Plex brengt vernieuwde app voor iOS en Android uit

Plex heeft de vernieuwde versie van zijn mobiele app uitgebracht. Deze heeft een nieuw ontwerp, die het makkelijker moet maken om content te vinden. De vernieuwde app is beschikbaar voor de Android- en iOS-apps. Een redesign van de Plex-app voor tv's is nog in ontwikkeling.

Plex schrijft dat het op maandag is begonnen met het uitrollen van de nieuwe smartphoneapp. Het bedrijf benadrukt dat het redesign misschien niet direct voor iedereen beschikbaar is. 'In de loop van deze week' moeten alle Plex-gebruikers de update hebben ontvangen. Er wordt momenteel ook gewerkt aan een vernieuwde Plex-app voor televisies. Het bedrijf kondigde die begin dit jaar aan in de vorm van een previewversie voor Apple TV-mediaspelers. Wanneer die precies verschijnt, is niet bekend.

De dienst werkt sinds vorig jaar aan het redesign. Volgens Plex heeft de app een nieuw navigatiesysteem dat het makkelijker moet maken om content te vinden. De vernieuwde app bevat ook een los tabblad voor gecentraliseerde mediabibliotheken.

Sinds de previewversie uit november heeft het bedrijf naar eigen zeggen verschillende verbeteringen doorgevoerd, waaronder snellere laadtijden, betere prestaties bij het scrollen, de mogelijkheden om tv-series te shuffelen en afspeellijsten te maken, een portretmodus en meer. In de nabije toekomst krijgt de app nog een optie om in een keer een heel seizoen te downloaden, betere ondersteuning voor offline persoonlijke media, de mogelijkheid om naar meer soorten apparaten te casten, een betere interface voor beoordelingen en meer.

Plex-redesign voor smartphones
Afbeelding: Plex

Door Daan van Monsjou

Nieuwsredacteur

31-03-2025 • 20:48

45

Reacties (45)

45
45
15
0
0
25
Wijzig sortering
Ik ben benieuwd of dit de versie is waar ze "Watch Together" gaan verwijderen, dat is eigenlijk het enige waar ik plex voor gebruik. Ach mooie trigger om Jellyfin te gaan gebruiken
Ik ben benieuwd of dit de versie is waar ze "Watch Together" gaan verwijderen
Ja, dat is deze.

Wellicht interessant voor de vaste gebruikers: r/plex staat momenteel roodgloeiend met klachten omdat er met deze update teveel doorgedrukt wordt en je steeds minder zelf aan kan passen.

Het is raadzaam om even voorzichtig te zijn met updaten voordat je goed geïnformeerd bent over alle veranderingen.
Ik gok omdat als je op de link klikt je standaard 'Sort by best' ziet, dan zie je er inderdaad maar een paar. 'Sort by new' klikken bovenaan en dan regent het klachten.
Dan heb je de comments nog niet gezien.
Wel belangrijk om te weten: het regent altijd klachten over PleX.

PleX heeft een klein groepje zeer luide die-hard 'fans' die elke verandering buiten het kijken van gedownloade Blu-Rays per direct afschieten en eigenlijk bij elke minor version bump roepen dat ze naar Jellyfin gaan.

Neem het met een korrel zout.

Getekend,

Een tevreden Plex Pass user van 8+ jaar of zo.
Nou ja, deze voormalige Plex gebruiker is toch echt wel over gegaan.

Maar al we veel eerder, namelijk toen ze een account gingen verplichten. Gebruik nu Jellyfin en dat bevalt goed.
Is Emby eventueel ook nog een optie?
Dat is eigenlijk de commerciële versie van Jellyfin, alleen sinds de fork loopt Emby wel voorop qua ontwikkeling. Qua prijs is de premium variant vergelijkbaar met Plex.
Voor? In mijn ervaring juist niet. Jellyfin is stabieler en werkt vlotter. Ook is de support vanuit spelers beter en is er meer keus.
Voor? In mijn ervaring juist niet. Jellyfin is stabieler en werkt vlotter. Ook is de support vanuit spelers beter en is er meer keus.
Wanneer je op zoekt bent naar een betaalde variant waaraan nog volop aan ontwikkeld wordt, extra functionaliteit biedt (zoals cloud syncing en offline beschikbaarheid van content) en als server op meer apparaten geïnstalleerd kunnen worden (dus geen docker, maar een ARM QNAP nas).

De reden dat het stabieler en sneller werkt, komt omdat het een doorontwikkeling is van een oudere variant van Emby. Alsof je Windows XP vergelijkt met Vista (geen goede vergelijking, ik weet het ;) ).

Waarom vind je de support vanuit spelers groter bij Jellyfin? Zover ik weet wordt Emby op TV's vaker geïnstalleerd dan bij Jellyfin. Ook loopt de ontwikkeling van de plugin van Emby voor Kodi voorop met hun Emby For Kodi Next Gen. Meer keus klopt volgens mij ook niet, omdat Jellyfin met name voor docker wordt ontwikkeld.

Ik heb beide naast elkaar gedraaid. Jellyfin is een goed gratis product. Alleen Emby is meer vergelijkbaar met Plex gezien bovenstaande. Het grootste gemis voor mij is het ontbreken van muziek spelen op basis van folder structuur. Dat werkt namelijk behoorlijk slecht op Jellyfin. Ook voelt de interface verouderd aan (Windows 8 tijdperk).
Geen idee wat anderen verkeerd doen, maar heb nu al jaren Emby en nooit enige issue gehad. Noch snelheid noch afspelen.
Alles altijd zonder issues afgespeeld, getranscode of whatever.

[Reactie gewijzigd door timeraider op 1 april 2025 15:38]

Ik ook. Dat is echt de nuttigste feature zover.
Als dat er niet in zit gaat Plex er zeker uit.
Jellyfin stak daar sowiezo met kop en schouders bovenuit.

Als met plex watch together gebruikt, hangt de stream om de haverklap bij iedereen als 1 iemand opeens problemen heeft (trage/slechte Verbinding, trage meuk PC, etc). Bij jellyfin wordt dat anders opgelost en laat hij de 'hangende' client lekker zichzelf fixen, en die zal dan hersyncen zodra het probleem is opgelost waardoor anderen geen last hebben.

Ook was het seeken met jellyfin veel beter mbt sync play.

Heb ooit zelf een jellyfin server gehost met 1Gbit lijn en bluray kwaliteit films. Je had er wel een stevige verbinding/pc voor nodig maar tja, wie heeft dat tegenwoordig niet.

100% anti Plex, als is het maar door de gedwongen cloud / login.

[Reactie gewijzigd door Marctraider op 1 april 2025 06:50]

wat ook zeer vervelend van plex is dat je plex pass moet hebben voor hardware transcoding optie te gebruiken jellyfin kan die wel gratis maar plex heeft wel handig skip intro voor series functies
Voor de skip intro heb je in Jellyfin gewoon een plugin staan!
ooh dan ga ik me daar in verdiepen zodat ik dat ook kan gebruiken werkt het met trickplay
Als iemand weet hoe je de order van je libraries op het home scherm kan aanpassen zoals vroeger kon, dan houdt ik mij aanbevolen.

Edit: zelf gevonden, onder libraries op de bovenbalk met pijltje omlaag erin drukken en daar kan je herordenen.

[Reactie gewijzigd door Aiii op 31 maart 2025 21:03]

Volgens mij kan dat door op je TV naar "…more" te gaan en daar de volgorde aan te passen, of op je Plex Server op Movies of TV Shows te hoveren met je muis, en dan op de 3-stipjes te klikken en "opnieuw ordenen" te kiezen :)

Ik heb nu 5 jaar Plex op m'n LG TV, en bij het opstarten gaat hij naar het homescreen (welke dat is kun je ook kiezen overigens), met links in volgorde: Movies, TV Shows, Discover.
Is alleen voor apple apparaten.
Bestaat er nog iets anders dan????

/s voor de zekerheid :+
Eerste indruk (op iOS), netjes, ziet er strak uit. Was even bang dat ze wederom hun eigen stream meuk gingen doordrukken en ik weer opt-out moest doen, maar nee. Eigen library’s en klaar.

Clean en netjes. Tot dusver.
Kijken wat ze nou weer verneukt hebben. Zeker nog meer nadruk gesponserde content en diensten waar niemand op zit te wachten, en je eigen bibliotheek zit ergens achter 3 menu's verstopt.
Ja dat blijft zó zonde... Het was gewoon goed, vervolgens kwam er all kinds o' crap bij en ging de essentie verloren.
Niettemin, ik heb op een gegeven moment een lifetime pass gekocht en blijf wel bij Plex. Als je eenmaal "alles weer gevonden hebt" in de app dan werkt het wel goed. Ik heb de laatste tijd het idee dat ze hun weg weer wat terug aan het vinden zijn naar de essentie waarmee ze groot zijn geworden (hopelijk is dit ook weer een stapje in die richting) maar soms twijfel ik daarover.
We gaan het meemaken!
Weet niet hoor de update laatst met syncen van subtitles is echt goud gebleken, totaal geen crap als je het mij vraagt.
Helaas te laat. Vorige week de hele mikmak verhuisd naar Jellyfin (Lxc).

Vind het van de zotte dat die 3rd party zooi door je strot gedouwd word, en dat je voor HW transcoding dient te betalen.
De metadata scrapers van Plex zijn dan wel beduidend beter dan die van Jellyfin, maar daar wennen we ook wel weer aan.
Zo te lezen zou deze redesign geen invloed hebben gehad op je besluit om over te stappen naar Jellyfin. ;)
Nu kan ik nog beter enkel mijn eigen 2 libraries vinden. Top!

Nee alle features die hier worden genoemd gebruik ik niet dus scheelt weer
Ik ben gewoon eens benieuwd naar de meningen hier.

Een tijd terug (pak en beet een jaar) had ik Plex op mijn NAS geïnstalleerd, van alles aan (uiteraard volkomen legaal verkregen) content erop gezet en werkte helemaal super.

Toen ontdekte ik Stremio icm plugin Torrentio, dat het proces van downloaden in zekere zin laat verdwijnen. Ik heb na een tijdje Plex maar eraf gehaald, omdat ik geen meerwaarde meer zag tov Stremio.

Zijn er voor jullie voordelen tov van Stremio?
Streamio heeft geen iOS app.
De kwaliteit van je content voornamelijk in mijn optiek. En het geeft toch wat meer het idee van een kast vol DVD's :+ .
Kwaliteit? stremio heeft gewoon 4k bluray remuxes dus kwaliteit zal het niet aan liggen
Tegenwoordig nog steeds? Want ik gebruikte dit icm RD en dit is een paar maanden terug min of meer 'de nek omgedraaid'. Heb nog geen waardige vervanger.
Ja.

RD heeft even niet goed gewerkt in die periode maar is nu terug perfect bruikbaar.
Plex server vind ik toch wel heel fijn, dat alle data en meta netjes kan beheren via de web interface, maar deze nieuwe client niet echt. Toch te vaak dat om een onbekende reden een bestand ineens gaat transcoden i.p.v. gewoon directplay.

Moet zeggen dat ik inFuse (voor iOS) als client met een plex server veel fijner vind werken.
Zou het downloaden al een beetje stabiel werken? Ik ben overgestapt op Influx om op mijn iPhone / iPad Plex te kijken, omdat het downloaden buitengewoon onbetrouwbaar was (vast op 100%, opeens een refresh, etc)
Voor de mensen die enkel media consumeren op Apple apparaten. Kijk eens naar het ecosysteem wijde Infuse. Gebruik deze app zelf nu al drie jaar en ben er echt extreem tevreden mee!


Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn