Samsung mag zijn Galaxy Tab 10.1 niet verkopen in Australië. In een voorlopige voorziening heeft de rechter in het voordeel van Apple beslist. De fabrikant heeft in diverse landen zaken aangespannen wegens inbreuk op het modelrecht.
De rechter heeft nog geen inhoudelijk oordeel geveld over de patentzaak, maar in afwachting van een volledige rechtszaak in het land rondom de betwiste patenten, mag Samsung zijn tablet nu niet langer verkopen. Het is niet bekend of Samsung in beroep gaat. De fabrikant zegt zijn opties te bekijken.
Volgens de rechter heeft zij de gevolgen van haar beslissing goed gewogen. Als de Tab 10.1 wel in Australië zou uitkomen terwijl er er een volledige patentzaak in voorbereiding is, zou Apple flinke schade kunnen lijden. Daarentegen erkent ze ook dat Samsung flink verlies kan maken als het de tablet niet mag verkopen. Uiteindelijk besliste ze in het voordeel van Apple.
Apple onthield zich van inhoudelijk commentaar in deze zaak, maar herhaalde wel zijn eerdere verklaring. "Het is geen toeval dat Samsungs laatste producten veel op de iPhone en iPad lijken, zowel de vorm van de hardware als de user interface en verpakking. Deze vorm van imiteren is fout."
Eerder spande Apple al diverse andere rechtszaken aan, waaronder in Nederland en Duitsland. De door Apple aangespannen rechtszaak in Duitsland draaide niet om patenten voor software of technologie. De iPad-fabrikant stelde bij de rechtbank in Düsseldorf dat de uiterlijke gelijkenis van Samsungs tablet met de iPad te groot was. Daarbij beriep Apple zich op een ontwerp voor de iPad uit 2004, een zogenoemd Community Design.
Een Nederlandse rechter oordeelde eerder dat het ontwerp van Apple te algemeen was; elke tablet zou moeten beschikken over een groot scherm en ronde hoeken. Anders zouden andere fabrikanten dan Apple concessies aan het ideale ontwerp moeten doen om geen inbreuk te maken op het design van Apple.
[Reactie gewijzigd door hAl op donderdag 13 oktober 2011 10:15]
Dit gaat over model recht oidDe rechter heeft nog geen inhoudelijk oordeel geveld over de patentzaak, maar in afwachting van een volledige rechtszaak in het land rondom de betwiste patenten, mag Samsung zijn tablet nu niet langer verkopen. Het is niet bekend of Samsung in beroep gaat. De fabrikant zegt zijn opties te bekijken.
[Reactie gewijzigd door Mellow Jack op donderdag 13 oktober 2011 09:51]
[Reactie gewijzigd door Mellow Jack op donderdag 13 oktober 2011 10:06]
Nee, dit gaat wel over patentrecht. Het is een voorlopige voorziening (injuction) tegen de verkoop in afwachting van de rechtszaak.Dit gaat over model recht oid
Dat is niet per definitie zo. Het kan zijn dat Apple dan een schade vergoeding moet betalen maar de hoogte daarvan is van meerdere factoren afhankelijk.Krijgt Samsung gelijk, dan draait Apple volledig op voor Samsung's verliezen
[Reactie gewijzigd door Grrrrrene op donderdag 13 oktober 2011 15:49]
[Reactie gewijzigd door ph4ge op donderdag 13 oktober 2011 11:39]
Een patentrecht is een exclusief exploitatie recht en je kunt iets niet met terugwerkende kracht weer exclusief maken.Als de tabs worden verkocht en later blijkt dat het onterecht is, is het veel simpeler om een schade vergoeding aan Apple uit te keren
Een kabel wel, maar hoeveel gebruiken die 30-pins connector?Kabels -> Wordt door meerdere partijen gebruiken
Lijkt mij niet. Er zal een doosje omheen zitten om deze te kunnen transporteren zonder schade.Verpakking -> een telefoon wordt verkocht zonder verpakking
Het gaat er niet om dat jij die niet leest, maar hoe deze eruit ziet.Handleiding
Ah, en Windows heeft op dat punt de Apple Macintosh gekopieerd...Software ... veredelde Windows Explorers
[Reactie gewijzigd door dangerousp op donderdag 13 oktober 2011 10:25]
Maar bijvoorbeeld Sony is er wel in geslaagd om iets heel anders te bedenken.Ik weet niet of je het meeliften moet noemen, in ieder geval bij de hardware heb je volgens mij niet zo heel veel mogelijkheden voor een tablet. rechthoekig!
O ja? Waarom zagen ze er 5 jaar geleden dan anders uit?ik vind het uiterlijk van een tablet behoorlijk algemeen ..
Een vreemde uitspraak. Situatie: er bestaan tablets, maar ze hebben slechts een marginaal marktaandeel. Er komt een nieuwe speler op de markt met een nieuw ontwerp en een andere aanpak. Al snel blijkt dit een gigantisch succes. Daarna geeft de rechter andere fabrikanten toestemming om ook dit 'ideale ontwerp' te gebruiken. Lekker makkelijk...Een Nederlandse rechter oordeelde eerder dat het ontwerp van Apple te algemeen was; elke tablet zou moeten beschikken over een groot scherm en ronde hoeken. Anders zouden andere fabrikanten dan Apple concessies aan het ideale ontwerp moeten doen om geen inbreuk te maken op het design van Apple.
Ja er waren 10 tablets en nu nog maar 9 (voorbeeldgetallen) dat is toch minder? Als je dat niet snapt, snap ik prima waarom je de 'fandroid breinen' niet snaptAls Apple hiermee op de markt komt word men "beperkt in hun keuze"
[Reactie gewijzigd door Beroemdheid op donderdag 13 oktober 2011 09:12]
[Reactie gewijzigd door Auredium op donderdag 13 oktober 2011 09:42]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Android Tablets Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Sony Microsoft Games Politiek en recht
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True