AMD-website noemt productnamen van verschillende onaangekondigde processors

AMD heeft mogelijk voorbarig informatie gedeeld over zijn aankomende processors. Zo zijn er codenamen van verschillende onaangekondigde chips te zien op het Technical Information Portal van het bedrijf. AMD onthult mogelijk later deze maand meer details tijdens de Computex-beurs.

De website noemt verschillende productlijnen voor laptops. Enerzijds komen drie varianten van Gorgon Point aan bod, dat naar verwachting een opgefriste versie is van het Zen 5(c)-gebaseerde Strix Point. Het is niet duidelijk in welke mate de verschillende Gorgon Point-varianten van elkaar verschillen. Ze maken in ieder geval gebruik van socket FP8, net zoals de meeste huidige Ryzen AI-chips. Anderzijds is er Medusa, dat volgens AMD's website de nieuwe socket FP10 gebruikt. Volgens geruchten gebruikt Medusa cpu-cores met de Zen 6-architectuur.

AMD's Technical Information Portal bevat ook informatie met betrekking tot processors voor desktops. Zo komt Gorgon Point naar verluidt ook als afzonderlijk verkrijgbare AM5-apu's op de markt. De EPYC 4005 'Grado'-lijn moet dan weer Zen 5-serverprocessors naar socket AM5 brengen. Het is de opvolger van de EPYC 4004, die in mei vorig jaar uitkwam.

Tot slot bevat de website verwijzingen naar Shimada Peak, de volgende generatie Threadripper-processors. Momenteel wordt deze codenaam enkel aan de Threadripper Pro-lijn gelinkt op het Technical Information Portal. Dat suggereert dat er geen non-Pro-varianten met de Zen 5-architectuur op komst zijn voor de hedt-markt, of toch niet binnenkort. Eind april schreef ASUS over Threadripper 9000 en Pro-modellen op de productpagina van een moederbord.

De verschillende onaangekondigde productnamen.
De verschillende onaangekondigde processors en hun bijbehorende sockets.

Door Idriz Velghe

Redacteur

02-05-2025 • 21:13

12

Reacties (12)

12
12
8
0
0
4
Wijzig sortering
Als Strix-point (of in ieder geval de refresh ervan) op AM5 komt, heb ik eindelijk een goede reden om van AM4 met een 2400g af te stappen!

Of ik kan het nog langer rekken door een 5700g te kopen :D.
Ik ben overgestapt van een 2400G naar een 5700G en qua processorsnelheid ga je er flink op vooruit, ik heb niet het idee dat mijn processor de bottleneck is. De grafisch verbetering is naar mijn gevoel ongeveer 1.8x
Een ander voordeel is dat de processor lichtelijk onder te klokken is waardoor die koeler wordt en mogelijk ook stiller.
een 5700g, of 5600g gaat een giga upgrade zijn vanaf een 2400g, zeker als je een beetje snel ram er bij hebt. That said, ddr4 blijft een bottleneck, net zoals dat ddr5 dat voor de strix-point chips is, en je bij strix-halo ziet dat je eigenlijk quad-channel ram wil voor een APU
Ik ben van een 3400g naar een 5600g gegaan en het is echt de moeite waard. 5700g levert voor de prijs naar weinig meer waarde.
Je kan ook nog denken aan een veel nieuwe SKU, die van de 5500GT (uitvoering: AMD Ryzen 5 5500GT (BOX) Boxed)

De 5500GT is in de praktijk marigaal sneller dan de 5600g, en iets goedkoper!
Ik zou voor die €20 - €25 verschil inderdaad voor de 5700G te gaan en niet voor de 5600G
je hebt 8 cores tov 6 en een IGPU die ongeveer 20% sneller is. zo kan je nog iets langer door op AM4.

hier vind je een mooie review waarin ze worden vergeleken. En wat voor een verschil het al is tov onder andere de 3200G & 3400G
review: AMD Ryzen 5 5600G en Ryzen 7 5700G Review - Eindelijk moderne Ryzens ...
EPYC 4005 is leuk, maar veel meer dan een Ryzen 9 9000 CPU met servernaampje is het niet (net als de Epyc 4004).
Ik zou graag een opvolger van de 8004 Siena serie zien, van een 8005 is nog niks te vinden.
het is niet alsof dat nog nooit gedaan is, zelfs in de eerste generatie opteron-servers werd de socket 940 al gedeeld met de athlon 64 fx
Idem intel vroeger met hun entry workstation range (w1000series waren consumer core cpus met ecc enabled, en in midrange w2000 workstation range zelfde cpus als consumer hedt series)
Het zijn wel de processors geweest met betere dies.
Nee daar is geen hard bewijs van. Het is gewoon upselling van de ecc feature en het locken van de frequenties (althans in de meeste enterprise versies)

[Reactie gewijzigd door PjotterP op 4 mei 2025 13:36]

Het idee achter de 4000-lijn is geloof ik vooral dat er een stukje validatie plaatsvindt waardoor je AM5 CPU's ook kan gebruiken met bedrijfssoftware die alleen ondersteuning krijgt als je hardware draait die op hun lijstje staat.

Voor de homelabbers onder ons inderdaad niet per se interessant. Maar als ze nu eens een tegenhanger van AMT mogelijk maken op AM5 borden en dat dan in de 4000-serie aanzetten, dan zou het een stuk interessanter kunnen zijn.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.