Sid Meier heeft geheel zelf Ace Patrol gemaakt, een game vol luchtgevechten, die vanaf 9 mei te krijgen is voor iOS. Meier, vooral bekend van de Civilization-games, bedacht het concept en programmeerde de game, die speelt tijdens de Eerste Wereldoorlog.
Volgens 2K Games bedacht, ontwierp en programmeerde Sid Meier zelf Ace Patrol, de iOS-game die de uitgever op 9 mei op de markt brengt. Ace Patrol speelt tijdens de Eerste Wereldoorlog. Centraal in de game staat de strijd die de Duitse Luftwaffe en de RAF boven Brits grondgebied uitvochten. Ace Patrol is een turn based, strategische game, waarin spelers een aantal RAF-vliegtuigen over het speelveld kunnen bewegen in een poging een Duitse aanval af te slaan.
De speler kan daarbij kiezen uit diverse piloten, die ervaring opdoen door het uitvoeren van missies. Gedurende het spel komen er meer en vooral betere vliegtuigen beschikbaar. Het spel bevat 30 vliegtuigen en 120 missies. De game kan ook in multiplayer gespeeld worden. Twee spelers kunnen om beurten een zet doen op hetzelfde iOS-apparaat, maar er kan ook online gespeeld worden, via het iOS Game Center.
Dat Sid Meier zo'n stevige vinger in de pap heeft bij de totstandkoming van een game die zijn naam draagt, is niet vanzelfsprekend. Firaxis, de studio die hij in 1996 oprichtte, zet de naam van Meier voor vrijwel alle games die het maakt. Meier zelf is in de laatste jaren echter vaak slechts als adviseur bij de ontwikkeling van games betrokken. Ook bij Sid Meier's Civilization V uit 2010, het laatste deel in de serie waarmee Meier naam maakte, was hij louter als adviseur actief. Het in 2012 verschenen Xcom: Enemy Unknown was de eerste game van de studio waarbij de naam van Meier niet was vermeld.
:fill(white)/i/1367492511.jpeg?f=thumb)
:fill(white)/i/1367492512.jpeg?f=thumb)
:fill(white)/i/1367492513.jpeg?f=thumb)
:fill(white)/i/1367492514.jpeg?f=thumb)