Samengevat
De OnePlus 6 is alweer een smartphone met een goede prijs-prestatieverhouding. Vooral de combinatie van het mooie oledscherm, de prima accuduur, de vlotte werking en de fijne Android-ervaring kun je voor deze prijs bijna niet vinden. OnePlus heeft stappen gezet op het gebied van de camera, waardoor je op dat gebied minder hoeft in te leveren en verder heeft de fabrikant zijn winnende formule gelukkig niet al te veel aangepast, waarmee de 3,5mm-poort en notificatieschakelaar behouden zijn. Ook is hij waterdichter dan zijn voorganger en is de behuizing stevig, prima afgewerkt en van glas. Het is wel jammer dat je hem desondanks niet draadloos kunt opladen.
In de afgelopen twee jaar won OnePlus de Tweakers Award voor beste smartphone. De hoofdreden daarvoor is de prima prijs die je betaalt voor relatief goede specificaties. OnePlus kan goed en goedkoop aan onderdelen komen, doordat het bedrijf een zusteronderneming van het grote, Chinese Oppo is. Volgens OnePlus-topman Carl Pei kon de fabrikant in de afgelopen jaren goedkopere smartphones maken dan de meeste concurrenten, door veel minder marketingkosten te maken en te besparen op verkoopkanalen. OnePlus verkoopt zijn toestellen immers via de eigen webshop.
Toch zijn de toestellen in de loop der jaren een stuk duurder geworden. Dat is vanaf dag één de strategie geweest van OnePlus; in de eerste twee jaar hoefde de fabrikant geen winst te maken op zijn smartphones om naamsbekendheid op te bouwen, maar dat houdt natuurlijk een keer op. Dat is dan ook de reden waarom de eerste twee OnePlus-toestellen voor 269 en 339 euro in de markt konden worden gezet. Inmiddels zijn we de vijfhonderdeurogrens gepasseerd en toch heeft de OnePlus 5T van afgelopen winter weer een Tweakers Award gewonnen. Dat OnePlus nog steeds zo populair is, komt waarschijnlijk mede doordat andere high-end toestellen ook veel duurder zijn geworden, onder meer door een schaarste aan componenten en daarmee gepaard gaande oplopende prijzen.
OnePlus heeft nu de 6 uitgebracht en gaat met dat toestel mee in de smartphonetrends van een glazen achterkant en een enorm scherm met inkeping. De prijs is met 519 euro niet veel hoger dan die van de 5 en 5T, die minimaal 499 euro kosten. Op het eerste gezicht lijkt er echter behalve de genoemde elementen ook niet heel veel vernieuwd, dus de vraag is eigenlijk, zoals bij elke OnePlus-telefoon: is dit nog altijd de Android-smartphone met een van de beste prijs-kwaliteitverhoudingen?