Belgische provider verstopt goedkoop abonnement, maar belooft site aan te passen

De Belgische provider Hey Telecom, een dochtermerk van Orange, heeft het goedkoopste abonnement op zijn website verstopt. Het abonnement van 5 euro met een databundel van 15GB met 5G is wel verkrijgbaar.

De site vermeldt nu abonnementen vanaf 9 euro met een databundel van 25GB, zo staat op de site. Pas als potentiële klanten klikken op de vraag 'doe jij het rustiger aan met data?' in de faq onderaan de pagina komt er een link naar het goedkopere abonnement.

Orange, moederbedrijf van Hey Telecom, belooft de site aan te passen om beter duidelijk te maken dat het abonnement bestaat, meldt Het Nieuwsblad. Consumentenorganisatie Test-Aankoop wacht dat niet af en heeft alvast een klacht ingediend bij de Jury voor Ethische Praktijken inzake reclame.

Het abonnement van 5 euro per maand is een reactie op de komst van de nieuwe provider Digi Belgium enige tijd geleden. De krant speculeert dat de komst van de nieuwe provider geen grote groepen klanten bij bestaande providers heeft weggelokt, waardoor Hey Telecom wellicht zou hebben besloten om het goedkope abonnement te verstoppen.

Hey! Telecom met goedkoopste abonnement, Orange verstopt abo
Hey Telecom met goedkoopste abonnement, Orange verstopt abo

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

24-04-2025 • 19:17

84

Submitter: 571Pro

Reacties (84)

Sorteer op:

Weergave:

Wie veel gebruikt maakt van WIFI heeft aan 15GB per maand voor de databundel meer dan genoeg en dan kunnen goedkopere abonnementen een prima keuze zijn.

[Reactie gewijzigd door Mol_1248163264 op 24 april 2025 19:33]

Ik doe al jaren met 500mb... Tenzij je echt veel op pad bent kun je inderdaad alles met wifi af.
Ik ben elke dag op pad, want ja moet toch naar mijn werk.
Maar dan nog is een 1gb abbo genoeg, ik heb nu in 24 dagen 400mb gebruikt richting de 500mb.

Ik mag bijna verlengen, en zit te denken mijn Simyo 10gb te verlengen met abbo van 2gb zelfs.

[Reactie gewijzigd door Carlos0_0 op 24 april 2025 20:26]

Ik heb zelf onbeperkt bellen, 500sms, en meer dan 10gb voor iets van 10 euro,
het hoeft niet duur te zijn ik begon vroeger met minder dan 1gb maar elke verlenging werd het meer.
O nee het hoeft niet duur te zijn, daarom zit ik ook niet bij de grote providers.
Zat te kijken naar simyo 6gb data voor 7 euro, ik heb wel geteld deze 25 dagen dus bijna een maand

Bellen: 10 min
Data: 495mb gebruikt

Dus ja een bundel hebben van 10,30,30gb is leuk, maar ik gebruik het niet :).
Eventueel zat ik naar Hollandse nieuwe te kijken, die kan ik combineren met ziggo 7,50 dan wel 30.000 Mb,sms,minuten (alles gaat daar uit 1 bundel).
Knap! Ik stream veel onderweg, Apple CarPlay Apple Music etc. Ik zit op 62,1GB verbruik over mijn mobiele netwerk van 1-4 t/m nu.
Ik niet ga sowieso nooit met de auto zelf, aangezien ik er geen heb.
Dus Carplay / navigatie gebruik ik bijna nooit, muziek streamen ook niet(Ga gewoon naar buiten zonder muziek aan te doen).

Als ik op de fiets zit gebruik ik mijn telefoon niet, want ik ben een deelnemer in het verkeer.
Of je nu in de auto zit of fiets of scooter, je hoort je telefoon dan gewoon niet te gebruiken.

Als ik in het OV zit ga ik ook geen filmpjes etc zitten streamen, dan kijk ik gewoon naar buiten.
Verder staat bij whatsapp bijv de optie uit dat media moet downloaden, dus al die foto's / filmpjes worden niet automatisch gedownload.
Niet perse eens voor het data gebruik, maar meer voor de rommel. Ik bepaal zelf wel wanneer ik een foto of filmpje download.
Instagram staat altijd uit en doet niks, ik open het wel wanneer ik zin heb.

Notificaties en achtergrond gebruik van alle apps staan ook eigenlijk uit, zowel van whatsapp, insta, facebook, ns app, mail app etc etc, dus eigenlijk doen al die apps helemaal niks als ik ze weg veeg(Dus gebruik ik ook geen data).
Prima hoor Carlos, maar ik denk dat jouw gebruik niet representatief is voor het gemiddelde. Als ik je verhaal lees klinkt het alsof je een euro per MB moet betalen, zo zuinig spring je ermee om.
Ik ga er niet zo zuinig mee om als of het zo duur is, ik vind gewoon niet nodig dat je de hele godsamme dag op die telefoon moet zitten :).
Je kunt ook doorslaan, maar enfin.
Klinkt eerder alsof je jouw smartphone verslaving probeert te verdedigen.
Mensen met 5+ screentime zijn net diegene die doorslaan 😁
Ging dit niet over dataverbruik? Carlos kan prima 5+ uur screen time hebben en nog steeds zo weinig mb's verbruiken op zijn wijze, waarvan ik het een vrij opmerkelijke manier van vind. Net zoals ik jou heel erg bijzonder vind ;)
Waarom heb je een telefoon als je hem toch niet gebruikt?
Ik gebruik hem wel, maar je hoeft niet de hele dag er op te zitten.
Ik zou ook even naar Ben kijken, bij Simyo zijn de kosten extreem als je buiten de bundel komt, al kan je je daar dan weer tegen beschermen voor 50ct. Bij Ben stopt je data verbruik gewoon netjes.
Ik stel altijd datalimiet in 't OS in, gewoon bij settings, data. Daar maandelijkse kosten voor betalen als service, tsja. Simpel probeert dat ook.
In ios kan dat niet standaard
Echt? Wat is dat voor achterlijke technologie in deze tijd, of lekker bewust omdat ze in de VS hoofdzakelijk bijna gratis een iPhone geven bij een abonnement waar je dan hoogstwaarschijnlijk data buiten je bundel of voorwaarden aan 20 keer het tarief of zo betaalt?
Amerikanen kunnen al jaren “roamen” like home over verschillende continenten.

Als je bij de grote jongens zit is zo’n abonnement echt niet duur.

Ik heb een US T-Mobile abonnement en ben voor 30 euro omgerekend wereldwijd voorzien van internet en bellen. Wel kleine lettertjes dat 3G een optie is en dat buitenland geloof 20 GB is totaal. Maar die heb ik als “backup” sim in m’n data devices zitten. De ene keer is dat m’n reis router, normaliter m’n iPad Pro
3G optioneel? Dus 4 en 5G ook?
Met die 20 GB (per maand neem ik dan aan) lijkt me dat wel nog te doen, zeker aan lage snelheid, maar de meeste Amerikanen klagen over dure vaste en mobiele internetverbindingen, zelfs in het binnenland...

En geen datalimiet kunnen instellen is nog steeds iets essentieel dat ontbreekt, niet?
Kan je zien hoeveel je verbruikt of zit dat er ook niet in?
Ik heb hier in Nederland bijvoorbeeld gewoon 5G alleen ik was laatst in Mexico en daar veelal 3G gehad, soms 4G - alleen op vliegveld was 5G beschikbaar.

Met die 20GB kom je prima uit voor regulier gebruik, het is tot slot zakelijk verkeer, dus meeting links/rechts - uploaden van bestanden, al doe ik dat liever via een fixed lijn, tenzij m’n edits nodig zijn aan de andere kant.

Ik hou het op de simkaart zelf bij via het OS maar er is een app beschikbaar.

Datalimiet kan ik niet instellen, omdat men altijd “garantie” geeft dat ik online kan - krijg wel braaf de prijzen vooraf door voor bijv satelliet connecties of out of bundle roaming.
Over de bundel gaan die is leuk :)

Deze maand of nou ja 25 dagen

Bellen: 10 min
Data: 495mb gebruikt

Ik heb 200 bel/sms en 10gb data, ik ga nooit over mijn bundel 😂.
Ik zit regelmatig over de 15gb.
Spotify alleen al zit bijna aan 2gb.
Wat streamen als ik op de loopband sta, wat filmpjes kijken, wat browsen, zit echt heel snel aan 10gb.
Als je spotify premium hebt en je download is he gebruik wel nog lager. Ik luister zelf veel maar verbruik amper
De loopband is bij de fitness, daar hebben ze vaak toch wel wifi beschikbaar.
Niet alles geloven wat hier gezegd wordt,
Ik heb Mobile M voor 4€ de maand.
Onbeperkt bellen en smsen met 25GB
Wat een ellende om telkens zo op je verbruik te letten, die €23 dit ik betaal voor unlimited vind ik echt een verademing t.o.v. databundel om €15 per maand te besparen.

Ja via Wifi is het gratis, maar normaal een YouTube filmpje bekijken zit er op de meeste openbare Wifi netwerken al niet in vooral wanneer het druk is (in de trein).
276 euro per jaar dus? En dan nog wifi/tv thuis? 1000+ alleen voor dit?
Ik betaal zelf 30€ per maand voor unlimited 5G ( 700mbps en gratis Amazon prime ) maar vernieuw elke 8 maanden ( 1 jaar abbo met 4 maanden vroeg verlenging ) en dan kies ik zo’n crack Samsung erbij als gratis telefoon die ik voor 200€ verkoop op Marktplaats.
Ik heb KPN onbeperkt is best duur. Maar wel snel genoeg dat ik het thuis ook gebruik, dan valt het wel mee. Ik vind vast internaat vaak echt duur.
Nee ik betaal €45 voor Glasvezel/tv en €23 sim only, dat is €816 per jaar.

Ik ben veel ben vaak onderweg en mijn contract voor thuis loopt bijna af zodat ik vanaf volgende maand weer 6 maanden 50% korting krijg op mijn jaarcontract glas (1gbps). Maar het belangrijkste voor mij is internet buiten de deur :)
Hoezo een ellende?, niet iedereen zit de hele dag op ze smartphone.

Bellen: 10 min
Data: 495mb gebruikt

Mijn verbruik van de afgelopen 25 dagen, en dan heb ik 10gb data zou niet weten wat ik er mee moet.
Ik heb geen spotify, ik kijk amper tot geen filmpjes onderweg in de bus of trein(gebruik me telefoon dan al zelfs amper).
Ik bekijk eens whatsapp ofzo onderweg, maar ook daar heb ik auto downloaden van media bestanden uit(niet perse voor de data gebruik maar meer voor alle rommel die gestuurd wordt).
Ik bepaal zelf wel wat ik download aan foto’s of filmpjes en wanneer.

Naar het werk gaat met de fiets dus of ov, die gebruik ook geen navigatie bijna nooit.
Als ik straks mijn fiets even weg breng voor onderhoudsbeurt ga ik ook geen muziek luisteren, telefoon gaat in de zak en komt er thuis wel weer een keer uit.

Verder thuis wifi, op het werk ook wifi.

[Reactie gewijzigd door Carlos0_0 op 25 april 2025 07:40]

Zeker! Het is niet alleen een kwestie van met de telefoon veel op wifi doen, maar nog meer van met de telefoon niet veel doen want een telefoon is een onding. Ik doe 95% van mijn on-line activiteiten op een computer, met een lekker toetsenbord en muis. De telefoon is alleen voor als het echt een keer toch buitenshuis nodig is om iets te doen zoals een afspraak in de agenda zetten of een appje beantwoorden dat niet kan wachten tot ik weer thuis ben.
De broodnodige adblockers werken op een computer ook beter dan op een telefoon.
15gb is juist veel voor dat geld.
Ik kom amper aan 7.
Zelf gebruik ik ook niet veel meer dan 5 a 6 GB per maand.
ik heb 12GB en dat is voor prive en werk gebruik samen. mijn vrouw heeft goedkoopste scarlett abbo van €8/maand.
Deel maar allemaal dit artikel! Dan heeft Hey het omgekeerde bereikt wat ze willen! :)
Kende je Hey? En zoniet, ken je het nu? En weet je het nu dat ze een abonnement van 5 euro voor 15GB en 9 voor 25GB hebben? :)
Er is geen slechte reclame.
Velen van mijn familie waren bij Orange en zijn overgegaan naar dit maandelijkse €5 abbo begin dit jaar en ze zijn er zeer tevreden mee.

Maar vanzelf ging het niet, bleven vragen stellen of ze wel zeker waren dat ze wilden overgaan en zaten hen allerlei voorstellen te doen om toch maar bij Orange te blijven. Is dus wel duidelijk dat Orange liever hun klanten bij Orange zelf houd en niet bij hun dochtermerk Hey! Telecom .. :D
Ik ben overgestapt en heb niet eens communicatie gehad met mijn originele provider?

Hey! regelde alles voor mij. Kreeg nieuwe sim opgestuurd met zelfde nummer, die activeerde ik en de oude stopte met werken.
Eén van de familieleden hebben ze een maand na de overstap opnieuw opgebeld van Orange om terug een abbo aan te smeren .. geen interesse werd er duidelijk gezegd omdat Hey! die hetzelfde aanbieden veel goedkoper waren. De volgende dag was ze opeens terug bij Orange, dus opletten met Orange !! Kunnen ze blijkbaar zomaar regelen, daarna is ze terug overgestapt naar Hey! zoals ze voordienal gedaan had. Maar mocht wel €14 betalen aan Orange, toen ze dit weigerde kwamen hier extra kosten bij en wat dreigingen. Niet zo mooi van Orange dus.
Ik vroeg als bestaande klant naar een promo bij Orange voor nieuwe klanten. Volgens de ene medewerker kon ik die krijgen, maar volgens de andere naar wie hij me doorverwees niet. Toen ik zei dat het bij Hey een pak goedkoper was, werd hij plots zelfs onvriendelijk en kwam het over als vertrek maar. Keuze was snel gemaakt toen en met dank aan Digi nu ook nog goedkopere abo's bij Hey.

Ook m'n internet overgezet en nu betaal ik een pak minder voor exact hetzelfde (zelfs de HW is niet vervangen).
Ja, hier kwamen ze met het voorstel voor een abbo van €7/maand 1 jaar lang en daarna zou het gewoon terug €14/maand worden. Ja, sowieso al duurder en daarna terug zoals vanouds de volle pot. Waarom dan ? .. terwijl Hey! net hetzelfde geeft voor €5/maand.

1 van de familieleden hebben ze een maand na de overstap opnieuw opgebeld van Orange om terug een abbo aan te smeren .. geen interesse zei ze. De volgende dag was ze opeens terug bij Orange, dus opletten met Orange !! Die willen echt vermijden dat je overstapt naar Hey!
Geweldig mooi vraagteken in die screenshot, ziet er heel professioneel uit. Alsof iemand met de pencil-tool in MS Paint heeft zitten kladden.
Prima dat iemands neefje de site heeft gemaakt, je gebruikt achterliggend het goede orange netwerk en je bent maar 5 euro kwijt 😁
Idd, de app en de site zijn brak, maar voor de rest werkt het exact als bij Orange.
Dat vraagteken is door tweakers geplaatst natuurlijk, hey gaat niet zelf een vraagteken zetten en aangeven dat er iets verstopt zit. :D
5 euro voor 15GB? dat zijn nog eens prijzen, ik weet niet of dat ook in NL the krijgen is (bij een andere provider).
Als je gewoon op de meeste plekken WIFI gebruikt moet het vaak wel lukken om binnen de 15GB per maand te blijven, voor de simpele gebruikers.

Zijn we in NL zo veel duurder met de bundels ?

[Reactie gewijzigd door bons op 24 april 2025 19:38]

Nederland is inderdaad duurder met bundels, net zoals Duitsland. In het VK kun je bij de meeste telecomproviders veel meer data krijgen voor hetzelfde geld, zoals bijvoorbeeld Smarty. In Polen, Spanje, Italië, Roemenië en andere landen heb je soortgelijke bundels.

5 euro voor 15 GB is niet verkeerd en via Simpel is iets soortgelijks te verkrijgen via Simpel.
In de basis niet in Nederland, maar als je beetje shopt en provider hopt om de 2 jaar kom je gemiddeld wel redelijk uit hoor.
Ik betaal nu het eerste jaar 5 euro voor 18Gb en onbeperkt bellen en het 2e jaar een tientje, gemiddeld straks na inflatiecorrecties iets meer dan 7,50 per maand dan, dus valt reuze mee.
Er zijn meerdere providers die soortgelijks hebben met 18 en 20Gb varianten die gemiddeld 7,5 zijn.
Ook zijn er regelmatig acties waar het nog veel goedkoper kan door cashbacks, ik zie bijv. regelmatig een actie van 150 euro cashback voorbij komen waar je dan voor een gemiddelde van 3,37 euro 15GB hebt over 2 jarig abbo..
Voor 5,25 gemiddeld heb je hier bijv. 10GB per maand met ook onbeperkt bellen.
Dusja, genoeg keus, alleen niet "standaard" laag maar wel via onze aanbiedingen cultuur..
Met combideals kan je die richting op komen. Een tijdje terug had ik Hollandsche Nieuwe (icm Ziggo) voor €6 per maand voor 20.000 MB/SMS/Min.
Omgekeerde wereld :D Vroeger was het steeds omgekeerd en viel België als één van de duurste uit in vergelijking met de buurlanden.
We hebben het geluk dat er sinds afgelopen jaar een nieuwe speler is bijgekomen, een echte prijsstunter. De week na hun lancering zijn bijna alle andere providers gedaald in prijs of met goedkopere abonnementen afgekomen.

Toont ook aan hoeveel te veel ze ons ervoor lieten betalen natuurlijk. :+ (en ja natuurlijk wordt dat geld opnieuw geïnvesteerd, maar een nieuwe speler die nog een heel netwerk moet uitbouwen moet natuurlijk ook kunnen investeren)
Enkel interessant als je fiber hebt. Goedkoopste zijn bij niet-fiber base internet en heytelecom. Edpnet is te brak in zijn vdsl aanbod
Was er hier maar zo’n bundel voor die prijs…
Ik betaal €5 per maand bij Youfone voor 25gb en onbeperkt bellen. Al betaal ik dan wel extra voor bellen naar EU landen. Daarnaast is dit waarschijnlijk een tijdelijk bedrag voor X maanden en daarna het dubbele. Het het even zo niet bij de hand :)
Zal wel een actie zijn, of een combi voordeel als je kpn thuis heb.
Een actie inderdaad. Youfone heeft bijna altijd wel acties lopen. Niet exact hetzelfde maar op dit moment bijv. 20GB en onbeperkt bellen voor 5,- het eerste jaar bij een abonnement voor twee jaar, daarna 10,-. Netto dus 7,5 per maand. Dit kan je o.a. zien in de tweakers pricewatch.
Zal eens kijken mag over 1 maand ofzo verlengen, ik heb nu 10gb voor iets meer dan 9 euro(Simyo en inflatie correctie).
Op zich bedrag prima daar niet van, maar kan ook prima minder betalen als het kan.

Ik gebruik sowieso bij lange na geen 10gb data, nu zelfs bijna in 24dagen bijna 500mb gebruikt.
Al heb ik geen kpn dus zal deze actie niet voor mij gelden dan denk ik.

Bij tweakers pricewatch staat toch alleen hardware, geen deals voor abonnementen ?.

[Reactie gewijzigd door Carlos0_0 op 24 april 2025 20:32]

Sim-only abonnementen in de pricewatch kan je hier vinden: categorie: Sim-only abonnementen via de categorie Tablets en telefoons. Hoe compleet dat aanbod is weet ik dan weer niet :)
Ah zal eens kijken :)
Tip: Wacht tot Black Friday, dan zijn er echt goede deals. Zo heb ik 40GB en onbeperkt bellen en SMS'en voor 14 euro kunnen scoren en dat voor onbepaalde duur, dus geen tijdelijke promo. En voor mijn Nokia gsm kon ik plots voor 3,5 euro per maand bellen en sms'en, ook voor altijd.
Maar wat moet ik met 40gb in hemelsnaam?, ik betaal nu iets meer dan 9 euro voor 10gb.

Ik krijg die 10gb al niet eens voor 3 kwart op, waarom dan meer betalen dan ik nu al doe :).
Die 7,50 voor 6gb vind ik al een prima deal(simyo), of overstappen naar Hollandse nieuwe combi deal met ziggo heb ik voor de zelfde prijs 30gb ofzo(niet dat ik het nodig heb maar prijs is het zelfde als de 6gb van simyo ).

[Reactie gewijzigd door Carlos0_0 op 25 april 2025 07:28]

Ik gebruik mijn smartphone vaak als hotspot. Dan is 40 GB geen overbodige luxe.
Dan niet nee dat kopt, maar dat doe ik echt nooit.
Als je de promo's bij hey een beetje in het oog hield kon je een betere deal bereiken dat wat ik heb voor €4/maand. ;-)
https://i.imgur.com/WwtxBub.png
Je hebt de 10GB extra promo gemist ;)
https://imgur.com/a6duW84
Die heb ik ook. Mijn vrouw doet nog beter en heeft door een fout in het verleden 25 + 10 + 10 + 10 voor 4 euro.
55GB voor 4euro, dat is pas een deal :x
Maar eerlijk, zelfs alleen die 5euro korting behouden is al mooi.
Inmiddels een beetje off-topic: maar in een ver (20 jaar) verleden kon je bij T-Mobile zelfs gratis bellen/internetten door tijdens een actie een abonnement af te sluiten en direct te downgraden. Je behield dan de korting en dat was in mijn geval een hoger bedrag dan mijn totale abonnementsprijs. En het beste? De T-Mobile medewerker in de winkel adviseerde me dit en maakte dit ook nog eens allemaal voor me in orde. Ik dacht dit is een grap maar het klopte echt, pas 2 jaar later bij verlenging verviel de korting.
En maandelijks opzegbaar, dus niet eens een of twee jaar aan vast
Meer dan maandelijks opzegbaar, normaal altijd opzegbaar, als je na 20dagen weg gaat, betalen ze de overige dagen terug ;)
Dit is zo een beetje de standaard in België, al zullen er wel uitzonderingen zijn.
Met dank aan de wetgeving die langdurige contracten verboden heeft om de concurrentie te bevorderen. Ik moet er niet aan denken om zoiets steeds voor twee jaar vast te leggen, vergelijken wanneer je wil is heerlijk :) .
Of, misschien, gewoon geen zaken doen met dit soort bedrijven.
Microsoft doet dat ook met hun nieuwe dure Office 365 + CoPilot. Het oude abonnement zonder CoPilot was erg lastig te vinden. Misschien is het nu al aangepast.
Het verhaal met Digi zag er op papier ook goed uit, maar deed me denken aan Dommel destijds.
Dat waren ook zulke ontzettend lage tarieven en je betaalde enkel wat je gebruikte. Men sprak toen letterlijk over eurocenten.
Op zeker moment een schrijven dat je maandelijks toch een minimum aan abonnementsgeld moest betalen. Voor een GSM "om bereikbaar te zijn" was er dat over en besloot ik de boel te stoppen. Gelukkig had ik dat op mail, want rekeningen en dreigementen tot en met. Het grappige: dat bedrijf bestond eigenlijk al niet meer.

Het zou me niets verwonderen dat Digi op termijn ook zo gaat eindigen. Soms kan iets té goedkoop zijn om gewoon haalbaar te zijn.
Ik snap wel dat Hey! dat abonnement daarom niet meer in the spotlights wil zetten.
Zelfs al stoppen ze, wat vermoedelijk er wel aan komt, hebben ze alsnog voor gezonde concurrentie gezorgd.
Ik ben alleen maar bang als die straks stoppen dat alles weer bij het oude blijft. Waar dit artikel over gaat is er al een mooie voorloper van.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.