IDC: Apple staat niet meer in top vijf van meestverkochte telefoons in China

Apple is in China nog maar de zesde grootste smartphoneverkoper. Voor het eerst in jaren staat het bedrijf niet meer in de top vijf van meestverkochte smartphones in het land. Apple worstelt al langer met afnemende groei in die markt, zeker nu Chinese merken er in populariteit groeien.

Dat blijkt uit cijfers van analistenbureau IDC. De top vijf van grootste smartphonemerken in China in het tweede kwartaal van dit jaar bestond uit vivo, Huawei, OPPO, Honor en Xiaomi. Apple stond een kwartaal eerder nog op de vierde plaats met een marktaandeel van 15,6 procent, maar dat is nu minder dan Xiaomi dat nu 14 procent marktaandeel in China heeft. Xiaomi, maar vooral vivo en Huawei zijn zeker het afgelopen jaar enorm in populariteit gestegen in China.

Vivo is in China nu het populairste smartphonemerk. Dat heeft daar een marktaandeel van 18,5 procent, iets meer dan de 18,1 procent van Huawei. Vivo's stevige groei komt volgens IDC voornamelijk omdat het bedrijf meerdere telefoons in het laag- en middensegment uitbracht.

IDC zegt dat het voornamelijk aan de groeiende populariteit van die Chinese fabrikanten te wijten is dat Apple steeds minder populair wordt in het land. Het is voor het eerst in vier jaar dat iPhones niet meer in de top vijf van populairste merken van China staan. Apple zag zijn marktaandeel sinds vorig jaar met 3,1 procent dalen. IDC zegt dat Chinezen ook steeds langer met hun telefoon doen en dat daarom de verkopen van het aantal telefoons van meer dan 600 dollar omhoog ging.

Apple worstelt al langer met de Chinese markt. Het bedrijf schreef eerder dit jaar in zijn kwartaalcijfers al dat het steeds minder winst in dat land haalt. Naast Europa en de VS is China de grootste afzetmarkt voor het merk, maar de omzet daalde daar in het laatste kwartaal van 2023 met zo'n drie miljard dollar.

IDC Apple China

Door Tijs Hofmans

Nieuwscoördinator

26-07-2024 • 20:41

126

Lees meer

Reacties (126)

126
117
40
2
0
39
Wijzig sortering
Mooie speculaties hierboven....

Waar blijkbaar niemand hier aan gedacht heeft is dat de Chinese overheid sinds september vorig jaar eenvoudigweg het gebruik van een Apple iPhone binnen staatsbedrijven verboden heeft, dan wel serieus ontmoedigt. Zie bv. WSJ of The Guardian.
Benieuwd hoe apple de daling in het aantal verkopen in deze grote markt gaat aanpakken. Lagere prijzen in VS en Europa om meer aantallen te verkopen en daarmee meer omzet? Of juist prijzen verhogen in die markten om meer marge te maken?
Apple en lagere prijzen? Lol
Apple heeft onlangs in India de prijzen van o.a. meerder iPhone modellen verlaagd. Zo’n rare gedachte is het niet.

Lol

[Reactie gewijzigd door Bensjero op 26 juli 2024 22:52]

Lol idd mijn collegas hadden het erover: 300 roepies lager, de volle 3 euro _/-\o_
Waarschijnlijk hebben ze de iphone 6 in prijs verlaagd
Geen idee, maar de verkopen in India kunnen de pijn verzachten: https://www.cnbc.com/2023...s-for-the-first-time.html
Dat is klein bier. De oorzaak is IMO dat de VS en Europa al jaren bezig zijn met een campagne om China economisch te pesten door Huawei te verbannen, EUV machines van ASML niet verkopen, Windows niet meer mogen gebruiken, etc. etc. Denk je dat de gemiddelde Chinees dat niet weet? Het is gewoon dom geweest van ons om 1.4 miljard mensen tegen de haren in te strijken. Dat heeft consequenties, en dalende interesse in Westerse producten (en noodgedwongen geheel loskoppelen van het Westen door China) is daar één van. In plaats van een symbiose heeft China straks een eigen chip- en softwareindustrie, naast alle andere industrieën die zij hebben opgetuigd (veelal eerst gekopiëerd) de afgelopen decennia, en die producten doen al lang niet meer onder voor de Westerse evenknieën. China wordt langzaam (na 200 jaar vernedering) weer groot en machtig, en wij weten er nog niet mee om te gaan. Mind you, de VS heeft 800 overzeeese militaire bases, China 1. Een militair gevaar is China totaal niet, en de afgelopen 3000 jaar ook nooit geweest buiten haar huidige grenzen (Tibet heeft historisch vaker bij China gehoord). We moeten leren economisch samen te werken; dan hadden we met ASML een wereldmonopolie; nu hebben we over 5-10 jaar een concurrent waarbij wij David blijken en zij Goliath.

[Reactie gewijzigd door Gulpen op 27 juli 2024 17:10]

Je bedoelt de oneerlijke handelspraktijken en markt manipulatie van China niet meer te accepteren? DIe symbiose die jij benoemd bestaat niet. Elke sector waar wij op samen hebben gewerkt heeft China voordelen gegeven om snel op tempo te komen zonder de nodige investeringen en uiteindelijk door middel van staats steun prijzen ze ons de markt uit. China heeft al pogingen gedaan om de machines van ASML te reverse engineeren bijvoorbeeld.

China heeft nu al een schuld op het niveau van de westerse landen, maar niet de welvaart van ons voor de gemiddelde inwoner. Er is een zeer hoge jeugdwerkeloosheid, economische cijfers worden kunstmatig hoog gehouden. De zogenaamde Aziatische draak blijkt een papieren mockup te zijn.
Kul. Er is geen enkel bewijs dat de Chinese cbs onjuiste gegevens verspreid.

Plus de Chinezen hebben een schuld als percentage van het BBP, waar landen als Griekenland, België, Italië en Frankrijk een moord voor zouden doen.
Lol? Er zijn al decenia instituten welke de cijfers in twijfel trekken met onderbouwing waarom Wikipedia: Economy of China

Deze paper is ook zeer bekend geworden als benchmark betreft het overestimaten van economische groei binnen landen zoals China https://www.journals.uchicago.edu/doi/abs/10.1086/720458

Maar jouw username komt mij sowieso bekend voor als extreem pro China. Wumao achtig zelfs.

Beetje cherrypicken betreft debt komt nogal goedkoop over. zelfs het IMF heeft het aangestipt https://www.imf.org/en/Bl...argest%20in%20the%20world.

De zwakke Euro landen aanstippelen maakt je casus echt niet sterker.
De volledige Nederlandse en Westerse industriële geschiedenis bestaat uit oneerlijke handelspraktijken en marktmanipulatie. Dat is hoe we onze eigen industrie hebben opgetuigd (en intussen veel weer hebben geëxporteerd). Alle Europese koloniale grootmachten verboden b.v. Afrika om industrie te ontwikkelen - omdat daar de hoogste marges in zaten en wij dat in Europa wilde hebben. Of reeds bestaande industrie (zoals wereldleider kleding/textiel industrie in Brits-Indië) is door ons vernietigd.

Ander voorbeeld. Onze boeren krijgen mega-subsidies (aan CAP is decennialang ca. de helft van het hele EU budget op gegaan) omdat we anders niet konden concurreren met Afrikaanse boeren. Etc etc.

ASML is zowaar onze enige grote industriële (hoge marge) troef die wij nog hebben. ASML chanteert openlijk de Nederlandse staat om subsidies te krijgen (afgelopen maand nog), en krijgt die ook. Als wij het doen is het 'goed'. Als zij het doen is het 'fout'.

Het is hypocriet en ik wil daar niets mee te maken hebben.

Bovendien moet je elke nieuwe industrie eerst beschermen, omdat je een achterstand moet inhalen voordat je kunt concurreren met bestaande aanbieders. Dat is heel normaal economisch beleid - alhoewel de ontwikkelingslanden dat steevast verboden is door het Westen. China is te groot en te machtig, te gesloten en te onafhankelijk, en trekt zich er niets van aan. Dát is wat nieuw is. Wij hebben geen grip op China en raken daar helemaal van in paniek.

Als ik je bericht lees dan lijkt het alsof je alleen NOS leest of iets dergelijks. Daar ga je geen diepere analyses over China en zelfkritiek over het Westen krijgen. Mocht je op X zitten kan ik aanraden om @rnaudbertrand (Arnaud Bertrand) te volgen; hij vergaart veel goede artikelen en analyses en gaat vaak over dit onderwerp.
De volledige Nederlandse en Westerse industriële geschiedenis bestaat uit oneerlijke handelspraktijken en marktmanipulatie. Dat is hoe we onze eigen industrie hebben opgetuigd (en intussen veel weer hebben geëxporteerd). Alle Europese koloniale grootmachten verboden b.v. Afrika om industrie te ontwikkelen - omdat daar de hoogste marges in zaten en wij dat in Europa wilde hebben. Of reeds bestaande industrie (zoals wereldleider kleding/textiel industrie in Brits-Indië) is door ons vernietigd.
Elk land van met een noemenswaardige geschiedenis heeft zwarte bladzijden in de geschedenis boeken. Daar zij wij niet uniek in. Grappig dat je Afrika aanhaalt, waar China nu een soort van V2 van onze praktijken van vroeger vandaag uitvoerd.
Ander voorbeeld. Onze boeren krijgen mega-subsidies (aan CAP is decennialang ca. de helft van het hele EU budget op gegaan) omdat we anders niet konden concurreren met Afrikaanse boeren. Etc etc.
De ene subsidie is de ander niet, subsidie om producten voor onder kostprijs massaal de markt op te dumpen is iets heel anders dan een markt stimuleren.
ASML is zowaar onze enige grote industriële (hoge marge) troef die wij nog hebben. ASML chanteert openlijk de Nederlandse staat om subsidies te krijgen (afgelopen maand nog), en krijgt die ook. Als wij het doen is het 'goed'. Als zij het doen is het 'fout'.
Als jij denkt dat ASML onze enige troef is, ben jij sowieso niet goed geinformeerd. Verder, lees hierboven, vrijwel elk land doet aan subsidies. Het gaat om de nuances, methodes en doel. Er zijn nou eenmaal internationale wetten waarbij mij instemmen. China heeft daar te vaak schijt aan. Sterker nog ze stempelen zichzelf nogsteeds als ontwikkelings land zodat zij extreem goedkoop kunnen verschepen. Daarom kan jij je Temu en Aliexpress meuk voor zo goedkoop ontvangen terwijl bijvoorbeeld een Japanner 20 euro voor dezelfde verzending dient te betalen.
Bovendien moet je elke nieuwe industrie eerst beschermen, omdat je een achterstand moet inhalen voordat je kunt concurreren met bestaande aanbieders. Dat is heel normaal economisch beleid - alhoewel de ontwikkelingslanden dat steevast verboden is door het Westen. China is te groot en te machtig, te gesloten en te onafhankelijk, en trekt zich er niets van aan. Dát is wat nieuw is. Wij hebben geen grip op China en raken daar helemaal van in paniek.
Wij hebben China onderschat ja, en nu nemen wij passende maatregelen. Maar nogmaals er zijn itnernationale wetten. Wij mogen China terecht bekritiseren over het stelen van ip's etc.
Als ik je bericht lees dan lijkt het alsof je alleen NOS leest of iets dergelijks. Daar ga je geen diepere analyses over China en zelfkritiek over het Westen krijgen. Mocht je op X zitten kan ik aanraden om @rnaudbertrand (Arnaud Bertrand) te volgen; hij vergaart veel goede artikelen en analyses en gaat vaak over dit onderwerp.
Jij komt juist over als iemand welke teveel in de wumao narrative geloofd. Ik woon part-time in Azie. Ik zie van dichtbij en vanuit een ander perspectief de rotzooi welke China flikt.
Als jij denkt dat ASML onze enige troef is, ben jij sowieso niet goed geinformeerd.
Ik zei "enige grote industriële (hoge marge) troef" Welke andere hoge marge troeven hebben we volgens jou? Zou ik wel willen weten.
Prosus, Airbus, (ja dit gaat vanuit NL), Stellantis, NXP etc. Dit gaat puur ove rbeursgenoteerde bedrijven. Nederland is vrij groot op het gebied van high tech chemicals etc welke minder spannend zijn maar mede de manufacturing in andere landen mogelijk maakt.

NL is ook erg groot binnen de financiele wereld, vooral op digitaal gebied. Je lijkt zo gefocused te zijn op de smaakmakers dat je eigenlijk gewoon de fundering van onze economie uit het oog bent verloren.

Nederland heeft een hogere gross value per werknemer in high tech manufacturing dan zelfs de VS en staat op 1 volgens het OECD & PWC. Zie paper https://www.pwc.nl/nl/act...ssets/pdfs/made-in-nl.pdf
“Veruit het grootste bezit van Prosus is een minderheidsbelang van 24,6% in Tencent, een Chinees internetbedrijf”
Hihi

Airbus en Stellantis zijn toch maar voor een heel klein gedeelte Nederlands te noemen, noch qua eigendom, noch qua operatie, ook al staat het hoofdkwartier hier? En Stellantis is op geen enkele manier monopolist. Airbus is wel duopolist te noemen, jazeker. Maar dat is dan Europees. En ook hier is China bijna een derde concurrent - zijn al heel lang bezig met een inhaalslag.

NXP zou ik samen rekenen met ASML en dat hele ecosysteem. Dat is zeker uniek in de wereld.

Qua high-tech industrie, wat ja aanhaalt, vind ik dat zeker een goed punt. Schijnt ook voor wapensystemen te gelden. Je hebt gelijk dat we een hoop hoge marge industrie nog hier hebben (dat is vermoedelijk waarom we zo rijk zijn). Maar of het ook wereldwijde monopolisten zijn, dat durf ik te betwijfelen. Daarin is ASML toch echt wel uniek.

Letterlijk de hele moderne wereld kan niet om ASML heen. Dat we dat zo hebben laten gebruiken voor politieke spelletjes vind ik onbegrijpelijk, heel voorspelbaar, en oliedom. Over 20 jaar gaan experts op tv vertellen hoe dom dat was, voorspel ik.
Totaal niet mee akkoord, maar op dit moment geen tijd om mijn mening op papier te zetten.
Dat ASML een wereldmonopolie zou worden is 1, ongewenst, 2 een aanname, en 3, waarom zou china dat niet gewoon kopieren en dan een dikke vinger opsteken zoals ze dat altijd al doen?

Het is niet omdat er veel mensen wonen dat wij blindelings met onze billen bloot moeten gaan. Wat mij dom lijkt is dat we ons zo afhankelijk hebben gemaakt van dick-taturen. Hier betalen we nu de prijs voor.

[Reactie gewijzigd door BlaDeKke op 27 juli 2024 17:48]

ASML ís een wereldmonopolist aangaande de volgende generatie EUV machines.
Als je weigert die te verkopen aan China (wat wij als Nederland niet mogen door Amerikaanse pressie en sancties), dan geef je China geen keus om ze dan maar zelf te bouwen. Acties hebben gevolgen.

[Reactie gewijzigd door Gulpen op 28 juli 2024 13:08]

Die gevolgen gaan er sowieso zijn, ook als je verkoopt. Nu hebben we ze misschien nog een klein beetje gestraft voor hun daden.
Dit is wensdenken. Bv. China mocht van de VS niet meedoen aan het internationaal ruimtestation om hun ruimteontwikkeling te stoppen. Gevolg? Chinezen hebben zélf een ruimtestation gebouwd en hebben (op de VS na) nu het meest vooruitstrevende ruimteprogramma! En zo kan ik je dozijnen voorbeelden geven. China is qua inwoners geheel Europa en geheel Noord-, Centraal- en Zuid-Amerika *bij elkaar opgeteld*!. 1.4 miljard inwoners kun je niet 'straffen'. Ze zijn prima in staat zonder ons zich te ontwikkelen.

[Reactie gewijzigd door Gulpen op 28 juli 2024 13:58]

Perfect toch. Laat ze maar lekker zelf sleutelen. Komt er terug wat concurrentie, is klaarblijkelijk nodig. Wordt het westen misschien terug wakker. Zo niet, jammer dan.

[Reactie gewijzigd door BlaDeKke op 28 juli 2024 14:00]

Ja man, je he. Wel gelijk. Terwijl wij 1.4 miljard mensen verwijzen om iets anders te gaan kopen. Wat doet die 1.4 milj mensen, zelf chips en shit maken die wij tegenhouden om aan ze te verkopen. Nou, ik heb gelezen dat ze nu ook al 3 nm chipes kunnen maken. En dat was half jaar na dat ze aankodigden dat ze 5nm chips kunnen maken. Het is Niet meer 5-10 jaar dat ze die dingen zelf kunnen maken, tis meer binnen 3 jaar al. Dus volgend jaar als we 2 NM chips uitrollen lopen ze nog achter. Wanneer we 1 NM chips uitrollen staan ze al gelijk of hebben ze ons al ingehaald. Shit dat ze zo snel werken.
Toen ze achter liepen, kopieeren ze. Daarna town ze van alles mogen produceren hoeven Niet meer echt te kopieeren. Wanneer een bedrijf van EU China verlaat, neemt een of Ander Chinese het over met alles machines binnen. Dan is gewoon verder gaan met die machines. En nu maken ze betere shit. Tje, Dan maar beter met ze samen werken.
Doet me wel denken aan de ISS ruimtevaart dat US Niet met China Wilde samen werken. En nu zijn zijn verder daarin. En smeekt US nu om met China te mogen samen werken.
Zouden _/-\o_ ze hier ook moeten doen.
Geheel terecht anti amerikaanse spionage
Apple heeft geen antwoord in het midden en ondersegment op de concurrentie.
En in het duurdere segment is de concurrentie groot in China. Huawei loopt technologies het meest voorop, en had de Amerikaanse overheid niet ingegrepen zouden ze wereldwijd nu marktleider geweest kunnen zijn. Ook an Xiaomi en Oppo heb je technologisch prachtige toestellen, en mogelijk van andere merken ook die wij niet kennen hier.
En dan heb je de software nog waar de markt in China afwijkt, maar waar ook Apple zich niet specifiek op de Chinese markt richt met lokale aanpassingen, en de eigen merken dat wel doen.
Al met al, ondanks de grote concurrentie is het nog steeds knap dat ze (Apple) best nog een groot marktaandeel hebben, de top zit best dicht bij elkaar.
Apple heeft geen antwoord in het midden en ondersegment op de concurrentie
Nah, de SE is toch duidelijk een middenklasser. Ik hoop nog ooit op een echte budget telefoon van Apple, want ik geef eigenlijk niks om fancy telefoons (ik gebruik zelden apps), maar wil ook geen Android.
Light Phone 3 is misschien het overwegen waard?
In 2021 ging ik van de Apple iPhone XR naar de Huawei P40 Lite. De Huawei was echt verassend goed, en bleek ook heerlijk te integreren met andere Huawei accessoires. Ik dacht toen dat Apple het moeilijk ging krijgen, maar dat werd voorkomen doordat Huawei verboden werd in Amerika en Europa.

Drie jaar later is mijn P40 Lite nog steeds een heerlijke mobiel. In tegenstelling tot de iPhone XR voelt hij na 3 jaar niet trager, en de batterij is ook nog uitstekend.
I-mac
I-phone
I-watch
I-pad
I-diot
Heb gehoord dat het ook niet zo goed gaat met de economie in China. Het kan ook zo zijn dat de Chinezen om die reden goedkope telefoons kopen. En de dure iPhone daarom links laten liggen.
Dat kan zeker. Maar Android toestellen worden ook beter en er heerst in China meer dan ooit een anti-westers beleid. Ze maken zelfs reclame om lokale producten te kopen van lokale producenten.

Ook in het westen is men meer en meer Chinese producten aan het bannen. De globalisering lijkt sinds corona gepiekt te hebben.
Nuja, dat lokale is niet per se anti-westers. Sinds coronatijd hangt het hier ook vol met “koop lokaal”. Dat noem ik ook geen “anti-oosters-” of “anti-grootgruttersbeleid”.
Koop lokaal daarmee bedoelen ze niet de supermarkt maar de groentenboer. Dat is een paar niveau’s lager bedoeld dan in deze discussie.
A, oké, dat werd me niet helemaal duidelijk uit Coolstarts reactie, maar bedankt voor het verduidelijken. 🙂
Hoop dat je dit artikel kan zien, anti-westerse propaganda wordt er wel degelijk verspreid: https://www.nrc.nl/nieuws...uit-is-verdwenen-a4185435. Het is niet puur “koop lokaal”.
Handig, zo'n URL plaatsen, die achter een abonnement zit.
Ik kan hem gewoon lezen hoor O-)
Oké, dat werd me niet helemaal duidelijk uit Coolstarts reactie, maar bedankt. :)
Ach, wij hebben hier op onze eigen manier ook genoeg boter op het hoofd. Wij (de regering en iets minder vaak de consumerende burger) in Nederland, maken ons ook zorgen over de te goedkope zonnepanelen, accu's, EV's en ALI-winkels en noemen dat oneerlijke, door de Chinese staat gesubsidieerde concurrentie. Dus maken wij het geïmporteerde produkt zodanig duurder met behulp van extra heffingen zodat de voordeel voor de burger minder groot of weg is en "onze arbeidsmarkt" - die overigens grotendeels allang verpatst is naar lage lonen landen door multinationals - "beschermd" wordt. O-). Wij geven ook subsidies op onze produkten, zoals melk, die andere markten kapot maken. Daar kunnen de landen waar die markten zitten weinig tegen doen, omdat zij minder te zeggen hebben in deze wereld. En in onze democratie stemmen wij massaal (De burger, niet de regering) voor populisten die anti-wereld zijn. Maar ja, dat is allemaal anders...
China zit in een ander ecosysteem.
Heel wat westerse websites en apps worden daar geblokkeerd.

Dat maakt het releasen van apps moeilijker. Er zijn namelijk niet 2 maar wel ~10 app stores om in rekening te nemen.

Ik denk dan ook dat wie op zeker wil spelen gewoon een Chinees toestel koopt om zeker te zijn dat alle Chinese diensten ondersteund zijn. (e.g. baidu, alipay, wechat, bilibili, didi, ...)

Uiteindelijk kopen heel wat mensen hun toestel voor het ecosysteem. e.g. een iphone, ipad, macbook etc werken prima samen. Maar een samsung phone, tablet, smartwatch, ... doen dat even goed samen.

En als een ecosysteem maar half werkt in China, dan verliest het hele platform zijn kracht.
Ik denk eerder dat Chinese telefoons gewoon zeer goed zijn geworden. En China heeft toch een eigen ecosysteem als het op apps aankomt, dus het is helemaal niet zo nodig om zoveel geld te betalen voor een Amerikaans product met services die niet altijd aansluiten bij de Chinese markt.
Goed gehoord. Als je van westerse media had gehoord. In het echt is dat China vorig jaar nog met 5,3% waren gestegen. Dit jaar rekenen ze op 5% dacht ik. Wel lager, maar nog altijd in de plus.
Denk eerder propaganda tegen Amerika icm goedkopere telefoons van Huawei.
Word toch echt meer verkocht volgens de cijfers toch?
Dat lijkt mij niet een bijzonder neutraal youtube kanaal als ik die video titels zie.
Ik zou het niet geloven, in ieder geval niet op basis van een uiterst China-krities kanaal. Een wat bredere nieuwsgaring is wel op z'n plaats, denk ik.
Een video met zo een titel moet je dus echt niet geloven. Dat er nog steeds mensen zijn die op zo een clickbait klikken...
Alles op sociale media moet je met een korrel zout nemen.
Wanneer huawei niet gedwongen was om honor te verkopen hadden ze nu meer dan 30% van de chinese smartphone markt in handen gehad.
misschien ook in het westen als hier niet zo paranoide elk Chinees merk zonder publiek concrete bewijzen geband wordt.
Huawei stond op het punt globale nummer 1 te worden...boven Samsung en Apple...dat is de hele reden van de ban... Net zoals TikTok het meest populaire platform is en niet wil verkopen aan Amerika... En ASML 1 vd belangrijkste fabrikanten chipmachines krijgt verkoop verbod aan China...
Yep. Dat is USA manier om een land zchter zich te houden. Dan blijven zijn nr1.
Maar ze hadden China onderschat, en wij ook hier.
1,4 miljard mensen kunnen wel wat voor elkaar krijgen.
Nu lopen wij de kans dat we in een Paar jaar achter ze lopen. En straks zeggen zijn, jullie mogen Nik's van ons kopen, en Dan zijn wij de Sjakie.
Dat is logisch. China is technologisch volwassen geworden en heeft inmiddels betere opties van eigen bodem voor de (inheemse) markt.
En op welke plaats staan ze in het lijstje van "meest verdiend met de verkoop van mobiele telefoons"? Dat is uiteindelijk het meest relevante. Geen bedrijf heeft als doel om op een bepaalde plaats in een lijstje te staan.
Waarschijnlijk erg hoog, want hun marges zijn absurd, en mensen trappen er in. Zeker als je een upgrade wilt. Bij de iphone 15, als ze de 128gb opslag chip niet maken, in plaats maken ze een 256gb opslag chip. Dat is dan 130 euro extra. Dik 13% van de TOTAALprijs van een iphone 15 komt er bovenop.

Ik vind dit naaierij. Ik zou niet blij zijn met een 256gb iphone, want ik weet dat ik enkel aandeelhouders heb gespekt. Maar miljoenen mensen vinden het schijnbaar geen probleem om zulke enorme marges te betalen.
Waarschijnlijk erg hoog, want hun marges zijn absurd, en mensen trappen er in.
Het getuigd natuurlijk van weinig respect om mensen die een Iphone hebben te degraderen tot mensen die ergens intrappen.

Ze zijn duurder dan Android toestellen maar ze hebben naast dat nadeel ook voordelen en wees maar zeker dat die miljoenen Belgen, Nederlanders of Chinezen hun reden hebben om een Iphone te kiezen boven een Android.

Geen reden om te bashen en hun te herleiden tot mensen die in een val trappen.
Precies. Als mensen dat geld er voor over hebben en er gelukkig mee zijn, helemaal prima. Overigens kan ik buiten de "looks" werkelijk geen enkel voordeel benoemen van Apple producten, maar dat terzijde.
Nouja, ik vind iets kopen waar honderden procenten winstmarge op zitten voor 1 van de rijkste bedrijven ter wereld stom. Mag ik vinden toch. Want dat is wat ik zie, als ik de prijs van een 256gb iphone 15 zie.
Mensen kopen het niet vanwege de winstmarge. Dat zal ze worst wezen. Een telefoon van €600 met €100 marge of een telefoon van €600 met €300 marge is in beide gevallen €600 van je bankrekening weg. Waar mensen hun telefoon op uitkiezen is waarde die het hen oplevert. Functionaliteit, of algemene werking van het toestel, of wat dan ook. Ik heb bijvoorbeeld een iPhone omdat ik geen Google wil. Ik vind mensen dom die geld betalen voor een product van een reclame- en spywarebedrijf. En toch kopen miljoenen mensen een Android apparaat. Dat moeten ze zelf weten. Maar als er geen Apple was had ik waarschijnlijk een dumbphone, want zoveel is er niet over naast Apple en Google. Alle alternatieven draaien bijna geen apps, of zitten alsnog in het Google ecosysteem door Android apps te ondersteunen, en daarmee een vorm van het Play framework nodig hebben voor zowat alles. En er zijn vast mensen die Apple hebben om weer compleet andere redenen (integratie met MacOS misschien?).
Ik snap je. Daarom draai ik zeer uitgebreide ad en tracking blocking software op mijn android telefoon, iets dat niet mogelijk is op het gesloten iOS systeem. Overigens verkoopt apple ook aan google eh. Je kan er vast uit opten, maar als je heel panisch bent over privacy is het internet op gaan sowieso een slecht idee.

Maar prima redenen toch? Goede argumenten. Iedereen een mening. Leuk. De meesten hier komen niet met argumenten, die voelen zich alleen maar aangevallen.
Adblockers helpen je niet tegen de ingebouwde tracking in Android. Alleen tegen de websites die je bezoekt. Een heleboel apps hebben in hun code tracking geïmplementeerd, die stoppen adblockers ook niet. De enige manier om van Google tracking af te komen, is door geen Google software te gebruiken.
En Apple verkoopt geen data aan Google. Ze krijgen wel een zak geld om de default zoekmachine te zijn in Safari, maar dat is makkelijk aan te passen. Ik gebruik al DDG sinds ik een iPhone heb.
Hoe block je trackers op websites die je bezoekt dan? Is dat een beetje makkelijk mogelijk?

Voor zover ik weet block ik uitgaande signalen, ook van google. Zou mij er meer in moeten verdiepen om erachter te komem wat wel en wat niet gezien ik een android telefoon heb.
Anoniem: 201953 @Ruw ER27 juli 2024 10:26
Firefox met addon ublock origin houdt heel wat tegen.
Echt helemaal stoppen kun je het praktisch niet, want je hebt ook nog fingerprinting. Hoe meer je jouw telefoon tweakt, hoe unieker jouw fingerprint wordt.
Gewoon, met een adblock plugin. Ik heb firefox focus en adguard in safari, er zijn vast wel andere ook.
Ja maar wat als je een app gebruikt die data doorstuurt naar? Ik heb blokada lopen, daar boeit het niet wat voor app je gebruikt, gaat om de ontvanger die wordt geblocked of niet.
Nooit in verdiept eigenlijk. Ik installeer maar zelden apps. Al m’n apps passen op 1 scherm. De meeste komen bij iOS zelf, en daarnaast nog telegram, bank app en wat hobby dingen die ik nauwelijks gebruik.
Anoniem: 201953 @kozue27 juli 2024 10:20
Met Google's inkomsten uit reclame en spioneren wordt Apple omgekocht om Google als standaard zoekmachine te installeren😂

Mijn Android toestel heeft geen Google services en als ik de test sites mag geloven heb ik mij goed beschermd tegen tracken en reclames.
Sites kunnen je niet vertellen hoeveel je device over je bijhoudt.
Maar ik geloof niet in Google-loze Android. Ze zijn de maker en maintainer van het OS, en alles erin is dus volgens hun design. Een “Google-loze” Android klinkt voor mij als een schaap die zich verkleed als wolf en zich daarmee veilig waant tussen de wolven. Je weet nooit wanneer je op wordt gegeten. Misschien zit ik er naast, maar ik ga het gewoon niet proberen ook. Ik ga er nooit echt vertrouwen in hebben. Alles wat uit de koker van Google (en Meta) komt, valt bij mij per definitie onder spyware.
Dus omdat jij het stom vind, vind je mij dom? Je kent mij niet eens, dus hoe kun je dan oordelen over mijn intelligentie?

Ik mag toch hopen dat intelligentie wordt gemeten met meerdere parameters dan alleen het koopgedrag van een telefoon en/of computer... Dan heb je in mijn geval één meetpunt per 5 a 6 jaar. En daar zou je mijn intelligentie dan mee kunnen meten? Hoe dan?
Je trekt volstrekt de verkeerde conclusie. Ik vind jou niet dom. ik zeg: ik vind het stom om zoveel winstmarge te betalen voor het 256gb model. Dat is wat ik zeg. Meer niet.

Maar echt, dat jij je zo aangevallen voelt, en mijn comment zo persoonlijk opvat, en volledig verkeerd interpreteert, nou trek je eigen conclusie wat ik daar van zou kunnen vinden.
Misschien moet je gewoon eens iets nuttigers gaan zoeken om je druk over te maken. Na al die jaren ben je nog steeds niet in staat je in te leven in de keuzes van andere mensen. Dat vind ik pas “stom”.
Druk maken doe ik niet hoor. Ik geef gewoon mijn mening. Maar het lijkt erop dat een mening hebben niet meer geaccepteerd wordt. Wat voelen mensen zich aangevallen eh. Ben het niet vaak eens met max verstappen, maar op dit punt wel. Had ie het ook over dit raceweekend.
Geen idee wat jouw salaris is, maar met een 50% van je huidige salaris kun je vast wel leven. Misschien niet in het huis waar je nu woont en niet met de auto die je nu hebt, en vakantie kun je ook wel vergeten. Maar je gaat zeker niet dood van de honger
Okay? Lekker relevant!
Uiterst relevant! Je kunt voor 20 euro per uur werken of voor 200 euro per uur. De klant die jou inhuurt krijgt hetzelfde, alleen in het ene betalen ze 10x zoveel als in het andere geval. Waarom 20 euro vragen wanneer je 200 kunt krijgen?

Dat is precies hoe Apple, en velen anderen, ook werken.

Alsof een Rolex echt 10000 euro kost om te maken 8)7
Dus jij vind (je was de t vergeten) dit, etc.
Sorry, ik ben niet zo vaak meer in Nederland en daar wordt mijn Nederlands niet beter van.
Ik verdenk ze er zelfs van alleen de grotere chip te gebruiken, en het softwarematig aan te passen.
Ik verdenk ze er zelfs van alleen de grotere chip te gebruiken, en het softwarematig aan te passen.
Als ze dat gedaan hadden was het allang aan het licht gekomen, de toestellen worden een uur na releasedatum volledig uit elkaar gehaald door diverse websites.
Nah dat denk ik niet. Zal ze vast meer kosten, 256gb opslag. Stel het kost ze 15 euro meer. Toch dik 850% mark-up. Goeie marges.
Maken ze blijkbaar toch een goed product. Naar jouw mening misschien te duur, maar het werkt wel
Wanneer heb je de laatste keer deodorant, douchegel of shampoo in Duitsland gekocht? Als het antwoord ‘niet’ is moet je je flink achter de oren gaan krabben. Trek die lijn maar even door met groenten en vlees!
Vorige maand. We halen cosmetica inderdaad daar, want een kruidvat e.d. heeft gewoon de prijzen keer 3 gedaan en iedere week de helft van de winkel in de aanbieding met 3 halen 1 betalen. Tja daar trappen mensen in.
De action heeft overigens gewoon goedkope cosmetica producten, deo voor een euro ipv 4.50 per bus, mocht je niet zoals ik vlak bij duitsland wonen.

Vlees halen we enkel en alleen in bulk, ingevroren, grasgevoerd en antibioticavrij via internet, is goedkoper dan biologisch uit de supermarkt, en beter. Groente doen we ook biologisch, vaak van de lidl. Die zijn het goedkoopste.

Grappige is dat ik 10 jaar geleden hele dagen aan het zuipen en roken was en nu is het biologisch eten en sportschool. Grappig eh, ik vind mijzelf van vroeger stom nu. Nou, leuke vragen, fijn weekend.
Hehe, dan heb je in elk geval recht van spreken mbt de marges van Apple. Dat hoor ik zo vaak (niet specifiek Apple maar neem elk willekeurig apparaat duurder dan €1000) maar dan ondertussen elke week een paar keer stoppen langs de A2 voor een flesje spa blauw. Penny wise pound foolish noem ik dat :)

Overigens woon ik ook vlakbij de Duitse grens en ik vraag me oprecht af waarom er mensen hier in de Kruidvat/Etos rondlopen en daar geld aan shampoo e.d. uitgeven.

[Reactie gewijzigd door Typhone op 27 juli 2024 07:46]

Koffie, watertje langs de snelweg inderdaad. Net als mensen die de auto door de wasstraat halen en de motor stationair laten draaien tijdens het uitzuigen achteraf.
Maar terug op hardware: ik zie steeds meer mensen overstappen van Samsung naar oa. Honor. Apple gebruikers hebben die mogelijkheid niet, daar kopen ze juist vaker refurbished van 2-3 jaar oud. Maatje komt van een iPhone 6 en is van plan een 12 te kopen. De innovatie tussen de 15 en de 12 is maar klein, scheelt wel bijna €1000.
Bij welke webshop haal jij je vlees dan?
https://schotsehooglanders.nl/

Om de kosten wat te drukken (kinderen eten ook veel) bestellen we enkel kip en rundvlees. We hadden al een grote losstaande vriezer, dus kan het mooi in, want we kopen in 1x best veel. Kip is in een zak per filet verpakt, rundvlees per 300gram dacht ik. Ik ben er heel tevreden over, erg lekker vlees ook. Eten het zo'n 3 a 4 dagen per week.
Anoniem: 201953 @Typhone27 juli 2024 10:31
Daar hebben we de action voor, mijn auto zuipt teveel en ik vindt het teveel moeite om 200 km te te reizen.
Ik ben er heel blij mee, niets mis met 256GB. Of ik nou genaaid word of niet: het is voldoende. Ruim voldoende.
Hoeveelheid telefoon aandeel is niet interessant
Veel interessanter is,
Wat is het aandeel van de totale omzet van de smartphone markt
Wat is het aandeel van de totale winst van de smartphone markt

Laatste cijfers die ik zag deed Apple een 50% van de omzet van de smartphone markt, en een 85% van de winst die gemaakt wordt in de wereld smartphone omzet.
Dit was ooit hoger btw, het was ooit boven de 100% als je het verlies van de anderen ook meerekende.
Als de verkoop omlaag gaat, gaat de totale winst ook omlaag :)
Stagneren is ook niet iets wat je wilt
Dat hoeft niet perse, als je minder toestellen verkoopt, maar wel meer marge per toestel maakt. Dan kan het zijn dat je toch meer winst maakt.
Als je minder toestellen verkoopt maar toch meer marge pakt ben je alsnog kwetsbaar.
Als de verkoop omlaag gaat, gaat de totale winst ook omlaag :)
Stagneren is ook niet iets wat je wilt
Nah da hoeft natuurlijk niet, als je als chinees merk veel meer budget telefoons verkoopt kan je onder de streep minder overhouden dan wanneer je als Apple minder toestellen verkoopt maar een hogere winstmarge hebt.
En op welke plaats staan ze in het lijstje van "meest verdiend met de verkoop van mobiele telefoons"? Dat is uiteindelijk het meest relevante.
Je wilt het alleen horen omdat jij dat belangrijk vind, alsof Apple hier komt lezen om daar achter te komen :Y)

Ze schrijven hier natuurlijk geen artikelen voor Apple, maar over (oa) Apple. Dit nieuws komt naar buiten (bij een onderzoeksbureau) dus hier wordt over bericht door Tweakers. Beetje raar om dan naar ander nieuws te gaan vragen 8)7

En het marktaandeel is zeker wel een factor ook voor bedrijven. De 1ste positie in een (bepaalde) markt wordt vrijwel altijd in marketing gebruikt en is zeker wel van toegevoegde waarde.

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op 27 juli 2024 08:36]

Zonder een opdeling in prijs klassen en winst marges zijn deze cijfers waardeloos.
Apple heeft geen budget toestellen, Oppo huawei honor vivo wel.

China zit in een zware recessie, mensen hebben niet zoveel geld om uit te geven aan duur speelgoed en een telefoon van 2000¥ doet het voor de meeste dingen tegenwoordig even goed als eentje van 9000.

Het zal niet veel anders zijn hier bij ons.
Los van het feit dat Apple geen goedkope toestellen heeft...als je niet echt in het Apple ecosysteem zit en dus gewoon WeChat (essentieel in china) en wat chinese apps gebruikt heeft een Iphone geen enkele meerwaarde, juist het tegenovergestelde...voor 200€ heb je daar een toestel met 120hz amoled...grote accu...sneller opladen...en de nieuwe chipsets op 4nm zijn allemaal snel genoeg voor dagelijks telefoon gebruik....en als je+ 4/500€ uitgeeft heb je ook nog betere cameras dan de Iphone
Waarom zouden ze? Ze hebben lokale telefoons die veel beter zijn.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.