granny charger met een ‘normale’ stekker heeft ook een temperatuur sensor (weerstand) in de stekker zitten, die stopt als de stekker te warm wordt.
. Dat is ook waarom we stekkerblok op stekkerblok niet toestaan.
Waarom is de overgangsweerstand daar zo'n probleem? Qua risico tellen die weerstanden niet op toch?
Weerstanden in serie tel je wel op natuurlijk, al zal dat niet zijn wat je bedoelt.

Stel jij prikt een stekkerblok in een ander stekkerblok, en daar zitten vervolgens weer 3 collega's ingeprikt en collega drie neemt van huis uit een kacheltje mee. Dan heb je een matige stekker in een matige WCD geprikt.

Kan wel hoor, maar dan moet je met Wieland gaan werken. Doe ik bij SCOPE herstel klusjes wel vaak als vaste WCD's niet echt een optie zijn qua tijd/prijs.
Ik heb relatief weinig verstand van elektra maar toch heel goed en nuttig dit allemaal te lezen _/-\o_

[Reactie gewijzigd door Urk op 9 april 2026 22:00]

Mijn zonnepanelen groep krijgt tussen 9 uur en 13 uur minimaal 3000 watt voor z’n kiezen en maximaal zo’n 4000 watt op een zonnige dag. Dat zit natuurlijk allemaal direct aangesloten zonder stekkers en dat zou ik bij zo’n zware stekker accu eigenlijk ook het liefste doen.
Ik heb ook een CEE aan de Volvo granny charger gezet (kan zelfs tot 13A). Met een verloopstekker kan je dan ook terecht maar niet op maximaal vermogen inderdaad. Continu en elke dag 10A gaat een gemiddeld buitenstopcontact niet leuk vinden (en die zijn vaak ook rated op 10A, lees altijd de specs van die meuk na).
In theorie kan een stopcontact een last van 16A volcontinue aan. Maar zoals we weten is enkel in theorie de praktijk gelijk aan de theorie, maar laat de praktijk vaak zien dat theorie en praktijk niet gelijk zijn.

Om 16A continue te garanderen moet het stopcontact en de stekker op een correcte manier geinstalleerd zijn. Van een voorgemaakte stekker aan een kabel twijfel ik daar niet snel aan, maar dat stopcontact? Zeker als het al wat ouder is?

Wanneer heb jij voor het laatst iemand een stopcontact zien monteren met behulp van een momentsleutel of de veerkracht en geleidbaarheid van de contacten zien nakijken?

Er zijn genoeg voorbeelden te vinden van stopcontacten die zijn beginnen smelten, of erger, omdat er langdurig een hoge belasting werd getrokken. De aanbeveling is daarom ook om bij langdurige belasting niet meer dan 13A uit het stopcontact te trekken. Ook de reden waarom bijv. de laadkabels van wagens zich beperken tot 12A bij een gewoon stopcontact, in combinatie met een temperatuursensor die de lading zal stopzetten als er toch oververhitting gedetecteerd wordt. En dat is dan weer de reden dat er een aanbeveling is van nooit een verlengkabel tussen het stopcontact en je laadkabel te gebruiken, want dan heb je aan het stopcontact weer geen controle, maar wel bijkomende verliezen.

Wil je continue 16A trekken is het ten sterkste aanbevolen dit met een CEE stekker te doen. Niet verplicht, wel aanbevolen.
Niet alleen de aansluiting van de wcd is belangrijk, maar ook hoe vaak er een stekker in is gestoken. Dat is laatst nog zo’n heisa over geweest bij die videokaart stekkerblokjes; die konden maar 20x gebruikt worden of zo, voordat de overgangsweerstanden te groot werden en die blokjes gewoon weer smolten.
Welke apparaten die continu en langdurig 16A trekken uit een gewoon stopcontact bedoel je? Ik ken ze niet.

Bovendien zal een groot deel van de klanten dit op een standaard groep aansluiten, zodat de overige apparatuur op die groep ineens 7+ kW kunnen verbruiken zonder dat er een zekering uit gaat... :o
Ik zou hem lekker met wago's aansluiten. Die kunnen 16A continu wel aan.
Tot wel 30A 300V op de doorzichtige met een hendeltje, en 24A 450V op de doorzichtige zonder hendeltjes.
CEE is ook voor 6h 16A belasting bedoeld, maar dat zal wel loslopen, je laad maar een paar uur op met die 15A, ontladen is dan later als het weer donker wordt, en vaak een stuk lager dan 3500W.

een 32A CEE is weer overkill denk ik, en ook weer erg groot.
Die 6h staat voor de aardepin die op 6 uur staat, niet voor een 6 uur belasting op 16A
Het probleem is dat andere apparaten op de groep opeens veel meer vermogen kunnen gebruiken (o.a. bij kortsluiten) voordat de automaat om slaat.
Je zet deze dan ook op een eigen groep met een blauwe CEE stekker.
Zo veel zal er niet fout gaan. Je zekering kan die hoevheid wattage en ampere niet aan. En zal er uit klappen.

Pas als je gaat hobbien dan zal het foute boel kunnen worden. Maar dat zal met alles zijn wat aan gehobied is.
Zo veel zal er niet fout gaan. Je zekering kan die hoevheid wattage en ampere niet aan. En zal er uit klappen.

Pas als je gaat hobbien dan zal het foute boel kunnen worden. Maar dat zal met alles zijn wat aan gehobied is.
Probleem is dat de zekering er alleen voor zorgt dat de groep zelf geen stroom meer van het net krijgt, ben je die groep echter vanuit een stopcontact met een thuis accu stroom aan het leveren dan blijft dat gewoon door gaan, want die verbinding kan de zekering in je meterkast niet onderbreken.
sjonge dit gaat zeker fout als men er geen eigen groep voor maakt.... 3500watt zelf stekkeren...
Was precies wat ook als eerste in me opkwam.

Ik volg wat mensen op LinkedIn die heel erg goed bezig zijn met de do's and don'ts in de energietransitie, en als er één aspect is waar ze unaniem enorm kritisch over zijn, is het de plugin thuisaccu die via een daarvoor niet ontworpen wandcontactdoos op de huisinstallatie wordt aangesloten. En dat heeft weer alles te maken met de veiligheid.
Tja, met als resultaat dat je zekering springt hoop ik. Het gaat pas echt fout als mensen denken het goed te doen, maar dat er niet op de juiste plaats zekering zijn geplaatst. En dat kan helaas ook gedaan worden door een installatie bedrijf die niet volgens de juiste regeltjes werkt.
De basiseenheid van de Solarbank Max AC voorziet volgens de fabrikant in het nachtelijke stroomverbruik van een gemiddeld Nederlands huishouden. Dat zou namelijk tussen de 6 en 8 kWh liggen tussen zonsondergang en zonsopgang.
Is dat een type-fout, of verbruik ik zo weinig? Mijn 24u verbruik is ca 6kWh, dus in de nacht zal 2-3kWh toch ruim voldoende moeten zijn voor een gemiddeld huishouden?

Volgens deze link, Gemiddeld stroomverbruik van een gezin in 2026 is het gemiddeld verbruik voor een gezin 2550 kWh per jaar. Natuurlijk verschilt dat per samenstelling en het gebruik van EV, maar het is dus niet zo absurd (gemiddeld) als Anker nu aangeeft. Die 2550 kWh is ca 7 kWh per dag namelijk.

[Reactie gewijzigd door Mars Warrior op 9 april 2026 18:19]

Hmm..dat is dan het verbruik voor een gemiddeld gezin denk ik. Hier verbruiken we per dag op een gemiddelde winterdag 50-80kWh en in de zomer leveren we 20-30 kWh terug denk ik. Ik ben dan ook geen gemiddeld huishouden, misschien ben jij dat zelf ook niet?
80kWh per dag?

Dat heb ik in heel februari verbruikt...

Geeft wel aan hoe verschillend het energieverbruik is.

Hier overigens wel met koken op inductie, maar verwarming/warm water van warmtenet.
Ja, we hadden afgelopen februari een verbruik van bijna 2500 kWh. Daar zit ook koken op inductie, had laden van een EV en een warmtepomp bij en we verbruiken geen gas. Ohw en we hadden (en hebben) wel een ‘ issue’ met onze warmtepomp. In januari hebben we zelfs 3500 kWh verbruikt :-( Maar goed, dat was wel heel extreem.

Er zaten in die periode dagen bij van 120+ kWh. Bizar hoog, maar er schijnt iets niet goed te zijn met onze WP…daar wordt nu naar gekeken (we hebben een nieuwbouwhuis dus er is iets niet goed ingeregeld).

[Reactie gewijzigd door TheVMaster op 9 april 2026 18:38]

Oef hier met alles elektrisch en zelfs 2 elektrische auto's halen we dat nieteens.

Januari 2050kWh
Februari 1500kWh
Maart 1300kWh

Dit is nog zonder de teruglevering.

Je warmtepomp werkt echt niet goed of je hebt veel verbruikers/sluip verbruikers.

Ik moet wel bekennen dat ik niet veel auto rij, ongeveer 1500km per maand en mijn vrouw rijd ook ongeveer 1500km per maand.
Nee, dat weten we ook hoor. Het is alleen nu ff een gedoetje om dit ff officieel te laten vaststellen. Maar dat proces loopt.
kan toch wel hoor,

Ligt er aan als het vriest dan gaat hij terug lopen om een warmte cycle met stroom verwarming het element te ondooien , en dat kost best wat stroom.
Ja, dat is hier niet echt het issue begreep ik.
Ja maar dan heb je ook 5 m3 aan gas per dag, wat ongeveer gelijk staat aan 45 kwh.
Op de verkeerde gereageerd? Ik zeg namelijk dat hier een warmtenet is, dus geen gas.
Rendement van een cvketel is 4x minder dan een warmte pomp. Dus bij het toepassen van deze regel zou dat iets meer dan 10kw per dag zijn.
Wij zitten ook op 9000kWh per jaar gemiddeld en dan heb ik nog zonnepanelen op een oude meter. Wel een jacuzzi hele jaar door buiten en dat tikt wel aan in de winter ineens. En onze 77" oleds zullen ook wel niet zuinig zijn denk ik.
Ja, wij zouden normaal gesproken rond de 9000kWh per jaar zitten, maar daar gaat dan de zonneopbrengst nog vanaf. We zouden ongeveer 5000-6000kWh terug leveren per jaar geloof ik.
Gemiddeld huishouden verbruikt tegenwoordig zo'n 10kWh per dag, dus ik denk dat 6-8kWh in de nacht wel erg veel is. Maar het schiet omhoog door alle EV's en warmtepompen.
Daar zitten de terugdraaiende tellers nog bij die zogezegd 0 verbruiken.
Dat willen ze iedereen doen geloven die meer verbruikt om ze een schuldgevoel aan te praten.

Mijn internet /switches/AP’s/Nas/ verbruiken continue 120w reken maar uit dat is al 1000kwh per jaar.
Een gemiddeld huishuiden heeft geen switches, mss een AP, maar al helemaal geen NAS.

En dat schuldgevoel is natuurlijk ook op niks gebaseerd. Al denk ik wel dat het gemiddeld stroomverbruik in NL de komende jaren wel zal stijgen met al die EV's en warmtepompen.

Ik zal trouwens nooit een Anker kopen met al hun terugroepacties uit het verleden.met powerbanks
Ons verbruik thuis met 3 pubers ligt op gemiddeld 7 tot 8 kWh per dag. Ik vind 6 tot 7 kWh per dag gemiddeld niet vreemd. Tenzij je uiteraard een EV en warmtepomp hebt, dan zal dat hoger liggen.
Dus jij hebt jezelf verheven tot het gemiddelde huishouden.
Nee maar als ik bij mijn collega’s en vrienden hoor dan zijn er de extreem zuinige en de categorie waar ik tot behoor. 🤷🏻‍♂️

Zoals ik al ze bij mij blijven de access points , switches, nas, raspberry pi’s, gateway gewoon aan die ga ik echt niet iedere avond afzetten om energie te besparen en dat alleen is al 1000kwh per jaar , iedere dag minstens 1 wasmachine + droogkast + afwasmachine en een warme maaltijd lijkt mij niks bijzonders … dus ja wij zijn een gemiddeld gezin
Ik zit met een sluipberbruik van 144W, dan mag er nog geen koelkast aan slaan of zo.
2 routers, nas, kabelmodem, camera's,... Het loopt op.
Geen idee, net mijn jaarrekening gehad, 550 kWh verbruik over het afgelopen jaar. En 500 m3 gas... :Y)
11 maand lang op wereldreis geweest 🤪
Ok. In jouw wereld zal je best gemiddeld zijn.
je kunt niet meer spreken van een gemiddeld huishouden zonder categories mee te nemen,

1-6 personen ??
Wel geen PV ??
Wel Geen EV??
Wel geen warmte pomp?
Koken gas ??
Wel geen batterij?? (met 10% verlies is gouw 500KWH meer)

Allemaal hele grote infuencers voor je jaar verbruik.
Precies dit. Er is geen gemiddeld huishouden. Ik gooi nu sinds 2 maanden ook 80 euro extra aan stroom in mijn auto wat ik ervoor niet deed, want ik had geen EV.
Àlles elektrisch, behalve verwarming en douchen, 2x EV, dan zit me per pag op 41kWh, per jaar zit je op 15.000kWh. Dan wordt gestraft met een meerprijs als je boven de 10.000kWh uitkomt, slaat nergens meer op.
Zorgen voor grote thuisaccu en meer zonnepanelen? Dan houdt je meer kWh's binnen's huis die geen energie kantoortje zal registreren.
Welke meerprijs dan? Ik kan zo niks vinden, dus ben benieuwd wat dit is?
Ik gebruik 's nachts in maart nog geen 2 kWh, in de zomer kan dat door de aico tot 5 kWh oplopen. Die 6 tot 8 kWh zal vooral in de wintermaanden gelden, wanneer de tijd tussen zonsondergang en zonsopgang het langst is en men meer verlichting verwarming en zaken als TV gebruikt.

Wie geen airco heeft en een gemiddeld huis moet aan een batterij van 2 tot 3 kWh voldoende hebben.
2 kw. 😓

Wasmachine/droogkast/afwasmachine /pc1/pc2/tv/licht ….. nee dat gaat’m niet worden
Die wasmachine, droger en vaatwassen moet je liever laten draaien als de zon schijnt. Dan hoef je de energie niet eerst op te slaan. Het beperkt ook het energieverlies, want bij elke omzetting van voltage of AD/DC, DC/AC gaat tot ca 10% verloren.
Maar hij laad met dc toch? Er staat: “100 procent compatibiliteit met bestaande zonnepanelen.” Geen idee wat dat anders zou betekenen.
Nee via het stopcontact voor zover ik het begrijp. Als je DC wilt laden moet deze in iedergeval op zolder, success met nog een extra groep daar realiseren.
Issue is dat je in veel gevallen niet thuis bent als de zon schijnt. Afwasmachine en wasmachine kan ik programmeren, droger wil ik niet aan hebben als ik niet thuis ben.

Overigens doet dit allemaal niet op het grote geheel imo, grote klappers zitten in verwarmen van de woning en laden van de auto.
Wie geen airco heeft en een gemiddeld huis moet aan een batterij van 2 tot 3 kWh voldoende hebben.
Een paar uur gamen wordt dan wel een uitdaging..
Met 's nachts bedoel je wel vanaf het moment dat de panelen niks meer leveren?

[Reactie gewijzigd door Olaf van der Spek op 9 april 2026 18:39]

's nachts is van zonsondergang tot zonsopkomst. Gamen wordt hier in huis niet gedaan. TV kijken ook nauwelijks. Maar een fanatieke gamer gebruikt inderdaad meer dan gemiddeld. Een 3 kWh trek je dan in uur of vier leeg.

Bij mijn andere huis heb ik een jacuzzi en die trekt zo'n kleine batterij ook zo leeg. Gelukkig heb ik daar 110 kWh aan batterij opslag voor de zonnepanelen en windmolen, maar daar heb ik dan weer geen netaansluiting.
Afgelopen nacht verbruik bij ons 44kWh, maar toen lade de auto op. In wintermaanden toch al snel 12 kWh door de warmtepomp en in de zomermaanden tussen de 5 en 7 kWh afhankelijk van koeling en 300 liter boilervat die elke week een keer naar 60 graden gaat. Dus nog los van de EV die we wel vaak overdag opladen als de zon schijnt met onze 33 zonnepanelen natuurlijk.

Kortom door mensen zoals wij gaat dat gemiddelde wel flink omhoog.
en 300 liter boilervat die elke week een keer naar 60 graden gaat.
Gaat dat niet als er voldoende zon is?
Stom apparaat kiest hoelaat hij start. Ik kan alleen instellen om de hoeveel dagen het moet.
Als ik door de data van mijn P1 meter scrol zou 13kwh een sweetpot zijn, op dagen met zon heb ik dat wel (ruim) over en is het verbruik in de avond en nacht gedekt, ook pieken zoals koffie zetten of koken is dan wel gedekt met 2 of 3 units van 5kwh met 2500W omvormers.
Als ik de gemiddelde nederlander zo zie dan zetten die in de winter de thermostaat op 22 graden en in de zomer de airco op 18 dusja.

Ik gebruik zelf ook iets van 6kWh per dag, maar ik heb warm water en koken op gas, geen wasmachine. En ik heb maar 1 a 1,5 maand per jaar de verwarming aan en geen airco. Wel een aantal servers die 24/7 zoemen.

Dus ik denk dat het wel een prima inschatting is voor een gemiddeld huishouden.

[Reactie gewijzigd door Llopigat op 9 april 2026 17:56]

1.5 maand per jaar verwarmen? Wassen in een wasserette om de hoek*? Iets zegt me dat je niet in Nederland woont.

Woon je bijvoorbeeld alleen? Dan vindt ik 6kW per dag best veel, zeker als daar ook geen eens de wasmachine en koken bij in zit.

*Je verbruikt de stroom wel, je verplaatst t verbruik alleen naar een andere locatie.

[Reactie gewijzigd door Caayn op 9 april 2026 18:42]

Klopt, ik woon in spanje 8) maar ik zit in de winter ook vaak in de 14-15 graden binnen. Ik heb alleen zo'n electrisch radiatortje op wieltjes en als het echt koud wordt dan kan die daar niet meer tegenop werken. Maargoed het gaat om een paar weken dan.

Maar die industriele machines draaien op gas (vooral de drogers), stroom verbruiken ze niet zoveel.

Maar mijn punt was, zelfs met dat beperkte gebruik zit ik al aan 6kWh per dag dus ik vind het dubbele voor Nederland helemaal niet slecht. In Nederland heb je alleen wel weer meer besparende technieken zoals warmtepompen en zonnepanelen. Die zie je hier nauwelijks.

[Reactie gewijzigd door Llopigat op 9 april 2026 18:48]

(y)
In Nederland heb je alleen wel weer meer besparende technieken zoals warmtepompen en zonnepanelen. Die zie je hier nauwelijks.
Dat is best zonde, zeker voor een land met zoveel zon als Spanje.
Maar die industriele machines draaien op gas (vooral de drogers), stroom verbruiken ze niet zoveel.
Dat is ook een manier om inefficiënt met je energie om te gaan :X (niet naar jou persoonlijk gericht)

[Reactie gewijzigd door Caayn op 9 april 2026 19:26]

(y)

[...]
Dat is best zonde, zeker voor een land met zoveel zon als Spanje.
Ik weet niet hoe het in Spanje is, maar in Turkije komt het doordat stroom zo goedkoop is, terwijl de hardware wel even duur is. In Turkije zelfs ietsjes meer vanwege extra importbelastingen.

Donkere maanden heb je niet, zelfs winter en met koud weer blijft het zonnig. Maar stroom kost €0,01 /kWh als je onder de 8kWh per dag gemiddeld blijft en daarboven is het €0,03 /kWh. Het is moeilijk te verantwoorden om te investeren in zonnenergie anders dan hobby of af en toe een stroomstoring overbruggen, maar daarvoor is een accu ook voldoende.
Ik ken mensen die het geld niet hadden om de verwarming aan te zetten. Maar ook mensen die in een goed geisolleerd appartement wonen en inderdaad bijna nooit de verwarming aanhebben omdat er zoveel warmte om hun heen is. En dan gaat hij echt alleen aan als het vriest buiten. De rest is het prima te doen zo der verwarming aan.

En in Almere filmwijk heb je een wassarette met daar boven appartementen. Dus ja dat zou prima kunnen in Nederland.
Koop je steeds nieuwe kleding? 😜
Nee ik ga naar de wasserette om de hoek. Ik ben van plan om te verhuizen en wasmachines zijn super lastig te verhuizen door die betonblokken erin.

Ook is het wel handig want de was is in een uurtje klaar en ik kan 2 ladingen tegelijk doen (bijv. beddengoed op 90 graden apart)
Handig dat je een wasserette in de buurt heb!
Geen wasmachine? Koop je iedere dag nieuwe kleding?
Haha. Ik was niet de enige met deze vraag.

Lijkt me wel een dure grap.
Valt mee. 4,50 voor de was en 3 euro voor het drogen. Zit stroom en wasmiddel/verzachter al bij in.

En met zo'n industriele droger komt het er zacht en kreukloos uit dus ik hoef het alleen maar ff te vouwen. Geen gedoe met ophangen en strijken.

Ik weet niet hoeveel het thuis kost maar was drogen met name kost best veel stroom en thuisdrogers zijn vaak uren lang bezig. Met deze is het met 20-30 minuten wel klaar.

[Reactie gewijzigd door Llopigat op 9 april 2026 18:43]

Even voor jouw beeld. Een volle wasmachine kost mij €1,00 incl. stroom, wasmiddel en natuurazijn (als wasverzachter) Een wasdroger gebruik ik niet. Ik hang het binnen op en dan is het altijd binnen 24 uur droog. Meestal wel sneller.

Die wasmachine verdien je dus zo terug :)
Compleet offtopic, maar natuurazijn als wasverzachter hoor ik voor het eerst. Geef dat geen geurtje of valt het weg bij de geur van het wasmiddel? Ik gebruik zelf al heel lang geen wasverzachter meer omdat het reacties op mijn huid gaf.
Wasverzachter gaf ook een reactie op mijn huid. Een tijd terug las ik ergens dat je natuurazijn kan gebruiken als wasverzachter. Dus dat heb ik toen geprobeerd.

Resultaat: dezelfde werking als wasverzachter (lekker zacht) en geen extra geur! Bovendien ook stukken goedkoper dan de bekende wasverzachters. 1 liter kost 65 cent.

Ik voeg zo'n 50-75ml natuurazijn toe aan een volle was.
Tnx voor de tip, ga het ook uitproberen. Azijn maakte mijn kip als zacht, waarom niet mijn kleren dan :D Al die merken zijn sowieso extreem duur voor vrij simpele ingredienten.
Let op Nacht in deze is 2-3 uur voor tot 2-3 uur na zons ondergang/ opkomst.

dus vanaf 16:00-9:00 want na 16:00 (even uitgaan van ideale positie) doen je panelen niet veel meer door de stand van de zon,

Koken etc moet dus vanuit de batterij komen, en dat is al gauw 2-4 Kwh., dan nog de vaatwasser en de avond game pc`s ,

Zelf zit ik tussen de 10-14Kwh nacht verbruik.

Heb nu al paar maande virtuele batterij mee lopen om te kijken wat ik daarwerkelijk zou verbruiken en wat ik dus nodig heb vanaf volgendjaar
Tot 18:40 nog gewoon stroom over, pas om een uur of 20 is het echt helemaal gedaan. En om 7:00 begint het weer en om 8:00 zit ik weer op de nul (tot ik koffie ga zetten :) ) en dan zitten we op 9 april. In de zomer is dat nog veel langer (dec/jan/teb) is daarentegen gewoon donker …
Ik heb je meerdere richtingen n liggen,

Je kunt nooit meer dan 10uur zon vangen op 1 richting.

En precies een water koker is al teveel en savonds koken +oven ook. Ik heb daarna ook wel wat over maar niet genoeg om zodra je ieta aanzet het te voorzien dus je batterij moet dan al bijspringen.
Klopt, deels noord oost, die beginnen heel vroeg, deel zuidwest, dat vangt het meest en vrij laat door. Als je al meerdere dakvlakken hebt zou ik het altijd verdelen.
.oisyn Moderator Devschuur® @Mars Warrior9 april 2026 21:32
Ik meet hier iets van 10kWh tussen het moment dat de panelen niet genoeg stroom meer leveren voor mijn huis (~18:00) en het moment dat ze dat wel weer doen (~7:30). En dan moet de EV nog geleverd worden :X

[Reactie gewijzigd door .oisyn op 9 april 2026 21:35]

maar de EV kan opladen overdag met overtollige zon (als Je die hebt uiteraard). En als je het handig instelt dan kan je naast de ev ook de accu’s laden (je hebt maar een paar uur nodig voor de stekkerbatterij op vol vermogen). Ik neem dan aan dat de EV niet dagelijks leeg is of volledig opgeladen moet worden en er overschot aan zonnepanelen is.
.oisyn Moderator Devschuur® @mjl9 april 2026 23:25
Nee, want die EV staat dan bij m'n werk.

Ik moet 3x per week naar kantoor (ma-wo). Ik heb geschat dat een ritje heen en weer zo'n 30~35kWh gaat kosten. Er kan 84kWh in de "tank". Dus ik kom 6~21kWh tekort. Laten we even uitgaan van 20kWh. Dan moet ik op maandag-avond en dinsdag-avond dus minstens 10kWh bijladen. Eigenlijk meer, want beter rij ik de auto niet naar 0% op woensdag.

Mijn thuisbatterij is 20kWh. Dat red ik dus eigenlijk net niet :). Of ik moet op do naar kantoor gaan ipv woensdag, dan kan ik mooi wat overschot meepakken :P

[Reactie gewijzigd door .oisyn op 9 april 2026 23:32]

Klopt dan inderdaad, met een disclaimer dan voor de dagen dat je met de ev thuis bent :) Op zich zou dan inderdaad de overweging kunnen zijn om de 3 Dagen te verdelen zoals je aangeef (Of dinsdag thuiswerken ipv woensdag)

ik weet niet wat laden eventueel op het werk kost, bij de locaties van mijn werk zijn de prijzen daar heel schappelijk, soms zelfs goedkoper dan thuis import.

ik red het ook niet altijd de EV op zonnestroom te laden, soms moet je gewoon vol zijn in de ochtend en met een enkele fase lader gaat dat niet heel vlot, en met enkele fase laden is maar 16A terwijl ik wel tot ~26A uit de zonnepanelen krijg op hoog zomer. Een thuisaccu zou daar dus nog wat van mee kunnen pikken. (Hoewel ik van plan ben een nieuwe laadpaal in gebruik te nemen die tot 32A kan laden als er genoeg extra zonnestroom is).

[Reactie gewijzigd door mjl op 10 april 2026 01:44]

De nachten kom ik al weer een hele tijd door met een marstek 5,12 kWh accu. En dan begrens ik deze ook nog tot 25% ontladen, niet verder. Dus grofweg 4 kWh. Dan moet ik geen vaatwasser of wasmachine aanzetten in de nacht maar dat doen we toch op zonnestroom.

Maar afhankelijk van het weer lukt dat niet tussen november en februari.

[Reactie gewijzigd door Headshot_NL op 9 april 2026 19:34]

Waarom begrens je die op 25% restlading? Ik neem toch aan dat de standaard waarde van 12 toch prima moet kunnen, of wil je m ook als ups kunnen inzetten?
Inderdaad als UPS. Mocht de stroom uitvallen dan kan ik koelkasten laten draaien.

Mocht de stroom langer wegvallen dan kan de marstek overweg met een 1k omvormer met panelen op de back-up poort. Maar dat werkt dus (helaas) alleen als hij meer dan 11% geladen is, wat het minimum is.
Ik gebruik, zonder een stekkerauto, maar wel 2 grote aquariums, rond de 30KWh per dag, waarvan zo'n 10KWh in de nacht.

Ik heb sinds kort 12,5KWh aan thuisbatterijen en draai sinds 3 dagen 0 op de meter.

Is het een lonende investering? Misschien/misschien niet. Maar mijn maandkosten zijn nu een stuk lager, (bijna)geen terugleverkosten, het net wordt ontlast én ik heb een back-up voor als de stroom uitvalt dat de belangrijkste zaken door kunnen draaien
Lonend niet, vooral leuk om mee te spelen lijkt me. Terug bespaar tijd is 7-15 jaar met de huidige prijzen/boetes etc.en dat wordt straks ook weer ongunstiger (vastrecht is nu al anders bij sommige leveranciers met zonnepanelen, laat staan met accu’s wie weet wat ze nog aan tarieven gaan verzinnen), en dan is de accu ook wel (een eind) afgeschreven.
Dat krijg je met gemiddelden, een deel zit er boven en een deel eronder.
We zijn donderdag. Mijn totaal verbruik dit week is 2.8kWh.
Hier 45kWh naar binnen en 61 naar buiten, netto dus stroom over deze week, zelfs met de EV en de PHEV bijladen. Gelukkig saldeer ik nu nog, maar voor komend jaar wil ik toch alvast eens met een plug-in accu aan de slag (vooral omdat het leuk is). Wel Jammer dat de prijzen daarvan opeens weer omhoog gegaan zijn…
Een gemiddeld gezin heeft nog een gasaansluiting. Ben je gasloos? Dan gebruik je (veel) meer stroom. Hier met een EV, 2 WPs een verbruik van ca 32k kWh per jaar. Dus zo'n 88 kWh per maand dag. Ik kan van maart t/m september stroomverbruik vrijwel volledig afdekken met PV en accu's.

[Reactie gewijzigd door Luckeh op 9 april 2026 22:20]

Oh. Ik doe 3550 kWh in mijn eentje met een hybride warmtepomp en een server als bijzonderheden. Ander bijzonderheid is dat ik eigenlijk alleen het weekend thuis ben. Althans, sinds een paar weken woon ik samen, maar heb daar nog geen data van.
Zeker, een zuinig huishouden is 100-200 w continu, met een 5kwh accu kom je al een heel eind, alleen de koffie uit de Nespresso ‘s ochtends vroeg zal je moeten betalen :)

een meer tweakers huishouden met allerhande Smart, wifi punten en een dikke NAS of server zit eerder richting 400w of meer, dan heb je (op zonnige dagen) nut van 2x 5kwh bijv.


Ik vind deze anker overigens wat aan de dure kant. 2 Marstek Venus e 3.0 is zowat even duur en dan heb je in totaal 5000 w omvormer capaciteit.
Wat is het nut in de winter van zo'n accu. Zonnepanelen krijgen de accu niet vol dan en in de zomer loopt de batterij niet leeg. Dus hoe dan?
Met dynamisch zou je goedkoop kunnen laden en in dure uren kunne ontladen
Jammer alleen dat het rendement van de meeste systemen maar zo'n 75% is. Er moet dus al een erg groot gat zitten tussen het hoge en het lage tarief om dut uit te laten kunnen (je moet je accu ook nog afschrijven).
Er zijn merken die er ruim boven zitten hoor, zoals de Zendure 2400 serie, die zit boven de 85%. Genoeg dagen dat je wel degelijk goedkoper uit bent door op goedkope momenten in te kopen, zelfs met 15% verlies. En het verlies is warmte, wat je huis gelijk lekker opwarmt.
Hoe meer accus er komen die dit toepassen hoe minder goedkope momenten er komen om in te kopen.....Daarnaast moet je die energie er ook inpompen in die tijd dat van de schaarse momenten dat het rendabel is.
Het verlies is naast de laadverliezen en standby-verbruik ook de verminderde levensduur vanwege de laad-cycli die je extra nodig hebt om te laden en ontladen. Maar dan nog kan het in de winter waarschijnlijk vaak wel uit.
Als je ook het standbyverbruik van je accusysteem meeneemt, komt je jaarrendement een stuk lager uit dan die 85%.
Opladen en dan in de winter uit zetten is ook een optie. Zeker als je er meerdere hebt kan je in de winter wellicht met 1 accu af, in de zomer dan 2 of 3. Lijkt me dat je dan ook langer met je accu’s doet.
Lang stilstaan vindt een accu ook niet leuk? Heel langzaam ontladen accu's toch en moet je met de druppelaar aan de gang.
Ach, een paar maanden moeten ze wel overleven, ze staan ook lange tijd op een boot en in de opslag voordat een accu bij je thuis staat. Als ik ver op vakantie ga dan staat de auto ook een 3 weken stil (en is dan een 5% lading kwijt) Op zich kan je ze ook afwisselen, de ene maand de ene aan en de andere weer de volgende.

Ontladen doen ze vast wel wat, volgens mij ergens eens gelezen dat als je een iv langdurig weg zet je m het beste op 80% kunt opladen.

[Reactie gewijzigd door mjl op 10 april 2026 08:16]

En die dynamiek wordt al jaren gebruikt in Scandinavische landen, waar dynamische contracten de norm zijn. Een standaard villa verbruikt tussen de 15000-20000 kWh per jaar, dus dit tikt aan. In de nacht laden wij 24 kWh wanneer het goedkoop is en in de volgende ochtend en met name volgende avond wordt de stroom uit de batterijen gebruikt. Scheelt een paar tientjes per maand.
en de accu kost 2500 euro. voor 2 tientjes per maand.. Dan ben je al 10,5 jaar bezig om uberhaupt de aanschafwaarde terug te verdienen en dan reken ik onderhoud en verlies van vermogen over die tijd niet eens mee...

Ik geloof niet dat dit rendabel te maken is op dit moment.
Wat doe je veel aannames. Vanwaar 2500 euro? Vanwaar 20 euro per maand?

Lees je eens in in de Zweedse markt en hoe de sector werkt en welke financiële ondersteuning er is vanuit de overheid.
2500 euro omdat dat de prijs is van de basis unit in dit artikel? en 20 euro omdat jij "paar tientjes" zegt.

Dus tenzij een paar bij jou niet 2 betekend en 2500 euro niet de echte prijs is doe ik geen aannames.
En de financiele ondersteunig is niet heel relevant, want dat hebben we niet in Nederland. Ik kan alleen rekenen met bedragen en regelingen die hier wel gelden.
Mits die goede software heeft kan die in de winter opladen op momenten dat stroom goedkoop is en kun je dat gebruiken als de stroom duur is. Zelfde in de zomer
In de winter trekken mijn 13 panelen net zo'n 0.8 kWh op een dag binnen. Tops. Dat is echt peanuts.
Mijn 9 panelen doen wel veel meer in de winter dan dat. Heb je ze ongunstig liggen? Op Oost oid?
In december 58 en januari 52 kWh heb ik net ff opgezocht. De 800 Wh/dag was in de dagen met sneeuw. Maar goed, 1.8 kWh gemiddeld met panelen op ZZW is niet gek veel hè.
december 125kWh opwek.
daarvan is 55kWh nog de accu in gegaan.
nog 590kWh gekocht die maand voor een dynamische kwartier prijs systeem voor 162,81€
nu zegt dit heel weinig want hoeveel Wp was dit? oke dat was 9kWp (dus best mager resultaat)

maar ja nu maart:
maart 678kWh opwek.
daarvan is 379kwh nog in de accu gegaan.
nog 65kWh gekocht die maand.
nog 44kWh geleverd die maand (accu vol).
+ en - voor een dynamische kwartier prijs systeem voor 8,89€ in gekocht voor die maand.

dit nog steeds zonder de accu in te zetten als handelssysteem.
wil je die cijfers moet je volgend jaar terug komen ik speculeer liever niet.
ben nog aan het bouwen om straks gewoon dynamisch te gaan.
(zonnepanelen zijn allang terug verdiend, dus heb alleen nog de kosten van de accu te doen, en met zonnepanelen gaat dit erg snel, dus volgend jaar lekker eens experimenteren met dynamisch.)
Ook los van zonnepanelen heb je in de winter met een dynamisch contract gewoon momenten dat de stroom duurder of goedkoper is.
Zie de link in het artikel naar review: Handelen op de onbalansmarkt - Nieuw verdienmodel voor een thuisaccu

Met een dynamisch contract kun dan laden op het moment dat stroom het goedkoopst is.
Zie de link in het artikel naar review: Handelen op de onbalansmarkt - Nieuw verdienmodel voor een thuisaccu

Met een dynamisch contract kun dan laden op het moment dat stroom het goedkoopst is.
Dat artikel is ruim 2 jaar oud en in die tijd is er veel veranderd. Leest u dit artikel maar eens: Thuisbatterijen steeds populairder, maar wel minder rendabel.
Of nog recenter deze van Tweakers: 1 jaar met een thuisaccu; Wat heeft het opgeleverd?
Tldr: Rijk word je er niet van, maar wel wijzer en vooral bewuster van je energiegebruik.
Kort gezegd: steek die €2500 slim in wat ETF's en laat het 11 jaar renderen. Dan heb je nergens zo'n dom blok in de weg staan en kun je je energie nuttiger besteden dan de hele tijd te gaan zitten F5-en in je HomeWizard app.
Zo dom is zo een blok niet, het is meteen een verwarmingselement voor de ruimte. Ik meen gezien te hebben dat een Marstek wel 60-70 graden kan worden op bepaalde plekken.
Dat gezegd, ik vraag me af of zoiets een component gaat worden voor een brandverzekering.
Sorry, maar wie zet er nou zo'n batterij in zijn huis? Als dat ding in de hens gaat snachts heb je niet eens meer tijd om naar je rook alarm te luisteren...
Daarom koop je een accu ook op wat je er 7 maanden in de zomer mee kan en maak je je berekening gebaseerd daarop.
Er staat ook nergens dat het bedoeld is om energie uit de zomer mee te nemen naar de winter. Dat was effectief wat we met elkaar deden met salderen, waarbij het net de batterij vormde. Maar die vogel is (bijna) gevlogen.

Het enige wat deze dingen doen is energie die je op een zonnige dag hebt opgewekt uit te smeren over wat extra nachten en mindere dagen. Dat levert zeker wat energiebesparing op, maar het is geen wondermiddel en het duurt jaren voordat je de investering terug hebt. Deze batterijen lijken daarbij relatief duur, waardoor het nog extra lang gaat duren.

De enige manier om eerder geld te verdienen met deze dingen is actief handelen op de energiemarkt. Dus opladen met netstroom als het goedkoop is en terugleveren als het duur is. Daarbij hebben de duizenden batterijen die dat landelijk doen een dempend effect op de prijsfluctuaties, waardoor het minder winstgevend wordt naar mate er meer mensen dit doen. Ik las ergens dat het kantelpunt van nauwelijks winstgevend daardoor in rap tempo dichterbij komt.

[Reactie gewijzigd door SierraPapa op 9 april 2026 18:36]

Een hoop actief werk voor letterlijk een paar knaken. Daar is niet veel business case te vinden. Als je die skills in handel met aandelen of zelfs crypto steekt, heb je er veel meer plezier van.
Terugleveren op momenten dat de stroom duurder is

Noodstroomvoorziening (zit een aparte 230V aansluiting op)

Voorkomen van terugleverboetes op momenten dat je weinig tot niets gebruikt

Dat werkt zeer goed in de zomer, en ook nog een beetje in de winter.
Laden met laag dynamisch tarief en gebruiken als je het nodig hebt. Je EV te laden b.v. als je 's avonds thuiskomt.
Mischien niet vol, enige voordeel is dan minder terugleveren omdat de accu alle zon die je nog over hebt op slaat en de meter bij tekort toch nog wat op nul kan houden. Maar het zal beperkt zijn.

ik reken nu even met 50% van het jaar een volle lading opvangen en lokaal ‘salderen’ met een efficiëntie van ~80% dan bespaar ik straks een 170-180 euro per jaar, terug bespaar tijd dan 7 jaar (bij 1 accu van 5.12 kw en 21 ct per kWh). Meer capaciteit zal Langer duren aangezien je die niet ook 50% van het jaar vol zou krijgen.
Een plug-in batterij dus, die voor zover ik weet volgens de nieuwe energielabel regels niet meegenomen gaan worden in de labelberekening, terwijl 'volwaardige' thuisbatterijen wel meegenomen gaan worden.
Wil je een thuisbatterij laten meetellen voor je energielabel? Dan gelden er strikte voorwaarden. Volgens de vernieuwde rekenmethode NTA 8800 – gebaseerd op Europese regelgeving – moet een batterijsysteem minimaal 5 kilowattuur kunnen opslaan. Kleinere systemen hebben volgens de normcommissie te weinig invloed op de energieprestatie van een woning om een beter label te rechtvaardigen.

Plug-and-play batterijen met een stekker vallen buiten de boot. Voor het energielabel moet een batterij namelijk vast en permanent aangesloten zijn op de meterkast, en de installatie moet voldoen aan de NEN 1010-veiligheidsnormen. Stekkerbatterijen zijn makkelijk te verplaatsen en worden daarom gezien als los meubilair – niet als onderdeel van de energieinstallatie van de woning. Thuisbatterijen kunnen bij verhuizing bijvoorbeeld ook worden meegenomen naar de nieuwe betrekking, waardoor het bestaande energielabel dan niet meer zou gelden voor de betreffende woning waaruit de plug-and-play thuisbatterij is meegenomen.
Bron: https://id.nl/energie-en-...van-energielabel-woningen

[Reactie gewijzigd door AceAceAce op 9 april 2026 17:46]

Die labels zijn toch deels onzin. Airco’s worden ook als boosdoener gezien en zijn slecht voor je label terwijl ze, wanneer ze gebruikt worden voor verwarming een stuk energie zuiniger zijn dan met gas verwarmen.
Die kun je omschrijven als "warmtepompen", dan krijg je een beter label.
Alleen als je er ook een water-lucht warmtepomp aan hangt natuurlijk, ander verwarm je nog steeds gewoon elektrisch…
Ik zou je er eens in verdiepen want een lucht-lucht warmtepomp is wel 3 tot 5 x zo efficiënt als een keramisch verwarmingselement. Je verwarmt namelijk niet, je verplaatst warmte. Je stelling klopt dus niet.

[Reactie gewijzigd door Bramzie op 9 april 2026 23:42]

Het energielabel voor woningen is een complete aanfluiting. Mijn woning is zonder ook maar een enkele wijziging van label C naar label A gegaan door het label te laten opstellen door een andere energieadviseur.
En ik zit in een huurwoning, geen idee wat mijn energielabel is. Ik betaal toch geen WOZ (waarvan ik verwacht dat het op van invloed is?)
niemand betaalt WOZ; WOZ is de basis voor OZB (onroerende zaken belasting), die betaal je als woningeigenaar, niet als huurder inderdaad.

Energielabel is bij mijn weten vnl relevant voor eventuele verkoopwaarde of hoogte/toekenning van verduurzamingssubsidies van een woning.
Logisch toch? het zit niet vast aan je huis en kun je dus meenemen naar het een nieuw huis en daarom geen vast onderdeel van je huis en dus ook niet van je energielabel.
Heel logisch, maar als men denkt dat je met zo'n ding ook vast wel meedoet met een beter energielabel komen bedrogen uit. Misschien een handige toevoeging aan zo'n artikel.
@JaspB
AuteurJaspB Nieuwsredacteur @AceAceAce9 april 2026 18:03
Hm, ik twijfel; of dat handige toevoeging is voor dit nieuwsartikel waarin energielabel niet is genoemd. Maarrr, zeker nuttige toevoeging voor langere, uitleggende/duidende kopij op dit gebied. Artikelen die @willemdemoor zoal produceert:

review: 1 jaar met een thuisaccu: wat heeft het opgeleverd?

review: HomeWizard Plug-In Battery - Supersimpel en in 7 jaar terugverdiend
Waarom zou je dat denken?
er staat duidelijk bij dat het een stekkerbatterij is. Alles wat niet vast aangesloten is zal sowieso nooit meetellen.
Alles wat niet vast aangesloten is zal sowieso nooit meetellen.
Kookplaat, oven en zelfs niet-WP boiler hebben ook een stekker hier..
veel succes om daar energie mee op te slaan en terug te leveren :+ :+
De strikte voorwaarden van nta 8800 vallen wel mee. Om te beginnen is er geen nen-norm voor thuisbatterijen, zie dit artikel op nen.nl bijv: https://www.nen.nl/nieuws/actueel/bijeenkomst-thuisbatterij-is-er-behoefte-aan-een-norm-voor-thuisbatterijen/

Dan blijven alleen de generieke veiligheidsnormen over. Ik denk dat als ik de stekker van een pluginbatterij afknip en monteer conform ouderwetse wasmachine-aansluiting (die met een touwtje) op een eigen groep, dat ik dan helemaal aan de nen-veiligheidsnorm voldoe en daarmee ook aan hta 8800.
Met die logica zou je hem kunnen vastschroeven aan de muur of vloer en is daarmee nagelvast en onderdeel van de woning?
die voor zover ik weet volgens de nieuwe energielabel regels niet meegenomen gaan worden in de labelberekening,
Hoe relevant is dat?
Dat wordt vanzelf relevant zodra de marxisten van wef/d66 het digitale CO2 paspoort door onze strot gaan drukken.
Voor dat bedrag heb je bij Nkon een 23.5 kWh thuisbatterij....
https://www.nkon.nl/en/thuisbatterij.html?capaciteitwh=15278-32150

Die kost 3300, dat is wel net een tikje meer. Maar voor 2200 heb je inderdaad 16kwh
Maar zonder alle elektronica erbij om aan te sluiten op het net.
Maar die moet nog wel aangesloten worden op je solar inverter. Dit systeem van Anker is standalone. De NKon vergelijking is daarmee geen appels met appels vergelijking
Een hoop cellen maar geen stekkeraccu, die een ingebouwde inverter heeft, veilig is om in en uit te pluggen, een noodstroomvoorziening heeft, 3 kW kan terugleveren, komt met een P1 dongle en 10 jaar garantie heeft.
Dat zijn bizar hoge prijzen. Ik heb zelf een trits Pylontech's staan, al jaren, van 3.5 kWh en die koop je inmiddels voor iets boven de 1000 euro. Ik heb er 8 parallel "draaien".
van 3.5 kWh en die koop je inmiddels voor iets boven de 1000 euro.
Dat is 286 euro / kWh. Deze is 357 euro / kWh. 25% hoger, maar niet echt bizar toch, early bird korting niet eens meegerekend?
Met korting is het 300 euro / kWh.
De uitbreidingsmodules zitten op dezelfde 286 euro / kWh.. (zonder korting) 243 euro met korting.

[Reactie gewijzigd door Olaf van der Spek op 9 april 2026 18:24]

1200-1300 voor een 5.12kwh (effectief ~4.5) met 2500W inverter en 80%+ efficiëntie voor een Marstek is nog voordeliger (254 euro/kwh of 288 als je de effectief bruikbare lading neemt (minimaal 12% lading).
klopt, ik verwarde vermogen met capaciteit!
2499 euro waar 400 euro voordeel vanaf gaat voor 7 kWh. Dat komt toch ongeveer op hetzelfde neer als de Pylontech.
inderdaad, ik verwarde vermogen met capaciteit, excuus
Los van het feit dat je schuko er niet blij van wordt... wordt ook de zekering automaat (b16) er niet blij van als die continu bijna 16A staat te stampen....

die 16A is geen "CONTINU" vermogen die er door mag... 80% er van mag die "continu" dan zit je op een 12.8Aish oftewel een 3000 watt continu..
Ik stond hier van te kijken, auto lader op 13A, iemand bleek op dezelfde groep te zitten en elektrisch kacheltje van 1000w aan, nog een koelkast, laserprinter, pc enz dus dik over de 4000w en de b16 liet het gewoon gaan. Pas toen die kachel naar de 2000w stand ging klapte die uit na 2 min.

Laden op 16A een tijd gedaan, uur of 6 per dag, elke week wordt de stekker iets warmer en daarna ook zo warm op 10A of 8A omdat de klemmen van het stopcontact slap worden. Heb hem vervangen en laad nu op 10A met een uitzondering op 13A maar dan een paar uurtjes maximaal, zeker geen hele dag(en) meer!
2x Frituur (2.2KW ieder) + overige standaard verbruik keuken (licht, koelkast, wasemkap etc) ging ook prima op een B16.. voor de grenswaarde langer wordt overschreden tript die wel...

zoek voor de gein maar eens de grafiek bij een B16 (en voor de fun C16) automaat :) je verbaast je nog
In Belgie is een kring met stopcontacten veelal afgezekerd met een 20A automaat Type C, die dingen leveren 20A nominaal bij 30 graden. Die heeft daar geen last van. De stopcontacten zijn eerder een probleem omdat die wel maar 11A nominaal aankunnen.

Ik heb thuis een Marstek Venus op 2500W (apart afgezekerd) en dat is voor mijn installatie op het randje. 3500W zou ik op een normaal stopcotnact niet willen, al kan de bekabeling en automaat dat wel perfect aan.
Ik mis de informatie (zoals in alle artikelen en "artikelen" over thuisbatterijen) over of de accu 100% zonder connectie met de systemen van de fabrikant te gebruiken is.

Ja, ik heb gelezen dat er een integratie voor Home Assistant is, maar daarnaast zou de accu nog altijd een connectie kunnen vereisen met het moederschip - sterker nog, ik weet bijna zeker dat dat zo is. Bij de HomeWizard plugin accu nl exact hetzelfde; een prima HA-integratie maar daarnaast ook een connectie met HomeWizard vereist. Ik heb daar een bloedhekel aan gekregen.
Even doorklikken.

Geen API keys, geen cloud, alles binnenshuis.
Ja, maar wat is de kwaliteit van de API / integration?

Ik zat het issue op github te lezen en ben nog niet overtuigd of de snelheid van sturing ook voldoende is.
Wat heb jij gevonden met 'even doorklikken'? Wel overtuigd van een goede lokale automatisering?
1 oplossing denk ik: Myenergi Libbi. Lokaal te beheren met display én knoppen op de unit zelf.
Tja ik vind garantie en dergelijke gewoon iet interessant van dit soort bedrijfjes. Ik kan gewoon niet er vanuit gaan dat als hij defect gaat het bedrijf nog bestaat.
Een LG, Samsung, AEG kan je vanuit gaan dat ze over 154 jaar nog wel bestaan maar de groene startups komen en gaan bij bosjes.
Anker bestaat ook al weer 15 jaar.
Anker is geen LG of Samsung maar gaat ondertussen ook al wat jaren mee. Het is mijn inziens wel een van de “gevestigde merken” onder de thuis batterijen tussen alle nieuwe merken die nu op komen.
3500W is geen capaciteit maar vermogen. Ah,Wh, KWh is capaciteit.

Praten over vermogens mbt accu's is best raar. Ze kunnen bepaalde stroom aan irt interne bekabelingsdiemsionering, daaruit kan het te leveren piekvermogen herleid worden, de BMS negeer ik dan volledig.


Waarom er een max 42kwh is, is ronduit treurig eerlijk gezegd.

/edit/
De titel is inmiddels aangepast......Daarom komt een deel van mijn reactie als 'onnodig' over.

[Reactie gewijzigd door siggy op 9 april 2026 18:32]

Het is het vermogen van de omvormer die er 230v van maakt
Dat is dus een functie van de omvormer en niet de accu.

Waarom zou je als consument dit kopen en niet een hybride omvormer plus accu?

Dit is echt een product voor de massa die niks van dit afweet. Dit komt behoorlijk in de buurt van mensen op het verkeerde been zetten.
Waarom er een max 42kwh is, is ronduit treurig eerlijk gezegd.
Wat bedoel je hiermee? Te veel, te weinig?
De max wodt alleen bepaald door de communicatie van de BMS en de dip-settings, technisch mag het niks uitmaken of je nu 5kwh of 500kwh erop aansluit. De dipswitch (kom even niet op een beter woord ervoor) zorgen voor de max. Tegenwoordig nogal onnodig om een paar dollar te besparen.

Goed, voor een consumentenproduct is dit geen probleem, maar ja het is wel weinig in principe.

Als je nogal solar-focust bent dan is 42kwh max nogal -piep-. Palletje zonnepanelen is al snel boven de 15 KWp vermogen. Dus in 4 uurtje zon in de gunstige maandn is de max capaciteit zo bereikt. Voor de hoofdprijs.

Heb al een week geleden werkelijke prijzen van accu's aangegeven, maar men is er niet in geinteresseerd. Dit is gewoon een heel raar product wat technisch onzinnig is, maar blijkbaar commerciaal interessant is. Het is te duur, de omvormer is lachwekkend (3500W, laat me niet lachen)
en de capaciteit is bijna de goudprijs.

Voor 2k heb je een hybride 10-12kw omvormer en voor 2k heb je 16kwh aan accu.

Ik snap niet waarom men zich hier bezig houdt met consumenten producten die de consument afzet en op het verkeerde been zet. Bizar.
Palletje zonnepanelen is al snel boven de 15 KWp vermogen.
Niet iedereen heeft ruimte voor 30+ panelen. En is optimaliseren voor de 4 zonnigste maanden slim?
Niet? Heb het over slechts 72m2 dakoppervlakte he. Dat is 6x6 aan beide kanten. ALs je al een beetje oost-west zit zijn 0,10 euro/Wp panelen gewoon een no brainer.

PV maximaliseren is juist goed voor de winter. De zomer maakt weinig uit, maar je zou dan 'gratis' luxeproducten zoals een sauna, jacuzzi of EV gratis kunnen laten draaien.

Nog nooit was luxe zo goedkoop. Waar voorheen dit soort stroomvreters voor de 'rijken' was, is het nu luxe zoals een diepvries ooit was.

En we hebben het dan over 6-8 maanden in het jaar, niet slechts 4.
Heb het over slechts 72m2 dakoppervlakte he. Dat is 6x6 aan beide kanten
Dakkapel / dakraam..
ZO / NW.
zijn 0,10 euro/Wp panelen gewoon een no brainer.
Zeker, al is installatie tegenwoordig de grootste kostenpost.
En we hebben het dan over 6-8 maanden in het jaar, niet slechts 4.
Ik doelde op dit:
Dus in 4 uurtje zon in de gunstige maandn is de max capaciteit zo bereikt. Voor de hoofdprijs.
Heb al een week geleden werkelijke prijzen van accu's aangegeven, maar men is er niet in geinteresseerd.
Heb je een linkje?

[Reactie gewijzigd door Olaf van der Spek op 9 april 2026 19:33]

In België mag je zelfs maar maximum 10kW aan panelen hebben als consument.
Tel je ook nog even de kosten van de installateur mee? Daar is dit product namelijk op gericht, weinig werk, snel resultaat.

Waar jij het over hebt vereist kennis van zaken. Iets wat de gemiddelde consument niet heeft.

Als je de elektricien langs laat komen ben je ineens een stuk duurder uit incl materiaal.

[Reactie gewijzigd door digital-IMEI op 9 april 2026 20:03]

Ja/nee. Probleem is vooraf eigenlijk al, dat mensen een simpele omvormer nemen ipv een hybride omvormer voor enkele honderden euro's verschil. Die installatie zou dan al gedaan zijn.

Dit is een product voor mensen die graag dubbel geld willen weggooien. Te duur product die ze eigenlijk al hadden. 3500W is daarnaast gewoon niks. Kun je niet eeens een inductiekookplaat van gebruiken.

Dit is inderdaad een consumentenproduct. Waar de consument financieel wordt uitgekleed voor een inferieur product.

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn