De onlangs in Australië opgerichte afdeling van de Piratenpartij heeft inmiddels voldoende leden verzameld om aan verkiezingen te mogen deelnemen. De partij zal zich inzetten tegen censuur op internet en het vervolgen van filesharers.
De Australische Piratenpartij werd vooral opgericht naar aanleiding van de pogingen van minister van Communicatie Stephen Conroy om de Australische providers te verplichten een door de overheid opgestelde lijst van websites te blokkeren. Het plan was volgens de minister bedoeld om de verspreiding van kinderporno tegen te gaan, maar toen de lijst begin dit jaar uitlekte, bleek slechts ongeveer de helft van de sites kinderporno te bevatten. De rest was een bonte verzameling van pokersites, sites met adult-porno, wikipedia-pagina's en zelfs de site van een tandarts.
Na zware protesten krabbelde de regering een beetje terug, maar door het plan kreeg de Piratenpartij de wind in de zeilen. Inmiddels telt de partij meer dan vijfhonderd leden, zodat deze zich kan registreren en mag deelnemen aan verkiezingen, zo meldt The Register. De partij zal de komende week een officieel bestuur kiezen, waarvoor kandidaten zich nog tot 5 oktober kunnen aanmelden.
Volgens woordvoerder Brandon Malloy is de Piratenpartij beslist geen single-issue partij van filesharers die hun hobby graag willen legaliseren. Volgens hem is het veel belangrijker dat de partij de democratische grondrechten in het land wil verstevigen. "We zijn hier met de bedoeling om het Australische politieke landschap voorgoed te veranderen, door het steunen van een vrijer auteursrecht en het beschermen van onze burgerrechten, speciaal tegen de censuur van minister Conroy, die in Australië niet welkom is."
