De iPhone 7 Plus krijgt mogelijk een dubbele camera aan de achterkant en opslagruimte tot 256GB. Dat zou blijken uit gelekte afbeeldingen van de hardware die zaterdag op de Chinese microblog Weibo geplaatst werden.
Op de afbeeldingen, die ook getweet werden door Steve Hemmerstoffer van OnLeaks, valt de dubbele cameramodule te zien naast wat enkele nand-geheugenchips moet voorstellen. Die zouden van SanDisk afkomstig zijn en capaciteiten hebben van 16, 64 en 256GB. De uitbreiding tot 256GB aan opslaggeheugen zou voor Apple voor het eerst zijn; op het moment hebben de iPhone 6s en 6s Plus met 128GB de grootste hoeveelheid opslagruimte. Opvallend is dat de 16GB-variant nog steeds in het aanbod zou blijven zitten. Door de voortdurend verbeterende kwaliteit van de camera's wordt een dergelijke hoeveelheid opslagruimte steeds minder toereikend.
De afbeeldingen zijn in overeenstemming met eerdere lekken die aangaven dat Apple voor de iPhone 7-serie vooral op het gebied van de camera en de opslagruimte verbeteringen doorvoert. Zo lekte van de week ook een afbeelding waaruit zou blijken dat de iPhone 7 geen dubbele camera zou krijgen, maar wel laser-autofocus. Daarnaast doen regelmatig geruchten de ronde dat de nieuwe iPhone geen 3,5mm headphone-aansluiting zal hebben, maar een usb-type-c-aansluiting voor koptelefoons. Zo zou het toestel dunner kunnen worden. Ook dit moet nog daadwerkelijk blijken. Een vernieuwd ontwerp voor de smartphones van Apple lijkt in ieder geval op zich te laten wachten tot in 2017.