ASML kan de chipmachines van TSMC op afstand uitschakelen, zeggen bronnen tegen Bloomberg. Het gaat dan ook om de euv-machines, die kunnen worden uitgeschakeld in het geval van een invasie van Taiwan door China.
Bloomberg schrijft op basis van anonieme bronnen dat ASML en TSMC samen kunnen werken om machines bij de Taiwanese fabrikant op afstand uit te kunnen schakelen. Er zijn geen details over hoe dat werkt, maar de bronnen zeggen dat die optie er is.
Het gaat daarbij niet alleen om de duv-machines, maar ook om de geavanceerde euv-machines. Volgens de bronnen van Bloomberg hebben Amerikaanse beleidsmakers privé hun zorgen uitgesproken aan Nederland en Taiwan. Ze zijn bezorgd over wat er kan gebeuren als China ooit Taiwan binnenvalt en TSMC's chipproductie overneemt. Nederland heeft eerder exportvergunningen voor Chinese leveringen ingetrokken. Hoewel dat nooit is bevestigd, lijkt dat deels onder Amerikaanse druk te zijn gebeurd.