Door Koen Beijer

Product Owner

Implementatie review-awards - Development-iteratie #192

20-10-2020 • 09:54

42

Development-iteratie #192 is afgerond. In deze iteratie hebben we onder andere de nieuwe review-awards geïmplementeerd in reviews en de Pricewatch. Daarnaast geeft het Tech-team een update over zijn werkzaamheden.

Review-awards

Een van de aangekondigde veranderingen bij de redactie van Tweakers en Hardware Info was dat de manier om producten te beoordelen is aangepast. Gekozen is voor de situatie zoals je die misschien al kent van Hardware Info. Cijfermatige beoordelingen zijn altijd al onderwerp van discussie geweest. Wat voor de één een 9 is, kan voor de ander een 6 zijn. Om een duidelijk advies te kunnen geven over een product, zijn in onze ogen een duidelijke samenvatting, plus- en minpunten en de nieuwe awards nodig. Er zijn vier awards die aan een product gegeven kunnen worden: Excellent, Great Value, Innovation en Ultimate. Een omschrijving van de criteria vind je op de infopagina.

Google nest scorekaart review award

De nieuwe awards zijn vanaf nu terug te vinden in de scorekaarten en round-uptabellen in de reviews en op verschillende plekken in de Pricewatch. Nog niet alle producten met een award zijn juist gekoppeld, dit is een handmatig klusje wat we met terugwerkende kracht gaan doen deze week. Voor de gamereviews gaan we nog na wat de beste manier van beoordelen is; daar blijven de cijfers voorlopig staan.

Update tech

Iets minder dan een jaar geleden werd Symfony 5 aangekondigd, het framework dat ook door Tweakers wordt gebruikt. Helaas werd besloten om de ondersteuning voor 'PHP templates' te schrappen.

"Only a few people use it because almost everybody use Twig or the serializer to output data."

Helaas behoort Tweakers tot die 'few people', met op dit moment nog steeds ruim 250 van zulke templates. Daar is in de afgelopen sprint overigens nog niet veel aan veranderd. Wel hebben we de handschoen weer opgepakt en zijn we aan de slag gegaan om diverse andere deprecations op te lossen, ook alvast een paar deprecations die pas in versies 5.1 en 5.2 zijn toegevoegd.

Verder hebben we in de afgelopen maanden twee static analysis tools wat steviger in ons proces geïntegreerd. Met Psalm laten we intussen in onze buildpipeline de code controleren. Daar hebben we in deze sprint een aantal veel door ons gebruikte collection-classes voorzien van templates, ook bekend als Generics, om zo nog meer kennis van de bedoelde logica aan Psalm kenbaar te maken. Helaas is er geen ondersteuning voor templates in PHP zelf en in de door ons gebruikte IDE PhpStorm, waardoor de informatie vooralsnog alleen tijdens de statische analyses door Psalm wordt gebruikt.

Daarnaast hebben we enige tijd geleden onze Sonarqube helemaal opnieuw ingericht. Het dashboard in Sonar biedt helaas geen eenvoudige manier om het verloop van de diverse metrics te bekijken. Daarom importeren we dat sinds een paar weken iedere dag in onze InfluxDB. En nu we daar die paar weken aan informatie in hebben, werd het ook tijd om er wat dashboards bij te maken in onze Grafana-omgeving.

Bugfixes en andere verbeteringen

  • Koophulp vervangen door Best Buy Guides op de Pricewatch portal.
  • Text-advertentie beschikbaar gesteld op mobiele telefoons.

Reacties (42)

42
42
32
1
0
8
Wijzig sortering
Helaas is er geen ondersteuning voor templates in PHP zelf en in de door ons gebruikte IDE PhpStorm, waardoor de informatie vooralsnog alleen tijdens de statische analyses door Psalm wordt gebruikt.
Dan is er goed nieuws voor jullie:
The popular static analyzers PHPStan and Psalm will soon be supported in PhpStorm. Even better, the code behind this support will be open source.
July 8, 2020: https://blog.jetbrains.co...pport-coming-to-phpstorm/

EDIT:
The plugins are most likely to be bundled with PhpStorm 2020.3 and enabled by default. This means it will be possible to try the support around September when the Early Access Program for 2020.3 starts.
Als de planning nog steeds klopt (wat meestal wel het geval is bij Jetbrains) zouden jullie hier dus al snel gebruik van kunnen maken. (of nu al met de EAP)


EDIT 2:
Nog meer info: https://blog.jetbrains.co...10/phpstorm-2020-3-eap-2/

[Reactie gewijzigd door StefanJanssen op 24 juli 2024 03:01]

Klopt, dat bericht zag ik ook een tijdje na ik die tekst had getyped :P

Maar niet meer aan gedacht om dat nog aan te passen.
Wij gebruiken in php storm ook deze plugin. Dat helpt ons ook enorm om php foutjes te voorkomen en voorin het proces al af te vangen: https://plugins.jetbrains...-inspections-ea-extended-
Eerlijk gezegd vind ik cijfers toch duidelijker dan die gekozen 4 awards.

Allereerst zijn die gekozen 4 awards net zo goed subjectief. Maar daarnaast zijn de gekozen awards ook nog eens extreem tijdgebonden wat ik bij cijfers minder heb.

Want iets is great value totdat een ander onder die prijs doorduikt.
Iets is een innovation zolang de concurrent het niet namaakt.

Wat heb je als gebruiker na bijv een jaar nog aan deze awards? Bij cijfers kan je alles binnen dezelfde periode naast elkaar leggen, maar met deze awards?
Die cijfers zijn ook subjectief en er kwam ook werkelijk altijd gezeur over.

Cijfers zijn ook alleen maar relevant op dat moment natuurlijk
Mwah, cijfers van dezelfde periode kan ik naast elkaar leggen en dan zegt het wel iets over de onderlinge verhoudingen.
Maar als ik nu 4 best-values heb in dezelfde periode betekent dat dan dat die telkens onder elkaars prijs gedoken zijn? Of wat betekent dat?
Als het goed is krijgen verschillende producten in dezelfde categorie in dezelfde tijd niet allemaal een great-value award. Een award is een extraatje, geen standaard. Dus niet elk product krijgt een award, mocht dat niet duidelijk zijn
Het is best mogelijk zijn dat meerdere producten in dezelfde periode 'great value' krijgen. Die awards zijn als het goed is los van elkaar, en zeker als er in een periode veel nieuwe producten tegelijk komen (zoals bij moederborden) kan dat dan gebeuren.
Awards zijn natuurlijk leuk maar waarom geen award bij negatieve zaken, onduidelijk update beleid bij telefoon, tv.
Onduidelijke privacy voorwaarden of let op je privacy.
wat heb je daar aan als eindgebruiker. De meeste krijgen 1-3 jaar updates wat dan.
Moet je het kopen of moet je het laten liggen? Je kijkt naar het product, niet naar de bijliggende zaken.

Ik koop een product op kwaliteit, als dat een OK'ish krijg terwijl de hardware, en ROM prima zijn dan valt het snel op.
Wat heb je aan een top tv met goed beeld en geluid maar waarbij het smart gedeelte bijv maar 2 jaar ondersteund wordt ?

Wat heb je aan een product als blijkt dat het gebruiksinformatie doorstuurt en jij dus met jou data betaald zonder dat je het weet.

Als er awards voor positieve punten zijn mag je ook duidelijk producten benoemen die de slechte prijs/prestatie hebben of die andere problemen zoals updates hebben.

Maar goed wat jij niet boeiend vindt kan een ander wel informatief vinden.
Dat kan misschien wel zo zijn.

Persoonlijk nog nooit iemand gehoord ja ik hen die en die telefoon genomen omdat het een ''goede update'' beleid heeft. Het is altijd goed, snel, goede camera. Nog nooit ja maar updates krijg ik ook lekker op tijd, en lang.

Daarnaast zou je dit niet bij het product moeten zetten, maar bij de fabrikant. Die minpunt past daar beter bij. En zo stimuleer je de fabrikant juist meer om langer updates etc uit te brengen. Beoordelingen fabrikant:
- slechte update beleid.
- weinig tot geen updates.
- Te laat etc.
De rest gaat puur over het product wat het kan.

En op vele websites staat qua updatebeleid nils. Alleen hier op tweakers zou je dat eerder verwachten.
Ik ben een persoon die liever een slechtere processor en camera in z'n telefoon heeft (voor mijn gebruik heb ik meer niet nodig) maar wel privacy vriendelijk en lange ondersteuning wil hebben.

En nee het niet beter per fabrikant. Samsung heeft een ander update beleid voor zijn S reeks dan zijn A reeks.
Televisies komen van een merk in hetzelfde jaar uit met een ander ondersteuningsbeleid. Je kan niet verwachten dat mijn tv van 1000 euro dezelfde ondersteuning krijgt als eenTV van 8000 euro. Per prijspunt, per fabrikant, per product verschillen dat soort dingen.
Hoor je wat je zegt.

Samsung heeft voor zijn S reeks en A reeks een ander beleid, kortom je moet het aankaarten bij de fabrikant niet het product. Uiteindelijk hoort de fabrikant alles optimaal te ondersteunen in een correcte wereld. Het product zelf behoort niet tot de updates, maar tot de hardware. Want je koopt het voor de camera, de snelheid etc nieuwe tech.
Hoor je wat je zegt?
Want je koopt het voor de camera, de snelheid etc nieuwe tech.
Nee, JIJ koopt het voor de camera, de snelheid, etc nieuw tech.
Ik ben een persoon die liever een slechtere processor en camera in z'n telefoon heeft (voor mijn gebruik heb ik meer niet nodig) maar wel privacy vriendelijk en lange ondersteuning wil hebben.
koop dan een oude 3310, is je privacy probleem opgelost als je het niet belangrijk vindt hardware.
Ik heb nog een vraag voor je. Hoe is het om te leven als een trol? Lijkt me zelf niet fijn namelijk.
Het smart gedeelde was bij de meeste tweakers toch echt via eigen hardware of boxjes. En het interne smart gedeelde.

Meeste hebben toch echt wel een eigen hardware. En de mensen die het niet hebben interesseert het niet. Zolang het maar mooi beeld/geluid heeft.

Denk je nou echt dat iemand die 70.000 uitgeeft aan een LG oprol scherm gaat nadenken oh maar het smart gedeelde moet ook op orde zijn. Echt niet.

[Reactie gewijzigd door theduke1989 op 24 juli 2024 03:01]

Je commentaar is typisch voorbeeld van tweaker. Ondertussen is tweakers onderdeel van dpg groep en richt het zich op een veel breder publiek. De pricewatch en reviews zijn ook gericht op dat brede publiek. Dat is publiek die gewoon iets wil kopen en moet werken en verder geen aparte kastjes gebruikt.
Dat vind ik een hele goede suggestie, en persoonlijk een belangrijkere keuze dan puur prijs/kwaliteit
De datum waarop een award is uitgereikt (of een cijfer is gegeven) kan inderdaad een indicatie geven van hoe relevant die op dit moment nog is. Binnen Tweakers kun je dat uiteraard eenvoudig zien aan de publicatiedatum van de review, voor extern gebruik moeten bijvoorbeeld fabrikanten en webshops onze awards gebruik met vermelding van maand en jaar.

Ik denk trouwens niet dat een Innovation-award zijn waarde verliest op het moment dat een feature wordt overgenomen door concurrenten - de ontvanger van die award was immers de eerste, en juist daarvoor is deze award een erkenning. Dat de functie wordt gekopieerd zou je zelfs als een bevestiging kunnen zien van hoe goed het idee was :-)
Ik denk trouwens niet dat een Innovation-award zijn waarde verliest op het moment dat een feature wordt overgenomen door concurrenten - de ontvanger van die award was immers de eerste, en juist daarvoor is deze award een erkenning. Dat de functie wordt gekopieerd zou je zelfs als een bevestiging kunnen zien van hoe goed het idee was :-)
Ok, dus dan is de innovation award dus alleen iets wat gaat over snelheid, als de uitvoering brak is en een maand later de concurrent met een 10x betere uitvoering komt, dan krijgt alsnog de eerste de innovation-award?

Persoonlijk zou ik innovation toch niet enkel op snelheid laten hangen, maar ook op uitvoering.
Wat de exacte definitie is van de Innovation-award (en de overige emblemen) kun je hier lezen. Maar een product dat over het algemeen erg goed is, zou vermoedelijk eerder in aanmerking komen voor een 'reguliere' Excellent of Ultimate award.
Worden deze awards ook zichtbaar gemaakt in de Pricewatch? Ik denk dat het flinke meerwaarde biedt als een product een bepaalde award heeft gewonnen. Is er ook een overzichtspagina van alle awards waar mensen meer informatie kunnen lezen over wat het gedachtengoed is achter deze awards?

Sidenote: 'Great Value' past niet helemaal lekker in het schildje, waarom is er niet gekozen voor een iets kleiner letertype (of andere titel voor deze categorie) zodat alles netjes past binnen het schildje. Nu lijkt het erin gepropt.
Ja, ze staan in de Pricewatch, zie bijvoorbeeld pricewatch: HP Envy 15-ep0190nd.

Verder zijn er nog geen filters o.i.d. beschikbaar voor deze filters. Dat is iets waar we nog verder in willen duiken ;)
Ik dacht meer aan het zichtbaar maken in de listing: https://tweakers.net/laptops/hp/
Jullie doen/deden dit wel met de Tweakers-awards namelijk.
Ja, die tonen we op desktop voor een X aantal weken na de Tweakers-awards.

Voor de Review Awars zullen we ook gaan kijken aar het tonen in de listings, filters en andere gerelateerde functionaliteiten. Dit willen we eerst testen uiteraard om te kijken wat de beste manier is ;)
Even wat anders he, die advertenties komen mijn strot uit en dat komt omdat eerst de website laad, en dan pas de advertenties. En dan verspringt alles! Zorg er eens voor dat er een min-height wordt gezet zodat de website niet zo verspringt elke keer. Dan ben ik wel weer bereid om de adblocker uit te zetten.
Dat is al meermalen afgeschoten omdat er niet áltijd een advertentie wordt ingeladen. Ik erger me er ook dood aan en het zorgt voor een hoge bouncerate op de ads.
Laat dan een advertentie zien voor de pricewatch ofzo. daar is echt wel wat voor de verzinnen. Dat het de helft van je scherm inneemt op de frontpage hekel ik ook.. maarja.
Denk dat jij ff naar de teststraat moet als je verschijnselen hebt :P
Ik betaal wel met mijn privacy hoor. Maar het moet niet nog irritanter worden als pagina's verspringen terwijl er een advertentie laad.
Denk dat jij ff naar de teststraat moet als je verschijnselen hebt :P
Als het goed is ben ik nog 2-3 maanden immuun :P
Ik betaal wel met mijn privacy hoor. Maar het moet niet nog irritanter worden als pagina's verspringen terwijl er een advertentie laad.
Ieder zijn keuze :)
Ik ben wel benieuwd wat voor soort metrics jullie nu richting InfluxDB sturen? :)
In dit geval alle numerieke waardes die uit de sonar-api komen :P

Het betreft een php-implementatie die een beetje geïnspireerd is op deze werking:
https://github.com/qinrui...or_docker/sonar-client.py

Daardoor kunnen we uiteindelijk binnen Grafana kiezen welke data we daaruit vissen om een dashboard te maken. In onze eerste versie is dat: coverage, bugs, code smells, lines of code, 'technical debt' en de 'vulnerabilities' en 'security hotspots'.

En daarbij ook berekende data voor bugs/lines of code en smells/lines of code via een Grafana-plugin.

[Reactie gewijzigd door ACM op 24 juli 2024 03:01]

Niet om het een of ander, maar jullie vorige iteratie was ook al #191, dus is dit dan niet #192?

plan: Verbeteringen voor de redactie en een bugbash - Development-iteratie #191
Scherp! Heb het aangepast. Iets te letterlijk overgetypt..
Awards vind ik ook een stap in de goede richting. Er was altijd gezeur om die cijfers, soms ging het om een half puntje meer of minder.
Maar hoe zit het met producten die ronduit slecht bevonden zijn. Die zijn er natuurlijk ook.
Krijgen die geen award, en moet je alleen afgaan op de plus- en minpunten?
Dat is/was bij HW.info ook zo, opzicht was dat niet verkeerd. Je kunt ze niet allemaal labels geven en sommige passen er net tussen in of helemaal niet. ;)

Ik vind de nieuwe indeling al een flinke verbetering t.o.v. cijfers, die zijn altijd heel subjectief.
Komt er ook een soort gelijk iets voor user reviews? Daar wordt nu met de sterren gewerkt, wat ook subjectief is.
Het zou leuk zijn als er aparte badges komen, met duidelijke criteria zoals op de infopagina, voor gebruikers die reviews maken :)
hoe vet zou het zijn als we een award konden krijgen voor beste reactie of voor beste bijdrage. en dat je punten kon krijgen voor geweldige prijzen voor het aantal positieve posts. zoals vroeger dat stickertje op je rapport kaart.
Kunnen we ook weer terug naar ABN? "User reviews" gecombineerd met "awards" en "Great value", het moet niet gekker worden.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.