'Apple vernoemt volgende macOS-versie naar Lake Tahoe'

Apple zal de volgende versie van het macOS-besturingssysteem macOS Tahoe noemen. Dat schrijft Bloomberg-journalist Mark Gurman. Uit eerdere geruchten moest al blijken dat het Amerikaanse bedrijf de versienummering van het OS naar macOS 26 wil veranderen.

Mark Gurman schrijft in zijn nieuwsbrief dat de nieuwe naam niet toevallig is gekozen. De naam zou namelijk naar Lake Tahoe in de Amerikaanse staat Californië verwijzen en specifiek naar de reflecterende eigenschappen van het water. Enkele van deze reflecterende elementen zouden ook terug te vinden zijn in de nieuwe interface van macOS en de overige besturingssystemen van Apple. De huidige versie van macOS heet macOS Sequoia en werd in het najaar van 2024 officieel vrijgegeven.

Apple houdt van 9 juni tot en met 13 juni zijn jaarlijkse Worldwide Developers Conference. De bijbehorende presentatie vindt plaats op 9 juni. Het bedrijf zou iOS, iPadOS en macOS een opgefriste interface willen geven en de nummering van de besturingssystemen willen aanpassen. De volgende versies van de besturingssystemen zouden voortaan geïdentificeerd worden via het jaartal, in plaats van een versienummer.

Door Jay Stout

Redacteur

02-06-2025 • 09:22

49

Reacties (49)

Sorteer op:

Weergave:

Lake Tahoe is ook mateloos populair in Silicon Valley. Het is er ongeveer 4 uur rijden vandaan, en als er sneeuw ligt gaan mensen er vaak een weekendje heen om te skiien in de bergen er omheen. En uit eigen ervaring kan ik zeggen dat het daar ook heel erg mooi is om te wandelen, zonder sneeuw. Het is een prachtig groot helder bergmeer. Het is dus ook niet verwonderlijk dat je Tahoe of Lake Tahoe vaker terug ziet in (code) namen van technologie producten. Zo heette bijvoorbeeld de SPARC M7 processor intern ook de 'Tahoe' generatie.
Zeker prachtig in de zomer! Wel 25 tot 50 dollar aftikken omdat bijna elke vestiging langs het "strand" het heeft afgezet als prive strand :D
Er zijn in heel Amerika (nog) ontzettend veel publieke staat onderhouden recreatie gebieden zoals bij Lake Tahoe bijvoorbeeld Kings Beach. Op https://nps.gov kan je deze vinden.
Ja er waren er 1 of 2, dat meer is echt mega groot en die gratis plekken waren met reservering dus ook meteen vol.

Uiteindelijk gewoon door de struiken de rotswand af naar een afgelegen oase gelopen, was ook weer een unieke ervaring en was het ook lekker rustig ! :D
Het leek Italië wel met de strand-maffia. Ik vond het het minst leuke van m'n roadtrip in de VS. Ook maar één nacht daar geweest, dus misschien lag het daar aan.
Typische tourist trap.

Maar leuk voor je insta dan.
Wat mij betreft mogen ze stoppen met die namen voor macOS, houdt het gewoon op macOS 26 (volgens geruchten). Dat onthoudt makkelijker en het is totaal niet relevant hoe het OS heet, een versienummer zegt naar mijn idee voldoende.
Dat zijn interne codenamen. In het verleden heeft Apple die ook deels als Commerciële naam gebruikt(bv. Snow Leopard), net zoals Google/Android(met hun dessertnamen). Maar daarnaast is er ook altijd een versienummer die commercieel gebruikt, maar omwille van het verleden worden die namen voor MacOS soms nog in de pers gebruikt).

Andere OS'en(al dan niet van Apple) hebben ook codenamen, maar omdat die nooit commercieel gebruikt werden kent 99% die niet en worden die niet in de pers gebruikt.
bv. Niemand zal zeggen dat zijn iPhone nog op Dawn zit.
Mja, zeker nu ze de versie gelijk willen trekken slaat het een beetje als een tang op een varken om alles <os naam> 26 te noemen maar macOS dan "macOS Tahoe" te noemen, ondanks dat het ook versie 26 is. Lijkt een beetje het hele punt van voor alles dezelfde versie te gebruiken voorbij te gaan...

[Reactie gewijzigd door Loller1 op 2 juni 2025 10:58]

Ben blij dat we dat punt eindelijk voorbij zijn. Apple heeft dat overigens al een tijd geleden losgelaten.

Ben benieuwd of Microsoft ook weer naar jaartallen springt :)


En zeg zelf, het is toch ook veel handiger om jaartallen als versienummers te gebruiken. Dan weet je gelijk waar je aan toe bent als ze zeggen dat het vanaf versie 2025 werkt. Bij namen moet ik elke keer weer een lijst zoeken welke namen in welke volgorde zijn uitgebracht om te bepalen of iets werkt of niet.

Het kan natuurlijk nog steeds MacOS 26 "Tahoe" zijn.
Windows 10 en 11 doen dit toch?

Volledig : Windows 11 Versie 24H2 (Build 26100.xxxx)
Dan is er geen reden meer om 7 vergaderingen te hebben en een naam introductie te vieren.
Wat is het toch altijd weer lachen om mensen een extreme mening te zien verkondigen die absoluut niet gestuurd is door enige ter zake doende kennis.

Klein voorbeeldje om aan te tonen dat dit hele draadje vol met onzin staat:

Windows 95 was gewoon windows 4.0 en heet Chicago (Wikipedia: List of Microsoft Windows versions)

macOS 15 is versie 15.0 (t/m 15.5 op dit moment) en heet Sequoia (Wikipedia: macOS version history)

Software heeft nou eenmaal versie nummers, code namen, en vaak ook commerciele namen. Net als veel hardware overigens.
Datzelfde geldt ook voor al die andere besturingssystemen, zoals Linux en ook Android. Bij Linux is het dan nog logisch omdat het steeds een letter hoger gaat, maar een nummer of het jaartal is nog logischer.

Ik heb Android en als iemand denkt dat ik weet hoe mijn besturingssysteem genoemd wordt, die heeft het mis. :)
Bij Linux is het dan nog logisch omdat het steeds een letter hoger gaat,
Hoe bedoel je?
Ik vermoed dat hij specifiek Ubuntu bedoelt waarvan de versienaam steeds met een nieuwe letter van het alfabet start. Al zullen er vast meer distro's zijn die dat doen.

Wikipedia: Ubuntu version history
Wat mij betreft mogen ze stoppen met die namen voor macOS, houdt het gewoon op macOS 26 (volgens geruchten). Dat onthoudt makkelijker en het is totaal niet relevant hoe het OS heet, een versienummer zegt naar mijn idee voldoende.
Ik vind het wel een leuke traditie eigenlijk, eerst dieren, nu Californië.
Het is heel nationalistisch natuurlijk maar zo zijn ze daar wel.
Dat vind ik ook. De kat-namen waren leuk, maar het is wel klaar. Zeker met die toch wat pathetische reveil videos.
@JayStout
Volgen MacRumors is het macOS Tahoe, dus niet macOS Lake Tahoe.

https://www.macrumors.com.../macos-tahoe-name-leaked/

[Reactie gewijzigd door Ome Kor op 2 juni 2025 10:23]

Klinkt bekend, dat Tahoe:
"REDMOND, Wash., Jan. 8, 2001 — Microsoft Corp. today announced branding and RC1 availability for its forthcoming enterprise portal solution, Microsoft® SharePoint™
Portal Server. Previously code-named
Tahoe,” SharePoint Portal Server is the flexible portal solution from Microsoft"
Ventura was ook een bekend dtp-softwarepakket in de jaren tachting en negentig. Toen macOS Ventura werd aangekondigd, was dat het eerste waar ik aan dacht. Maar dat betekent alleen maar dat ik oud word en niet dat anderen dezelfde associatie zullen hebben...
ook eentje uit de oude doos ja.. Ventura. Nice.
Hoe zou het met Apple Intelligence zijn.
Vraag het aan Siri
"Sorry, I didn't catch that"
"Dit heb ik voor je gevonden op het web..."
Werkt goed hoor, hoezo, heb jij het niet dan? :P 8-)
kan nog niet eens iPhone mirroring gebruiken in NL omdat apple dwarsligt.
Technisch gezien ligt Apple niet dwars.
De DMA ligt dwars.
Nee, Apple zegt dat de DMA dwars ligt.
Ongeveer net zoals met de rest van de AI 'industrie': een hoop geschreeuw maar nog steeds geen 'AGI' waarbij je constant op je hoede moet zijn dat de uitvoer wel klopt.
Kan iemand mij uitleggen welke 'use case' voor een telefoon beter wordt door AI en welk toestel dat al perfect beheerst?
Tsja als AI elaboratie tegen mij zegt…….
Je moet sowieso altijd op je hoede zijn als iets of iemand je iets verteld, of je iets leest of dat wel klopt. Hoop dat mensen niet hun hersens uitschakelen, en alles voor zoete koek aannemen. Of het nou AI generated output is of Human generated output.
Nog steeds niet super intelligent. En ook niet in Nederlands. En Siri is zelfs dommer. Dus niet erg goed wat mij betreft.
Ben wel benieuwd hoe je "eligible" wordt en mogelijkerwijks "insight" kunt sparren, en hoe Apple de nieuwste snufjes gaat presenteren. Wat is hun Lake Tahoe-map.
Wat jammer dat dit soort geruchten en lekken als nieuws worden geplaatst. Ik ontwijk bewust dit soort 'leaks' en eindeloze geruchten op social media en ga het liefst zo 'blanco' mogelijk de keynote in en dan wordt het juist hier alsnog gespoiled. Juist iets triviaals als de aankondiging van de naam, maar juist ook features en andere zaken wil ik eigenlijk alleen weten als het oficieel is aangekondigd vanuit de producent.

Kan tweakers hier misschien een aparte categorie en/of filter voor introduceren voor mensen die geen spoilers en geruchten willen? Ik wil eigenlijk gewoon alleen officieel nieuws, reviews en eventuele opinieartikelen.

Admin-edit:Bedankt voor je feedback. Commentaar voor de redactie hoort echter thuis in Geachte Redactie. Hier staat het de inhoudelijke discussie niet in de weg en kan de redactie het eenvoudig terugvinden.

[Reactie gewijzigd door Bor op 2 juni 2025 11:21]

Als je de naam triviaal vindt, weet je toch genoeg als je de titel ziet? Waarom klik je op dit artikel, als je niets wil weten?

Daarnaast gaat het om wat software-wijzigingen (qua looks) die echt al maanden rondzweven en dan ga je nu Tweakers vragen of ze een spoiler-tag op zoiets willen zetten?

Als je er echt blank in wil, moet je gewoon wegblijven van het internet of Apple-artikelen gewoon niet openen.
'Apple noemt volgende macOS-versie naar Lake Tahoe'
Je kunt er moeilijk omheen lezen op de hoofdpagina.
OP geeft zelf aan dat de titel van het OS triviaal is en wil eigenlijk voorkomen dat hij/zij meer leest en TOCH klikt OP op het artikel om het te lezen en daarna te gaan zeuren over de inhoud. Da's niet het probleem van Tweakers, maar van OP.
Nu snap ik best dat je liever geen spoilers wilt en sluit me zeker bij je aan dat hiervoor minstens een "tag" vooraf aan het bericht geplaatst kan worden om te voorkomen dat je doorklikt.

Vind alleen wel dat op het gebied van een OS de naamvoering, versienummer en "reflecterende elementen" dit nou niet heel erg is om vooraf te weten? Persoonlijk, en ja dus echt persoonlijk, zit ik niet niet met spanning op de bank met een drankje te wachten tot Tim Cook dit bekend maakt (al vind ik het wel altijd tof om de keynotes te zien, al is het alleen al door de manier waarop de presentaties zo visueel indrukwekkend zijn)
Tja, je weet toch al bij een presentatie van apple, alles is vernieuwend, amazing, en het beste van de wereld. Voor mij juist een reden om niet naar deze keynotes te kijken en het volgen van de geruchten.
Heerlijk om even anderhalf uur in de Apple utopie bubbel te leven en er daarna weer uit te stappen en bedenken dat het allemaal zo slecht nog niet is
Alleen in Nederland zal het dan waarschijnlijk Tahoe heten, daarbuiten Tofu.
Niet eens naar de 'Gulf of America'? Tsk, tsk. :+

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.