Samsung overweegt een chipfabriek te bouwen in Europa. Dat zeggen bronnen tegen DigiTimes. Die zou in Duitsland komen te staan. Dat land heeft subsidies over, nadat Intel zijn bouwplannen voor Duitse chipfabrieken schrapte.
De afgelopen weken doen steeds meer geruchten de ronde dat Samsung chipuitbreidingen in Europa wil doen, schreef ook het Taiwanese dagblad DigiTimes op dinsdag. Datzelfde medium meldde eerder deze maand al dat Duitsland probeert Zuid-Koreaanse chipfabrikanten naar zich toe te trekken, met Samsung als koploper. Een Duitse delegatie zou onlangs op bezoek zijn geweest in Zuid-Korea om daarvoor te pleiten.
Volgens bronnen overweegt Samsung meerdere opties: het bedrijf zou complete chipfabrieken kunnen bouwen, of kunnen kiezen voor kleinere investeringen, zoals een packagingfabriek of een chipontwerpcentrum. Samsung zelf heeft de berichten nog niet formeel bevestigd.
Schrappen Intel-fabrieken biedt ruimte
Duitsland probeert al langer chipmakers over te halen om fabrieken te bouwen. Het land heeft daarvoor een subsidiepot van 20 miljard euro beschikbaar. Onder andere TSMC maakt daarvan gebruik, voor de bouw van een 12nm-fabriek in samenwerking met Bosch, Infineon en NXP.
Ook Intel wilde daar een stel zeer geavanceerde fabrieken bouwen, die chips onder de '2 nanometer' zouden maken. De chipmaker zou 30 miljard euro investeren in die fabrieken, waarvan 10 miljard euro werd gefinancierd met subsidies van Duitsland.
Uiteindelijk heeft Intel zijn Duitse fabrieksplannen geschrapt. Het bedrijf heeft het financieel zwaar en moet daarom zijn uitbreidingsplannen terugschroeven. Daarmee is extra subsidie vrijgekomen voor andere chipmakers, waarvan Samsung dus gebruik zou kunnen maken.