Microsoft zou voornemens zijn om eind juni, tijdens zijn Build-ontwikkelaarsconferentie, de tweede generatie Surface-tablets aan te kondigen. De tablets zijn vermoedelijk kleiner dan de eerste modellen en voorzien van snellere hardware.
Dat meldt het Taiwanese DigiTimes, dat zich baseert op bronnen bij toeleveranciers. Verschillende fabrikanten zouden sinds eind 2012 al onderdelen aan Microsoft leveren, die in de nieuwe tablets gebruikt gaan worden. Het bedrijf zou de aantallen relatief bescheiden houden, omdat het zich verkeken zou hebben in de vraag naar de eerste generatie Surface-tablets. Volgens DigiTimes krijgen de nieuwe Surface-modellen een schermdiagonaal tussen 7" en 9", omdat de vraag naar kleinere tablets momenteel groeit.
Voor de levering van de onderdelen zou Microsoft grotendeels dezelfde fabrikanten gebruiken als bij de eerste twee Surface-tablets. Zo blijft Pegatron verantwoordelijk voor de fabricage van de apparaten en worden Samsung en LG ingeschakeld voor de productie van de beeldschermen. De processors zouden weer geleverd worden door Nvidia en Intel, net als bij de Surface RT en Surface Pro, al zal het wel om nieuwe typen gaan. Vermoedelijk zal de RT-versie van de nieuwe Surface-generatie Nvidia's Tegra 4-chip gebruiken en zal de Pro-variant een vierdegeneratie-Intel Core-cpu hebben.
Microsoft kondigt de tablets naar verwachting aan tijdens de Build-ontwikkelaarsbijeenkomst, die van 26 tot 28 juni gehouden wordt. Tijdens diezelfde bijeenkomst wordt ook de introductie van Windows 8.1 verwacht.