De Britse minister voor Digitale Zaken wil dat de Competition and Markets Authority een dieper onderzoek start naar de overname van Arm door Nvidia. Naast het verkleinen van de concurrentie waar de CMA eerder voor waarschuwde, vreest de minister voor de nationale veiligheid.
Minister Nadine Dorries wil dat de CMA nu een zogenaamd Phase Two-onderzoek start naar de overname van Arm, nadat de CMA eerder een Phase One-onderzoek afrondde. De CMA adviseerde toen al een diepgaander onderzoek en zei bij de eerdere fase dat de overname mogelijk voor 'substantieel minder' concurrentie kan zorgen.
De CMA zag dat er vier markten waren waar er mogelijk veel minder concurrentie zou kunnen zijn, namelijk op het gebied van datacentrums, IoT, de automotive sector en binnen gaming. Arm geeft immers licenties uit aan derden om producten te maken; de CMA vreest dat Arm na de overname voorkeur zou geven aan Nvidia en licenties voor hogere prijzen aan andere bedrijven zou verkopen, of deze verkoop zou staken.
Dorries denkt dat de overname echter ook ongunstige gevolgen zou kunnen hebben voor de Britse nationale veiligheid. Zo denkt ze dat door het verminderen van concurrentie, er ook minder nadruk komt te liggen op de veiligheid van een product. Het gebrek aan concurrentie zou betekenen dat bijvoorbeeld Arm op dit vlak minder hoeft te innoveren. Daarnaast zou door de overname Arm onder wetten van andere landen kunnen vallen, waarbij Arms intellectual property minder veilig zou kunnen zijn, denkt Dorries.
De Britse waakhond gaat nu daarom verder onderzoek doen naar de overname, waarbij het onderzoek zal kijken naar de gevolgen voor concurrentie en de nationale veiligheid. Voor dit onderzoek heeft de CMA 24 weken de tijd, wat met 8 weken verlengd kan worden. De minister of de CMA kunnen dan stappen ondernemen om eventuele bedenkingen te kunnen verhelpen.
Nvidia maakte in september 2020 bekend Arm te willen overnemen voor 40 miljard dollar van SoftBank. Sindsdien zijn meerdere mededingingsautoriteiten onderzoeken gestart. Ook de Europese Commissie onderzoekt de overname en zei onlangs de overname eveneens uitgebreider te gaan onderzoeken.