Werelds grootste gamesuitgever ondergaat een reorganisatie waardoor het bedrijf opgesplitst wordt in vier afdelingen: EA Games, EA Sports, EA Casual Entertainment en The Sims.
Het plan werd afgelopen vrijdag bekendgemaakt en volgens Electronic Arts zullen hierdoor geen ontslagen vallen. De reorganisatie moet een geldbesparing opleveren in een tijd waar de kostprijs van de ontwikkeling van een toptitel kan oplopen tot twintig miljoen dollar. De herstructurering speelt ook in op de wens van topman John Riccitiello om mensen beter verantwoordelijk te kunnen stellen. Wanneer een game een deadline mist of slechte kwaliteit biedt, weet Riccitiello wie hij op het matje moet roepen. Er zullen bovendien minder leidinggevenden nodig zijn voor goedkeuring voor ontwikkeling van nieuwe games of het introduceren van een bestaand spel op een nieuw platform of andere regio. De veranderingen zijn gebaseerd op een test die werd gedaan door alle Sims-gerelateerde games in een afdeling onder te brengen. Na de hervorming zal The Sims officieel een divisie zijn. Spelers kunnen meer stadssimulaties en virtuele poppenhuizen verwachten onder de Sims-merknaam. Onder leiding van Nancy Smith zal dit team zich bezig houden met titels als MySims voor de Wii en Nintendo DS, SimCity Societies, en The Sims Castaway Stories.

De grootste divisie wordt EA Games; hieronder vallen titels zoals Need for Speed, Medal of Honor, Spore, Battlefield, Burnout en Command & Conquer. Frank Gibeau zal hier de scepter zwaaien. EA Casual Entertainment richt zich op toegankelijke spellen voor families en mensen die net met games beginnen. Het team, onder leiding van Kathy Vrabeck zal zich bezig houden met Harry Potter, Boogie, mobiele games en online games voor Pogo.com. De sportieve titels vallen onder EA Sports. Bekende namen als de FIFA, Madden NFL, NBA Live, Tiger Woods PGA Tour, NHL Hockey en Nascar. Joel Linzner zal de divisie leiden totdat er een permanente opvolger gevonden is. De verandering zal komende maand in gang gezet worden.