Apple heeft de mute-knop op de iPad onverwacht een andere functie meegegeven. Deze knop wordt nu in de uiteindelijke versie gebruikt om de oriëntatie van het scherm te vergrendelen. De voorverkoop van de Apple-tablet ging vrijdag van start.
De 'oriëntatievergrendeling' werd niet door Apple zelf aangekondigd; de website 9 to 5 Mac ontdekte dat de knop was opgedoken op de specs-pagina van de iPad. Oorspronkelijk deed het knopje dienst als mute-knop, maar nu kan deze worden gebruikt om te voorkomen dat het scherm meedraait als de iPad wordt gekanteld. Net als bij veel andere mobiele apparaten draait de schermweergave van de iPad automatisch mee met de kanteling van het apparaat, maar deze eigenschap is bij bepaalde leessituaties ongewenst.
Vrijdag begon de Amerikaanse voorverkoop van de Apple-tablet; volgens Fortune werden er in de eerste zes uur naar schatting 91.000 exemplaren verkocht. De cijfers zijn nog niet door Apple bevestigd. De iPad wordt vanaf 3 april uitgeleverd in de Verenigde Staten. De 3G-versie van de iPad is inmiddels ter goedkeuring aangeboden aan de FCC. De iPad komt voorlopig nog niet naar Nederland en België.