SpaceX heeft de lancering van de Falcon 9-raket, die onder andere een Nederlandse satelliet zou meenemen, uitgesteld. Het ruimtevaartbedrijf wil extra inspecties uitvoeren. Bij de lancering wordt voor het eerst een rakettrap voor de derde keer gebruikt.
Op Twitter zegt SpaceX een nieuwe lanceerdatum bekend te zullen maken nadat de inspecties zijn uitgevoerd. De Nederlandse start-up Hiber, die een satelliet meestuurt met de lancering, laat in een e-mail weten dat het uitstel vermoedelijk drie tot zes dagen is. De lancering was gepland voor maandag 19.32 uur Nederlandse tijd.
Voor de lancering is SpaceX van plan om een rakettrap te gebruiken die al twee keer eerder is gebruikt. Het is voor het eerst dat het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk een booster voor de derde keer lanceert. Misschien hebben de extra controles daarmee te maken, al geeft SpaceX geen details over de inspecties die het wil uitvoeren.
De rakettrap die zal worden gebruikt, werd in mei dit jaar ingezet om een communicatiesatelliet voor de regering van Bangladesh te lanceren. In augustus werd de booster gebruikt voor de lancering van een satelliet voor PT Telekom Indonesia. De lancering die nu is uitgesteld, is een zogenaamde rideshare-missie, de Smallsat Express, om in totaal 64 kleine satellieten te lanceren.
Het Nederlandse Hiber stuurt zijn eerste nanosatelliet mee voor het Hiberband-netwerk. Dat lpgan, ofwel low power global area network, bestaat uit nanosatellieten op een hoogte van 600km die voor wereldwijde dekking moeten zorgen.