Qualcomm heeft bij een Amerikaanse rechtbank een document ingediend waarmee het wil afdwingen dat Intel blauwdrukken overhandigt van de Intel-modems die Apple in iPhones gebruikt.
Qualcomm meldt in het document dat Intel bereid leek om een 'beperkt aantal technische documenten te overhandigen over relevante componenten die het bedrijf maakt voor de iPhones uit 2018'. In ruil daarvoor zou Qualcomm erkennen dat Intel met de geproduceerde materialen voldoet aan bepaalde eerder gestelde eisen uit de dagvaarding. Qualcomm stelt echter dat Intel zich niet houdt aan de afspraak om de documenten te geven en ook niet meewerkt aan de geëiste ondervraging van Intel over diens radio frequency components.
Intel heeft wel wat informatie overhandigd, maar niet die over Apples mobiele producten uit 2018, zoals de zesde generatie van de iPad. Het gaat specifiek om de Intel SMARTi 7 RF transceiver en de XMM 7560-chip. Misschien probeert Intel het geven van nadere informatie te vertragen ten gunste van Apple. Onlangs bleek dat Apple in komende iPhones waarschijnlijk geen modems van Qualcomm meer gebruikt; in nieuwe iPhones komen dan alleen modems van Intel.
Qualcomm wil de documenten hebben om die te gebruiken in zijn rechtszaak tegen Apple. Qualcomm klaagde Apple vorig jaar aan, omdat het bedrijf uit Cupertino contractbreuk zou hebben gepleegd met betrekking tot softwarelicenties. Hierdoor zou Apple Intel hebben bevoordeeld met de levering van modems voor mobiel internet. Ook stelt Qualcomm dat Apple zijn patenten schendt en wilde het eerder al een verkoopstop op iPhones afdwingen in bijvoorbeeld de VS en Duitsland.
Dit werd voorafgegaan door een rechtszaak van Apple. Het bedrijf klaagde Qualcomm begin 2017 aan, omdat Qualcomm te veel geld zou vragen voor het in licentie geven van de benodigde technologie. In het kader van dit conflict over royalty's wil Apple dat een aantal patenten ongeldig wordt verklaard en eist het dat Qualcomm een miljard dollar terugbetaalt.