Diverse organisaties binnen de Britse muziekindustrie hebben de koepelvereniging UK Music opgericht. Daarmee moeten belanghebbenden met één stem kunnen spreken bij onder meer de strijd tegen piraterij.
De organisatie heeft niet alleen de belangenvereniging van de muzieklabels BPI aan boord, maar ook onder meer de British Academy of Composers and Songwriters, de Music Publishers Association en de vakbond Musicians Union. De oprichting van UK Music volgt op nauwe samenwerking bij gesprekken met de Britse regering om plannen voor piraterijbestrijding vorm te geven, aldus Feargal Sharkey, voormalig artiest en ceo van de organisatie, tegenover The Guardian. Die besprekingen lieten de verschillende deelnemende belangenverenigingen volgens hem zien dat ze vergelijkbare doelen nastreefden. De regering heeft volgens Sharkey aangedrongen op de vorming van UK Music, vanuit het besef dat de Britse muziekindustrie als success story kan worden aangemerkt en bescherming verdient.
Verdere gesprekken met de regering om tot afspraken met isp's over het waarschuwen en afsluiten van filesharers te komen zullen door de nieuwe koepelorganisatie worden gevoerd. Op 30 oktober zal de vereniging voorstellen aan de regering doen om tot wetgeving op dit vlak te komen. Daarnaast zal de organisatie pleiten voor het oprekken van de momenteel op 50 jaar gestelde Britse copyrighttermijn. UK Music zal echter ook met universiteiten samen gaan werken, onder meer voor onderzoek naar muziekconsumptie. Sharkey zegt dat de onlangs opgerichte vereniging van popartiesten, de Featured Artists Coalition, ook welkom is om zich bij de organisatie te voegen.