Sony demonstreert draadloze oled-tv

Sony heeft op de Sony Dealers Convention 2008 in Japan een variant van zijn Xel-1-tv met oled-scherm getoond die energie uit een accu betrekt en draadloos verbinding maakt met zijn externe tuner.

De demonstratie moet laten zien dat oled-schermen energiezuinig genoeg zijn om op een accu te kunnen draaien, al maakte Sony niet bekend of deze mogelijkheid daadwerkelijk zal worden toegepast bij de Xel-1. Ook werd niet duidelijk hoe lang de schermen zonder netvoeding kunnen functioneren, maar de levensduur wordt ongetwijfeld negatief beïnvloed door de ingebouwde speakers. Het bedrijf liet zijn partners wel zien dat de oled-tv dankzij de afwezigheid van draden eenvoudiger kan worden opgehangen of op een tafel neergezet kan worden.

Daarnaast toonde het bedrijf een model dat was bevestigd aan een lange arm met een op de grond staande voet, waarbij de speakers aan de bovenzijde van de voet waren geïntegreerd. Voor het overige ging het om dezelfde Xel-1 met een 11"-scherm, een resolutie van 960x540 pixels en een dikte van 3mm die Sony al langer dit jaar in Japan en de Verenigde Staten verkoopt. Sony Benelux kondigde eerder aan dat dit model dit jaar ook naar Europa komt, maar de precieze introductiedatum is nog niet bekend.

Sony oled draadloos 1 Sony oled draadloos 2 Sony oled draadloos 3 Sony oled draadloos 4 Sony oled draadloos 5

Door Olaf van Miltenburg

Nieuwscoördinator

11-09-2008 • 17:45

29

Reacties (29)

29
28
4
1
0
4
Wijzig sortering
Anoniem: 231603 11 september 2008 23:03
ziet er wel ruig uit. in de future zal iedereen wel meer van dit soort artikelen hebben. en dan leef ik eigenlijk een paar jaar in het verleden 2002-2003 ong met mijn CRT TVje en XBox1. :)
tja alles te nieuw is allemaal zo duur he 2ehands is vaak betaalbaarder voor mij 8)7
draadloos is wel in zo te zien. Zo demonstreerde Intel pas een techniek om stroom draadloos over te kunnen brengen. stel je eens voor dat je in de klas zit over 10 jaar met je laptop die zich zelf laad omdat je hem op het bureau hebt liggen. 12+uur batterij duur zal dan ook wel geen onhaalbaar iets meer zijn hopelijk :)
een paar jaar geleden hadden we zelfs nog VHS en nu wil iedereen blue-ray.
het is wel mooi wat de nieuwere generaties en petto hebben. LCD of Oled tv's met een harddisk om als media center te fungeren is al in opkomst. handig voor op reis zo'n draadloos tv. als hij dan ook nog via het Digitale TV netwerk kan ontvangen is dat ideaal natuurlijk.
Ik snap niet wat Sony wil bewijzen met deze demonstratie.
Natuurlijk kan een 11" OLED op een batterij lopen anders zou 't de meest onzuinige display zijn die er is.

M'n broer heeft 17" TFT schermpje dat op een batterij loopt en die moet de batterij nog delen met de rest van de laptop.
Dan zou een 11" OLED z'n batterij toch wel moeten kunnen delen met een tvtunertje, beetje verdacht dat ze dat niet hebben gedaan
Dat doet 't lijken alsof OLED + tuner te veel is voor een batterij.
Ja idd, een scherm op een batterij laten lopen doet iedereen met een laptop, en nog wel wat groter ook dan 11". Zeker zonder tijdsduur is het allemaal nogal nikszeggend.
Ook het RGB / HDMI signaal kan draadloos verstuurd worden. Dat lijkt ook hier het geval. Vooral voor design toepassing is dat erg prettig. Vooral als je het vergelijkt met de gebruikelijke draden meuk en oerlelijke schermen. Consumenten laten steeds meer het uiterlijk bepalen welk apparaat ze kopen. Het is niet toevallig dat grote schermen met HDTV resoluties pas populair werden door technologieen zoals plasma en LCD die kleinere en mooiere apparaten mogelijk maken. Specificaties zijn alleen relevant voor tweakers :).
Hier zouden ze ook Draadloze energie voor kunnen gebruiken.

nieuws: Wetenschappers verlichten lamp met draadloze energie
nieuws: Intel maakt draadloze energieoverdracht efficiënter

[Reactie gewijzigd door S. van der Meer op 4 augustus 2024 11:07]

Met de inefficientie daarvan heb je alle voordelen van OLed qua energiegebruik alweer onderuit gewerkt...
En hoe werkt dit draadloze scherm dan? Met een accu? Dat is niet zo effectief als een draadje. Dus ik vraag me af waarom ze stroom via een accu doen, als hun argument zou zijn "omdat oled een lager energieverbruik heeft".
Dat zat ik mij dus ook al af te vragen. Maar het voordeel van OLED-scherm is, dat je door het lage stroomverbruik (in combinatie met een accu) ook op plaatsen waar je geen stopcontact hebt een beeldscherm kunt plaatsen. En dat 'ie het dan dus langer blijft doen dan een LCD-scherm.
Het is denk ik puur een technische "show-off" voor deze beurs. Ik zie het praktische nut ook niet echt..
Ik zou geen zin hebben mijn tv elke week (maand ? dag ?) van de muur te moeten halen om hem op te laden.
Het staat in het artikel!: Puur om te tonen hoelang een OLED meegaat qua energie...
En het zal behoorlijk lang zijn, zeker als er UWB gebruikt wordt om de video door te sturen wat een heel laag verbruik heeft.
Al is gedacht aan laptop schermen die je eventueel af kan nemen?
De Xel 1 verbruikt ongeveer 50 watt dus zou je aan 80 watt al genoeg hebben om hem energie te geven. Dat betekent nog steeds een verbetering in vergelijking met LCD's

[Reactie gewijzigd door S. van der Meer op 4 augustus 2024 11:07]

Dat kan nu toch ook ? Alleen af en toe eens aan de charger hangen ofzo :)

Btw, "Draadloos" wordt toch wel erg lastig ? Want voor je input heb je dan ook wéér een draadloos station nodig - dan vind ik een kabeltje toch niet zo erg hoor ?
50W voor een 11" scherm? Is dat niet een beetje veel? Een laptop met 17" breedbeeld trekt gemiddeld 50~60W. Mijn 19" LCD monitor van 3 jaar oud doet 35W.
alleen de doorsnee lcd-tv is toch een hele slag groter, dus eerst eens zien wat een oled op vergelijkbare grote verbruikt.
De Xel-1 gebruikt zo'n 20 - 25 watt in z'n geheel (volgens ZDNet), dan hebben we het wel over de bedrade variant. Niet heel erg indrukwekkend dus. Maar ik weet niet hoe OLED zal schalen (bijv. als je 2x zoveel schermoppervlak hebt dat dan het energieverbruik verdubbeld). Ook is dit schermpje natuurlijk een van de allereerste OLED schermen, dus wie weet kunnen ze in de toekomst het verbruik nog omlaag krijgen.

Edit:

Overigens is het productieproces van OLEDs wel zuiniger dan dat van LCDs, dus in dat opzicht zijn OLEDs al beter voor het milieu. Naast milieu hebben we natuurlijk ook nog het afwezig zijn van een backlight, waardoor t scherm nog dunner kan zijn, en de betere kleurechtheid etc. vergeleken met een LCD. Dus ook al is deze OLED niets zuiniger dan een normaal LCD scherm, er is wel degelijk een voordeel.

[Reactie gewijzigd door Toolskyn op 4 augustus 2024 11:07]

Mijn Dell D410 (14") trekt +-24 watt bij normaal gebruik en normale schermintensiteit. Ofwel is OLED niet zo efficient als beweerd werd ofwel verbruikt de tuner toch wel erg veel stroom...
Je zult op een gegeven moment toch de batterij moeten opladen. Dit wil zeggen verbinden aan het stroomnet of accu eruit halen en in een oplader stoppen. Ik zie binnen 5 jaar nu niet een batterij op de markt verschijnen die een Oled-tv van 40" in FullHD zeker een maand kan voorzien van stroom.

Deze toepassing is misschien leuk voor in de auto om in een hoofdsteun te verwerken. maar in de woon kamer denk ik niet.
Maar waarom dan persee een accu alleen voor het scherm? Je kan het scherm dan net zo goed gelijk aansluiten op de accu van je auto, al kost dat natuurlijk wel weer meer moeite bij het inbouwen maar heb je iig niet het probleem dat tijdens het rijden opeens je scherm uitvalt.

Verder vind ik dit inderdaad een beetje vreemd nieuws aangezien iedereen met een laptop ook een scherm en wel veel meer andere hardware op een accu laat werken... (zoals ook al eerder is aangekaart.)
Echter denk ik dat het de bedoeling is dat diet scherm het langer doet dan 2 uur (mijn huidige A100-812) voordat het scherm weer aan het stroomnet moet hangen.

Al met al is het wel leuk maar wat maakt het uit dat er een snoer aan je scerm zit als je hem toch aan de muur hangt.
Ook werd niet duidelijk hoe lang de schermen zonder netvoeding kunnen functioneren
Had iemand misschien even kunnen opletten hoe laat een mannetje stiekem de batterij verwisselde? :D
Leuk hoor Sony, maar hier zit niemand op te wachten.
Begin die schermen nou eindelijk eens op grote schaal te produceren op deze manier komen we nooit van die LCD's af.
Leuk hoor Sony, maar hier zit niemand op te wachten.
Dat zei IBM ook over computers...

Ik zie het nog best gebeuren dat je het kunt ophangen aan een basisstaion, waardoor die wordt opgeladen. Als je in de tuin gaat zitten, kan je de tv meenemen en kan je heerlijk televisie kijken in de tuin.

[Reactie gewijzigd door bigoldie op 4 augustus 2024 11:07]

Lijkt me een kleine markt voor schermen met een accu en draadloze verbinding naar de tuner. Vind het maar vreemd, en ik hoop ook niet dat het door gaat zetten, want als alles met een accu en/of draadloos gedaan wordt wordt onze footprint op deze planeet nog groter. Zonder meteen een hele discussie op te roepen over wel of niet global warming, dit soort features zijn gewoon zonde.
wel cool dit. je zet een tvtje met een accu neer die draadloos verbinding maakt met zijn tuner, je haalt de speakers uit de tv en je zet ergens een paar draadloze boxen neer.

wel geklooi met accu's, maar wel cool tho
Anoniem: 230734 12 september 2008 08:57
Ik vind het heel erg mooi eruit zien, zo zonder snoertjes.

En al die radiosignalen kan je afvangen voor kleinere apparatuur. Denk afstandsbedieningen e.d.

Trouwens: Waar is de sexy dame?

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.