Rockstar Games zegt vorige week tientallen werknemers te hebben ontslagen omdat ze bedrijfsgeheimen hebben uitgelekt. Volgens een vakbond wilden de werknemers zich juist verenigen. Rockstar ontkent de werknemers om deze reden te hebben ontslagen.
De werknemers hadden vertrouwelijke informatie verspreid op een publiek forum, zegt een Rockstar-woordvoerder tegen Bloomberg. Daarmee hadden ze de arbeidsvoorwaarden geschonden. Rockstar ontkent de werknemers te hebben ontslagen omdat ze zich wilden verenigen in een vakbond.
Rockstar reageert hiermee op de Independent Workers' Union of Great Britain, die vorige week zei dat Rockstar zo'n dertig tot veertig werknemers had ontslagen in het Verenigd Koninkrijk en in Canada. Deze collega's waren lid van een Discord-groep, waarin ook vakbondvertegenwoordigers zaten. De Rockstar-werknemers waren lid van de vakbond of wilden zich daarbij aansluiten. De vakbond noemde het ontslag destijds onwettelijk, waarna Rockstar zei hen te hebben ontslagen vanwege 'ernstig wangedrag'. Dat wangedrag verduidelijkt Rockstar nu deels.
De game-industrie is berucht om de periode voorafgaand aan de release, waarbij werknemers veel langer moeten doorwerken om het spel op tijd af te krijgen. Deze periode wordt ook wel crunch genoemd. Dit leidde bij Rockstar in het verleden tot protesten, al sprak het bedrijf enkele jaren geleden over een veranderde bedrijfscultuur.