Ja ik reageer op een paar mensen tegelijk en tag jullie allemaal. vooral omdat er al zoveel reacties zijn hier haha.
Tesla gaat ook richting zo’n plafond, met name omdat ze hun prijsdoelen niet halen.
@
Keypunchie
Waar heeft u het precies hier over? Tesla groeit nog altijd met meer dan 50% per jaar in productie en hebben zelfs sommige modellen uit de "showroom" gehaald omdat de vraag naar die modellen zo groot is dat ze de vraag niet aankunnen ondanks hun enorme groei.
Dan kan Tesla nog zo’n ‘technische voorsprong’ hebben, maar als de gemiddelde buur hier een ander (goedkoper) model neemt, tsja…
Ik denk dat het probleem van @
lighting_ hier over is dat dit een verkeerde aanname is van u. U praat hier over een micro niveau gebeurtenis maar linkt dat direct met de macro wereld waar we het over hebben.
https://www.caranddriver....best-selling-evs-of-2021/
Hier bv een voorbeeld van de andere kant van het spectrum. Tesla is goed met hun #1 best verkochte model (bev) in de VS om alle andere concurrenten bij elkaar in het stof te doen happen omdat ze nog steeds niet eens in de buurt komen. Betekent dit dat Tesla 75% van de markt zal houden in de toekomst? Nee tuurlijk niet.
Maar zeer veel wijst er nu op wereldwijd dat Tesla toch echt wel een 15-20% marktsegment zal houden in de BEV revolutie.
Je doet een claim over legacy doet er 5 jaar over tov Tesla wekelijks/maandelijks/jaarlijks. Ik zie je niks feitelijk onderbouwen om eerlijk te zijn.
@
VonDudenstein
Die kan ik wel enig sinds meer beantwoorden.
De OEM's voeren vaak pas veranderingen door bij hun voertuigen als ze een nieuw model jaar starten, en dan bedoel ik niet elk jaar maar bij de modellen waar er ook een facelift aan verbonden is. Dan doen ze vaak pas grotere veranderingen en dat is vaak elke 3-5 jaar.
Bij Tesla doen ze dit op wekelijkse basis. Koste optimalisaties uitvoeren, productie optimalisaties uitvoeren en ze beginnen nu zelfs met optimalisaties door te voeren die de reperatie snelheid moet verbeteren.
In deze video spreekt Munro er ook nog wat meer over
https://www.youtube.com/watch?v=WNWYk4DdT_E
Duidelijk is dat de auto die hij 2 jaar geleden uit elkaar haalde compleet anders gebouwd was dan degene die hij hier uit elkaar haalt. Zodoende is er ook op te merken dat de productie kosten omlaag zijn gegaan terwijl de prestaties verbeterd zijn. Dus opgeslagen hoeveelheid energie, gewicht en dat soort zaken.
Want wat ik begrepen heb is de service bij Tesla waardeloos en de bouwkwaliteit ondermaats
Als je alleen de media leest en de grote roeptoeters op internet is dat 100% correct.
Echter als je iets meer de nuance vind hoor je van veel eigenaren ook goede verhalen hier over (de service)
Verder zijn de "bouwkwaliteit" problemen over het algemeen zaken zoals panelen die niet mooi op elkaar overlopen en andere vooral cosmetische probleempjes. Maar uiteindelijk zijn er weinig problemen met de echte bouwkwaliteit van het voertuig zelf die invloed kunnen hebben op het besturen van zo'n voertuig.
En een groot deel van de service problemen hebben vooral te maken met het feit dat Tesla elk jaar met zo'n 50-100% groeit in voertuigen productie. Zo heb je dus elke 1-2 jaar een verdubbeling van het aantal voertuigen op de weg van jou merk.
En dat is ook lastig voor reserve onderdelen. Want als je productie zo hard groeit moet je ook de productie voor reserve onderdelen harder laten groeien. Maar die onderdelen komen vaak van de zelfde productie lijnen als de voertuigen productie dus is het een beetje een dubbel geslepen mes?
Die voorsprong kan je via twee kanten invullen. Technologisch (auto zelf) en marktaandeel (hoeveel autos). Als Volkswagen nog enkele procenten van het marktaandeel van Tesla zit op EV en VW hier pas veel later mee begonnen is, dan kun je feitelijk constateren dat die voorsprong is afgenomen. Geheel los van bijna elk ander merk waar ook EV's van rondrijden en wederom marktaandeel pakken, waar Tesla ten tijde van Model S vrijwel alleen was.
Ik weet niet zeker of ik u goed begrijp hier, maar het lijkt er op dat u denkt dat Tesla maa rmarginaal meer voertuigen verkoopt die BEV zijn dan een VW?
Ter verduidelijking, dat is incorrecte informatie tenzij u zo'n 50% een paar procent vind.
Tesla heeft vorig jaar zo'n 930 duizend BEV's geleverd en een VW zat op zo'n 453k BEV's heeft verkocht. Oftewel minder dan 50% van wat Tesla heeft gedaan.
De vraag voor de komende jaren zit hem ook niet in wie kan er meer voertuigen (op het moment) produceren. De vraag voor de komende jaren is, welke merken hebben genoeg supply chains op gezet voor de grondstoffen om ook die voertuigen te produceren die ze willen produceren.
En vooralsnog is Tesla 1 van de weinige die zowat maandelijks grote contracten afsluit voor meer jarige deals.
'Bij wijze'... Beetje vaag taalgebruik. Maak dat statement eens hard dan.
Ik snap u volledig.
Waarschijnlijk wordt er hier gedoeld op het feit dat veel EOM's nu met tientallen miljarden investeringen op de proppen komen terwijl Tesla daar al vele jaren mee bezig is.
Deze plannen zijn zo ver dat ze nog niet kunnen zeggen hoeveel er precies waar heen gaat. Dus kan je er niet echt uit concluderen dat ze al concrete plannen hebben. Wel dat ze opweg zijn naar de goede richting en het maar de vraag is of ze dit op tijd doen zonder te veel verlies te draaien terwijl hun ICE business ook nog draaiende gehouden moet worden.
Dat je euphorisch bent over dat Tesla dit lekker voor zichzelf kan pakken, geeft eigenlijk al aan dat je er echt als een fanboy in zit.
Ik weet niet of hij daar euphorisch over is en ik wil vooral daar niet super content mee lijken dat Tesla dit doet. Maar feit is wel dat Tesla het doet om hun eigen toekomst zeker te kunnen stellen. En dat is ook iets dat een bedrijf zou moeten doen lijkt mij.
Als laatste,
Die uitspraken over dat Tesla 5 jaar vooruit loopt op de rest komen voornamelijk van mensen zoals Sandy Munro. Maar ook van een Herbert Diess (voormalig VW CEO) en bv de CEO van Ford die allebei in meer of mindere woorden hebben gezegd dat Tesla voorop loopt en hun de target zijn om in te (proberen) te halen.
Met bv voorbeeldenv an een Diess dat VW een auto in zo'n 30-40 uur produceert en dat Tesla dat in 10 uur doet.