Modmaker sulim_t heeft Half-Life: Ray Traced uitgebracht. Deze mod is gratis te downloaden en voegt raytracing toe aan de eerste Half-Life-game. Gebruikers moeten het spel wel bezitten om de mod te gebruiken.
Sulim_t heeft Half-Life: Ray Traced donderdag uitgebracht op GitHub. De mod voegt realtimepathtracing toe aan de game. De rendertechniek wordt gebruikt voor global illumination, reflecties, refracties en andere visuele effecten. Volgens de maker werkt dat op 'interactieve framerates'.
Om de mod te gebruiken, dienen spelers Half-Life 1 te bezitten op Steam. Vervolgens kunnen ze de mod op GitHub downloaden en via de installatie-instructies raytracing toevoegen aan het spel. Gebruikers kunnen via de modpagina op GitHub ook een optioneel bestand downloaden dat DLSS toevoegt aan Half-Life. De modmaker deelt weinig details over welke hardware compatibel is met Half-Life Ray Traced. De mod zou in ieder geval moeten werken op videokaarten die hardwarematige raytracing ondersteunen, zoals Nvidia's RTX-gpu's en AMD's RX 6000- en 7000-series.
Sulim_t werkt al langer aan een raytracingmod voor de eerste Half-Life-game, die in 1998 voor het eerst werd uitgebracht door Valve. De modmaker kondigde de mod afgelopen zomer al aan. Sulim_t bracht eerder ook soortgelijke mods uit voor Serious Sam: The First Encounter, DOOM en Quake.