Hitachi Global Storage Technologies is begonnen met de verkoop van een harde schijf met een capaciteit van 1TB. De HDS721010KLA330 was eerder al te koop in een beperkt aantal Dell-systemen. Voor de harde schijf zal 399 dollar betaald moeten worden in de VS.
De schijf heeft een maximale capaciteit van 1TB en is opgebouwd uit vijf platters met in totaal tien lees- en schrijfkoppen. Het apparaat heeft een 7200rpm-motor aan boord en kent een databuffer van 32MB. Volgens Hitachi heeft de HDS721010KLA330 een toegangstijd die in het geval van leesacties slechts 8,5ms in beslag neemt. Als er data moet worden weggeschreven bedraagt de seektime 9,2ms. De maximale doorvoersnelheid bedraagt 1070Mb/s, wat overeenkomt met 133,75MB/s. De harde schijf is verder voorzien van een sata-aansluiting, maar in de nabije toekomst zullen ook pata-exemplaren op de markt komen. Het beschikbaar komen van deze harde schijf vormt een mijlpaal op desktopstoragegebied, aangezien tien jaar geleden de maximale grootte van harddisks nog slechts 16,7GB bedroeg en het pas twaalf jaar geleden is dat het eerste 1GB-exemplaar op het toneel verscheen.

OT: mwhahahaha lach me helemaal kapot als ik dat topic leesnieuws: 'Standaard-pc in 2007 heeft harde schijf van 600GB'
Dat is waarschijnlijk de media transfer rate en niet de normale STR. Die ligt waarschijnlijk onder de 100 mbyte/s.Lekkere doorvoersnelheden ook,
Je geeft teveel eer aan Windows, die heeft hier echt niks mee te maken. Het zijn gewoon afspraken die vroeger gemaakt zijn, en hier gaat het om het verschil tussen binair en decimaal.harde schijfmakers doen het goed, windows rekent het alleen binair
Er is NOOIT een officiële afspraak gemaakt dat 1kB=1024 byte, of dat 1MB=1024kB. Dat is altijd officieus geweest. En ook nogal ondoordacht, want een beetje wetenschapper had de steeds grotere rekenfout al lang aan zien komen. Het is dan waarschijnlijk ook geen techneut geweest die 't bedacht heeft. Denk eerder aan managers of marketing figuren.Het zijn gewoon afspraken die vroeger gemaakt zijn,
Je moet kiezen. Als je correct bezig bent, kan je niet misleidend zijn. De fout ligt NIET bij de HD-fabrikanten, maar bij de gasten die 1024 byte als kB zijn gaan schrijven. Iets wat pertinent fout is.de fabrikanten zijn correct bezig. maar het is wel misleidend
Nope! 1 kilobyte is nog NOOIT defacto 1024 bytes geweest. Dat is altijd officieus geweest. En telt niet.Voor zover ik weet hebben harde schijf fabrikanten altijd de SI-eenheden gebruikt.
Dat is dus niet zo.
Ooit was het een defacto standaard dat 1 kilobyte gelijk aan 1024 bytes is. (kilo=2^10, mega=2^20, etc)
Daar deed toen iedereen aan mee, inclusief de HD fabrikanten.
Of de fabrikanten eerst aan 1kB=1024 byte meededen en later niet, doet er niks aan af dat ze gewoon gelijk hebben. Integendeel: de mensen die hardnekkig vasthielden aan 1kB=1024 byte, zaten er steeds verder naast naarmate de HD's in grootte groeiden.Die HD fabrikanten zijn later eenzijdig overgestapt op SI standaard kilo's.
Waarom moeten emoties een grote rol spelen? Ik zie niet in waarom. 'T enige wat dat in deze zou brengen, is meer verwarring in de toekomst. Emoties hebben 't terecht verloren (met de invoering van MiB, GiB, etc.).behalve argumenten spelen, als gevolg van het bovenstaande, ook emoties een grote rol in deze discussie.
Het is helemaal niet extra lastig. Gewoon 1kB aanhouden als 1000 byte (SI). Klaar. Waarom zou de computerwereld k opeens moeten definiëren als 1024? Wat een onzin. Er is juist geen enkele reden om een kilo als 2^10 te schrijven. Ja, alleen die emotionele die je eerder noemde (en dat nergens op slaat).Wat het extra lastig maakt is dat er ook goede argumenten zijn om te stellen dat de SI prefix standaarden gemaakt zijn voor het decimale stelsel. De computer wereld is gebaseerd op het binaire stelsel en er is geen enkele reden waarom een binaire kilo niet gedefinieerd zou kunnen worden als 2^10. Of dat ook handig is is een ander verhaal natuurlijk.
Er IS ook geen goede reden om inches en Fahrenheit te gebruiken. En als ze 930.000.000.000 byte als 0,93TB zouden gaan schrijven (zoals jij wilt), wordt 't alleen maar erger. Want dat is gewoon pertinent fout. Dat ze inches en F gebruiken, is geen enkele rechtvaardiging om dan nog méér fouten te maken!ps2. Als HD fabrikanten zulke voorstanders van SI eenheden zijn, waarom gebruiken ze dan nog steeds inches om maten aan te geven, uren voor mtbf en Fahrenheit voor temperatuur specificaties ? Als je consequent bent doe je dat dus in millimeters, megaseconden en Kelvin.
Dat 't al tijden zo misbruikt werd, doet er niks aan af dat 't gewoon fout was.Daarvoor had je al harde schijven en was het al bijna een eeuw gebruikelijk om k en M te gebruiken voor resp. 1024 en 1024 * 1024.
De 'juiste naam'? Het is gewoon een nieuwe naam! 1k is altijd al 1.000 geweest (officieel), en 1M 1.000.000.De "juiste naam (tebi)" is pas bedacht in 1998
lol back to the 90'sDamn...voor nog geen 350 eurii 1 gig.... Da's echt een koopje...
Wat is het nut daarvan eigenlijk? De databuffer blijkt toch nauwelijks invloed te hebben op de prestaties? Of lijden HDD's tegenwoordig ook aan buffer underruns?Het apparaat heeft een 7200rpm-motor aan boord en kent een databuffer van 32MB.
Maar dat is met battery backup en dan hebben standaard schijven niet.waarin twee schijven in raid 0 voordeel hebben bij een raid controller met 1 GB geheugen DDR cache.
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Tablets Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Sony Microsoft Games Politiek en recht Consoles
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True