De Belgische senator Philippe Monfils heeft aangekondigd dat hij een wetsvoorstel zal indienen dat via het three-strikes-model het illegaal downloaden aan banden moet leggen. De Groenen zien meer in een downloadbijdrage voor de provider.
Monfils, die zijn plannen uit de doeken deed in het RTBF-programma InterMédias, wil in de Belgische Senaat wetgeving indienen die sterk lijkt op de Franse Hadopi-regelgeving. Onderdeel daarvan is de 'three strikes'-maatregel. De MR-senator wil in een 'stapsgewijze aanpak' illegale downloaders eerst een waarschuwing geven, vervolgens een boete opleggen en als laatste stap de zaak doorverwijzen naar de rechter. Deze zou de internetverbinding van de gebruiker niet geheel mogen afsluiten, maar de downloadsnelheid wel sterk kunnen beperken.
Volgens Monfils zou 95 procent van alle gedownloade muziek illegaal zijn. "Gratis cultuur bestaat niet", aldus Monfils. De politicus geeft toe dat zijn voorstel inderdaad overeenkomsten heeft met het Franse Hadopi-model, maar dat er meer aandacht zou zijn voor de privacy en dat er alleen zou worden opgetreden als een gewaarschuwde gebruiker illegaal blijft downloaden.
Naast de voorstellen van Monfils lanceren ook de Groenen een wetsvoorstel. De senatoren Freya Piryns, lid van het Vlaamse Groen!, en Benoit Hellings, lid van de Waalse zusterpartij Ecolo, willen geen harde aanpak van downloaders, maar zien juist meer in een 'providertaks' met als uiteindelijk doel het legaliseren van het downloaden van illegaal materiaal. De heffing, die op 'enkele euro's' per abonnee zou uitkomen, moet volgens het voorstel door de provider opgehoest worden, maar uitsluitend bij abonnementen met een 'groot downloadvolume'. De opbrengsten van de zogenaamde 'uitgebreide collectieve licentie' moeten uitgekeerd worden aan auteursrechtenverenigingen.
Opmerkelijk aan het wetvoorstel is dat goedkopere abonnementen met een lage downloadlimiet uitgezonderd moeten worden van de providertaks. Volgens de partij is dit nodig om de digitale kloof bij internetgebruikers die de duurdere abonnementen niet kunnen betalen, niet verder te laten groeien. De Groenen dienen daarom naar eigen zeggen een aanvullend wetsvoorstel in die internetabonnementen toevoegt aan de lijst van 'onmisbare consumptiegoederen' met een maximumprijs.
Piryns stelt in een toelichting op haar voorstel dat isp's veel geld verdienen met abonnementen met grote downloadvolumes, terwijl zij geen rechten afdragen. Bovendien zien zij vanwege privacyredenen niets in het vervolgen van internetgebruikers nadat hun vermeend illegaal gedrag is vastgesteld via filters.
[Reactie gewijzigd door kalizec op woensdag 27 januari 2010 08:58]
[Reactie gewijzigd door rj1093 op woensdag 27 januari 2010 00:47]
Niet... Maar dat zal ons, internet gebruikers, worst wezen. Ze hebben het downloaden/kopieren al halvelings gelegaliseerd door de zogenaamde dragertaks. Taks op MP3-spelers, HD's en geheugenkaartjes/sticks. In mijn ogen heb je dus de nodige rechten betaald als je een kopietje trekt, dus zijn de kopietjes perfect legaal.Dit kan nooit werken. Denk eens na : hoe kan dat geld eerlijk verdeeld worden?
[Reactie gewijzigd door decape op woensdag 27 januari 2010 12:24]
[Reactie gewijzigd door Paretje op woensdag 27 januari 2010 17:22]
Denk je dat dat uitmaakt in wetgeving? Zie heffing op mediadragers.>Ik vind aan de ene kant dat de providertaks wel een goed idee is.
Dit kan nooit werken. Denk eens na : hoe kan dat geld eerlijk verdeeld worden?
Als je in een paar uur tijd al 10,5 GB hebt gedownload, denk ik niet dat dat ooit vergoed kan worden van een paar euro per maand...offtopic:
ff serieus ja: ik zit op dit moment van vandaag (9 uur online) al op 10,5 GB binnen. En das alleen van nu..
Ik vind aan de ene kant dat de providertaks wel een goed idee is.
Een paar euro per abonnee en dan alles legaal, uploaden enz. Dat zie ik zeker wel zitten.
[Reactie gewijzigd door x3n0ph0n op woensdag 27 januari 2010 02:11]
Niet om het een of het ander, maar kan je dit bewijzen?Tsjah, de meeste kleine artiesten worden niet 'aangeboden' op internet.
[Reactie gewijzigd door Jooster op woensdag 27 januari 2010 06:42]
Kopieren is een stuk kleinschaliger (gebeurt alleen met mensen die je persoonlijk kent) dan dingen als filesharing programma's.Zo'n downloadtaks kan mij wel bekoren zolang die niet te hoog wordt. Voordat wij internet hadden kocht ik namelijk ook geen muziek..... Kopieren is niet gelijk aan stelen.
Er wordt niets misgelopen, dat is nu net het probleem met al deze ideeen (ruimhartig gesponsort door de mediakartels gok ik)Volgens mij lopen kleine artiesten nog altijd opbrengsten mis, geen kosten.
complete BS: enkel bekende artiesten kun je vlot binnentrekken.van de andere kant kan ik ook begrijpen dat veel kleine artiesten kosten mislopen door het illegaal downloaden, maar doe eerst eens iets aan die datalimieten.
En raad eens waar de providers dit mee gaan financieren. Niet dat dat per se slecht is (als jij vet veel muziek / films wil downloaden dan heb je daar wel een paar euro's per maand extra voor over) maar ga niet doen alsof de consument het niet gaat betalen.De heffing, die op 'enkele euro's' per abonnee zou uitkomen, moet volgens het voorstel door de provider opgehoest worden, maar uitsluitend bij abonnementen met een 'groot downloadvolume'.
[Reactie gewijzigd door Faust op dinsdag 26 januari 2010 22:33]
België heeft een zeer complex politiek systeem, waartoe een senaat behoort. Zie ookhttp://nl.wikipedia.org/wiki/Belgische_SenaatSinds wanneer hebben wij in Europa senatoren ?
[Reactie gewijzigd door Sedative op woensdag 27 januari 2010 01:25]
Als spoorwegman moet ik hier toch even op reageren.Treinen: Niet te vertrouwen, staken altijd, of dan is er een trein weer afgelast. Ook zijn deze langzaam als de pest. (Tourtje londen. Een kleine 2 uur op de eurostar van Brussel naar Londen, een volle 2 uur voor de werplengte van Brussel naar de grens (station Essen, ligt bij Roosendaal)).
[Reactie gewijzigd door Ratpack op woensdag 27 januari 2010 20:04]
[Reactie gewijzigd door MsG op woensdag 27 januari 2010 00:17]
Ik vraag me serieus af of meer dan de helft van de mensen die zaken download deze eigenlijk waarderen? over het algemeen zie ik in mijn kennissenkring dat mensen toch gewoon gaan kopen als iets ze goed bevalt. Natuurlijk downloaden we met z'n allen flink, maar lang niet alles is goed genoeg om ook te kopen, zeker de moderne top40 shit die er momenteel uitkomt.Als ze geen kwaliteit leveren waarom is er dan zoveel vraag naar? Of zouden mensen het stiekem toch wel waarderen
Ik denk dat de markt doorkrijgt hoe de industrie werkt en heus wel ziet dat ze ondanks de extreme kostenbesparingen die ze hebben kunnen doorvoeren de afgelopen jaren de prijzen op hetzelfde niveau blijven. De afgelopen jaren is de koopkracht van de gemiddelde mens afgenomen en ook de contentindustrie heeft daaronder geleden, dat dat gedeeltelijk wordt ingevuld door downloads betekent niet dat die mensen het wel gewoon hadden gekocht voor de volle mep. Vul dat aan met een tekort aan manieren om gewoon legaal te downloaden (en nee, 10% korting is geen goede manier als er 90% of meer wordt bespaard) en dan wordt het misschien wat duidelijker.Een industrie die kapot gaat aan het legitieme feit dat niemand hun spullen waardeert en er daardoor geen vraag is en dus geen bestaansreden is iets _compleet_ anders dan een industrie die overspoeld wordt door vraag, maar enkel vraag op de gratis manier
[Reactie gewijzigd door RoBBS op woensdag 27 januari 2010 09:25]
Arbeidsuren in ieder geval. Maar dat was niet het antwoord wat je had verwacht denk ik.Welke kosten heb ik wanneer ik als fantastisch zanger op straat sta te zingen en iedereen mag komen luisteren?
[Reactie gewijzigd door W3ird_N3rd op woensdag 27 januari 2010 02:48]
Het is alleen 'arbeid' als je het als werk ziet. Straatartiest dat word je echt niet om carrière te maken, dat doe je voor de lol. Daarnaast zijn er genoeg amateur muzikanten/fotografen/video-artiesten die bakken vol met geld in hun hobby storten, zonder de bedoeling om dat geld ooit terug te verdienen maar gewoon omdat ze het leuk vinden om muziek/foto's/video's te maken.Arbeidsuren in ieder geval. Maar dat was niet het antwoord wat je had verwacht denk ik
Daar gaan we weer...Waar ik denk dat de meerderheid problemen mee heeft is het veel te veel betalen voor een album/game. Mensen zijn ook bereid maandelijks te betalen voor een usenet account. Dat wil zeggen dat ze wel bereid zijn te betalen voor muziek en games, maar niet bereid zijn 15 euro neer te tellen voor een album, 99ct voor een single of 60 euro voor een game.
Overigens moet je ook rekening houden met de reeele prijzen ipv alleen de absolute prijzen, benzine is bijvoorbeeld een hele tijd (en nu nog steeds d8 ik) in reeel opzich goedkoper geworden, terwijl brood weer duurder is geworden, muziek is idd niet veel meegestegen met de inflatie als je naar cd's kijkt, als je echter naar platen kijkt dan zie je dat muziek over die hele periode gewoon netjes duurder geworden is omdat mediadragers bij de overgang naar de cd (en van vhs naar dvd) in prijs werden verdubbeld.Hoeveel kostte een liter benzine 20 jaar gelden of een pakje sigaretten en ga zo maar door. In die 20 jaar zijn de prijzen allemaal enorm gestegen en al helemaal toen de Euro werd ingevoerd.
[Reactie gewijzigd door jpk op woensdag 27 januari 2010 12:42]
De meeste mensen hebben geen geld om een internet abbo van enkele duizenden tot tienduizenden euros op te hoesten.Als het bedrag dat je betaald ongeveer overeen zou komen met het bedrag dat de gedownloade producten kosten als ze gekocht zouden worden, zou het nog niet eens zo'n heel slecht idee zijn
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Asus Samsung Mobiele telefoons Laptops Apple Sony Games Microsoft Consoles Microsoft Xbox One
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True