PioPio Hardware heeft een AMD Thoroughbred 1800+ in handen gekregen, en heeft eens gekeken hoe ver deze zich over liet klokken. De 0,13 micron AIPCA core werd op een Iwill XP333-R moederbord geplaatst en netjes herkend als een Athlon XP. De processor draait zonder veel problemen op 1,67GHz door de FSB naar 333MHz op te schroeven en de multiplier te verlagen naar 10. Om verder te komen moet er met de spanning worden gewerkt. Vcore wordt verhoogd van 1,6 naar 1,95 Volt, waarna de FSB 380MHz bereikt. Het resultaat is een 1533MHz chip die met luchtkoeling op 1900MHz draait.
Omdat de Iwill plank niet verder mee wil werken stapt men over naar een Epox 8K3A+, die in staat is om stabiel te blijven met een snellere FSB. De multiplier van de processor wordt weer een stap verlaagd, en de bus van de Epox kan tot 400MHz worden opgeschroefd. De luchtgekoelde 0,13 micron chip draait nu op 9,5 x 201MHz (1,91GHz / 2350+), met een temperatuur van 68 á 69 graden celcius. Uit een aantal benchmarks blijkt dat deze instellingen stabiel zijn. Door VCore verder op te hogen naar 2,15 Volt haalt de processor 2GHz, maar al in het BIOS ligt de temperatuur tegen de 50 graden aan, en het systeem was blijkbaar niet eens stabiel genoeg om een WCPUID screenshot te maken .
![]() |
Overigens zijn de Abit AT7 en KX7-333 ook al compatible met Thouroughbred. Voor KR7A, KG7 en KT7A komen binnenkort BIOS updates uit.