Mobile Vikings past abonnementen aan: klanten krijgen dubbel zoveel data

Telecomprovider Mobile Vikings heeft zijn abonnementen aangepast. Klanten krijgen voor dezelfde prijs nu dubbel zoveel data als voorheen. Mobile Vikings is de tweede Belgische telecomoperator die zijn prijzen aanpast na de start van DIGI, de vierde Belgische telecomprovider.

Mobile Vikings heeft de wijziging aangekondigd op zijn Facebook-pagina. De nieuwe voorwaarden zijn ook terug te vinden op de website van de telecomprovider. Het goedkoopste abonnement kost nog steeds 10 euro per maand. Klanten krijgen daarvoor 8GB aan data; dat was tot voor kort 4GB. Deze klanten kunnen ook 150 belminuten gebruiken en onbeperkte sms’en. Klanten met een abonnement van 15 euro krijgen nu 30GB aan data; voorheen was dat 15GB. Deze formule bevat onbeperkt bellen en onbeperkt sms’en. Het abonnement dat 20 euro in de maand kost, bevat nu 60GB aan data. Dat was voorheen 30GB. Dit abonnement heeft onbeperkt bellen en onbeperkt sms’en. Het duurste abonnement kost 29 euro per maand. Klanten krijgen hiervoor 170GB aan data, voorheen 85GB. Klanten met dit abonnement kunnen ook onbeperkt bellen en onbeperkt sms’en.

De wijziging bij Mobile Vikings komt er nadat begin december een nieuwe Belgische provider van start is gegaan: DIGI. Dit bedrijf gaat vaste en mobiele abonnementen aanbieden en hanteert significant lagere tarieven dan de concurrenten op de Belgische markt. Kort na de introductie van de prijzen van DIGI heeft budgetmerk Hey Telecom de prijzen van zijn abonnementen ook al verlaagd.

Prijswijziging bij Mobile Vikings
Prijswijziging bij Mobile Vikings. Bron: Facebook-pagina van Mobile Vikings

Door Jay Stout

Redacteur

16-12-2024 • 11:15

169

Submitter: GraveDigger

Lees meer

Reacties (169)

169
169
34
5
0
130
Wijzig sortering
Daar gaan ze geen klanten mee winnen, nog steeds te duur voor het goedkoopste

Bij DIGI : €5/maand en 15GB data + onbeperkt sms'en en onbeperkt bellen
Bij HEY : €5/maand en 15GB data + onbeperkt sms'en en onbeperkt bellen

Ben benieuwd welke zet Telenet gaat doen .. :?


.

[Reactie gewijzigd door MPIU8686 op 16 december 2024 14:34]

Telenet gaat net zoals Proximus en Orange gewoon de prijzen in januari verhogen :P
De klanten die daar nu zitten betalen al jaren te veel en zullen dat ook blijven doen.
Dus waarom verlagen? Dit is een 'gevecht' voor de prijsbewuste consument die bij de dochterondernemingen van deze firma's zitten waaronder Mobile Vikings, Scarlet, etc (van Proximus) en Hey! (van Orange) en Base (van Telenet). En momenteel is het zelfs alleen Hey van Orange die iets competitiefs aanbiedt tegenover Digi.

[Reactie gewijzigd door Avenger 2.0 op 16 december 2024 11:34]

Ik ben al jaren klant bij Telenet, maar nu heb ik toch de overstap gemaakt naar Orange (vooral omdat we voorlopig nog niet van de "normale" TV willen afstappen). Het eerste jaar gaat het ons 435 Eur besparen, vanaf het 2e nog steeds 255 Eur, dat is toch een mooie 21 Eur per maand minder om op hetzelfde netwerk te blijven.

Als deze overstap goed verloopt, dan sluit ik niet uit, dat eens de fiberaansluiting er is, ik het nogmaals zal doen, als ik daar mijn voordeel uit haal.
Mai zo eeen groot verschil van welke abbonement naar waar ging je dan?
All-internet 300/20mbit + TV bij Telenet = 76,79 Eur. Mijn vrouw haar mobiel abo erbij: 13 Eur (Scarlet Cherry: 600min - 10GB) = 89,79Eur.
naar:
Start Fiber 200/15mbit + TV + Mobile Small (onbeperkt bellen + 8Gb) = 53,60 Eur het eerste jaar. Nadien 68,80. Voor de volledigheid: Ik heb cooldeals via het werk: 4eur korting op internet, 2eur op TV en 10% op mobile, wat zorgt voor 7,40 Eur extra korting per maand.
Zonder deze korting zou het 345 Eur korting zijn het eerste jaar en 165 Eur de jaren nadien.
Nice, spijtig genoeg nog geen fiber hier.
Het heet Start Fiber, maar is gewoon via coax zoals bij Telenet het geval was.
Wij zijn zonet overgestap van Telenet (Klik) naar Base (overgenomen door Telenet, weet ik), voor internet, TV + mobiele GSM abonnementen.
We besparen bijna 700€ op jaarbasis hiermee.

- Minder mobiele data maar nog ruim meer dan wat we eigenlijk gebruikten
- Slechts 28 TV zenders maar alle "grote" zenders zitten erin
- Iets trager internet (van 500 naar 300mbs geloof ik), ik kan zeggen dat ik het verschil niet voel. We zijn dan ook "normale gebruikers" dus geen 4K schermen, laat staan simulataan..
Installatie heb ik zelf gedaan (anders 45€) maar was poepsimpel, het is gewoon telenet apparatuur maar met een Base logo'tje op, dus het was gewoon vervangen en activeren.

Ik vraag me af waarom we dit niet eerder gedaan hebben, zoals vaak met die dingen :+
ah, handig om weten dat Base ook via de Telenet kabel gaat. Ik ga na het eerste jaar (met 180€ korting) eens berekenen of Orange nog steeds interessant blijft. Op het eerste zicht zou base nog eens 9Eur per maand goedkoper zijn.
Je kunt ook gewoon TV kijken via apps. De meeste zenders bieden het gratis aan.
Ja dat weten we, maar voorlopig houden we nog even aan vast aan de lineaire tv. Heb aan mijn vrouw voorgesteld om eens een week te proberen enkel via apps te kijken.
En is dit dan het 'gevecht' .. voor de prijsbewuste consument ?

Mobile Vikings : €10/maand en 8GB data + onbeperkt sms'en en 150 minuten bellen

tgv

Bij DIGI : €5/maand en 15GB data + onbeperkt sms'en en onbeperkt bellen
Bij HEY : €5/maand en 15GB data + onbeperkt sms'en en onbeperkt bellen

.
Voor mezelf maakt dat SMS'en me trouwens niet eens meer uit, misschien verstuur ik er nog 6 op een jaar .. :D


.
.. update * bij DIGI niet vermeld .. + onbeperkt sms'en en onbeperkt bellen

[Reactie gewijzigd door MPIU8686 op 16 december 2024 12:18]

Ja zelfs met hun dochterondernemingen is Proximus voorzichtig om niet te prijsbewust te zijn :D
Ironisch gezien zowel DIGI als Yoin op hetzelfde proximus netwerk zitten en stukken goedkoper zijn.
Een overstap hiernaar is dus echt wel een no-brainer als je tevreden van de netwerkdekking bent.
Digi gaat wel binnen een aantal maanden naar hun eigen netwerk ipv proximus, dus bereik kan dan anders zijn.
Ze hebben 5 jaar lang toegang tot de proximus masten, dus nog wel even tijd om hun eigen netwerk op poten te krijgen.
Betaal nu 119 euro voor 4 simkaarten (met 80gb in totaal voor de 4) 300mbps/onbeperkt internet en TV

Er is fiber hier sinds dit jaar (postcode 9220) maar niemand kan er momenteel nog op aansluiten.
Dan blijft er weinig over.

Ik kan telenet en dan hey of digi gaan doen dan zit ik 80+4*5 = 100 euro nu iets minder dan wat ik nu heb, daarvoor was dat 80+9*4 (hey) of evenduur
Bij DIGI : €5/maand en 15GB data + onbeperkt sms'en en onbeperkt bellen + zéér scherpe roaming tarieven
Bij HEY : €5/maand en 15GB data + onbeperkt sms'en en onbeperkt bellen

het is maar hoe je het kadert...
HEY kan ik toch niet nemen want dat zit op het Orange netwerk en die hebben hier barslechte verbinding voor data en bellen, er komt zelfs helemaal geen 5G door.
Daarom dat ik naar BASE/Telenet ben overgegaan en probleem opgelost.

Vraag me af wat de ontvangst van DIGI hier gaat zijn,
via Proximus netwerk, maar niemand heeft dat hier in de buurt .. Proximus heeft een niet al te beste reputatie opgebouwd .. :D
misschien ook belangrijk om te weten dat het mobiel internet van Digi enkel 4g is ze zitten op het proximus netwerk maar maken geen gebruik van hun 5g netwerk. ook volte/vowifi heb je er niet. je betaald maar 5 euro maar krijgt ook veel minder. als je die dingen niet nodig hebt is het wel een zeer scherpe prijs.
Sorry, maar we moeten het wel eerlijk houden, ofwel zeggen we "ik denk dat"... Want VoWIFI is gewoon beschikbaar terwijl dat verhaal maar blijft rondgaan... Op Tweakers kunnen we beter toch?

https://userbase.be/forum/viewtopic.php?p=1010248#p1010248


EDIT:
VoLTE en VoWIFI zijn allebei perfect beschikbaar:
https://userbase.be/forum/viewtopic.php?p=1011064#p1011064
@kashian Sorry, maar je posting klopt dus echt niet...

[Reactie gewijzigd door ON8SD op 16 december 2024 18:06]

Waar ik woon heb ik momenteel geen 5G en als je naar je smartphone kijkt moet je eens kijken hoeveel die telkens 4G of 4G+ voor data gebruikt en 2G voor bellen.

Orange/Hey heb ik helemaal geen ontvangst bij mij thuis, met BASE/Telenet wel, maar meestal geen 5G.

Proximus weet ik niet wat de ontvangst hier is, kun je enkel weten uit de praktijk, want hun onlinekaarten van die providers kloppen niet.

Van vowifi (over het wifi netwerk bellen) maak ik helemaal geen gebruik.
Dekking Orange en Proximus zou min of meer hetzelfde moeten zijn aangezien ze tegenwoordig de radio infrastructuur delen (dus zelfde antennes en apparatuur op/naast de mast). Veel zal afhangen waar Digi hun antennes zal hangen.
Proximus heeft zowat de beste dekking van alle providers. Dus dan moet je wel al heel veel pech hebben als Proximus slechte verbinding heeft in je buurt.
Wel hier is dit het geval, slechts 1 streepje ontvangst op het px netwerk en soms valt het nog weg ... Orange mast hier op 100meter en dus geen samenwerking met px, logisch de keuze voor Hey hier.
hoe bedoel je, roaming tarieven... voor zover ik weet is de prijs in heel Europa dezelfde als in België...
Tenzij je dus naar Zwitserland gaat maakt het allemaal niet veel uit, of als je buiten Europa op reis gaat natuurlijk. Maar in vele gevallen is ter plaatse een sim kopen of online een e-Sim bestellen nog veel goedkoper
Spot on... dit had ik nooit bekeken maar is gigantisch verschil!
Ga je naar Zwitserland dan betaal je bij Hey! 6 euro per MB
Bij DIGI is dit € 0,0009 /MB Nog Geen Euro per GB!

Laat ik nu toevallig deze zomer naar Zwitserland gaan... Zal nog tot juli bij hey blijven voor de 5G, en dan DIGI worden, tenzij ze voordelen bieden voor trouwe klanten, dan verander ik sneller...
Dit is eerder om klanten te behouden en ze niet te laten overschakelen vermoed ik. Ik was ook aan het kijken om over te schakelen na jaren Viking te zijn, maar omdat ik mijn abbo grotendeels financier met Vikingpunten, is het nu toch de moeite niet om de stap te maken.
... maar omdat ik mijn abbo grotendeels financier met Vikingpunten, is het nu toch de moeite niet om de stap te maken.
Vikingpunten ? Hoe kom je daar dan aan, dan krijg je hiermee korting of hoe moet ik dit zien ?

Ik ken het systeem niet, ben ook geen klant bij Mobile Vikings en ken ook niemand die daar klant is.
Als je online wil shoppen bij, ik noem maar wat bol, coolblue, landal en tig andere webshops (https://mobilevikings.be/nl/viking-deals/), kan je via de link naar de webshop gaan. Naargelang de webshop krijg je een percentage van het aankoopgedrag aan vikingpunten.

1 vikingpunt is 1 euro.

Bij de volgende maandafrekening, worden je vergaarde vikingpunten automatisch in mindering gebracht op je afrekening.

Handig en je kan zo heel wat geld besparen. Zeker na een paar duurdere aankopen.
Alleen... je moet eraan denken om via hun website naar de webshop te gaan ;-)
(hoewel ze nu ook al plugins hebben voor in je browser meen ik)l
Een cashback scheme: als je via affiliate links koopt (bvb Coolblue, Booking.com etc) dan krijg je afhankelijk van wat de desbetreffende webshop aan zijn affiliates betaalt een bepaald aantal "vikingpunten" (lees: credits die je kan inzetten om je factuur te betalen).

1 punt = 1 euro.

Voor Coolblue is het bijvoorbeeld momenteel 2% van je aankoopbedrag.

[Reactie gewijzigd door b12e op 16 december 2024 12:04]

aangezien we toch doorheen het jaar enkele aankopen doen , van cadeautjes tot speelgoed etc ...
bol.com is 2% "cashback" in punten .
zooplus bestellen we toch snel enkele 100€ per jaar

en deze punten worden gebruikt om je abonnement te betalen.
dus ja dan bel je heel het jaar gratis :)


https://mobilevikings.be/...wYyr11TLz8ocyW3s1v-COFG7Q
Mv heeft een eigen cashback website, waarbij je uitbetaald wordt in viking punten
Zit hier bij MV met Internet + 2 gsm's.
Ik heb digi-kaarten gevraagd.
Ok. Ik betaal €3 meer voor mijn vast internet, maar bespaar €25 op mijn gsm's.
Opletten met die vikingpunten hoor, je moet maar eens de prijs vergelijken van een product via de website van Viking Deals en zonder. Vaak is het product via de Viking Deals doorverwijzing duurder, zodat je helemaal geen profijt doet van Vikingpunten, je betaalt gewoon meer voor het product.
Goeie opmerking, ook al gemerkt. Dat check ik ook altijd :)
Digi bied bij dat 5 euro abonnement ook gewoon onbeperkt sms'en en onbeperkt bellen.
Digi bied bij dat 5 euro abonnement ook gewoon onbeperkt sms'en en onbeperkt bellen.
Dat wist ik dus niet zeker, dus dan vermeld ik het liever niet om geen foute informatie te geven.
Dan zou ik zeggen dat het beter is om het ook niet bij de rest te zetten want wat je had geschreven is gewoon heel misleidend alsof Digi's abonnement een heel basic component mistte. Of had je het best gewoon even kunnen opzoeken, het staat letterlijk op hun hoofdpagina voor hun mobiele abonnementen.
Had het daarna op hun website opgezocht om er zeker van te zijn nadat jullie dit hadden vermeld en onmiddellijk aangepast met een update
Het is vooral het vaste netwerk waar DIGI wil gaan scoren. Mobiel is het nog niet zo interessant inderdaad.
Op korte termijn willen ze vooral op mobiel scoren, want vast internet kun je van hen enkel in Anderlecht krijgen momenteel.
Door mobiel klanten te winnen genereren ze de cashflow die nodig is om hun eigen mobiele en vaste infrastructuur verder uit te breiden om op termijn niet enkel bij vast internet, maar ook bij mobiel internet volledig op hun eigen netwerk te kunnen zetten. Mobiel kunnen ze momenteel het Proximus 4g netwerk gebruiken, dus daar kunnen ze heel Belgie mee bereiken.
omgekeerd ; er is enkel mobiel.
TV bestaat nog niet en vaste internet bestaat zo goed als nergens.
En bij Hey! heb je gewoon 5G, bij DIGI nog niet. Niet dat ik er zelf wat aan heb momenteel want mijn smartphone viert intussen zijn 6e verjaardag en ondersteunt nog geen 5G, maar goed om weten voor wie het wel wat uitmaakt :) .

Heb zelf de Mobile L van Hey! met 80GB data voor 14€, dat krijg ik van zijn leven niet op. Overweeg sterk om de Mobile M te pakken en dan heb ik nog 20GB voor slechts 9€.

Die nieuwe tarieven staan overigens nog niet op de site van Hey!, daar is het goedkoopste abo nog steeds 7€ voor 5GB data.
En bij Hey! heb je gewoon 5G, bij DIGI nog niet. Niet dat ik er zelf wat aan heb momenteel want mijn smartphone viert intussen zijn 6e verjaardag en ondersteunt nog geen 5G, maar goed om weten voor wie het wel wat uitmaakt :) .
Het meeste dat nog steeds gebruikt wordt is 4G en 4G+ voor data en voor te bellen/SMS'en 2G
Op tal van plaatsen heb je niet eens 5G verbinding, onder andere waar ik zelf woon.
Daar sta je dan met je 5G smartphone .. :D
Heb zelf de Mobile L van Hey! met 80GB data voor 14€, dat krijg ik van zijn leven niet op. Overweeg sterk om de Mobile M te pakken en dan heb ik nog 20GB voor slechts 9€.
De nieuwe prijzen dus ..

https://www.heytelecom.be/nl/gsm-abonnementen
Daarnaast is 5G een brede term die vanalles kan betekenen afhankleijk van de band die voor de 5g gebruikt wordt.
Niet vergeten, vanaf 18 december is het bij Hey 25 GB voor 9 € met onbeperkt bellen/sms.
5€ voor 15 GB met onbeperkt bellen/sms

https://corporate.orange....he-markt-onbeperkt-bellen

[Reactie gewijzigd door Redsfan op 16 december 2024 23:25]

Ik lees daar alleen niets over hoeveel van die data geldig is in Europa, dat is bij de huidige abo's wel beperkt.

Denk wel dat ik voor al m'n mobiele abo's een stapje lager ga dan, nog steeds ruim voldoende en alweer een mooie besparing.
BASE/Telenet voor mijn ontvangst thuis.
ik zit bij Hey, maar die optie zie ik nergens op hun site... Als ze het er niet snel bij zetten ben ik daar weg :-)
Het is niet de bedoeling om klanten te winnen maar vooral om er geen te verliezen. Mensen willen de moeite niet doen om die overstap te starten en alle potentieel gedoe dat je er ongevraagd bij krijgt. Zonder mobiel abonnement vallen door allerlei problemen is een behoorlijk beangstigend scenario geworden.

Door de klant op deze manier te "sussen" krijgt deze het gevoel dat de concurrentie gewerkt heeft... en blijft gewoon zitten.
Oh jawel, bye bye orange met hun 4G abo tegen dezelfde prijs.

En aangezien ik in NL werk was Mobile vikings veel stabieler daar dan wat ik van Orange nu heb.
Wel alleen 4G. Klein detail dat mensen vergeten… En tuurlijk is 4G voldoende op rustige plaatsen. Maar op drukke plaatsen of bij verplaatsingen ben je toch blij als je van 2 netwerken gebruik kan maken…
Daar gaan ze geen klanten mee winnen, nog steeds te duur voor het goedkoopste
Bij DIGI : €5/maand en 15GB data + onbeperkt sms'en en onbeperkt bellen
Bij HEY : €5/maand en 15GB data + onbeperkt sms'en en onbeperkt bellen
Inderdaad, en 15GB is meer dan genoeg voor 95% van de belgen. Elke belg zou dus eigenlijk gewoon voor 5 euro zijn mobiel kunnen hebben.

Interessant om te weten is dat Proximus en Orange dezelfde antennes gebruiken, ze hebben een joint venture die mWings noemt. Alle 4G en 5G antennes van beidde providers en hun MVNO's zijn dus op dezelfde antennes, terwijl de prijzen erg varieren.
Dus Hey, Mobilevikings en DIgi zitten ook gewoon op datzelfde netwerk van mWings.

Digi wil wel binnen de 5 jaar haar eigen 5G uitrollen.

Voor Telenet ligt het moeilijker, zij betalen alles alleen (BASE), voor hun zal het dus altijd duurder blijven dan providers die onder mWings vallen. Ik denk dus niet dat Base/telenet veel kan verlagen en als ze dat wel doen, dan zal hun dat meer pijn doen dan voor Proximus/Orange
Interessant om te weten is dat Proximus en Orange dezelfde antennes gebruiken, ze hebben een joint venture die mWings noemt. Alle 4G en 5G antennes van beidde providers en hun MVNO's zijn dus op dezelfde antennes, terwijl de prijzen erg varieren.
Dus Hey, Mobilevikings en DIgi zitten ook gewoon op datzelfde netwerk van mWings.
.. Bedankt voor deze info, is van onschatbare waarde voor mij ..

Mijn partner had Orange en hier bij ons thuis en omgeving zelden of nooit verbinding, zelfs een andere smartphone gekocht, geprobeerd met de mijne met SIM wissel, nog steeds zogoed als niks van verbinding. Een grijze vlek noemden ze het bij Orange.

Ikzelf zit op de BASE/telenet netwerk en heb hier dus geen last van.
Daarom wou ik over DIGI uitzoeken aangezien zij momenteel van het Proximus netwerk gaan gebruikmaken, wat de verbinding van Proximus in onze buurt is, maar niemand heeft hier mobiel van Proximus in de buurt. Dus kon het niet onmiddellijk achterhalen.

Maar als jij zegt dat Orange en Proximus dezelfde antennes gebruiken zit ik dus vast voorlopig tot DIGI hun eigen netwerk hebben uitgerold en dan is het ook og afwachten of zij de regio hier dekken. Want bellen of iets opzoeken, afspelen terwijl telkens de verbinding wegvalt is echt geen doen.
Laten we hopen dat Telenet dan ook met scherpere prijzen afkomt (via haar dochterbedrijf BASE)

Voor zo een blinde spotten ben ik blij dat er voWifi nu bestaat, waardoor we nog steeds verbinding hebben zelf in bunkers. Je moet dat wel aanzetten in je gsm (als je gsm het al ondersteunt).Misschien kan zo je vriendin toch terug bereikbaar worden.

[Reactie gewijzigd door sebastienbo op 17 december 2024 10:23]

Voor zo een blinde spotten ben ik blij dat er voWifi nu bestaat, waardoor we nog steeds verbinding hebben zelf in bunkers. Je moet dat wel aanzetten in je gsm (als je gsm het al ondersteunt).Misschien kan zo je vriendin toch terug bereikbaar worden.
Maar die vowifi werkt toch enkel in huis ? Is het gehele gebied hier een beetje dat een grijze vlek is voor Orange en dus ook voor Proximus. heb geen idee hoe BASE/Telenet er dan voor zorgt dat hier wel verbinding is. Aangezien de meeste antennes toch allemaal samen op die masten overal verzameld staan, mogelijk hebben ze dan toch nog ergens eentje apart staan voor dit gebied .. :)
Idd, maar de meeste blinde spotten zijn net wel in huizen.

Als het gaat over blinde spotten buiten, wat zo goed als niet meer voorkomt, wat het verschil met Telenet is:
De plaatsing van de pilonen is anders. Dus Base kan ergens een piloon hebben waar proximus/orange er geen heeft. ALs de telenet piloon dichter bij jouw huis is of met minder obstakels tussen de antenne en je huis, dan kan telenet beter aanvoelen. Maar voWifi lost het meeste op (als je GSM dat ondersteunt en aanstaat)

Voor alle duidelijkheid Telnet/base deelt NIET dezelfde antennes als Orange/proximus, hier en daar kan het het wel zijn dat ze toevallig hangen aan dezelfde piloon.
Idd, maar de meeste blinde spotten zijn net wel in huizen.

Maar voWifi lost het meeste op (als je GSM dat ondersteunt en aanstaat)

Voor alle duidelijkheid Telnet/base deelt NIET dezelfde antennes als Orange/proximus, hier en daar kan het het wel zijn dat ze toevallig hangen aan dezelfde piloon.
Zoals mijn veranda achteraan, helemaal geen ontvangst van geen enkele provider, nu heb ik daar wel WIFI vai het stopcontact.

Wij hebben hier van smartphones nu de recente Samsung's A15 en A16 (waarvan ik van deze laatste nog een review moet plaatsen aangezien het hoge batterijverbruik vindt ik de A15 beter).
ALs je op Telenet antennes wil blijven kan je ook kijken naar Lyca Mobile , die zijn veel goedkoper dan telenet en base. Voor 10 euro heb je 15GB en onbeperkt bellen. Zij moeten trouwens ook nog hun prijzen updaten na DIGI intrede, ik vermoed dat ze dus hun data gaan verhogen naar 30GB bij de 10 euro formule.
IK was trouwens erg verrast om te zien dat die formules hebben die tot 500GB data gaan, ik wist niet dat zo iets bestond voor 30 euro.

[Reactie gewijzigd door sebastienbo op 18 december 2024 12:02]

ALs je op Telenet antennes wil blijven kan je ook kijken naar Lyca Mobile , die zijn veel goedkoper dan telenet en base.
Dat is iets om in het oog te houden, bedankt voor de tip.
Dan vraag je je toch af of je tot die tijd niet gewoon véél te véél hebt betaald, als het alleen door een extra concurrent schijnbaar een stuk goedkoper kan per GB.

Toevoeging: Andersom is dit natuurlijk ook een mooie manier om de nieuwkomer uit de markt proberen te prijzen. Als het hierdoor voor hen (iets) moeilijker wordt om voet aan de grond te krijgen en ze moeten over een jaar weer stoppen, dan is het de verdubbeling van deze GB-bundels vast al snel waard (want wat kost een GB nu echt als mensen 'm niet gebruiken).

[Reactie gewijzigd door Skit3000 op 16 december 2024 11:38]

Ja.... je zou ook kunnen stellen dat de marktwaarde van een MB-tje door de loop der jaren behoorlijk is gedaald. Vroeger zat daar een capaciteitsdingetje, tegenwoordig is de hoeveelheid data niet echt relevant meer.
Hoewel: Ooit, in een ver en grijs verleden, had ik een telefoonabonnement met onbeperkte data voor een tientje extra. Toen werd er nog dik geld verdient aan SMSjes en had nauwelijks iemand data. Daarna werd data het nieuwe verdienmodel. Dus ja, we hebben er veel te veel voor betaald. Maar ook nee, want dit is hoe de markt werkt en zo willen we dat in Europa.
Maar ook nee, want dit is hoe de markt werkt en zo willen we dat in Europa.
Uhm nee? Dit is een voorbeeld van waar een markt nu geforceerd wordt open gebroken juist omdat het zo disfunctioneel was geworden. De Belgische overheid eiste expliciet dat degene die de licentie kreeg een nieuwe provider zou moeten worden om te concurreren met Telenet, Proximus en Orange. Dit is een project dat al meer dan 6 jaar in de maak is.

De nood voor Digi en diens kans om toe te treden in de markt is een voorbeeld van waar de "vrije markt" heeft gefaald en de overheid moest ingrijpen om dat terug te herstellen.
De toegangsprijs tot die markt is dan ook vrij hoog, wil je daadwerkelijk een nieuwe provider opstarten dan moet je
- een licentie voor frequenties hebben
- een netwerk aan masten uitrollen om mensen te bedienen (dekkend, uiteraard)
- backbone opzetten om te zorgen dat die mensen ook daadwerkelijk elkaar kunnen bellen en internet bereiken
en daarnaast nog de gebruikelijke kosten om een bedrijf te starten (marketing, technici, HR en whatever else).

Dat kost rustig een miljard of meer, dus het aantal spelers dat dat kan opbrengen is beperkt. Daarnaast is het pas rendabel vanaf X procent marktaandeel, tot die tijd kost het vooral geld.
Zijn er voorbeelden van het slagen van de vrije markt? Het is lastig want we hebben slecht vergelijkingsmateriaal... We kunnen alleen kijken naar zaken die (nog) niet zijn geprivatiseerd zoals drinkwater of het wegennet, maar als ik kijk naar zaken die wel of deels zijn geprivatiseerd dan is het toch een hoop gedoe! Zoals de energieleveranciers, de netbeheerders, de spoorwegen, een flink deel van de gezondheidszorg. Zodra de drijfveer van de aanbieders is dat ze zoveel mogelijk winst moeten draaien, dan kun je toch niet er vanuit gaan dat het voor de consument goedkoper wordt?
Als je vroeger (jaren 80 begin jaren 90) de markt zag dan is zelfs voordit het wel geslaagd hoor.
Een studie van het The Transnational Institute toont aan dat in veel gevallen de privatisering behoorlijk tegenvalt en overheden weer gaan deprivatiseren. Dat was vooral in Noorwegen en Latijns-Amerika het geval. Privatisering en marktwerking is leuk wanneer het economisch voor de wind gaat. De schuldencrisis (2009), de kredietcrisis (2007 - 2011) en nu de energiecrisis laten zien dat commerciële belangen in basisbehoeften zoals zorg, energie, vervoer en bereikbaarheid, ten kostte gaan van de financieel kwetsbaren in de samenleving.

Kort door de bocht natuurlijk. Er zijn er die ook de vruchten plukken door op de juiste momenten over te stappen naar een goedkopere aanbieder. Daaruit blijkt al dat de aanbieders niet het belang van de klant nastreven, maar hun eigen belang.

Maar goed. We hebben in Nederland nooit een telefoonmonopolie gehad. In 1994 kwam het eerste GSM netwerk en kreeg de PTT niet alle licenties. Ik heb de tarieven boven water weten te halen, die zowaar werden vergeleken met omringende landen, en destijds behoorde Nederland tot één van de goedkoopste landen van Europa wat betreft telefonie. Tegenwoordig is Nederland één van de duurste landen van Europa en België is zowaar nog duurder.
Dus zeg maar hoe het vroeger dan nog erger was.
Het ging hier over telecom in belgie is de zorg/openbaar vervoer nooit geprivatiseerd energie was altijd al prive.

In telecom was het gewoon dat een nieuwe/veranderde aansluiting enkele maanden kon duren, de prijzen waren als je inflatie bekijkt enkele malen duurder als nu.
De overheid, die met z'n ene hand in Proximus zat en (politieke benoemingen) grotendeels in Telenet een hand heeft. Digi heeft niks echt opengebroken, Hey! had reeds 7€ abbo, die voor de casual gebruiker voldoende was. Uiteraard moet Digi nu klanten 'inkopen' en gaan ze daaronder.

Binnenkort kan de overheid opzoek gaan naar extra geld om hun begroting op orde te krijgen, want het Proximus divident is leeg gezogen.
Proximus houd intussen al een uitverkoop , hun datacenter activteiten zijn verkocht. Net zoals hun Luxemburgse zendmasten. Ook hun dochterbedrijf met de parking app 4411 staat bij hen in de etalage.
Rond 2009 had ik een unlimited data abonnement bij T-Mobile voor een schamele 10 euro per maand.
Die kon je krijgen bij een iPhone. Dus om nu te zeggen dat data goedkoper is geworden... Ongetwijfeld als je naar de laatste 10 jaar kijkt, maar het is ooit een stuk goedkoper geweest.
Ja.... je zou ook kunnen stellen dat de marktwaarde van een MB-tje door de loop der jaren behoorlijk is gedaald.
Ik stelde wel vast dat 1MB nu niet hetzelfde is als 1MB in het verleden.
Vroeger kon je tientallen paginas bezoeken voor je aan 1MB data kwam.
Tegenwoordig als je amazon.nl laad (1 pagina) , kost je dat al 4MB aan data, vanwege alle annimaties, javascript, libraries, etc...
Webpaginas zijn ontzettend zwaar geworden tegenover vroeger, maar we merken het niet omdat de snelheid ook toenam. Dat neemt niet weg, dat als je volgens de huidige standaard 1 pagina 4MB veel meer data nodig hebt dan vroeger, dus zelf als het goedkoper word, word dit een beetje teniet gedaan. Want paginas zijn nu 10 a 20 keer zwaarder dan de html paginas van vroeger zonder media of scripts of libraries of css of ...
De vraag is nu vooral: kan Digi Belgium de lage prijzen die zij nu aanreken op lange termijn volhouden? Want zij moeten nu nog een heel netwerk gaan uitbouwen om op eigen infra te kunnen draaien, dat is niet goedkoop en lijkt mij zeer moeilijk vol te houden met een abbonement van slechts enkele Euro per maand.
Ik denk dat de vraag eerder zou moeten zijn en die zal ook voor Nederland gelden; wordt er nu niet veel te veel gevraagd aan consumenten voor de abonnementen?
De prijzen van Odido liggen een stuk hoger dan die van Tele2, dus dat de huidige abonnementen duurder zijn dan nodig lijkt me duidelijk. Ik snap dan ook niet dat die overname ooit is toegestaan.

De Odido-app biedt me een mooie aanbieding aan als ik verleng: ik kan 30 cent meer betalen voor 5GB minder data per maand. Dan blijf ik lekker bij mijn oude Tele2-abonnement :)
Tele2 was dan ook een "vecht" operator. Eentje die er niet was om geld te verdienen aan de klanten, maar om zo irritant te zijn in de markt dat ze wel overgenomen zouden gaan worden.
Nee de vraag is, wanneer komen ze naar Nederland?
Ik denk eerlijk gezegd niet dat Digi in Nederland onder de prijzen kan gaan zitten van een Simpel of Simyo of 50+ mobiel.

Daarbij een compleet netwerk uit de grond stampen gaat ook klauwen met geld kosten, dat gaan ze met die paar euro per maand niet terugverdienen. Tele2 heeft het jaren terug nog geprobeerd en zo aantrekkelijk waren die tarieven toen ook al niet.
Het is geen klein bedrijf, ze doen dat niet zo maar out of nothing. En ze hebben 5 jaar tijd. Volgens mij gaan ze samenwerken met Telenet, net zoals Proximus samenwerkt met Orange (antennes delen).

Anders is 5G te duur.
Digi heeft heel diepe zakken wat dat betreft, als prijsvechter moet je vooral prijsvechter blijven, dat zullen ze ook wel weten.

Ze zijn pas begonnen in Portugal met uitrol van glasvezel, en in Spanje zijn ze momenteel een van de 2 grootste investeerders (wat aanleg van glasvezel op het Spaanse grondgebied betreft). Op ~6 jaar tijd hebben ze 11 miljoen mensen aansluitbaar gemaakt. In Roemenië zijn ze de grootste provider voor zover ik weet.

Binnenkort* beginnen ze ook in Spanje met de aanleg van een eigen mobiel netwerk in de grootsteden, na jaren een overeenkomst gehad te hebben met Telefonica hebben ze nu frequenties weten te bemachtigen als zij-effect van de merger tussen Orange en MasMovil die een stukje moesten verkopen van de concurrentiewaakhond. Voor de rest gaan ze hun frequenties delen met Movistar (dus op Movistar antennes).

En ook hier doen ze dat met abonnementen ver onder de prijs van de concurrentie - ik betaal nu een tientje voor onbeperkt alles (inclusief naar het buitenland bellen), voor €5 krijg ik 30GB en onbeperkt bellen (maar beperkt internationaal bellen).

*Nog geen datum gekend, de frequenties hebben ze sinds deze maand en mogen vanaf 1 januari gebruikt worden door Digi.

[Reactie gewijzigd door b12e op 16 december 2024 12:46]

Nee hoor: omzet 1.7miljard van de hele groep.

Proximus : 6 miljard
telenet (enkel belgie) 3 miljard.
Je kan omzet niet vergelijken met winst, kosten of beschikbaar kapitaal.

Omzet is logisch te verklaren: Telenet en Proximus hebben een duopolie in België wat betreft vaste aansluitingen - maakt niet uit bij wie je klant bent, je verkeer loopt altijd over een kabel van 1 van die 2. En dus verdienen ze per definitie geld aan iedereen die een vaste internetverbinding via een kabel heeft*.

Proximus en Telenet hebben 2.18 en rond de 2 miljoen klanten (rechtstreeks) voor vast internet, en dan nog een heel aantal via dochtermerken en wholesale. Mobiel uiteraard veel meer.


DIGI is, behalve in Roemenië, nog maar een aantal jaar actief en is nog volop in groeifase - nog niet zo heel lang geleden hadden ze "maar" een miljard omzet.

In Spanje bijvoorbeeld (daar weet ik het meeste over, door praktijkervaring) hebben ze nog maar sinds 2018 een eigen glasvezelnetwerk, en inmiddels al meer dan 1.5 miljoen klanten. Dat was een jaar geleden nog geen miljoen. Mobiel zijn ze van 4 miljoen naar 5.5 miljoen gegaan op een jaar tijd.

Verder verdient DIGI per klant uiteraard minder dan, bijvoorbeeld, een Proximus die voor dezelfde aansluiting tot 4x meer vraagt.

Dat verklaart in elk geval de inkomsten.

Verder hebben Telenet en Proximus een eigen netwerk aan verkooppunten en een hele legacy aan zaken die ze moeten onderhouden en dus geld kosten, zoals bvb het coax en kopernetwerk, 2G/3G/4G/5G, zakelijke dingen, side-hustles, etc terwijl ze ook nog glasvezel aanleggen. Digi begint vanaf 0 en kan gelijk op 5G en XGS-PON focussen.

DIGI Spanje draait (bijna) de helft van de omzet van de groep en is winstgevend, desondanks de lage prijzen en gigangtische investering in uitrol van glasvezel (3 miljoen aansluitingen verwezenlijkt op een jaar tijd, 11 miljoen op 6 jaar).

*Sterretje omdat DIGI nu een paar duizend gezinnen kan aansluiten op hun eigen netwerk en Starlink er ook nog is.

TL;Dr: het feit dat je miljarden omzet draait wil niet zeggen dat je ook miljarden aan kapitaal hebt om te investeren, al dan niet met lange terugverdientijd.

[Reactie gewijzigd door b12e op 16 december 2024 14:09]

Het ging over of ze "diepe zakken" hebben om een verlies per klant lang te kunnen volhouden.
Dat hebben ze niet, dat zegt niks over de rentabiliteit in belgie of hun plannen voor de uitrol van glasvezel maar telenet en proximus zouden een prijzen oorlog een stuk langer kunnen volhouden juist omdat ze zo een basis hebben EN een pak meer vermogen en omzet hebben omdat te dragen .
Je bent bezig met verkeerde cijfers. DIGI kan perfect véél diepere zakken hebben dan Telenet en Proximus tesamen. Je kan zoiets niet afleiden uit de omzetcijfers.
zoals @this zegt: omzet zegt niks over de diepte van de zakken.

Als Proximus en Telenet morgen hun tarieven door 3 delen om gelijk te trekken met DIGI dan zakt hun onzet ook met een significant percentage (afhankelijk van hoeveel van hun omzet rechtstreeks uit inkomsten uit hun abonnementen komt).

Als dat percentage meer is dan de winst die ze aan het maken zijn, dan pas beginnen ze te bloeden en zullen ze moeten gaan besparen om op lange termijn niet om te vallen.

Meanwhile heeft DIGI nu geen winst nodig - die kan later komen. In andere landen zijn ze namelijk al winstgevend, dus kunnen ze gigantische kosten maken en die subsidiëren met winst uit andere landen - en eventuele leningen op lange termijn specifiek voor de uitrol in België.

Niks belet Telenet of Proximus om dan ook te gaan snijden in dienstverlening / kosten / personeel of te gaan lenen natuurlijk. En zo kan het bezig blijven tot iemand omvalt.

Maar Proximus is beursgenoteerd en kan dat niet zomaar doen. Telenet gaat dat niet willen doen. Dus dan is het een kwestie van marktaandeel veroveren en actie/reactie van Proximus/Telenet als het ze te hard pijn doet.
Niet echt omdat digi nu de grote investeringen moet doen voordat ze een conurent kunnen worden.

Zonder hun eigen vaste & mobiel internet zijn ze beperkt in wat ze kunnen doen.
Nu bijvoorbeeld zijn ze gewoon een MVNO en gebruiken ze voor mobiel het proximus netwerk.
Vast internet hebben ze zo goed als geen bereik en TV bestaat zelfs nog niet.

Proximus verdient dus gewoon aan elke klant die Digi krijgt .
Als ze dus EN al die investeringen moeten doen (en dan spreek je van miljarden) EN ook nog eens concureren met prijzen waarvan je je kan afvragen of ze wel rendabel kunnen zijn voor wat een kleine speler is in deze markt dan zie ik niet hoelang ze dat kunnen volhouden.

Imho is het huidige aanbod dus tijdelijk en puur om bekend te worden als goedkoop om tegen dat als ze echt aanzienlijk deel van de klanten kunnen bereiken prijzen hebben die veel dichter aansluiten bij telenet/proximus en orange.
Proximus verdient dus gewoon aan elke klant die Digi krijgt .
Als ze dus EN al die investeringen moeten doen (en dan spreek je van miljarden) EN ook nog eens concureren met prijzen waarvan je je kan afvragen of ze wel rendabel kunnen zijn voor wat een kleine speler is in deze markt dan zie ik niet hoelang ze dat kunnen volhouden.
Digi roamt enkel 4G op Proximus, waarschijnlijk om kosten te drukken. 30% van de bevolking moet tegen eind volgend jaar gewon native DIGI dekking hebben, dus die inkomstenbron droogt snel op.

Ze moeten de eerste paar jaar niet rendabel zijn, dat legde ik eerder al uit.

In Spanje was het hetzelfde verhaal: daar roamen ze sowieso nog op het Movistar netwerk (ja, zelfs vandaag nog) en zijn ze in 2018 met 0 klanten begonnen glasvezel uit te rollen. Na 8 jaar hebben ze 1.5 miljoen klanten op glasvezel (netwerk kan max 11 miljoen mensen bereiken) en nog eens 5.5 miljoen mobiel, en zijn ze winstgevend. Ondanks dat alles zijn hun prijzen GEZAKT, niet gestegen. En de concurrentie heeft hun tarieven ook moeten verlagen, net zoals in België nu met Hey! en Mobile Vikings al aan de hand is.

Spanje is België niet, maar DIGI is wel DIGI, dus ik zie ze een gelijkaardige aanpak hebben in BE als in ES, PT, IT en RO.
Digi heeft geen zendmasten, niks te maken met kostendrukken alles met dat ze die nog moeten kopen/bouwen.
En het contract met proximus is voor de komende 5 jaar .
Ze willen dus 2 miljoen huishouden met vast tegen 2027 EN 70% met mobiel tegen 2028. Daarvoor heb je gewoonweg enorme investeringen nodig zeker in een land als belgie. Iets wat heele ambiteus is en weinig te vergelijken met waar ze al zitten.

MV die verhoogde hun limieten, die doen dat elke jaar in deze period en meestal is dat een verdubbeling.
Hey mobile kan idd een reactie zijn waarschijnlijk omdat die op dezelfde heel prijsbewuste klanten azen.

Soit ik hoop het dat ze echt verandering kunnen brengen maar betwijfel het en zeker niet de eerste jaren.
Digi heeft geen zendmasten, niks te maken met kostendrukken alles met dat ze die nog moeten kopen/bouwen.
enkel 4G op Proximus, waarschijnlijk om kosten te drukken
Ze hadden ook een overeenkomst voor 5G kunnen aangaan. Het "enkel 4G" was om kosten te drukken.
Ze willen dus 2 miljoen huishouden met vast tegen 2027 EN 70% met mobiel tegen 2028.
Die investering is overal hetzelfde. In Spanje hebben ze op 6 jaar tijd 11 miljoen huishoudens aansluitbaar gemaakt op glasvezel, waarvan 3 miljoen in 2024.

[Reactie gewijzigd door b12e op 16 december 2024 18:34]

Kan zijn, kan ook zijn dat er geen 5g bandbreedte genoeg was.

En die kosten zijn overal anders, spanje en belgie zijn absoluut niet vergelijkbaar qua infrstructuur en de internet/mobiele markt.
Kan zijn, kan ook zijn dat er geen 5g bandbreedte genoeg was.
Dat lijkt me héél sterk.
En die kosten zijn overal anders, spanje en belgie zijn absoluut niet vergelijkbaar qua infrstructuur en de internet/mobiele markt.
Je gaat me niet wijsmaken dat 2 miljoen huishoudens (in België) meer kost dan 11 miljoen (in Spanje).

En de verkoopprijs van het abonnement is in België net zo hoog (lees: laag) als in Spanje. De kabels en apparatuur zullen ook wel gelijk ingekocht worden aan dezelfde prijs. Enkel loonkost zal verschillend zijn, maar geen factor 3 ofzo.
Tja regelgeving is anders, infrastructuur is anders bevolking is anders, concurentie is anders.
De kabels aankopen en apparatuur zijn niet de kost, grond waar je lasten kan zetten of die plaatsen huren/kopen en de grond openbreken en kabels leggen dat neemt tijd en kost geld.

Hier hebben ze juist alles opengebroken voor fiberklaar de hele gemeente zagen en klagen dat alles vuil en ondoorgankelijk is, de komende 5 jaar gaat de gemeente echt geen toestemming geven om dat nog eens te doen.
Tja regelgeving is anders, infrastructuur is anders bevolking is anders, concurentie is anders.
Concurrentie verandert de kostprijs niet, en blijkbaar ook niet de verkoopprijs.

Regelgeving zal vast anders zijn, maar tegelijk ook gelijkaardig. Digi heeft al aangegeven in Brussel en Gent te beginnen, en in Brussel zouden ze gewoon de kabels bovengronds aanleggen en niet moeten/willen graven.

Bevolking verandert (in de grootsteden iig) ook niet echt. Spaanse steden zijn niet heel anders dan Belgische steden. Er zijn straten, huizen, appartementen, winkels.
De kabels aankopen en apparatuur zijn niet de kost, grond waar je lasten kan zetten of die plaatsen huren/kopen en de grond openbreken en kabels leggen dat neemt tijd en kost geld.

Hier hebben ze juist alles opengebroken voor fiberklaar de hele gemeente zagen en klagen dat alles vuil en ondoorgankelijk is, de komende 5 jaar gaat de gemeente echt geen toestemming geven om dat nog eens te doen.
Hoedanook, als ze Brussel, Gent en Antwerpen doen zitten ze al zo goed als halfweg hun doel van 2 miljoen huishoudens. Antwerpen (stad) telt 250k huishoudens, Gent 130k, BHG 564k huishoudens (volgens een snelle google search).

Verder hebben ze aangegeven buiten het stedelijk gebied (de grootsteden) gebruik te willen maken van bestaande infrastructuur en/of samen willen werken met andere providers.

[Reactie gewijzigd door b12e op 16 december 2024 23:08]

Ben ik ook wel erg benieuwd naar.
Als je kijkt doen ze het al even aardig goed in Romenië en hebben ze een groot aandeel van de markt daar.
Op het moment dat bijna iedereen in België (zowel Vlaanderen als Wallonie) overstapt lijkt het me dat er toch genoeg binnenkomt om dit te kunnen realiseren. Anders hadden ze immers wel een andere beslissing genomen lijkt me :)
Dat valt relatief mee. DIGI hoeft het wiel niet uit te vinden. De vergunningen, de tekeningen, de locaties, de masten... alles ligt veel meer vast en is duidelijker dan 10 -20 jaar geleden. En natuurlijk wordt nu gestunt met de prijzen zodat ze een flink marktaandeel kunnen veroveren wat voor de geldschieters interessant is, en natuurlijk gaan de prijzen omhoog, maar ik denk wel dat het voor de markt een goede ontwikkeling is. Nu zouden de providers zomaar een flink marktaandeel kunnen verliezen door een prijsvechter. Daar zullen ze in de toekomst rekening mee moeten gaan houden.
Dat is ook gewoon zo. Mensen worden wat dat betreft al jaren lang 'kaalgeplukt' als het op telecom aankomt. De drie groten namen in België hebben daarin gewoon een monopoly positie.
Ben erg benieuwd wat dit allemaal nog te weeg gaat brengen...
Data is de koe van de telco's. Want SMS(de vorige melkkoe) levert niets meer op.

Nu er iemand op de proppen komt die minder wilt verdienen uit de koe. Zal de rest moeten volgen.
Inderdaad, ik betaal voor 3GB/ maand 15 euro bij Proximus. Misschien is het zelfs 17 al, ik weet het niet eens.
Wat ik wel weet is dat in november ik per ongeluk 3GB over mijn limiet ben gegaan. Ik mocht daar om en bij de 60 euro voor bijbetalen.
Dus maw 15 euro per maand ongeveer voor maar 3 GB boeit mij niet eens, ik kom daar altijd mee toe. Maar om dan nog opgelicht te worden bij een ongelukje gaat mij te ver, volgende maand stap ik over, bye bye Proximus.
Heb hetzelfde gehad een paar jaar geleden. Toen ik vroeg of er kon ingesteld worden dat je NIET over je limiet kan gaan was het antwoord dat dat niet kon voor zakelijke abonnementen, enkel particulier. Ze waren ook geheel onverschillig dat ik na +20j klant te zijn ging opzeggen. Dan maar geswitcht naar MV, meer data voor de helft van de prijs, zelfde netwerk (en ondertussen zelfde eigenaar). DIGI ziet er nog interessanter uit, al kost het ondertussen al geen hol meer eigenlijk.
MV is ook eigendom van Proximus, je blijft dus indirect klant alleen maken ze minder winst.
Het abonnement dat ik heb is inderdaad zakelijk, ondertussen heb ik in Android een data warning toegevoegd.
Proximus stuurde mij wel een sms dat mijn limiet werd overschreden maar tegen die tijd was er wel al 50-60 euro verloren gegaan.
Het zijn snelle winstmachines voor die bedrijven op kap van een onvoorzichtigheid van de consument. Je betaald voor 3GB/maand en als je eens niets verbruikt is het niet zo dat je geld terugkrijgt.
Kijk anders eens naar Yoin.
Die gaan zwaar onder die prijs op hetzelfde netwerk.
Als het orange netwerk voor jou ook goed is, dan is Hey ook sterk te overwegen. Naast Digi natuurlijk.
Maar spreek aub met je beurs. Blijf niet bij die veel te dure pakketten zitten!
Het interessante is dat Proximus en Orange hun netwerk delen, dus als je overstapt naar orange of één van haar MVNO's dan blijf je dezelfde dekking hebben. Omgekeerd ook, als je naar Mobilevikings overstapt ben je ook nog altijd op die Orange/Proximus netwerk (dat ze mWings noemen)
En DIGI maakt er dus nu ook gebruik van en dat zal misntens 2 jaar zo blijven, nadien zal het gedeeltelijk afnemen.En zullen ze overstappen naar hun eigen antennes.
Of gewoon 'we zien dat 70-90% van alle klanten maar zoveel data gebruikt dus ook al verdubbelen we het maakt het toch niet uit'. Net als dat bijv. 30 retourdagen naar 100 gaat. Zal voor het overgrote gedeelte van de mensen niet uitmaken.
Ik ben een extreem intensieve cellphone gebruiker en ik kwam toe met 15GB zonder probleem. Ik zou dus in regel nu kunnen van 20 euro zakken naar 5 euro per maand.
nee zie MV of hey die bieden al lang goedkopere abbonemnten aan.

Mensen veranderen gewoonweg niet.
Omdat ze vaak nog denken dat ze dan een andere dekking gaan hebben en daar hebben ze schrik van. Maar Digi, Orange,Proximus, Heytelecom, yoin, scarlet en mobilevikings maken allemaall gebruik van dezelfde antennes. Als je ouders hebt, dan kan je maar beter allemaal overzetten op 5 euro abbonementen van Hey of Digi. Ook voor kinderen is dit de ideale oplossing.

Ikzelf ben een extreem zware smartphone gebruiker en raak nooit over mijn 15GB limiet tot nu toe.

De enige uitzonderingen waren als ik mijn gsm als hotspot gebruikte of als ik in het buitenland ben (vreemd genoeg)

Tegenwoordig hebben we overal gratis wifi

[Reactie gewijzigd door sebastienbo op 16 december 2024 22:16]

Uiteraard kan het goedkoper. Een operator betaalt namelijk niet per GB. Hij moet gewoon zeker zijn dat het netwerk de last aankan. Maar volgens mij (zonder veel kennis/statistieken/data te hebben om eerlijk te zijn, is wat ik geloof) zal het netwerk bijna overal niet meer in elkaar stuiken, zelfs al neem je alle limieten weg. De limieten zijn er alleen om te verdienen.

Deze nieuwe limieten bij MV zijn trouwens nog altijd een slechte deal als je het met Hey en Digi vergelijkt.
Mja 15 euro voor 30GB bij Mobilevikings , terwijl je bij hey 14 euro betaald voor 80GB.
Het strafste is dat het opdezelfde gsm masten werkt (jointventure tussen orange en proximus)

ALs je dus overgeschakelt voel je dus geen verschil in bereikbaarheid.

En eerlijk gezegd 80GB ? wie heeft dat nu nodig. Ik kom zonder probleem toe met 15GB. Dus ik kan van 20 euro naar 5 euro gaan nu. Ik denk dat de nieuwe Heytelecom formules vanaf 18 december beschikbaar zijn (zoals het 5 euro abbonement).
Maar nee. Deze tarieven worden zonder winst verkocht om marktaandeel te krijgen. Net zoals Amazon nog steeds Prime verkoopt voor een paar euro in België. Ik zie echt geen toekomst voor een operator die nu nog een vast netwerk moet aanleggen in heel het land met slechts marginale winsten op mobiele abonnementen…

Proximus heeft in mijn straat voor 100 woningen fiber aangelegd tot aan elke woning en tot nu toe nog maar een handvol klanten. Dat kan je alleen als je wel nog andere bronnen van inkomsten hebt. Deze nieuwe operator zal nog heel wat jaren verlies moeten draaien…
Ik ben dit een beetje aan het volgen. De intro van DIGI in belgie.

Maar dit is dus beetje het bewijs dat er eigenlijk een stuk meer mogelijk is dan waar er voor betaald wordt door de klanten van de eerste 3 telecomproviders in Belgie.

Nu er eentje ineens tussenkomt met (al is het waarschijnlijk tijdelijk) zeer scherpe prijzen gaat de rest ineens mee. Worden de prijzen dus kunstmatig hoog gehouden? (of databundels laag hoe je het ook bekijkt)

Benieuwd of er meer gaan volgen.
Nee bedrijven willen winst maken, er zijn genoeg goedkoper abbonementen op de markt (hey mobile bijvoorbeeld) maar mensen veranderen amper.

Wat wel zou kunnen opbrengen is eens digi een volledig pakket aanbied: Internet & mobile & TV
TV komt er op termijn ook aan, de pagina is ook gewoon live.
internet is er ook nog niet enkele straten in anderlecht zijn geen aanbod dat is PR.
dat is voorlopig idd zo, maar zo werkt marketing

met dit aanbod aan deze prijs zijn ze hetzelfde als hey! en yoin, maar wat het verschil gaat maken is dat ze op termijn dus wel een combo met TV zullen aanbieden, wat de andere "budget" (dochter-)ondernemingen opzettelijk nooit doen

zo kunnen ze wél klanten die lineaire televisie kijken overtuigen
Een combo die nergens beschikbaar is, of zo moeten mobile+tv gaan aanbieden wat idd anders zou zijn.
Prijzen worden niet samengesteld adhv kostprijs maar adhv wat de markt er voor kan en wil betalen. Als er veel mensen bij hun duur abonnement blijven, blijven de prijzen daar navenant.
Idd, in een interview met de directeur van carrefour Belgie werd hem gevraagd waarom de prijzen in belgie gemiddeld 20% duurder zijn, en zijn antwoord was dat de consument bereid was om dat te betalen :)
Ik zie nog wel een markt voor DIGI op de Nederlandse markt. Is het niet om over te stappen, dan wel om de andere partijen te forceren betere prijzen te bieden. Natuurlijk is DIGI in Nederland niet realistisch met kabels boven de grond, maar het zou mooi zijn als er weer een concurrent komt voor al die partijen in Nederland die nu hun prijzen op elkaar afstemmen.
Niemand wil meer data. Althans, mensen die meer data wilden hadden al een duurder abonnement. Mensen willen gewoon minder betalen voor hun data, de prijzen liggen gewoon te hoog.

Heerlijk om te zien dat de komst van de nieuwe speler de markt totaal in paniek heeft gebracht. Kan alleen maar goed uitpakken voor ons, de consument.

Nu nog de prijs van een gewoon vast internetabonnement omlaag en dan ben ik blij. (Zou met plezier overstappen op digi maar hier ligt geen fiber)
Idd vast internet kost is nu relatief gezien wel duur geworden. Je kan beter over 4G surfen.

En ik ben ook akkoord over data: ik ben een zware gsm gebruiker continue media aan het verbruiken en raak nooit over mijn 15GB limiet, dus in theorie kan ik nu overstappen van mobilevikings 15 euro naar 5 euro bij Heytelecom. Dat is interessant aangezien heytelecom en mobilevikings op dezelfde antennes zitten, ik zal dus geen dekking verschil merken.
Weinig te maken met digi MV verhoogt elk jaar de limieten in deze periode:

| Prijs (incl. btw) | ..2022. | 2023 | 2024 |2025
|---------------------|---------- |------- |------|
| 10 euro........... | 1,5 GB | 2 GB | 4GB | 8GB
| 12 euro ...........| 2,5 GB | 4 GB | ...........|
| 15 euro ...........| 5 GB | 10 GB | 15 GB | 30GB
| 20 euro........... | 10 GB | 20 GB | 30GB|60GB
| 29 euro ...........| 50 GB | 70 GB | 85GB |170GB
Je tabel laat toch echt wel zien dat die verhoging dit jaar véél feller is dan de jaren ervoor.
Niet echt de 15/20 euro verhoging is hetzelfde als in 2022 bijvoorbeeld. de 10 euro verdubbelde al jaren
Enkel het duurste abbonement is een uitzondering, en dat is puur omdat bijna niemand zoveel gebruikt en dat dus niet uitmaakt.
En waarom is het niet same data lower price?
Omdat dat minder opbrengt? Nu is er geen omzetverlies.
Dat zou ik niet zeggen, want iedereen kan nu overstappen van Mobilevikings naar Heytelecom voor 5 euro per maand 15GB te hebben. En het zijn nog steeds dezelfde gsm antennes van Proximus
Ik zit zelf al 1,5 jaar bij Hey , en ik heb net een downgrade gedaan. Via de hey app het laagste abbonement gekozen. Unlimited bellen/sms en 15GB dat voor 3 euro in de eerste 6 maanden, daarna 5 euro. Dat zag ik alleen in de app staan.

Ik kwam van een 10 euro abonnement. Hey zal nu minder verdienen aan mij. En zo zullen er nog klanten zijn die dit doen.
Het is dan ook een goede deal , meer heb ik niet nodig want ik heb ook nog een zakelijk abonnement waar ik extra data heb. :)

En sinds enkele maanden ook al weg bij proximus, het vast internet werd veel te duur bij hen.Daarbij ook meer als de helft mee bespaard.
3 euro ? That's a steal

Er is dus eigenlijk niets goedkoper en niets met zoveel data als hey?

Het is de absolute top geworden, prijskampioen en data kampioen

Met de huidige prijzen van Sims kunnen de meeste mensen beter een sim kaart in hun router steken dan vast internet te nemen dat mega duur is. Enkel fiber is nog de moeite kwa prijs.

[Reactie gewijzigd door sebastienbo op 19 december 2024 23:24]

Waarom is het in België zo prijzig? Waar je in NL een abo hebt voor €10 met flink veel data en onbeperkt bellen. Is dat, wat nu wel blijkt, gebrek aan concurrentie?
Wij zitten met een duopolie (telenet/proximus), dus ja gebrek aan concurrentie.

Andere operatoren die we hebben gebruiken de bestaande infrastructuur van die 2 bedrijven. (bv orange gebruikt masten en coax van telenet, mobile vikings gebruikt infra van proximus, enz)

Digi zal de eerste telecomoperator in 10-15 jaar zijn die bereidt is om helemaal onafhankelijk te werken
Ook in Belgie heb je dus voor 10 euro een abbo met flink veel data en onbeperkt bellen ... Ikzelf al een jaar bij Hey met voor die 10 euro onbeperkt bellen + 40GB data (inclusief 5G). Bij de grote providers betaal je traditioneel een stuk meer maar er zijn in de recente jaren meerdere prijsvechters opgestaan met een goed aanbod.
idem hier, maar als Hey niet snel zijn tarieven aanpast zal ik toch weg zijn.
die 40GB heb ik totaal niet nodig, ik kom toe met 10. Dus zou liever minder betalen...
Zoals in dit artikel zelf ook nog eens staat; Hey past zijn tarieven aan, dat is al aangekondigd. Vanaf overmorgen heb je er voor 5 euro onbeperkt bellen + 15GB.
ah, heb de bron gevonden :-) https://corporate.orange....he-markt-onbeperkt-bellen
Nog 2 dagen wachten en dan veranderen dus
yep, ik ga dan ook mijn ouders en kinderen overzetten. 5 euro is gewoon super.
wel ik dacht het ook, tot ik de prijzen dag voor roaming bij Digi...
In Zwitserland betaal je 0,9 euro voor 1 GB.
Bij Hey is dit 6000 euro...
Roaming limiet op je abbonement zetten van 0 euro, en ginder gewoon een esim nemen voor een week of twee. Als ik naar america of egypte ga, dan koop ik altijd een lokale sim.

[Reactie gewijzigd door sebastienbo op 17 december 2024 10:29]

Wat heerlijk zeg, dat prijzen van abonnementen met significante databundels me ongeveer evenveel kosten per tijdseenheid als opwaardeerkaarten en dan vooral niet internet gebruiken.

Ik betaal 10 euro per maand voor 20GB. Had net zo goed onbeperkt kunnen zijn, ik kom nooit veel verder dan de helft.

Het heeft even geduurd, maar wat mij betreft zijn we er.
Klopt, ik ben een intensieve gebruiker (veel media) en toch nooit over die 15GB geraakt. (ok één of twee keer heb ik dan een paar dagen moeten wachten om terug te kunnen surfen aan hoge snelheid)
Eindelijk wat actie in het monopolie telecom landschap in Belgie. Ik ben er iig al erg blij mee

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.