Dit is wel degelijk een utility patent, en de vertaling van "patent" zoals wij dat in het Nederlands gebruiken klopt dus wel degelijk. Een design patent, waar jij naar verwijst, is in het Nederlands een modelrecht.
Dat dit zelfs in de US niet octrooibaar zou moeten zijn volg ik niet helemaal. Enerzijds omdat octrooien in de VS niet per se eenvoudiger te krijgen zijn, en anderzijds omdat je om te bepalen of iets octrooieerbaar is, je iets verder moet kijken dan wat hier in het artikel staat (dat inderdaad wat summier is, namelijk).
De geclaimde (en verleende! (als reactie op @
ultimasnake hierboven) vinding is als volgt:
1. An electronic device comprising:
a display;
a communication module capable of communicating with an electronic pen; and
a processor,
wherein the processor is configured to:
determine a state of the electronic device,
determine a state of the electronic pen,
when the state of the electronic pen is determined that the electronic pen is attached to the electronic device and an input from the electronic pen is received through the communication module, perform a function related to the electronic pen based on the determined state of the electronic device, and
when the state of the electronic pen is determined that the electronic pen is detached from the electronic device, display, in response to receiving a command from the electronic pen, a user interface for guiding functions executable using the electronic pen in the state in which the electronic pen is attached to the electronic device.
De laatste twee zinnen lijken dus het meest relevant om te begrijpen wat er nieuw zou moeten zijn: de processor (lees: tablet of telefoon) bepaalt of de pen met het apparaat verbonden is of niet, en voert acties uit als de pen vast zit, of geeft aan welke acties uitgevoerd zouden kunnen worden als de pen niet vast zit.
Opvallend is dus dat het "vakje" waar de pen in kan, helemaal geen onderdeel is van de geclaimde vinding. De titel van dit Tweakers artikels daarom niet helemaal scherp: Ja, het octrooi toont een inkeping, maar nee, daar gaat het octrooi helemaal niet (voornamelijk) over.
Dat zou trouwens ook niet kunnen, want zoals @
ultimasnake al correct aangaf: dat bestaat al. Sterker nog, in de verleningsprocedure van dit octrooi heeft het octrooibureau verwezen naar een oudere octrooiaanvraag van Samsung zelf:
namelijk deze. Daaruit was een handheld device met pen en een vakje daarvoor al bekend. Deze oudere aanvraag (die later trouwens ook is verleend), zag initieel op een aansturing van het apparaat, met de pen, wanneer de pen is opgeborgen.
Het octrooi waar Tweakers nu over schrijft voegt dus toe dat de pen gebruikt kan worden voor aansturing wanneer deze is opgeborgen, maar tot een indicatie van aansturingsfunctionaliteit leidt wanneer deze níet is opgeborgen, maar wél wordt gebruikt.
Ik stel me voor dat een knop op de opgeborgen pen bijvoorbeeld je tablet in slaapstand zou kunnen zetten, terwijl diezelfde knop als de pen niet is opgeborgen eerst een dialoogvenster opent. Dit voorbeeld heb ik trouwens zelf bedacht, mogelijk staat er in het octrooi iets anders.
Kort samengevat: het octrooi toont een opbergvak voor een pennetje, maar claimt dat niet. Dat was namelijk al bekend. In tegenstelling, het octrooi claimt juist dat het pennetje het apparaat anders anderstuurt wanneer de pen verbonden is, dan wanneer dat niet zo is.
noot:
dit is een behoorlijke vrije interpretatie van het octrooi, die de uitleg ten goede komt, maar niet de juridische accuratesse. Als je van plan op basis hiervan keuzes te gaan maken, raadpleeg dan een Amerikaanse octrooigemachtigde.