Steam gaat benodigde hoeveelheid opslag voor games prominenter weergeven

Valve gaat Steam-gebruikers prominenter laten zien hoeveel opslagruimte nodig is voor een game, voordat ze die installeren. Na een update wordt deze informatie weergeven binnen de bibliotheek. Ook wordt er een cloudsave-icoon getoond.

De update is doorgevoerd in de meest recente bètaversie van Steam, merkte The Verge op. Vermoedelijk komt de update in de komende weken beschikbaar voor alle gebruikers. Gebruikers kunnen de bètaversie nu al installeren via de Steam-instellingen, onder 'Beta participation'.

Na de update kunnen gebruikers op een niet-geïnstalleerde game uit hun bibliotheek klikken om te zien hoeveel opslagruimte deze vergt. Voorheen werd deze informatie pas weergeven nadat gebruikers op de installeerknop drukten. De informatie staat op de plek waar voorheen werd getoond wanneer gebruikers een game voor het laatst hadden gespeeld.

Steam-interface cloudsave
Het cloudsave-icoon

Steam krijgt met de bèta-update ook een nieuw cloudsave-icoon naast de 'Play'-knop. Dat icoon toont of er cloudsaves van een game aanwezig zijn en of deze goed zijn gesynchroniseerd. Dit wordt gecontroleerd wanneer gebruikers een game aanklikken. Als de cloudsaves in orde zijn, wordt een vinkje weergegeven.

Vermoedelijk voegt Valve deze functie toe in aanloop naar de Steam Deck-release later deze maand. De handheld krijgt een 'Dynamic Cloud Sync'-functie. Die moet ervoor zorgen dat gamers die een spel op hun Steam Deck spelen, later op bijvoorbeeld een pc verder kunnen gaan.

Valve heeft recent al enkele grotere wijzigingen doorgevoerd in de interface van Steam. Vorig jaar kwam het bedrijf met een nieuwe downloadspagina die meer informatie toont over games die worden geïnstalleerd. Die update introduceerde ook een opslagmanager toe aan het platform, waarmee gebruikers per schijf kunnen zien hoeveel opslagruimte er door Steam-content wordt ingenomen.

Steam-interface installatiegrootteSteam-interface installatiegrootte

De Steam-interface met benodigde hoeveelheid opslag (links) en de oude interface

Door Daan van Monsjou

Nieuwsredacteur

03-02-2022 • 15:18

45

Lees meer

Reacties (45)

Sorteer op:

Weergave:

Nu nog zorgen dat die ook klopt. Wat mij betreft iets dat ze ook van developers mogen eisen..
Heel vaak dat spellen gewoon een dikke 5-10GB groter zijn dan Steam zelf aangeeft, en dat is dan nog los van eventuele patches die erbij komen
Dat heeft vaker te maken volgens mij met 'download size' vs 'installation size'
Uiteraard, maar je zou toch verwachten dat men je exact kan vertellen wat die beiden zijn.
Nou... gratis updates en DLCs maken het nogal schimmig. Op mijn oude PC installeerde ik Borderlands 3 op mijn ietwat beperkte SSD want ik had er genoeg ruimte voor. Toen de derde DLC erbij kwam voelde ik me gedwongen de game te verplaatsen naar mijn veel grotere (en tragere) HDD want de ruimte begon toch echt op te raken. Het begon als ergens rond de 50GB volgens mij en uiteindelijk ging de totale installatie over de 100GB heen.

Civilization 6 is ook zo'n ding. Ok die neemt niet zoveel ruimte in beslag als een Borderlands maar toch... er zijn zoveel expansion packs dat ik de grootte van de game zag verdrievoudigen over de tijd heen.

Dus nee, er is niet exacts aan eigenlijk in de moderne arena van gaming. Het blijft maar een momentopname, een tijdelijke waarheid.
Juist daarom zou ik graag zien dat ze het bijvoorbeeld opsplitsen: downloadgrootte van Steam, evt. losse downloadgrootte van de patcher van het spel zelf (wat bij veel online spellen nog het geval is), installatiegrootte uiteindelijk en waar relevant nog de tijdelijke ruimte nodig.

Ik heb inmiddels een upgrade gedaan maar een tijd moeten gamen vanaf een 100GB SSD, en ik heb vaker spellen gehad waarvan de download geen probleem was, de uiteindelijke grootte niet, maar het tijdens de installatie niet paste en deze gewoon werd afgebroken door de patcher van de developer.
Ja dat snap ik, echter is dat niet eens het volledig plaatje.
Het kan zelfs als volgt zijn.
Spel is reeds geinstalleerd neemt 10GB in.
De update is 5GB.
Totale nieuwe installatie grote is 12GB.

Dus dat betekend dat er op een bepaald moment misschien wel tot 20GB hardeschijf ruimte moeten hebben... bestaande bestanden kopieren, diff patch of een file replacement, waar bij je op een bepaald moment de oude+ nieuwe langs elkaar wilt + de update file zelf.. die je uitgepakt hebt.
Dat is zeker een dingetje, hoe vaak heb ik al niet gehad dat een update aangeeft dat deze 60Gb nodig heeft voor download en installatie, maar daarna vaak een amper grotere installatie oplevert.
Ark: Survival Evolved heeft gewoon de standaard systeemeisen van Unreal Engine geplakt volgens mij. Er staat 60GB op de store page maar de game zelf is 230GB. Goede manier om refunds te krijgen lijkt me.
Oef dat is wel een extreem voorbeeld, lijkt me inderdaad reden genoeg om een spel snel terug te sturen als blijkt dat hij toch niet op een 100/128GB SSD gaat passen terwijl dat wel zo geadverteerd staat..
Dan heb jij niet alle DLC geïnstalleerd staan. Bij mij is Ark 325 GB :'D

WoW begon ook ooit met 10-15 GB maar is inmiddels ook 110 GB.
Ik ben benieuwd of dit inderdaad te maken heeft met de Steam Deck, waar je niet zomaar een 4TB schijf in kunt stoppen mocht je een grote bibliotheek willen verzamelen. De duurste 512GB-versie kan makkelijk vol raken met de slecht geoptimaliseerde opslagmethodes van veel games, en de 64GB-variant zit al helemaal zo vol.
Ik verwacht eigenlijk wel dat er grotere SSDs beschikbaar gaan komen in dat formaat, en je kan er altijd een microSD-kaartje in stoppen voor meer opslag. :)
Oef, gamen vanaf microSD, je zou het jezelf maar aandoen :X

Valve heeft zelf gezegd dat je niet moet denken dat je zomaar de M.2 uit de Deck kunt halen om hem te upgraden (waarschijnlijk zodat men niet massaal de 64GB-versie koopt), dus ik denk dat ze hun software zullen moeten schrijven met de aanname dat men dat ook niet doet. Ik zou er natuurlijk meteen een upgrade naar een TB voor proberen te regelen, maar goed, wie weet maken ze dat lastig.
Valve heeft zelf gezegd dat je niet moet denken dat je zomaar de M.2 uit de Deck kunt halen om hem te upgraden (waarschijnlijk zodat men niet massaal de 64GB-versie koopt), d
Ik snap dat ze het zeggen maar ik denk niet dat het af gaan dwingen. Bij "gewone" pc's en laptops wordt daar niet moeilijk over gedaan. Van Valve ben ik ook zo'n opstelling ook niet gewend. Valve wil games verkopen. Valve bouwt hardware als middel om meer games te verkopen, niet om direct aan de hardware te verdienen.

Er zijn vast mensen die zelf de schijf gaan vervangen, maar ik denk dat de meesten het prijsverschil niet de moeite waard vinden om hun garantie er voor op te offeren. En als je er een 4TB SSD in gaat zitten dan wordt de totaal prijs wel fors hoger, dat zal ook niet iedereen er voor over hebben.
Over een tijdje, als de prijzen verder gedaald zijn, zal dat wel anders komen te liggen.

Misschien kan Steam iets inbouwen waarbij spellen die je lang niet gespeeld hebt automatisch worden gedeinstalleerd als je de ruimte nodig hebt, dat zou veel helpen.

Wat ook interessant zou zijn is je games op je NAS installeren. Voor een hoop games zou dat prima werken zolang er maar niet te veel IO nodig is tijdens het spelen. Veel games laden alle data vooraf in.

[Reactie gewijzigd door CAPSLOCK2000 op 23 juli 2024 22:23]

Valve heeft gezegd dat je hem kan vervangen, en zelfs een filmpje gemaakt maar raden dit af omdat de module heel dicht bij de wireless antenne's zitten wat bij sommige modules voor interferentie kan zorgen.

Lijkt me een prima advies.
Valve bouwt hardware als middel om meer games te verkopen, niet om direct aan de hardware te verdienen.
Ik weet dat niet zo zeker. De goedkoopste Steam Deck is niet duur voor wat het is, en ik heb het idee dat hun introductiemodel niet zoveel winst maakt. De Steam Deck draait ook gewoon Windows dus in tegenstelling tot consoles kun je niet verwachten dat iedereen die zo'n ding koopt ook daadwerkelijk dure games bij je afneemt.
De Steam Deck draait ook gewoon Windows dus in tegenstelling tot consoles kun je niet verwachten dat iedereen die zo'n ding koopt ook daadwerkelijk dure games bij je afneemt.
Zolang ze er maar geen verlies op maken denk ik dat Valve daar vrede mee heeft. Hoe beter de verkoopcijfers hoe makkelijker het zal zijn om programmeurs te overtuigen om wat extra te doen voor de Steam Controller.

Zelfs als je Windows op zo'n ding gaat draaien is de kans aanzienlijk dat je toch ook Steam installeert, het is nu eenmaal de grootste appstore voor games. Wie fanatiek genoeg gamed om zo'n apparaat te kopen die is waarschijnlijk toch wel een Steam gebruiker.

Er is nog een ander aspect, namelijk de nerds, fanatiekelingen en influencers te vriend houden. Als die positief zijn over je product is dat goede reclame. Als die teleurgesteld zijn niet.

[Reactie gewijzigd door CAPSLOCK2000 op 23 juli 2024 22:23]

Ik denk dat Valve 2 belangrijke doelen heeft met Steam Deck: Ten eerste een markt creëeren voor mobiele PC gaming, een grotere markt betekend meer sales op Steam. Ten tweede, en misschien nog wel belangrijker: betere support voor Linux gaming. Met de Steam Deck creëert Valve een incentive voor developers om te zorgen dat hun games goed werken met Proton, zeker als ie goed verkoopt. Linux/Proton support is belangrijk voor Valve omdat ze nu een grote afhankelijkheid hebben van Microsoft en daar zouden ze het liefst vanaf willen.
Daar ben ik het allemaal mee eens, Valve heeft verschillende redenen om dit te doen. Hoewel het einddoel natuurlijk is om meer games te verkopen hebben ze ook andere belangen zoals hun onafhankelijkheid garanderen.

Zelf denk ik dat er nog een geheime agenda achter zit, namelijk Cloud Gaming, of hoe je dat ook wil noemen. De toekomst lijkt te zijn dat je zelf geen dure game PC of console meer hebt maar dat de games ergens in "de cloud " draaien en via internet naar je toe worden gestreamed. Dat soort systemen zijn er nu al en het werkt behoorlijk goed voor heel veel games.

Een belangrijk pijnpunt voor Cloud Gaming is dat de cloud grotendeels op Linux draait en dat Windows VMs relatief duur en onhandig zijn in een dergelijke omgeving. Er is veel mogelijk maar Linux is handiger en goedkoper maar dan moeten je games het natuurlijk wel goed doen. Alleen krijgt Valve dat nooit voor elkaar. Maar door gaming in Linux in het algemeen te stimuleren krijgen ze hulp van talloze Linux-gebruikers bij het testen. En die gebruikers zijn over het algemeen vrij fanatiek, technisch en wel wat gewend, die zullen niet bij de eerste bug gillend wegrennen. Uitstekende testers dus.

Daar komt nog bij dat er nogal wat geschiedenis is tussen Valve en Microsoft en dat Valve een tijd doodsbang is geweest om door MS uit de markt te worden gedrukt. Wel meer acties uit het verleden zijn (ook) te verklaren uit een wens om zelfstandig te zijn en niet afhankelijk te zijn van Windows of Microsoft.

Voor het streamen van games kan ik een vergelijkbaar verhaal houden. Het wordt steeds verder in Steam ingebouwd en het werkt bijhoorlijk goed. De voor de hand liggende stappen zijn dat je games van je PC naar de Steam Deck toestreamt. Zodra mensen dat gewend zijn en hebben geleerd dat het prima werkt kan Steam eenvoudig een knopje toevoegen om games in de cloud te hosten en direct naar je steamdeck toe te streamen.
Ik zie de pop-up al voor me "Beste gebruiker, je PC kan deze game alleen in Medium Quality spelen. Wil je 1 uur GRATIS testen op de Ultra Max Cloud GPU Server Dienst of zullen we je High Quality strippenkaart gebruiken?"

[Reactie gewijzigd door CAPSLOCK2000 op 23 juli 2024 22:23]

Dat dacht ik ook maar blijkbaar valt het in dit geval mee. https://www.techspot.com/...ay-great-off-sd-card.html
het is en blijft natuurlijk een quote van iemand die bij valve werkt. Als je on the fly textures moet inladen zoals wel vaker bij desktop-games gebeurt, dan kan je wel eens voor verrassingen komen te staan
De current-gen games die voor een SSD geoptimalizeerd worden gaan toch niet draaien op een Steam Deck. Of je moet 480p wel prima vinden :+
Een beetje SD kaart is fors sneller dan een HDD, en vrijwel iedere game doet het daar ook nog wel op.
Ik heb sterk mijn twijfels bij de random I/O die zo'n spel kan. Games gemaakt voor sequentiële data loads (gemaakt voor HDD's, eigenlijk) zullen het nog wel redelijk doen, maar games die aannemen dat je vanaf een SSD speelt (console ports bijvoorbeeld, omdat moderne consoles allemaal PCIe 4+ SSD's hebben) zullen daar een stuk meer moeite mee hebben.

Wellicht dat Valve een stukje intelligente caching doet op de hoofd-SSD om de speelbaarheid te vergroten, maar ik zou GTA niet vanaf een SD-kaartje spelen.
Playstation 4 is ook nog reguliere HDD. Een SD kaartje is vaak nog sneller dan een reguliere HDD.
De Steam deck kan met zo'n 120MB schrijven en lezen.

Dus zolang je games speelt tot PS4 is er niks aan de hand. En laten we eerlijk zijn, zwaardere games zou je niet eens moeten willen spelen op je Steam deck.
Daarnaast zolang games op Windows geen games ssd vereisen, is er nik aan de hand.
120 MBps is toch wat de minimum standaard anno 2022.
Er zijn genoeg HDD's die met gemak +200MBps halen, laat staan SD en SSD.
Ik vergelijk het met de HDD in de consoles dat zijn 2,5" die zitten rond de 140 (opgegeven). Die in de concoles ziten nu. Zitten juist rond de 100.

Random reads is een SD kaartje velen maler sneller. Na het inladen van een map, zie ik dus juist voordelen in een SD kaartje.

Mijn punt is dan ook (zoals steam zelf ook zegt) een SD kaartje kan prima. Maar een SSD is prettiger.
Er is ook nog het aspect van welke games je uberhaupt op een Deck zal spelen. Ik zal er juist niet zo snel een GTA op spelen, niet op zo'n klein scherm. Daar wil je van genieten op een zo groot mogelijke monitor. Op dat gebied vrees ik zelf niet zo heel veel voor het gebruik van een SD kaart eigenlijk, de gemiddelde game die ik op een Deck zou willen spelen die zit na laden in zijn geheel in het geheugen.
Ik verwacht dan ook eerder dat ze zelf de intentie hebben om een uitbreidingsslot te gaan gebruiken, nu moet ik zeggen dat ik er niet naar heb gezocht maar hebben deze devices externe interfaces? Want dan zouden ze gewoon een opklikbare opslag kunnen uitbrengen.
Valve raad het inderdaad af maar niet voor dergelijke redenen.
Er zit een volledig functioneel M.2 slot in.
Het punt is dat het een compacte handheld is waarbij het ontwerp net zo belangrijk is als het kwaliteit van de individuele onderdelen.
In dit geval maken zowel de wifi/BT als het opslag gebruik van M.2 en om het compact te maken zitten ze op elkaar gestapeld.
De nVME die ze gekozen hebben heeft Express een zeer laag EM uitstoot zodat de wifi goed blijft werken.

Ga jij er lukraak gewoon zomaar een nVME erin gooien van merk x y z kan het zijn dat je de wifi/BT van het apparaat de nek om draait.
Ze willen niet dat men het apparaat slechte beoordeling en krijgt omdat ze zelf de boel slopen.

Dat gezegd hebben ze exact aangeven wat het probleem is en een instructie video ervan gemaakt.

Tevens de 64gb versie heeft geen M.2 slot dus dat kan je vergeten. Je zal 256 of 512gb moeten kopen wil je überhaupt gaan upgraden.
Tevens de 64gb versie heeft geen M.2 slot dus dat kan je vergeten. Je zal 256 of 512gb moeten kopen wil je überhaupt gaan upgraden.
Dat is niet waar, de 64GB versie heeft eMMC opslag in het M.2 slot zitten.

Kijk: Steam Deck: Tech Specs

All models use socketed 2230 m.2 modules (not intended for end-user replacement)
eMMC = embedded MMC
Dit betekent dat het vast gesoldeerd is. Er bestaan geen M.2 kaarten met eMMC erop.
Tenzij Valve zelf een M.2 kaart ontwikkeld heeft met eMMC maar dat zou gelijk het prijs omhoog schroeven en het hele nut van een goedkope optie teniet doen.
In hun eigen teardown zeggen ze het toch echt: YouTube
Note that all Steam Deck models use the M.2 connector for internal storage, including the 64GB gigabyte model.
Waarschijnlijk is het goedkoper om één moederbord te ontwerpen en dan via een los kaartje de opslag te variëren. Een klein kaartje ontwerpen met eMMC zal goedkoper zijn dan een heel moederbord, zeker door de kleine formfactor. Bovendien maakt het het uitwisselen van componenten ook een stuk makkelijker als alles gelijk is.

[Reactie gewijzigd door FereiDON op 23 juli 2024 22:23]

Nou, blijkt dat als je micros SD snel genoeg is dat het prima te doen is tegenwoordig.
Dat is prima te doen hoor. Veel sneller dan een HDD, en ze hebben niet die trage opstart tijd omdat er geen fysieke schijf hoeft te draaien.
Ik had het voornemen om *al* mijn gespeelde spellen ooit (1980+) speelbaar paraat te houden op mn PC,
maar met die 60+ GB per nieuw spel nu, kwam het einde van mn 8 TB game HDD onlangs in zicht.
Dus nu toch maar het beleid om helemaal uitgespeelde spellen te de-installeren, en weer 2 TB vrij
(Ja, er is nog wat werk te verzetten :-).
.
Voor console gamers met alleen een SSD of niet-vervangbare HDD is het wat lastiger natuurlijk...

[Reactie gewijzigd door Geekomatic op 23 juli 2024 22:23]

Op de Xbox kan je zelfs current-gen games nog op een externe HDD backuppen. Je kunt ze alleen niet direct van die schijf spelen.

Of je zo ook zou kunnen doorgaan wanneer Live er permanent uitligt is dan wel weer de vraag. Volgens mij moet ie toch af en toe een licentiecheck doen, maar dat geld voor Steam ook.
Ah, dat wist ik niet van die backup.
Maar met 60 GB met spel is het niet echt praktisch, lijkt me..
Goed nieuws, weet iemand of alle workshop subscriptions hier ook in meegerekend zijn?
Lijkt me eerlijk gezegd niet. Third party mods zitten hier ook niet in. Denk dat het puur om grootte van de "base" game gaat.
Zou ook raar zijn, aangezien voor sommige spelen wel heel veel workshop subscriptions zijn, zoals bijvoorbeeld Escape Simulator. Deze rooms zijn echter allemaal optioneel, dus kan me niet voorstellen dat ze dit zouden meenemen in de verwijzing naar de grootte.
Ik vroeg me dit vooral af, omdat simulators als rFactor2 als base game 3GB zijn ofzo, maar alle content van de makers zelf in de workshop staat.
Ergens vind ik dit ook gewoon een gevalletje van zelf een beetje in de gaten houden als je tegen schijflimieten aanloopt. Het is prima te zien door het in Steam op te vragen bij de eigenschappen.

Daarnaast is het ook maar de vraag of je hiermee alles afvangt. want tellen de save games mee in de telling en de workshop items? die worden nu naar mijn weten niet meegeteld.
Ook persoonlijke toegeveogde mods (zoals facepacks of icons in bijv football manager) gebruiken veel schijfruimte die je hierin niet terug ziet omdat die separaat toegevoegd zijn.

Het enige waar ik persoonlijk echt behoefte aan zou hebben is de mogelijkheid om sneller te zien hoeveel cloudstorage mijn savegames gebruiken. vooral in games als Football manager loop ik nog wel eens tegen limieten aan.
In EPIC game launcher is het allemaal ook geen feest.
Daar staat een GB getal voor geïnstalleerde games maar voor een nieuwe install zie je de grootte pas nadat je de download start en dan moet je nog eerst specifiek naar downloads. En dat is waarschijnlijk de download size en niet wat het geïnstalleerd zal worden. Zelfde probleem.

Ik vind de launchers in het algemeen geen pretje.
Ik gebruik steam launcher bijna nooit omdat ik desktop icoon gebruik om het spel te starten (Ik speel maar 1 spel op steam).

[Reactie gewijzigd door MrMonkE op 23 juli 2024 22:23]

Heb veel launchers omdat je er vaak niet voor weg komt.. maar steam is toch echt wel mijn primaire.
Epicgames nog nooit geinstalleerd, Bij epic kom ik niet verder dan elke week de gratis game toevoegen aan de library :)
Daar zat ik niet op te wachten.
Maar zou wel handig zijn als er duidelijker zou vermeld worden wat in welke versies zit (gold edition, standard edition,...
Maar misschien is dit iets wat de uitgever moet doen?
Skyrim play time 46.6 uur.. ja dat kan wel kloppen. Maar ze mogen er ook wel bij zetten +800uur installing mods.🤣

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.