Hoofdcategorieën
Device Settings

'Nieuwe Duke Nukem Forever wordt vrijdagavond aangekondigd'

Door Paul Hulsebosch, vrijdag 3 september 2010 11:18, views: 36.761

2K Games geeft aan dat het vrijdagavond op de jaarlijkse beurs van Penny Arcade 'iets groots' gaat aankondigen. Er zijn aanwijzingen dat het gaat om een nieuwe versie van Duke Nukem Forever, dat bij Gearbox Software in de maak zou zijn.

Elizabeth Tobey, werkzaam op de marketingafdeling van 2K Games, plaatste op de officiële blog van de uitgever de cryptische omschrijving: "Er staat iets groots te gebeuren op de PAX", waarmee ze doelt op de beurs die de makers van webcomic Penny Arcade jaarlijks organiseren. De uitgever zal een live stream verzorgen vanaf de stand op PAX, die start op vrijdag 3 september, om 7 uur 's avonds Nederlandse tijd.

Er zijn aanwijzingen dat de uitgever tijdens de beurs de nieuwe versie van schietspel Duke Nukem Forever gaat aankondigen. Zo liet Jon St. John, de stemacteur van Duke Nukem, per Twitter al weten dat hij op weg is naar Seattle voor de PAX. Ook George Broussard gaf een hint via Twitter. De directeur van 3D Realms, de studio die in 2009 na 12 jaar het werk aan Duke Nukem Forever moest staken, plaatste een plaatje van varkens die overvliegen, verwijzend naar de Engelse uitdrukking when pigs fly.

Het is niet de eerste keer dat er geruchten opduiken over een onthulling van een nieuwe versie van Duke Nukem Forever. In augustus wist website Kotaku te melden dat de nieuwe versie in ontwikkeling is bij Gearbox Software, dat klaar is met de ontwikkeling van Borderlands. Noch uitgever 2K Games, noch de ontwikkelaar wilden toen op de geruchten reageren, al maakte Gearbox-directeur Randy Pitchford toen al duidelijk dat hij 'de situatie op de Penny Arcade Expo wellicht kan verduidelijken'.

Het is ook niet de eerste keer dat Gearbox in verband wordt gebracht met een game rond Duke Nukem. De ontwikkelaar was belast met de ontwikkeling van Duke Begins, het spel dat in 2009 opdook in de rechtszaak tussen uitgever Take-Two en 3D Realms. Take-Two startte deze rechtszaak nadat ontwikkelaar 3D Realms besloot om de ontwikkeling van Duke Nukem Forever stil te leggen en het personeel te ontslaan. De ontwikkelaar had twaalf jaar aan het spel gesleuteld, waarbij het spel diverse keren van engine wisselde en de ontwikkelaar opnieuw met het ontwerpproces was begonnen. Sinds de ontslagronde bij 3D Realms doken overigens al diverse geruchten op over een hervatting van de ontwikkeling van Duke Nukem Forever.

Duke Nukem Forever teaser screenshot

Volgende 11:44 IFA: Sony kondigt 2din-navigatiesysteem met TomTom-diensten aan
Vorige 10:41 IFA: Samsung: er is geen vraag naar Symbian
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  »

Zou het dan toch wat worden met "Duke Nukem: Forever And Ever And ever..."

Ik hoop dat het na al die jaren van productie (1997 - Heden) toch echt die ouderwetse Duke3D feeling kan terug brengen, want dat was een lekker spel.

Gearbox is tenminste een firma die de laatste jaren al enkele keren een spel heeft kunnen afwerken :)

Laten we het hopen, het hoeft niet perfect te zijn, maar "the duke feeling" zou al heel mooi zijn.

Wellicht gaan ze Duke Nukem te grave dragen. Dat zou ook een grootse aankondiging zijn. Kleine kans maar toch...

Neeeeeee, iedereen praat nog over Duke Nukem dus dat levert $$$ op. Hele volksstammen van (nu) 30+ zijn ermee opgegroeid en het herinnert hen aan hun jeugd :) En aan de vele matches die ze hebben gespeeld. Wie herinnert zich niet de Shrink gun waarmee je je tegenstander kon verkleinen om ze daarna plat te trappen. En als dat laatste niet lukte dan had je er toch de smoor in... behalve als je zelf kon ontsnappen, weer groeien en met een welgemikt shot je schrinker kon killen...

mooie tijden! laat ze maar herleven. :)

[Reactie gewijzigd door Marcelloz op vrijdag 3 september 2010 12:09]


30+?
Als je je aan de 18+ grens houdt, die het spel had misschien.

Er zijn genoeg 30-'ers die het spel ook tot in den treure gespeeld hebben, mijzelf incluis.

Duke Nukem is uit 1991, dus ik weet niet hoe oud jij begon met spelen van computerspelletjes, maar die 30+ is toch wel een aardige inschatting.

Ik was 8 and I loved it :-)

Ik zou zeggen +25, jonger dan 5-6jaar zal niemand dit gespeeld hebben, denk ik :-)

OT: Heel de voorgeschiedenis maakt me niet uit. Komt er een nieuwe Duke-FPS dan koop ik dit zowiezo of het moet wel heel slechte recensies krijgen.

Er is enkele jaren geleden ook een port verschenen op de Xbox 360, waardoor er een compleet nieuwe generatie mee in aanraking is (kunnen) komen.

Sowieso zijn er ook mensen die de game jaren na de release nog hebben gespeeld. Ikzelf bijvoorbeeld, amper twintig jaren oud maar toch ken ik de game door en door.

haha, toen ik 8 was speelde ik een variant van Red Dead Redemption, maar dan in het echt :) times are changing...

Ultimate 3D game... bij klappen, _echte_ blauwe plekken ;)
'buiten spelen' kennen ze niet meer tegenwoordig.... ;(

[Reactie gewijzigd door Khildin op vrijdag 3 september 2010 16:23]


Buiten heb je toch nergens om je XBox aan te sluiten? Ik zie niet in hoe je ooit buiten kunt spelen...

Ik was 6 toen ik dit spel voor het eerst speelde(samen met Wolfenstein 3D) en dat moet dan in '94 zijn geweest :p

*foei @ ur parentz*

Helemaal niet foei, die spellen mogen niet worden verkocht aan mensen jonger dan 16 of 18, maar ze mogen natuurlijk wel worden gespeeld.

Maak er maar '96 van...

Duke Nukem 3D (1996) is voor mij de echte klassieker.

Die speelde ik dus toen ik 12 was. Is dit ook niet de versie waar Marcelloz het over heeft als hij praat over de Shrink Gun? Ik heb een en twee nooit gespeeld volgens mij dus weet niet of daar de schrink gun ook in bestaat. Maar het lijkt me wel dat Duke Nukem Forever meer op de 3D variant gebaseerd is.

@Kjoe_Ljan: Als je 30- ben mag je je profiel wel eens aanpassen.

offtopic:
Er staat 1 januari 1970, dan gaat er bij jou geen belletje rinkelen?

Mea culpa
My fault

Ik wordt volgende maand 27; Heb duke nukem ontzettend veel gespeeld.. maar volgens mij kwam hij later uit dan 1991 hoor.

Wolfenstein 3d is uit 91/92 (volgens wikipedia) en die was toch echt eerder dan Duke3d.

--
[edit] ah wacht! Duke Nukem 1 (de niet 3d versie) bedoelen we hier natuurlijk.

Ik heb in ieder geval in 92 Wolfenstein 3d gespeeld, toen was ik dus 8 ;)

Ik ben van 1986 en speelde toen Duke Nukem 1 al. Dus tel de jaren maar.
Maar ja, ik was ook wel erg vroeg wat computeren betreft voor mijn leeftijd. :9

Dat was het eerste waar ik aan dacht :P

20+ is wel realistisch vermoed ik aangezien dit echt 1 van mijn eerste games was en ik vermoed dat mensen die jonger zijn dan mij het niet hebben meegemaakt


Maar ontopic: Ik hoop echt dat Gearbox het Duke gevoel kan aanhouden maar ik vermoed dat ze dat wel zouden kunnen. Ik ben alleen bang dat het erg gaat tegenvallen omdat iedereen zwaar nostalgische gevoelens bij dit spel heeft en het een fixe klus wordt om een product te maken dat deze gevoelens houd en genoeg content kan bieden om de gamers lang vast te houden

bij mij lag het toen ik 8 jaar was onder de kerstboom!

Sorry maar dit moet: http://www.escapistmagazi...Choice-Duke-Nukem-Forever

Als antwoord op die 13 jaar ontwikkelingstijd moeten ze met iets heel bijzonders komen....

Precies, het leuke van Duke Nukem 3D was dat het spel zich nergens te serieus nam. Qua engine kon het niet tippen aan Quake dat kort erna uitkwam, maar toch vond ik de game vele malen leuker en waren de omgevingen interessanter dan de bruine meuk van Quake.

Ik hoop wel dat ze de echte klassieke gameplay behouden. Dus health en ammo boxjes, tig wapens kunnen dragen, vrouwen die smeken of je ze doodt, secret area's, steroids, jetpack, shrink ray en natuurlijk de Mighty Boot.

Al vraag ik me wel af of het tegenwoordig nog op consoles uitgebracht zou mogen worden ivm de leeftijdsratings. Iets zegt me dat ze tegenwoordig minder vrolijk zijn als je een game wilt uitbrengen waarbij je drugs kan nemen, strippers geld kan geven en ze vervolgens doodschieten.

Ik hoop dat het na al die jaren van productie (1997 - Heden)
Denk je dat ze sinds 1997 bezig zijn met dit spel? Ze hebben er gewoon maximaal 1 jaar aan gewerkt en toen is er van 1998 tot een half jaar geleden niks gebeurd. Ze hebben hooguit sinds vorig jaar snel iets in elkaar geflanst met wat sketches van toen. Een project van 1997 tot nu is onmogelijk omdat de productiekosten nooit kunnen worden terug verdiend.

Duke Nukem Fornever -_-'

:9 We gaan het zien, ben zelf ook erg skeptisch, maaaaaar wie weet verrassen ze ons aangenaam. Kijken of al die decenia ontwikkeling te zien zijn :P

What have they been waiting for? Christmas?

Moest het inderdaad gaan over Duke Nukem. En als het dus in handen is van Gearbox, dan heb ik er toch wel wat vertrouwen in. Ik vrees er alleen voor dat ze alle verwachtingen, door onder andere nostalgie, niet gaan kunnen waarmaken.

Na alle roddels, rumoer en aankondigingen kan het alleen nog maar tegenvallen...

Als het daadwerkelijk uitkomt dan noem ik dat alleen meevaller :) Hoeveel titels en uitgevers zijn er al niet uitgevallen het laatste jaar. En anders releasen als budget titel, dan is het toch wat...

2K! Dat wordt interessant!

ach ja, Gran Turismo 5 schijnt er ook echt aan te komen, dus Duke nukem kon natuurlijk niet meer op zich laten wachten.... :P

Enige verschil was dat GT5 wel daadwerkelijk in productie was, iets wat van DNF nooit kon worden gezegt (de enige demo/trailer was speciaal daarvoor gemaakt).

Er zijn daadwerkelijk een paar kleine gameplay stukjes naar buiten gebracht in een gameshow (ben de naam kwijt) en nadat 3dreals failliet ging zijn er ook vele screenshots naar buiten gebracht

Sterker zelfs er stond een trailer van de game op duke nukem manhatan project

Die is wel grappig, als je duke nukem forever afkort is het hetzelfde als did not finish.

Komt er eentje achter na 13 jaar ;D

"It's time to kick ass and chew bubblegum. And I'm all out of gum"

Hopen dat het nu eindelijk wat word.

Geniaal, hoeveel die kerel altijd lult in dat spel XD

"Damn, those alien bastards are gonna pay for shooting up my ride"
"Damn, am good"
"Come get some"
"This really pisses me off!"
"Mwuahaha, what a mess!"
"Nobody steels our chicks, and lives!"
"Ah... much better!"
"Your face, your ass, what's the difference?"
"You're an inspiration for birth control !"

Hij klinkt een beetje als Sylvester Stallone, maar dan erger 8-)

ah.. een aankondiging/nieuwsbericht over een aankondiging van tot op heden benoemd vaporware.... en als ie dan eindelijk verschijnt na nog eens vertraging is er natuurlijk een onverwacht tekort.... geweldige marketingsafdeling daar!

Eerst zien, dan geloven! Duke 3D was toch wel genieten, maar naar 12 jaar kan forever eigenlijk alleen maar tegenvallen. Ik ben benieuwd naar de graphics, het verhaal zal wel redelijk doordacht zijn inmiddels 8-)

Laten we hopen dat het weer net zo Cheesy is als de 1e 3D versie :+ . Op naar de ruimte om chicks te redden!

Het level design en het hele random thema in D3D vond ik gewoon geniaal, heb me nooit verveeld in de uren die ik er in stak :D .

Hell just frooze over

Dan stoppen The Eagles er ook mee? Jammer.

Maar goed, volgens mij is dit vaporware (alweer)

nog steeds.. alweer lijkt me onlogisch... het was vaporware... toen is het uitgebracht (geen vaporware meer) en nu is het weer vaporware?

DN1 en 2 blijven nog steeds mijn favoriete oldskool games samen met Halloween Harry... DN3D is ook geniaal en heb ik compleet kapot gespeeld (als in: "de CD-rom (jaja, er was nog iets voor DVD en BRD) is gewoon niet meer bruikbaar")

ik had het spel tenminste op 35 diskette's haha

Ik dacht dat ik de enige was die dat spel op diskettes had.. ik moest nota bene mijn 29MB harddisk compressen en windows 3.1 eraf halen om het te kunnen draaien op mijn 486 SX 25 :D

29 MB is wel erg weinig voor een 486, mijn PS/1 (286) had al 40 MB... en daarbij benodigde DN3D (als ik het me goed herinner) zo'n 80 MB voor installatie - best bestede harddiskruimte ooit, maar dit terzijde... (Had een Pentuim 133 met 16 meg en een 1.6 GB HD dus dat liep bij mij als een zonnetje... 8))
«  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 11:44 IFA: Sony kondigt 2din-navigatiesysteem met TomTom-diensten aan
Vorige 10:41 IFA: Samsung: er is geen vraag naar Symbian
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011