Audi wil in 2020 drie elektrische auto's in zijn assortiment hebben

Audi heeft zijn plannen voor de ontwikkeling van volledig elektrische auto's verder toegelicht. In 2020 moeten er drie verschillende modellen op de markt zijn. Daarna moeten er elektrische varianten van meer series uitkomen.

Tijdens de jaarlijkse persconferentie van het merk zei Rupert Stadler, voorzitter van de raad van bestuur, dat Audi in de afgelopen drie jaar een team van zesduizend werknemers heeft opgeleid dat zich bezighoudt met de ontwikkeling van de elektrische auto's. Ook zegt hij dat het merk betrokken is bij de ontwikkeling van een publiek snellaadnetwerk.

Daarnaast zet Audi een nieuwe dochteronderneming op voor de ontwikkeling van autonome auto's. Autonomous Intelligent Driving GmbH is gevestigd in München en werkt aan technieken die toegepast moeten worden in verschillende modellen van verschillende merken. Ook ziet Audi de technieken als een belangrijk onderdeel van de ontwikkeling van systemen voor autonoom transport, zoals robottaxi's. Audi zegt open te staan voor samenwerking met 'sterke partners' uit de auto- en techindustrie.

De eerste volledig elektrische Audi moet in 2018 uitkomen en zal een suv zijn die concurreert met Tesla's Model X. Een jaar later wordt de 'e-tron sportback' verwacht, wellicht een model dat lijkt op de A5- en A7-serie, om de concurrentie met de Tesla Model S aan te gaan. Wat het derde model is waar Audi aan werkt, is niet bekend.

Eind 2015 toonde het merk al een concept van zijn eerste volledig elektrische auto. De Audi e-tron Quattro Concept wordt tussen de Q7 en Q5 in gepositioneerd. Het model heeft een accu met capaciteit van 95kWh, goed voor een actieradius van ruim 500km. Drie elektromotoren leveren een totaal vermogen van 320kW, of 435pk. Er is een boostmodus aanwezig, waarmee gedurende korte tijd ruim 500pk en 800Nm koppel beschikbaar is. In deze stand duurt de sprint van 0-100km/u 4,6 seconden.

Audi e-tron conceptAudi e-tron Quattro Concept

Door Julian Huijbregts

Nieuwsredacteur

16-03-2017 • 09:06

108

Lees meer

Reacties (108)

108
105
59
11
0
27
Wijzig sortering
Ter info, de batterij zelf weegt +- 600 kg. Audi Vorst (Brussels) zal de batterijen maken voor de hele vloot van elektrische auto's binnen Audi. Toch wel mooi dat dit in Brussel wordt verwezenlijkt.

Als je ook goed kijkt zie geen spiegels op de auto, dit zal met camera's gebeuren. Heb de concept car reeds van dichtbij gezien en het is echt een mastodont (zelfde chassis als de Q7). Al zal hij niet voor iedereen weg gelegd zijn (+- 100 000 euro).

[Reactie gewijzigd door SmokingSig op 22 juli 2024 17:15]

Geen spiegels willen ze graag, maar dan moet dat wel eerst mogen. Tesla is daar mee bezig, maar het wil nog niet echt geloof ik. http://www.autoblog.nl/ni...ngen-door-cameras-66208#!
Dit gaat niet meer zo lang duren hoor, en de innovaties hieromtrent komen zeker niet van Tesla. Volkswagen werkt al een tijd samen met Kappa en daarnaast zijn er nog meerdere systemen in omloop. De vernieuwde wetgeving is inmiddels doorgevoerd en de eerste systemen zijn al goedgekeurd voor gebruik op de openbare weg. De grootste moeilijkheid zit hem in dingen als helderheid, trillingen, contrast, etc.

Vanuit Solar Team Eindhoven werken we al een aantal jaar met deze systemen en het lijkt erop dat we voor de nieuwe auto dit jaar géén uitzondering op spiegels hoeven aan te vragen bij de RDW. Zou toch mooi zijn hè :)

Groeten uit Eindhoven.
Hij stelt ook niet dat die innovatie (uitsluitend) van Tesla komt, maar dat Tesla er ook mee bezig is.
idd...! ik dacht zelf dat BMW er als eerste mee bezig was maar nu werken heel veel bedrijven aan zoiets.
Die 4-persoons van Eindhoven was echt vet. Geeft voor mijn gevoel veel beter aan wat de mogelijkheden zijn van elektrisch / zonne-energie rijden dan de racewagens. Blijf vooral lekker doorstomen dus!
De Volkswagen Xl1 is een productie auto (geweest) waar de spiegels zijn ingeruild door camera's en schermpjes. Dus dit is al mogelijk lijkt me.
Voor die wagen is een uitzondering gemaakt. Maar het is dus algemeen nog niet toegestaan om een auto uit te brengen met alleen camera spiegels.
Productie is een groot woord. Zover ik weet kon je hem niet in de showroom even gaan testen om vervolgens een bestelbon te ondertekenen.
De 'productie' was beperkt tot 200 modellen. Je kan hem dus effectief op de baan tegenkomen. :-) Zeldzaam wagentje.
Er is zelfs van VolksWagen een hybride met diesel zonder spiegels ;) . De Volkswagen XL1 rijdt zelfs 1 op 111!!!!

Ik vroeg me af waarom er geen hybrides zijn met diesel, maar aan de andere kant vervuilt een dieselmotor meer dan een benzinemotor. Maar met dit soort constructies is het wel weer mogelijk, maar wel voor een 'zachte' prijs :+ .
De Peugeot 508 SW is een dieselhybride, de Volvo V60 plug in ook. Maar diesel + batterij is naar het schijnt niet zo een uiterst leuke ervaring. Dat is toch wat ik er van overhield na het lezen van de reviews.
De Volkswagen XL1 rijdt zelfs 1 op 111!!!!
Nou ja, het is een plugin-hybride he? En die plugin hybrides zijn altijd een beetje nep-hybrides die hun hoge verbuikscijfers (op papier dan) realiseren doordat de accu thuis word opgeladen wat natuurlijk geen diesel/benzine kost. Op de snelweg met een lege accu vallen ze dan door de mand. De XL1 rijdt op de snelweg zo'n 1:40 ipv 1 op 111:http://www.autoweek.nl/vi...ssie-volkswagen-xl1-2015/

Nog niet zo erg als een metsubsidie foutlander PHEV maar wel een beetje een sjoemeldiesel dus }>
Dieselmotoren zijn niet zo geweldig in korte stukjes, dan komen ze niet op temperatuur en vervuilen relatief veel. Met een hybride heb je juist dat probleem. Daar is een benzine veel beter voor geëigend.
Als ik die hybrides hoor rijden waarbij de benzine motor aan gaat boven de 50km/h vraag ik me altijd af hoe lang dat goed gaat. Zeker bij een grote versnelling moet de benzinemotor gelijk vanuit koude toestand volop aan de bak, dat is niet fijn. Zeker niet wanneer deze ook nog een turbo heeft.
Anoniem: 388974 @spNk16 maart 2017 11:35
Ik mag er toch vanuit gaan dat het koelwatercircuit ook langs de elektromotoren loopt? warmt meteen de verbrandingsmotor op, en de E-motor zal ook koeling nodig hebben..
mijn hybride heeft twee aparte koelings systemen. een voor de elektromotor en een voor de benzine motor. Ik rij een toyota auris touring sports.
Anoniem: 388974 @equit198616 maart 2017 14:46
OK dank voor de info!
Volkswagen X1 heeft geen spiegels en is legaal op de weg
Geen spiegels lijkt mij een slecht idee. Ze willen dan natuurlijk dat je een video feed ergens in je auto kunt zien van je omgeving, en met de juiste camera's heb je natuurlijk meer overzicht.

Maar wat spiegels als gigantisch voordeel hebben is dat je niet opnieuw je ogen hoeft te focussen. Je kijkt als het ware door de spiegel heen en focused je ogen op de weg achter je. En dat heeft als voordeel dat je dus sneller even in de spiegels kunt kijken.

Als je dus alleen nog maar schermpjes hebt waar je op moet kijken ben je dus continue aan het scherpstellen en dat is echt vervelend. Probeer maar eens elke keer als je je achteruitkijk spiegel gebruikt niet in de spiegel te kijken, maar naar dat lipje eronder.

En ik kan me goed voorstellen dat bij oudere mensen waarbij het accomoderen van de ogen niet meer zo snel gaat het helemaal een ergernis gaat zijn. Zeker als deze ook nog normaliter een leesbril/computer bril hebben voor scherp te zien op kortere afstanden.

Ik juich extra informatie zeker toe, zo is de achteruitrijd camera een fantastisch idee, en een extra hulpmiddel voor je dode hoek zou ook super zijn. Maar dit ten koste van de spiegels zie ik niet als voordeel.

[Reactie gewijzigd door MenN op 22 juli 2024 17:15]

Interessant punt!

Dat zou met wat optica toch redelijk eenvoudig op te lossen moeten zijn?

[Reactie gewijzigd door 12_0_13 op 22 juli 2024 17:15]

Hoezo? Als dat beeld op een scherm verschijnt, moeten je ogen scherpstellen op dat scherm (dichtbij) en dan weer wisselen naar veraf als je terug naar voor kijkt. Da's idd hinderlijk.
Hoe op te lossen? Door lenzen ervoor te zetten zoals bij VR brillen, die ervoor zorgen dat je ogen op oneindig scherpgesteld blijven staan? Lijkt me absoluut niet werkbaar. Je moet dan exàct in de sweetspot in je stoel zitten om die schermen nog scherp te zien; meer nog volgens mij gaan je ogen dat gewoon niet willen, want het interieur van je auto en dat randje van dat scherm is wél vlakbij; je hersenen gaan gewoon de klik naar oneindig niet willen maken. De reden waarom het bij VR brillen wel werkt, is omdat de boel pal voor je ogen staat en alles rondom je verduisterd is.
Hoezo? Als dat beeld op een scherm verschijnt, moeten je ogen scherpstellen op dat scherm (dichtbij)
Klopt echter kun je voor dat scherm een aantal lenzen zetten zodat het voor je ogen toch veraf lijkt te zijn. (ik dacht dat je een negatieve groep moest maken)
Zeg maar gerust voor maar ongeveer 20% van de mensen die een auto kopen is hij weggelegd, meer niet. Man man man wat een prijzen maar we willen wel iedereen zo milieubewust laten leven. Misschien zouden auto fabrikanten dan eens full electric voertuigen moeten gaan maken die die 80% van de markt gaan bedienen en niet de 20% elite.
Als je kijkt naar Tesla zie je heel goed waarom innovaties eerst bij de dure modellen worden doorgevoerd: Daar worden er weinig van gemaakt, en de winstmarge is hoog.
De eerste serie motoren van de Tesla model S had veel problemen, rare geluiden en trillingen. Tesla heeft daarvan geleerd, en nieuwe motoren anders gemaakt, maar ook alle oude motoren moeten vervangen. Dit was best te doen, omdat ze een paar duizend euro marge hadden op de auto's en er ook niet zo veel motoren waren om te vervangen.
Waren ze begonnen met een elektrische Golf hadden ze minder financiële reserves, en veeeeeeeel meer auto's om te troubleshooten. Merken testen hun nieuwe technologie dus liever op weinig verkopende, dure modellen voordat de uitgewerkte technieken ook bij andere modellen gebruikt worden.
Tesla marge op auto's ?
Volgens mij heeft tesla alleen maar moeten investeren en toe nu toe nog geen winst gemaakt omdat ze nog steeds moeten investeren.

Maar voor de rest zie je natuurlijk als 40 jaar dat nieuwe technieken bijna altijd in de dure klasse geïntroduceerd worden. Het begon met abs in Mercedes S, evenals airbag, xenon verlichting, navigatie systemen enz.
Tesla heeft natuurlijk zeker marge op hun auto's, maar dat wil niet zeggen dat zich dat vertaalt in winst. Een auto wordt voor meer verkocht dan de productie- en distributiekosten, en dus is er een marge. Maar die marge is vooralsnog onvoldoende om alle investeringen die er gedaan worden te dekken, zodat er geen winst wordt geboekt door het concern (en er dus ook geen belasting over betaald hoeft te worden).
Investeringen in machines, gebouwen, ontwikkeling zijn onderdeel van de totale kosten.

Als je puur gaat kijken naar accu, motor, staal, stoelen zonder dan je gebouwen, machines ontwikkeling meeneemt dan is er op ieder product marge.

uiteindelijk zul je geld moeten verdienen om al die kosten te dekken, tenzij je er maar geld in blijft pompen.

Dat er geen belasting wordt betaald lijkt me overbodig te melden, je betaald nooit belasting over een verlies. Sterker nog maak je het jaar daarop winst mag je dat compenseren met verlies uit het verleden.
Dus nu 1 miljard verlies, volgend jaar 1 miljard winst, trekt dat het verlies uit het verleden af en je betaald geen belasting over die winst.
wat ik met die opmerking bedoel is dat het ook een bewuste keuze kan zijn om juist in deze periode snel te investeren in plaats van winst te boeken waarna kapitaal de onderneming uit stroomt in de vorm van belasting. De investering kan juist zorgen voor méér waarde in het bedrijf voor de aandeelhouders. Die hebben geen interesse in winst, maar in de waarde van hun aandeel. Dat heeft meer te maken met de verwachtingen voor de toekomst, inclusief de mogelijkheid om de aandelen of delen van het bedrijf te gelde te maken, dan met de winstgevendheid nu.
Het is geen keuze ze beginnen bij 0 en moeten gewoon investeren. Nieuwe machines, techniek enz enz.

Kapitaal de onderneming uit door belasting. Dat klinkt alsof winst maken en belasting betalen ongezond zou zijn. Maak je winst en betaal je belasting hou je geld over als reserve. Als je winst uitgeven 0 overhouden en 1 of 2 slechte jaren en je hebt een probleem.

Die verwachting van het aandeel is het gebakken lucht idee. Nu al te veel betalen voor eventuele winst in de toekomst. Dit in een markt waar de concurrentie nu begint op te komen en het nog maar de vraag is of Tesla over 10 jaar nog een grote rol kan spelen of gewoon een kleine fabrikant blijft.

Probleem in de autobranche is dat je nu al ziet dat merken samenwerken en hun platforms delen en verminderen om de steeds maar stijgende ontwikkelingskosten te kunnen delen.

Tesla moet deze zelf dragen, ook voor tesla worden die duurder en men heeft een naar verhouding kleine volume om de kosten daarover te verdelen. Ik vraag me dus sterk af wat de echter waarde van het tesla aandeel is. Gok je om langere termijn zou ik het niet doen.
Prima dat ze marge maken, maar uiteindelijk moet je investeringen terugverdienen. En dat doet Tesla, getuige de verliezen, dus alles behalve. Marge is sowieso al een vervelende term als je naar een productie bedrijf kijkt en komt (in NL) dan ook uit de handel.

Een typische productie resultaat ziet er dan ook uit als:

* Netto Omzet
* Bedrijfslasten, bestaande uit:
** Kosten van grond- en hulpstoffen
** Personeelskosten
** AFSCHRIJVINGEN
** Overige bedrijfskosten

Tezamen vormt dit het bedrijfsresultaat, waarvan je de financiële baten/lasten betaald en belastingen om een netto resultaat over te houden.

Als men de boekhouding goed op orde heeft, worden de investeringen afgeschreven over de (verwachte) gebruiksduur. Met andere woorden, lul verhaal dat ze geen resultaat hebben omdat ze hun investeringen nog niet terugverdiend hebben.

Het enige waarom het bedrijf in de toekomst wellicht ooit, mocht het ooit zover komen, geld zal verdienen is doordat ze de knowhow hebben en de R&D en software ontwikkelingsuitgaven fors teruggeschroefd kunnen worden.
Waarom moet Audi goedkope auto's maken die iedereen kan kopen? Veel technieken stromen gewoon door naar de goedkoopste Audi's (A1, A3 enz, nja nog veel geld vergeleken sommige andere budget merken).
Daar hebben ze bij VAG: VW, Skoda en Seat al voor. Audi is toch net wat meer premium, met een premium prijs.
Hiernaast heb je nog genoeg budget fabrikanten waaronder Toyota en de rest van de oosterse automarkt.

Nee laat Audi maar gewoon precies dat doen wat ze al sinds het begin van Audi doen :)

[Reactie gewijzigd door LopendeVogel op 22 juli 2024 17:15]

Geef mij even een voorbeeld van een full electric VW, Skoda of Seat?
We hebben het hier toch over 2020 en niet nu? Daarnaast schijnt hier iemand nu al te weten wat deze wagen in 2020 gaat kosten (knap, maar dat mag je vooralsnog met een korreltje zout nemen).

Tegen die tijd ga je het ook in hun VW, Skoda en Seat budget wagens zien... Dat is al sinds het begin van VAG op deze manier.

Porsche / Audi / Lamborghini staat bovenaan als premium, gevolgd door vw, seat en skoda. Dusja ook straks zul je dat in deze merken zien, maar dan goedkoper...

Daarnaast spreek ik ook over de budget fabrikanten (die uit het oosten).. Er is genoeg keuze als je een klein budget hebt, en tegen 2020 zal er vast en zeker nog meer keuze zijn, ja ook bij VAG met hun vw-tjes en etc :)

[Reactie gewijzigd door LopendeVogel op 22 juli 2024 17:15]

Volkswagen E-Golf :) Staat gewoon bij de VW dealer
Audi en premium....Tja bij Audi willen ze graag premium zijn en ze pretenderen dat ook. Ben ooit eens bij de Audi dealer geweest en de verkoper riep ronduit dat ze "Een Premium Merk" waren. Toen vroeg ik waarom die A3 in de showroom dan op 16 inch stalen velgen stond met halogeen koplampen ? Toen bleef het stil....

Apple is ook premium....daar zie je bij de huidige modellen (de 5c daargelaten) ook alleen maar premium onderdelen zoals metaal en glas ipv plastic....althans aan de buitenkant.....

Verder is het bij VAG qua prijzen compleet waanzin.... Bij een Audi A4 Avant zit momenteel 40liter tank inhoud.....40 liter !!!! Volgens de boekjes mocht ik 800 euro aftikken voor een grotere (50liter) tank.

Gisteren bij de VW dealer stond er een VW Passat in de showroom....voor 50.000 euro..... Er lag pvd een 1.6 tdi-tje in met 120pk.... ECht om te huilen daar.

Overigens rijd ik ook gewoon een VAG auto, maar ik heb het een beetje gehad met VAG....

Deze elektrische Audi zal uiteraard ook met een premium Audi prijs verkocht worden. Daar kun je wel van uit gaan.
Premium auto, premium prijzen. Net zoals Apple.

Apple gebruikt toch ook nog steeds LCD schermen ipv OLED...Ze laten je ook de vanaf prijs zien, met de kleinste hoeveelheid geheugen... Dat doet een auto dealer in de showroom ook en daarna mag je het ding aan gaan kleden.

Ik rij nu tijdelijk een Lexus, wat premium zou moeten zijn...Maar er zijn zoveel punten waar ze bij het ontwerpen van de auto niet over na hebben gedacht, echt bizar. Hoewel ik al 1.5 jaar een probleem met mijn VAG auto heb, kan ik na 4 weken Lexus, niet wachten tot ik mijn VAG auto weer terug heb...
Jij komt met een lap tekst wat totaal niks te maken heeft met deze elektrische wagen en het eventuele hoge prijskaartje. Noch heeft het iets met mijn reactie te maken, zo ook niet met het artikel.

Maar goed, als je zo'n gal wilt spugen over Audi dan adviseer ik je naar het Audi topic te gaan.. Dit gaat over elektrische auto's en jij bent aan het klagen over een te kleine benzine tank 8)7 |:(

Ik ben tevreden met mijn Audi met een 60 liter tank standaard erin, ook ik heb weleens pech gehad.. Net als mensen met een Ferrari weleens pech hebben. Heeft totaal niks, maar dan ook niks met premium te maken. En ook ik vind dit concept wel iets hebben.. Hopelijk wordt dit niet het uiteindelijke model want het lijkt ontiegelijk veel op Ford (ook zo'n walvissen bek, op zo'n manier van: aan de kant of ik slurp je op), althans de voorkant.
De gril moet groot zijn zoals bij Audi, maar niet zo breed en in verhouding te plat.. Beetje het tegenover gestelde van hoe een Audi eruit hoort te zien (in mijn ogen, persoonlijk dus).

[Reactie gewijzigd door LopendeVogel op 22 juli 2024 17:15]

Ze moeten er eerst geld aan verdienen voordat ze het betaalbaar kunnen maken voor het realistische deel van de maatschappij.
Snap ik, maar je gaat me niet vertellen dat er voor de fabrikant aan een auto niet veel verdient wordt, de dealer wordt aan alle kanten uitgeknepen hoor.
Klopt, wordt enorm veel aan verdiend. Maar ze zullen nieuwe dingen altijd eerst verkopen aan mensen met veel geld, voordat ze dit doen aan mensen met minder geld.
Is dit al officieel bevestigd? (Productie in Vorst)
Yes, is begin vorig jaar aangekondigd en ze zijn volop bezig met het voorbereiden van de fabriek.
http://deredactie.be/cm/vrtnieuws/economie/1.2551007
Over de spiegels, er zijn zoveel concept modellen van auto's waarbij de spiegels afwezig zijn en vervangen door camera's. Om uiteindelijk op de productie modellen er toch weer op te zitten.

Kennelijk zijn camera's icm beeldschermen nog te duur of heeft onderzoek aangetoond dat het publiek er nog niet aan wilt....
Misschien heeft het ook te maken met de kans op falen, een spiegel werkt altijd een camera icm beeldscherm kan misschien nog weleens problemen opleveren op de lange termijn? Als is het misschien een kleine kans.
Camera's ipv spiegels vind ik echt gevaarlijk : hoe moet je je voertuig nog veilig aan de kant zetten als deze volledig uitvalt? Elektronica kan altijd falen. Ik moet er niet aan denken om mijn auto naar de vluchtstrook te manoeuvreren zonder spiegels.
Kom op zeg, een auto besturen zonder spiegels is hartstikke goed te doen in een noodgeval. Liever niet 100km lang, maar een auto aan de kant zetten is echt geen probleem.

Sceptisch zijn is verstandig, maar ik snap niet waarom tweakers altijd zo negatief zijn.
IK moet hem wel gelijk geven. Ik zie ook geen nut om camera's te gebruiken ipv spiegels. Een achteruitcamera is handig maar geen vervanging voor een spiegel/zelf kijken. Dus ik heb ook liever spiegels dan weer een elektronisch gadget wat verder geen bijdrage levert, behalve dat het sneller stuk kan gaan.
Het komt de airflow serieus ten goede, waardoor je aan efficiëntie wint. Zuinigere auto's dus.
Het zal wat verschil geven , maar of het rendabel is is nog maar de vraag. Zeker wanneer dit ten koste gaat van de veiligheid.
Voor Tweakers willen ze het liefst alles electric en atonoom. Dat is het meest belangrijke bij Tweakers als het om auto's gaat.

Voor mij juist het tegendeel. Wil zelf rijden en een brullende V8 horen.

[Reactie gewijzigd door theduke1989 op 22 juli 2024 17:15]

met een brullende benzine rekening erachteraan :P
Precies, liefst VP brandstof er in a 6 a 7 euro de liter !!!
Voor Tweakers willen ze het liefst alles electric en atonoom. Dat is het meest belangrijke bij Tweakers als het om auto's gaat.
Inderdaad, alles moet autonoom! Stelletje watjes :)
Maar ja, het is een lifestyle he? En daar kun je moeilijk tegen beargumenteren.
Ik weet niet waar jij rijdt, maar op "mijn" traject (A8/A10) is het altijd dusdanig druk dat je echt je spiegels nodig hebt. Zonder spiegels van de linkerbaan naar de vluchtstrook gaan, in de spits, is vrijwel onmogelijk om op een veilige manier te doen.

(daar komt nog bij dat erg veel mensen niet kunnen rijden en andere automobilisten absoluut de ruimte niet gunnen. Daar komen vervolgens nog de automobilisten bij die hun telefoon belangrijker vinden als veilig rijden)

[Reactie gewijzigd door Killah_Priest op 22 juli 2024 17:15]

juist niet.. Door alle mongolen op de weg heb je ze juist nodig. Als iedereen goed kon rijden en alert zou zijn dan zou je makkelijk zonder spiegels kunnen in een noodgeval.

Maar gelukkig heb ik ZELF de keuze in een auto, die hoef jij niet te kiezen. Ik zal dus ten alle tijden kiezen voor een auto met spiegels. Als jij dat wilt vervangen voor camera's : be my guest.

[Reactie gewijzigd door Killah_Priest op 22 juli 2024 17:15]

De ellende is dat die keuze je soms ontnomen wordt... Je kunt amper meer een fatsoenlijke maat tv kopen zonder allerlei 'smart' ellende er in, een fatsoenlijke auto waar alleen opties op zitten die belangrijk zijn kun je straks ook niet meer kopen. Het zijn allemaal van die gadget hokken die straks ook nog eens gevoelig voor hacken blijken te zijn.
Naar de vluchtstrook manoeuvreren is toch geen probleem? Even over de schouder kijken en naar de rechter baan sturen, dan nog eens naar rechts en je bent er al.
Ze zouden niet zichtbare klassieke spiegels kunnen inbouwen, voor geval elektronica een storing heeft. Bijvoorbeeld met een tankdopdeurtje. Als je deze dan openklapt komen de spiegels eruit. Ziet er alleen wat minder sjiek uit misschien.
Of kennelijk is de wetgeving het er niet mee eens dat een productiewagen geen spiegels heeft.
Dit is inderdaad het probleem, de wetgeving is nog niet aangepast, ik dacht dat ze voor 1 VW al een uitzondering hadden gemaakt (in een aantal landen) maar nog niet voor de rest.

Ik snap waarom mensen zoiets hebben van, stel je voor dat die uitvallen... Anderzijds kan ik mij herinneren dat iedereen (van een bepaalde leeftijd) ook jaren gereden heeft zonder een spiegel rechts, zelfs nog een aantal zonder spiegel in het midden? Bv: Onze Citroen BX had geen spiegel rechts (en ik ben nog maar 28j). Anderzijds kan je bv, als je echt in alle gevallen wil goed doen, inklapbare spiegels maken die in het koetswerk verborgen gaan (zoals je met lampen kan doen). Dan heb je een backup eens het camera-systeem ooit zou uitvallen? Dan kan je deze uitklappen als noodoplossing? Of is dit te ver gedacht?

Denk ook dat het probleem met de camera vooral trillingen (zeer kleine camera = > trillingen baan worden uitvergroot), scherpte, lichtinval,... dat er nog wel wat werk aan de winkel is en dat het er niet bepaald goedkoper op wordt (gaan geen goedkope cameratjes zijn denk ik en gaat aparte processor nodig hebben om aan te sturen om te verkomen dat ze uitvallen). Of niet?
misschien is het grote probleem bij camera's dat als het zonlicht er in valt je niks ziet en bij spiegels kan je de inval hoek aanpassen door je hoofd te verplaatsen, waardoor je wel last hebt van het licht maar nog wel iets kan waarnemen
Regelgeving vormt ook een belemmering. Doe mij maar spiegels. Camera als extra is acceptabel, maar ook graag normale spiegels

[Reactie gewijzigd door Gamebuster op 22 juli 2024 17:15]

Hmmm jammer dat die zo duur wordt. Ik hoop stiekem nog steeds op de elektrische Q5. Zou ook in 2018/2019 op het toneel moeten verschijnen.
Goede zet, als het werkt zonder spiegels. Minder luchtweerstand en wervelingen rond de spiegels.

Zal wel even wennen zijn, want het is voor mij zo'n automatisme om in de spiegels te kijken.

Hoe werkt dit systeem? Camera in de bumper?
concepts worden vaak zonder spiegels gebouwd om hem gestroomlijnder te laten lijken, maar als ze dan effectief in productie gaan, zie je dat er alsnog spiegels op gezet worden om de simpele reden dat veel (zoniet alle) landen fysieke spiegels verplichten
wordt het eens niet gewoon tijd dat alle merken de handen in elkaar slaan om het snellaadnetwerk uit te breiden?
ik denkt dat dit toch veel mensen over de streep zou trekken om voor elektrisch te gaan op termijn want laat ons eerlijk zijn, een actieradius van 400km is gewoon niets waard...
Nou ik weet niet wat jouw dagelijkse routine is, maar 400 km voor 1 dag is ruim voldoende.
Ik kom zelf toe met de 50 km die mijn hybride toelaat. Waardoor ik nu minder dan 1x per maand (misschien 1x per 2 maand) aan de pomp sta. Dagelijks opladen (op het werk). is voldoende voor mij.
En er zijn ruim voldoende mensen waarvoor dit kan gelden.
Die 400 km is met nieuwe accu's, één persoon aan boord en beperkt bagage.

Ik ben benieuwd wat daarvan overblijft als je met vier personen in de winter met drie jaar oude accu's rijdt..
Massa is een probleem voor auto's zonder regeneratieve remmen, maar elke elektrische auto heeft dat. Jouw 4 personen, of bagage, is dus geen argument.

3 jaar oude accu's kan een probleem zijn, als je dagelijks een full load cycle hebt - maar dan heb je dus in 3 jaar ook 400*365*3 = meer dan 400.000 kilometer gereden. Dan is je accu niet het enige onderdeel wat richting einde-levensduur gaat.
Massa is een probleem voor auto's zonder regeneratieve remmen, maar elke elektrische auto heeft dat. Jouw 4 personen, of bagage, is dus geen argument.
En rolweerstand en bandenslijtage is niet afhankelijk van massa? ;)
Elke dag met een volle batterij vertrekken lijkt me prima toch? Die 3x per jaar dat je meer dan 400km rijdt even een andere auto huren/lenen? Als je vaker dergelijke afstanden rijdt dan is een electrische auto niks voor jou.
Anoniem: 176636 16 maart 2017 09:52
Wat is de reden waarom dit op Tweakers verschijnt? Komt er ook een dergelijk artikel over Volvo?

http://www.ad.nl/economie...o-400-kilometer~aabc066b/
Die staat er ook op hoor en ik vind het persoonlijk wel interessante ontwikkelingen qua tech in de autoindustrie.

nieuws: Volvo wil in 2019 elektrische auto met actieradius van 400km uitbrengen
Anoniem: 176636 @Louw Post16 maart 2017 15:37
Ok die had ik even gemist. Desalniettemin vind ik het nog steeds vreemd omdat er dagelijks nieuws uitkomt over auto's en electriciteit en dat komt niet op Tweakers. Maar goed zal wel aan mij liggen :-)
Eventjes de negatieve pers van de sjoemelsoftware counteren? :P
Tja, dat artikel staat vol met "zou zijn" en "zouden". Nergens hard bewijs te zien.
Goed om te zien dat behalve Tesla ook andere fabrikanten hard bezig zijn met het ontwikkelen van volledig elektrische auto's die serieus de concurrentie kunnen aangaan met benzineauto's.
Tesla is erg mooi, maar voor een lease rijder onhaalbare kaart. Dan mag je op je blote knieën hopen dat je gemeente meewerkt voor het plaatsen van een laadpaal. Gelukkig heb je al keus uit auto's in een betaalbare lease segment <800.- p/m met een redelijke theoretische aflegbare afstanden van 300km. Als nog eens met 1/3 kan worden verhoogd, dan is het helemaal fantastisch. Duurt niet lang meer of alle Lease rijders rijden elektrisch. Als de overheid de gunstige prijs ontwikkeling niet om de zeep helpt...
Dat is wel heel pessimistisch, ik ben leaserijder met een Model S en het is echt niet onhaalbaar. Juist doordat heel veel andere kosten lager liggen (zeer lage bijtelling, geen MRB, elektriciteit is heel veel goedkoper dan de brandstof van een auto van vergelijkbaar formaat, soms kun je gratis laden, soms kun je gratis parkeren, etc.) is het best betaalbaar uiteindelijk. Je leaseprijs ligt wat hoger, maar andere kosten dus lager.

En in heel veel gevallen heb je geen toestemming nodig van je gemeente om een laadpaal te plaatsen. Bij de Tesla wordt ook een mobiele oplader meegeleverd, dus zolang je een stopcontact (bij voorkeur krachtstroom) in de buurt hebt, kun je gewoon laden en heb je geen laadpaal nodig. Maar op eigen terrein is er ook geen toestemming nodig als je wel een laadpaal wilt.

Ik heb zelf ook geen laadpaal, maar heb gewoon een krachtstroom aansluiting in de garage, daar sluit ik de UMC binnen op aan en de laadkabel gaat naar buiten naar de Tesla op de parkeerplaats voor mijn huis (in de garage staat al een oldtimer, dus de Tesla staat altijd voor het huis).
Lol, je koopt toch ook geen tesla als je niet een eigen oprit hebt maar 3 hoog achter woont. Juist het voordeel van elektrisch rijden is dat je brandstof kosten erg laag zijn aangezien je stroomprijs thuis zo laag is. Via zo'n oplaadpaal die niet van tesla zijn ben je dat voordeel gelijk weer kwijt want die vragen een hogere prijs per kwh.

[Reactie gewijzigd door MenN op 22 juli 2024 17:15]

Waarom niet? Die laadpaal hoeft toch niet op je eigen terrein te staan?

Stel je voor dat de energieleveranciers laadpalen beginnen zetten in publieke parkings, Het stoomnet is publiek en overal beschikbaar. Waneer je aan een willekeurige laadpal komt log je in (keycard?) en je afname wordt gefactureerd op je maandelijkse stroom rekening..

perfect mogelijk denk ik...

* Yalopa woont 3 hoog, en wil van zodra het haalbaar is (lees: als werkgever deftige elektrische wagens opneemt in hun catalog) elektrisch gaan rijden.

[Reactie gewijzigd door Yalopa op 22 juli 2024 17:15]

Allemaal leuk en aardig zo'n elektrische auto, maar zo lang er niet voldoende laadpalen zijn voor de deur, heeft het voor mij geen zin. Ik heb namelijk geen eigen oprit en daarbij dus niet de mogelijkheid om een eigen laadpaal neer te zetten.

Wel iets om mee rekening te houden mocht ik verhuizen... een eigen oprit :)
Kip en ei verhaal.
Eerst de laadpalen of eerst de auto's.
Wie draait op voor de kosten als de laadpalen er eerst neergezet worden maar er niemand gebruik van maakt?

Ik denk dat er in eerste instantie veel mensen zullen zijn die de auto thuis en op het werk (kunnen) opladen. Daarnaast is er voor gemeenten de taak om het aantal laadpalen uit te breiden met de groei van het aantal elektrische auto's.
Wat stel je nou eigenlijk voor dan? Dat Fverhoef toch een electrische auto koopt deze maar met lege accu voor de deur laat staan tot de gemeente een laadpaal plaatst?
Het duurt niet lang meer totdat het economisch de moeite loont om bij elke parkeerplek een simpel sto(e)pcontact-met-kaartlezer te plaatsen. Is dat 'probleem' ook weer opgelost.
Jammer dat ze dan weer eerst met de dure modellen komen. Wat dat betreft is er nog veel winst te halen in het Jan Modaal (lease) segment.
De meeste Audi modellen zijn al niet echt weggelegd voor Jan Modaal, daar zijn andere automerken voor. Dus dit is niet heel verrassend. Misschien komt langzamerhand door naar andere merken in de Volkswagen Groep (Seat/VW bijvoorbeeld). Maar ben het eens met het feit dat er wel wat meer elektrische betaalbare auto's mogen komen, maar het blijft een duur iets natuurlijk. :)
Tegenwoordig is met een niet al te groot leasebudget toch al mogelijk om een A1 te rijden, zelf rijd ik een A3 en zie veel mensen om mij heen met vergelijkbaar leasebudget (allemaal 4~6 jaar HBO niveau werkervaring). Voor ons zou het daarom best aantrekkelijk zijn om een elektrische auto op de markt te brengen in de A3 prijsklasse.

Maar wie weet komt VW of Seat inderdaad met iets nog, of wie weet Skoda :p
Hopelijk kijken ze er goed naar, de A6-hybrid was drie keer niets.
Men kan ook eens de bestaande auto's aanpassen en daarvan het verbruik drastisch omlaag brengen.
Ik heb niet het gevoel dat milieu serieus genomen wordt en dat vind ik zeer kwalijk.
Men kan best (desnoods wettelijk) autofabrikanten hun auto's zuiniger maken.
A) stel een maximumgewicht in van bijvoorbeeld 800kilo.
B) haal desnoods energieverslindende apparaten eruit die d.m.v. de motor worden voorzien (indirect via de accu.

We hebben dat akkoord uit Parijs liggen, maar dat is vooral weer symbolisch, het heeft weinig echte constructieve aanpak.
Nou goed, als je hierover begint komt er meestal een scheldkannonade van mensen die niet eens op inhoud willen praten, mischien niet hier op tweakers, maar wel op straat of andere sites.
Ik kan het mijn zoon niet uitleggen dat we als mensheid de boel zo verpesten.
hopelijk worden de onderdelen eem stuk goedkoper. dan kan ik over een 5+ jaar mn a2 ombouwen naar electro als de motor op zn eind is.
Dat gaat nooit gebeuren, een auto ombouwen naar elektrische rijden. De gehele constructie van een auto is totaal verschillend tussen benzine en elektrische auto's. Je kunt hoogstens erop tellen dat we over 5+ jaar geleidelijk leuke 2e hands elektrische auto's gaan tegenkomen.
Anoniem: 388974 @MenN16 maart 2017 11:45
:) is geen enkel probleem: 2 e-motoren aan de aandrijfassen, kun je ook een bak onder de motorkap kwijt voor een aantal accu's kun op de plek van de brandstoftank ook nog wat accu's kwijt (houdt je de gewichtsverdeling ook op peil.
Het grootste probleem is de (EU) overheid, dit soort actie's zijn bijna niet te doen als particulier (technisch wel, maar wet technisch niet (lang leve de lobby van de auto industrie :( )
Ik heb zelf een ombouw klaarliggen, maar de overheid heeft net de regelgeving aangepast zodat het als particulier niet meer te doen is: mede dankzij de heer van Balen ....
Om te beginnen heb je in je A2 al een dikke 87
Ampère/uur accu liggen onder je kofferbak! Met zijn full aluminium constructie heeft de body van een A2 (heb er zelf ook eentje) zowat het eeuwige leven, en daarmee zou het de ideale kandidaat zijn zo'n ding om te bouwen.

Helaas met de huidige technieken niet mogelijk, maar wellicht dat er ooit een fabrikant komt die een alternatief kan bieden voor de volledige aandrijflijn van auto's met verbrandingsmotoren.

Volgende probleem zal de locatie van je accupakket worden, hoewel je daar in het geval van een A2 het onderste deel van je kofferbak voor op kan offeren. :)

(Voor de niet A2 rijdende tweakers onder ons; de A2 heeft een 2-verdiepingen kofferbak. :))
er zijn al heel wat omgebouwde A2's gemaakt, in 2010 was er al een bedrijf in DE die zich hierin had gespecialiseerd. echter met een prijskaartje van zo'n 30.000 euro. kun je net zo goed een i3 halen oid. op dit moment ben je nog steeds een 8k kwijt aan motor /electronica en accus.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.