Door Tijs Hofmans

Nieuwscoördinator

In 2024 kwam 41 procent van ons nieuws van jullie tips

24-03-2025 • 06:00

41

titel

Een van de belangrijkste bronnen van nieuws voor onze redacteuren zijn tips van lezers. Collectief zien, lezen en weten jullie veel meer dan wij en die tips helpen ons de technologie van gisteren, vandaag en morgen te beschrijven. In dit artikel willen we wat meer duiding geven over hoe belangrijk lezerstips voor ons zijn. Dat doen we met cijfers: hoeveel van ons nieuws is afkomstig van tips en wie tipte ons het meest en het best?

In dit artikel kun je lezen hoe Tweakers omgaat met nieuwstips, die we intern ook wel 'submits' noemen. We beschrijven daarin wat er gebeurt als je een tip instuurt en hoe het er bij ons aan de achterkant uitziet. Maar die beschrijving is niet compleet zonder cijfers. We zijn de dashboards ingedoken om te kijken hoeveel tips we nou eigenlijk ontvangen, welk percentage daarvan we gebruiken en hoeveel van ons nieuws getipt wordt.

Tip de redactuie

Onderstaande cijfers gaan over heel vorig jaar, 2024. We willen kijken of we vaker artikelen als dit kunnen schrijven, bijvoorbeeld maandelijks. We willen op die manier transparanter zijn over wat er gebeurt als je ons tipt. Dat doen we ook met onze nieuwsblogs, waarin we regelmatig aangeven waarom en hoe we bepaald nieuws hebben gebracht of juist niet. Ook zetten we op deze manier tweakers in het zonnetje die ons iedere dag helpen de website beter te maken. Maar ook als je niet in onderstaande lijst staat, weet dan dat we iedere binnengekomen tip lezen, afwegen en vooral waarderen.

Totalen

In 2024 ontvingen we 13.527 nieuwstips. Dat zijn alle tips die binnenkwamen via ons tipformulier. Daarvan gebruikten we uiteindelijk 2340 tips. Dat betekent in dit geval dat we 2340 nieuwsartikelen publiceerden waarbij uiteindelijk een submitter is komen te staan. We kunnen namelijk ook nog een submitter toevoegen als we een nieuwstip zien verschijnen in onze inbox over een bericht dat we al in productie hebben.

In 2024 publiceerden we 5648 nieuwsberichten. Dat betekent dat 41 procent van het nieuws op de frontpage is aangedragen door een tweaker.

Topsubmitters

Eind vorig jaar kon je bij de Tweakers Awards al lezen wie de productiefste submitters waren. Daarbij stak @wildhagen met kop en schouders boven de rest uit, gevolgd door @TheVivaldi en @Anonymoussaurus.

Omdat deze tweakers ook het meeste submitten, zie je hen eveneens terug in het aantal submits dat we van hen overnamen, zij het in een iets andere samenstelling.

Populairste artikelen

Tips van lezers zijn een belangrijke manier om de redactie op de hoogte te brengen van breaking news, zoals grote storingen, of van waarschuwingsmails van bijvoorbeeld providers of netwerkleveranciers over prijsverhogingen of gestopte producten. Sommige van onze meestgelezen artikelen schreven we op basis van tips van lezers. Hieronder staan jullie ingestuurde artikelen die het vaakst werden gelezen.

Artikel Submitter Pageviews
CrowdStrike-problemen veroorzaken wereldwijd storingen in computersystemen Mothyl 274.023
ING stopt ondersteuning contactloos betalen via eigen Android-app - update mickeyvz 200.796
Eneco gaat 11,5 cent per kWh berekenen voor terugleveren met zonnepanelen stijnb1234 191.840
Bol bevestigt dat klantdata mogelijk gestolen is bij AddComm-aanval evers97 175.456
Netflix begint Basic-abonnementen van bestaande klanten te annuleren' TheVivaldi 169.282
Flitsmeister is niet meer beschikbaar in de Google Play Store - update patchii 147.404
Nederlandse energieleverancier Zonneplan gaat thuisaccu's verkopen alexd90 144.368
SpaceX brengt Starlink Mini in Europa uit voor 399 euro AMD and INTEL 140.140
Coalitieakkoord: salderingsregeling verdwijnt helemaal vanaf 2027 - update beautjweetj 137.817
F1 TV Pro krijgt prijsverhoging en kost in Nederland 95 euro per jaar sambalbaj 125.710

Tot slot

Het mag duidelijk zijn dat Tweakers zonder community een heel stuk minder succesvol en leuk zou zijn. Als redactie hebben we veel aan alle tips die jullie ons insturen, dus blijf dat vooral doen! We gaan kijken of we op termijn ook vaker dergelijke inzichten kunnen bieden in hoeveel tips we krijgen en welke we gebruiken. Weet ook dat zelfs als je tip niet gebruikt wordt, we alles voorbij zien komen, beoordelen en zeker waarderen.

Reacties (41)

41
41
28
2
0
8
Wijzig sortering
Haha ik wist dat ik redelijk wat submits had, maar dit is iets meer dan ik dacht :P

Bedankt voor het overzicht en de duiding (ook in het andere artikel) hoe julie hiermee om gaan. Goed om te zien dat de community serieus genomen wordt.
Wow, je steekt er echt met kop en schouders bovenuit. Bedankt!
Maar ook 2500 niet ge posten submits. Dus stuur best veel onbelangrijke dingen door.
Onbelangrijk voor de redactie op dat moment, maar kan en zal vaak nog steeds relevant zijn qua techniek etc etc

[Reactie gewijzigd door HKLM_ op 24 maart 2025 07:29]

Mwoah, sommige artikelen gaan over een niche zo klein dat het best interessant is alleen niet voor T.net. :)
Niet gepost is niet persé onbelangrijk. ;)

Edit:
Hiermee lijk ik te suggereren dat ik weet wat Wildhagen indient. Dat weet ik natuurlijk niet, ik kan mij echter zoiets voorstellen. :P

[Reactie gewijzigd door bazs2000 op 24 maart 2025 07:29]

Hoeft niet; veel submits zullen ook dubbel zijn, dus dan kan het wel degelijk belangrijk zijn, maar als iemand anders je net voor is, dan wordt jouw submit niet gebruikt
AuteurTijsZonderH Nieuwscoördinator @wildhagen24 maart 2025 08:05
Jij bedankt voor de tips vooral!
Niet voor niets winnaar van de gouden award :)
Dat is wel een plus 3 waard! Dank voor alle inbreng.
Laat je werkgever het maar niet zien ;) :+
Je eigen nieuws site beginnen :)
Ik vraag me altijd af waarom mensen tips insturen. Dus hierbij waarom doe je het?
Krijg ook al een percentage van het salaris van de redactie? :+
Mijn aantal tips is, zoals te zien, sterk aan het afvlakken. Simpelweg omdat ik een stuk minder gemotiveerd ben. Dat komt voornamelijk omdat ik heel vaak ervaar dat ik iets instuur (zoveel mogelijk originele bron, uiteraard), er niks mee gedaan wordt, en dan 1-2 uur later (en soms wel 12 uur of later) het artikel alsnog online komt met een andere submitter. Dat terwijl het originele artikel net binnen is gekomen en ik het toen direct submitte. Alsof mijn inzending verwijderd wordt en een ander het dan opnieuw instuurt. Als dat zo vaak gebeurd heb ik er ook niet zoveel zin meer in, omdat het dan een beetje voor Jan Lul voelt. |:(

Vraagje: kunnen moderators bij de submitqueue? En zo ja, waarom?

[Reactie gewijzigd door Anonymoussaurus op 24 maart 2025 10:14]

Het kan ook gewoon dat iemand anders de submit eerder door iemand is gesubmit, en dat de redactie na wat onderzoek het originele artikel heeft toegevoegd omdat de submitter een 3e partij link heeft toegevoegd?

Het publiek is veel groter geworden bij Tweakers, veel meer bezoekers.

Ik denk namelijk niet dat iemand express je submits gaat lopen verwijderen (al kan ik dat soms uiteraard wel begrijpen dat men daar de neiging toe heeft).
Maar soms is het originele artikel pas 5 minuten oud wat ik instuur. Wellicht dat redacteur A het geen nieuws vindt, het afwijst, en redacteur B ineens wel en het alsnog post met een andere submitter erbij.
Of misschien dat ze zelf ook die site volgen, het zien en willen posten en je tip pas 1-2 uur later zien?
Dat kan ook. Anyhow, het voelt nogal demotiverend.
Tja, hou er maar rekening mee dat dat in de rest van je latere leven ook gaat gebeuren. Jouw idee keuren ze af, en iemand anders met hetzelfde idee maar net anders keuren ze goed. Kan gebeuren.
Crying in the corner. :'( /s
Voor zo ver ik weet (en heb geprobeerd, maar ben hier absoluut niet de kennis houder of expert in) kunnen moderators (of admins) niet bij de submit queue en is die alleen beschikbaar voor de redactie.
Hetzelfde nieuws kan natuurlijk via verschillende nieuwssites afkomen. Het is maar net welke er allemaal ingestuurd zijn.

Toch heb ik wel een vergelijkbare vraag: Hoe wordt bepaald welk user de credit en karmapunten krijgt? Want als meerdere hetzelfde nieuws insturen, krijgt 1 persoon de credit. Maar hoe zit dat met karmapunten?
Het is mooi dat Tweakers open en eerlijk is over hoe men aan nieuwsgaring komt.

Heb ook een paar submits doorgegeven.

Wat ik persoonlijk jammer vond, is dat daar geen reactie op komt. Je krijgt geen feedback of de redactie er iets mee kon. Zo ging voor mij de lol er snel af.

Of is het zo dat je wel bericht krijgt, als er op basis van jouw submit een artikel geplaatst wordt?

[Reactie gewijzigd door Prop-er op 24 maart 2025 07:47]

AuteurTijsZonderH Nieuwscoördinator @Prop-er24 maart 2025 08:08
Klopt, dat is iets waar we ook al lang over nadenken. In de eerste plaats: je leest hier dat we 13.527 tips kregen in een jaar. Dat zijn er gemiddeld 37 per dag. Heel eerlijk, het is simpelweg niet mogelijk op iedere losse tip te reageren, althans niet op een manier waarop jij er als tipper ook echt iets aan hebt. Ik hoop daarom ook vooral dat artikelen als deze meehelpen om te laten zien dat we echt wel alle tips binnenkrijgen en dus ook heel erg waarderen!
Logisch dat inhoudelijk reageren over het wel/niet plaatsen van een artikel te veel werk kost (en natuurlijk veel gezeik gaat opleveren met reacties en vragen waarom iets niet geplaatst is.

Maar: Misschien een (automatische) alert/notify naar de nieuws submitter indien het bericht wel geplaatst is? "Bedankt XYZ voor het submitten van een nieuws-tip, deze hebben we gebruikt en het artikel kun je hier <link hier> vinden"
AuteurTijsZonderH Nieuwscoördinator @nasdude24 maart 2025 10:07
Daar heb ik inderdaad ook wel al eens over nagedacht, ik ga dat ook eens bespreken met collega's!
Dat lijkt mij ook wel wat, al is het maar te weten dat het bericht al door iemand anders was aangeleverd.
Nog mooier zou zijn als je alle submitters zou kunnen noemen bij een artikel, maar ik kan me ook goed voorstellen dat dat veel te bewerkelijk zou zijn voor de redactie
AuteurTijsZonderH Nieuwscoördinator @P_Tingen24 maart 2025 08:36
Dat eerste is al wel het geval via de linkchecker, maar die controleert natuurlijk alleen absolute gelijkenissen en niet het onderwerp.
Als ik hierboven zie hoeveel tips er binnenkomen, lijkt het me heel redelijk dat er geen reactie op elke individuele tip gegeven wordt. Dan zou de redactie nergens anders meer aan toekomen! ;)
Wat ik mis bij het aanmelden van nieuws is gewoon tekst of een afbeelding. Niet alle nieuws gaat via een url.

Deze optie zie ik niet mogelijk…?
De url is niet verplicht, je kunt de andere velden gewoon invullen en submitten.
AuteurTijsZonderH Nieuwscoördinator @forclanz24 maart 2025 08:06
Dat van die tekst herken ik. Wat voor afbeelding zou je willen toevoegen, waar moet ik dan aan denken?
Ik weet niet wat @forclanz in gedachte heeft. Maar zelf beeld ik mij wel nieuws in van een tech beurs [producent x toont product y] of een bijeenkomst met een minister/ambtenaar die een bepaald plan aankondigt. Al is het alleen maar voor de redactie om de info uit de foto te halen, en niet het idee om die gelijk 1:1 op de site te plaatsen (sowieso lastig met rechten).
Een screenshot bijvoorbeeld van iets.
Of een scherm video, dat je een issue of bug laat zien.
Maar de screenshot is eerder van toepassing.
Wat ik mis in de analyse is hoeveel tips er over hetzelfde nieuwsfeit gaan. Dat zou de aantallen van @wildhagen misschien een beetje in perspectief plaatsen (niet dat ik wat af wil doen aan zijn inspanningen!).
En wat gebeurt er als meerdere tipgevers dezelfde bron aanbrengen? Wie wordt er dan vermeldt als submitter?
AuteurTijsZonderH Nieuwscoördinator @multikoe24 maart 2025 08:10
Wat ik mis in de analyse is hoeveel tips er over hetzelfde nieuwsfeit gaan. Dat zou de aantallen van @wildhagen misschien een beetje in perspectief plaatsen (niet dat ik wat af wil doen aan zijn inspanningen!).
Dat kun je helaas niet meten. Deze data komen uit onze dashboards, maar ik kan daarin niet precies zien welke tips hetzelfde onderwerp hebben. Want ook:
En wat gebeurt er als meerdere tipgevers dezelfde bron aanbrengen? Wie wordt er dan vermeldt als submitter?
Dan zegt de linkchecker dat dus en kun je niet tippen.

Als we hetzelfde nieuws ontvangen uit een andere bron, is altijd de eerste submitter degene die erbij komt te staan. Dat doen we gewoon op basis van de tijd die we in het cms zien staan.
Dat verklaart waarom ik vaak berichten uren of zelfs dagen later hier op T.Net las, terwijl media totaal niet gespecialiseerd in tech dit al lang en breed hadden gemeld.

Ik weet nou niet of dit iets is, om te vieren...
Mijn eerste gedachte was inderdaad ook zoiets, maar heb er zelf verder geen verstand van. Ik vind het heel fijn dat Tweakers transparant is over zowel deze zaken als de .plan posts. Tegelijkertijd roept het bij mij de vraag op of de redactie dan niet simpelweg veel 'mist' in de nieuwswereld, wat dan weer op moet worden gevangen door de userbase?

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.