Let op: je bekijkt een oudere versie van dit artikel. Bekijk hier de nieuwste versie van dit artikel.

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

Smartphone Best Buy Guide

Oktober 2018

Inleiding

Zitten mensen wel te wachten op een Smartphone Best Buy Guide? Dat was een van de grootste vragen die we hadden toen we op 'publiceren' drukten en de eerste SBBG in juli online ging. Het antwoord kwam al snel; hij groeide binnen korte tijd uit tot het best gelezen verhaal over smartphones van dit jaar op Tweakers. We vroegen ook om feedback en dat hebben we geweten. Er kwamen talloze opmerkingen binnen - veel dank daarvoor - en naar aanleiding daarvan hebben we voor deze Best Buy Guide de categorieën aangepast.

Smartphone BBG round-up foto

Zo is de categorie 'De beste camera in een smartphone' weg, want de te adviseren telefoons kwamen te veel overeen met de 'Geld speelt geen rol'-categorie. De categorie 'Relatief kleine smartphones' hebben we ook moeten schrappen. Die categorie heeft namelijk het kleine (ahum) probleem dat er geen nieuwe modellen meer verschijnen. Wel hebben we een andere, veelgevraagde categorie toegevoegd: 'De prijsdalers', met smartphones die al een tijdje uit zijn en zover in prijs zijn gedaald dat ze nu interessanter zijn geworden.

Een van de terechte opmerkingen hebben we niet kunnen verwerken. Sommige mensen vroegen om een advies op het gebied van goedkope telefoons, maar helaas testen we er daarvan te weinig om een goed advies te kunnen geven.

Deze keer zullen veel mensen opmerken dat we deze SBBG online zetten aan de vooravond van de release van zoveel belangrijke smartphones. Binnen een paar weken verwachten we de aankondiging of release van de Apple iPhone XR, LG V40 ThinQ, Google Pixel 3, Huawei Mate 20 Pro, Samsung Galaxy A9, OnePlus 6T, Razer Phone 2 en nog een paar meer. Voordat we die allemaal hebben getest, zitten we al tegen kerst en aan het begin van het nieuwe jaar gaan we daarom alweer nadenken over een volgende SBBG.

Laat ons ook nu weer weten wat je graag zou zien in een volgende BBG. Moeten we dan de smartphones opsommen met de schermen die het best af te lezen zijn in de winterzon, de beste telefoons die nog wél een 3,5mm-jack hebben of de modellen met de snelste updates? Of iets heel anders? Laat het vooral weten, zodat we deze BBG elke keer een beetje beter kunnen maken.