Bij Hardware.Info besloten ze de stand van zaken met betrekking tot TFT-schermen eens onder de loep te nemen. Veertien TFT's met een beelddiagonaal van 17" passeerden de revue. Bij de beoordeling werden de schermen op verschillende vlakken getest, maar echt objectief zijn de proeven niet te noemen. Er werd gelet op kijkhoeken, kleuregaliteit, leesbaarheid van teksten, bekijken van een film en het spelen van Quake 3 Arena. Mede dankzij een uitgebreide vergelijkingstabel moet het de tweaker dan toch wel lukken een beeld te krijgen van het uitgebreide deelnemersveld, dat bestaat uit de volgende modellen:
|
|
Na alle tests blijkt wel dat de huidige generatie TFT-schermen volwassen is en dat mankementen als ghosting (trage beeldopbouw) nagenoeg tot het verleden behoren. Volgens Hardware.Info is de Samsung SyncMaster 171P door zijn kwaliteit en design de leider van het veld, gevolgd door de Eizo Flexscan L565. Daarna komen de modellen van ViewSonic en IIyama, waarbij de AS4314UT een bronzen plak krijgt vanwege zjin goede prijs/kwaliteit-verhouding:
Voor ons eerste oordeel laten we de (advies)prijs even buiten beschouwing en kijken we puur naar functionaliteit, maar vooral naar de (beeld)kwaliteit van de schermen. De Samsung SyncMaster 171P komt dan bijzonder goed uit de bus. De egaliteit van de kleuren, de grote kijkhoeken en het hoge contrast ratio hebben hier vooral aan bijgedragen. Hiermee sleept de SyncMaster 171P de Hardware.Info Golden Award in de wacht. Tweede op dit gebied is de Eizo Flexscan L565 die tevens perfecte egaliteit van kleuren en grote kijkhoeken biedt. Daarom kennen we de Flexscan L565 de Hardware.Info Silver Award toe. De derde en vierde plaats zijn voor de ViewSonic Viewpanel VX700 en de IIyama AS4232UT.
Uiteraard is niet ieders beurs even groot. Gebruikers die toch een goede 17 inch TFT monitor willen hebben, maar gebonden zijn aan een beperkt budget, doen een goede keuze met de IIyama AS4314UT. Voor € 869,- krijg je dan standaard 17 inch TFT scherm zonder al te veel poespas maar met een zeer goede beeldkwaliteit. De AS4314UT verdient hiermee de Hardware.Info Bronzen Award. De goedkoopste monitor uit de test is de LiteOn U170ATA, die voor gemiddeld € 799,- in de winkels verkrijgbaar is. De kwaliteit is zeker niet slecht, maar ligt toch net iets onder die van de IIyama. De winnaar