Xbit Labs meldt uit onbevestigde bronnen dat AMD volgende week nieuwe Opteron processors met een kloksnelheid van 2,2GHz zal introduceren. Daarmee komt de klokfrequentie van de Opteron op gelijk niveau als die van de Athlon 64 FX-51. De nieuwe processors hebben de modelnummers 148, 248 en 848, waarbij de Opteron 100-serie geschikt is voor single processor servers en workstations, de 200-serie gebruikt kan worden in machines met maximaal twee processors en de 800-serie toegepast kan worden in systemen met een maximum van acht CPU's. Tezamen met de hoger geklokte processors zal AMD ondersteuning voor DDR400-geheugen toevoegen aan de Opteron-lijn. De huidige Opterons ondersteunen geheugen met een maximale snelheid van 333MHz (DDR333).
Verwacht wordt dat de combinatie van DDR400-geheugen en een 200MHz hogere kloksnelheid zal resulteren in een behoorlijke prestatieverbetering. Met name workstationapplicaties, waarin de Opteron niet de dominante positie heeft waarover het wel kan beschikken in servertoepassingen, kan de toegenomen performance goed gebruikt worden. Benchmarks van GamePC hebben aangetoond dat de prestaties van de Xeon 3,06GHz 1MB in 3D Studio Max 5.0 al op nauwe voet worden gevolgd door de 2,0GHz Opteron 246 met DDR333-geheugen. Ook in multimedia encoding, een discipline waarin de Xeon lange tijd overheersend is geweest, is de Opteron tot op een neuslengte genaderd. De kopposities in Maya 4.0.2 en Photoshop 7.0.1 zijn reeds in handen van de Opteron 246.
Een nieuwe ronde van benchmarks zal moeten uitwijzen of de Opteron 248 in staat is om de onlangs geïntroduceerde Xeon 3,2GHz de baas te zijn. In het voordeel van de Opteron spreekt in ieder geval het hogere relatieve kloksnelheidsverschil ten opzichte van zijn voorganger - 10 procent versus 4,6 procent voor de Xeon 3,2GHz. Daarnaast zal de Opteron kunnen profiteren van lagere geheugenlatencies en een hogere geheugenbandbreedte dankzij DDR400-support. Het verschil in geheugenbandbreedte tussen de Xeon en de Opteron is daardoor gegroeid van 1,13GB/s naar 2,2GB/s in het voordeel van laatstgenoemde. Dual Opterons kunnen op moederborden met een 2+2 DIMM-configuratie de geheugencontrollers van beide processors in werking stellen, waardoor een opgetelde geheugenbandbreedte van 12,8GB/s bereikt kan worden. Door het ontbreken van volwaardige NUMA-support in de huidige versies van Linux en Windows zal de Opteron daar echter niet of nauwelijks van kunnen profiteren.

Het is de verwachting dat AMD naast nieuwe Opteron-processors op korte termijn een nieuwe Athlon 64 met modelnummer 3400+ en een kloksnelheid van 2,2GHz zal onthullen. De Athlon 64 3400+ is al opgedoken in de pricewatch en heeft tevens vermeldingen op de sites van buitenlandse prijsvergelijkers. Rond de feestdagen zal AMD mogelijk een Athlon 64 FX-53 met 2,4GHz kloksnelheid lanceren, gevolgd door Opteron-modellen met dezelfde frequentie vroeg in het komend jaar. Serverfabrikant OctigaBay heeft namelijk informatie laten uitlekken waaruit geconcludeerd kan worden dat AMD begin volgend jaar 2,4GHz Opterons zal kunnen leveren.