Door Tweakers Partners

Maak kans om de ‘Honor new X series’ te reviewen én te winnen

20-10-2020 • 12:00

91

Honor timmert de laatste tijd flink aan de weg. Met diverse smartphones, smartwatches en laptops krijgt het elektronicamerk steeds meer voet tussen de deur op Europese bodem, zonder op de lauweren te rusten. Binnenkort ziet de nieuwe telefoon van Honor het licht, nu nog bekend onder de mysterieuze naam Honor new X series. Tweakers Partners organiseert rondom deze gloednieuwe smartphone een testpanel en is op zoek naar vijf testers uit de Tweakers-community.

Nog niet zo lang geleden introduceerde Honor twee nieuwe wearables - de Honor Watch ES en de Honor Watch GS Pro - en nu komt het Chinese bedrijf weer met wat nieuws: de Honor new X series. Er is op dit moment nog maar weinig bekend over deze nieuwe smartphone, maar … laat het maar aan Honor over om de smartphone competitief te laten zijn in het middensegment. Wel weten we dat de telefoon een lange accuduur zal hebben dankzij de flinke batterij (5000mAh) en dat hij uitgerust zal zijn met Huawei Mobile Service. Door dit laatste krijgen gebruikers direct en snel toegang tot duizenden apps.

Petal Search en AppGallery: miljoen apps
Door het gebrek aan toegang tot de Google Play Store voor Huawei- en Honor-smartphones denken sommige gebruikers dat ze daardoor moeilijk aan apps kunnen komen, al heeft de fabrikant ondertussen een aantal eigen oplossingen ontwikkeld, waaronder Petal Search. Met deze app, die je tevens als widget kunt instellen, vind je snel je favoriete apps. Petal Search geeft je toegang tot meer dan een miljoen apps uit diverse, betrouwbare bronnen en zelfs verschillende app-winkels. Daarnaast is deze app overzichtelijk, mede door een tabblad waarin je ziet wat de populairste apps in jouw omgeving zijn.

Bovendien is er de Huawei AppGallery; de eigen appstore van Huawei waar bijna dagelijks wel een aantal apps aan worden toegevoegd. Staat jouw favoriete app hier niet bij, dan kun je Petal Search gebruiken om toch de gewenste app te downloaden en te installeren. Petal Search werkt precies zoals alle andere app-winkels (zoals de Google Play Store). Daarnaast kan Petal Search apps uit andere stores halen en haalt hij waar mogelijk apps direct bij de maker weg, bijvoorbeeld bij Facebook. Geef een trefwoord of specifieke app op in de Petal Search-zoekbalk, en hij zal snel verschijnen. Hierna hoef je enkel nog op install te drukken en de app wordt geïnstalleerd.

Handig gegevens overzetten met Phone Clone
Ook over het overzetten van content van je oude smartphone is nagedacht. Met behulp van Phone Clone kun je al je oude foto's, video's, contacten, apps en andere gegevens veilig, eenvoudig en snel overzetten naar de Honor new X series. Installeer de Phone Clone-app (beschikbaar in de AppGallery, Google Play Store en App Store) op jouw oude telefoon en selecteer ‘Oude telefoon’. Open dezelfde app op de nieuwe smartphone en selecteer ‘Nieuwe telefoon’ met vermelding van het merk telefoon waarvan je de gegevens overdraagt. Daarna is de klus geklaard.

Meedoen met het Tweakers-testpanel
Ben jij geïnteresseerd in smartphones en volg jij Honor al een tijdje op de voet? Of wil je weleens een ander merk uitproberen en lijkt het je leuk om een review te schrijven over de Honor new X series? Vul dan hieronder de poll in! Na afloop van het testpanel mogen de vijf winnaars de smartphone houden. En als je nog vragen hebt over onderwerpen die sowieso terug moeten komen in de review van de nieuwe smartphone van Honor, drop ze dan in de comments.

Wil je kans maken op de ‘Honor new X series’?

Poll

De opties zijn uitgeschakeld omdat de deelname gesloten is

Algemene voorwaarden acties

  • Je Tweakers-account moet voor 19 oktober 2020 actief zijn.
  • Meedoen kan tot en met 27 oktober 2020, alleen via de poll.
  • Alleen ingelogde bezoekers kunnen deelnemen. Je kunt één keer aan de poll deelnemen.
  • Winnaars krijgen uiterlijk 28 oktober 2020 bericht via e-mail. Niet-winnaars ontvangen geen bericht.
  • Winnaars worden at random geselecteerd. Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd.
  • Winnaars ontvangen een product van de Honor new X series.
  • Winnaars zijn bereid en beschikbaar om in de twee weken na ontvangst het product te testen en een uitgebreide review te publiceren in de Tweakers Pricewatch.
  • Prijzen zijn niet inwisselbaar voor geld of andere goederen.
  • Minderjarigen mogen pas meedoen na voorafgaande toestemming van hun ouders of verzorgers.
  • Medewerkers van Tweakers en Honor zijn uitgesloten van deelname.
  • Deelnemers die niet voldoen aan bovengenoemde voorwaarden kunnen worden uitgesloten van deelname.
  • Klachten kunnen via klachten@tweakers.net ingediend worden.

*Edit: 'niets is minder waar' is uit het artikel gehaald en de zin is herschreven.

Dit artikel is geen redactioneel artikel, maar gesponsord en tot stand gekomen dankzij Honor en Tweakers Partners. Dit is de afdeling binnen Tweakers die verantwoordelijk is voor commerciële samenwerkingen, winacties en Tweakers-events zoals Meet-ups, Developers Summit, Testfest en meer. Kijk hier voor een overzicht van alle acties en events. Mocht je ideeën met ons willen delen over deze vorm van adverteren, dan horen wij dat graag. Hierover kun je met ons in gesprek via [Discussie] Reclame algemeen.

Reacties (91)

Sorteer op:

Weergave:

Leuke actie, maar ik vind dat een techsite als tweakers wel wat moeite mag doen om de bullshit eruit te filteren. Deze quote, bijvoorbeeld, doet mijn nekhaar overeind staan:
Door het gebrek aan toegang tot de Google Play Store voor Huawei- en Honor-smartphones denken sommige gebruikers dat ze daardoor veel minder apps kunnen gebruiken. Niets is minder waar.
Euh, jawel, dat is wel waar. Een app-search appje gaat er niet opeens voor zorgen dat je een heel aantal apps kan gebruiken waar Google Play Services voor nodig zijn. Je hebt marketingpraat, maar je hebt ook bullshit. Dit soort claims valt echt wel onder de tweede categorie.
Het is in principe gewoon reclame hè. Staat ook onderaan de actie expliciet vermeld.
https://www.reclamecode.nl/nrc/
-Reclame dient in overeenstemming te zijn met de wet, de waarheid, de goede smaak en het fatsoen.
-Reclame behoort naar vorm en inhoud zodanig te zijn dat het vertrouwen in reclame niet wordt geschaad.
-Reclame mag niet oneerlijk zijn. Reclame is oneerlijk wanneer zij in strijd is met de vereisten van professionele toewijding en het economische gedrag van de gemiddelde consument die zij bereikt of op wie zij gericht is met betrekking tot het product wezenlijk verstoort of kan verstoren. Misleidende reclame en agressieve reclame zijn in ieder geval oneerlijk.
Dan heb je "8. Misleidende reclame." nog, een heel hoofdstuk.

Wordt hoog tijd dat die reclame code ook online eens gaat gelden.
Lijkt me toch dat wat Honor hier stelt gewoon mag. Honor stelt dat er niet 'veel minder apps' te vinden zijn in hun eigen app store. Ze sluiten dus niet uit dat er 'minder' apps in staan, maar niet 'veel minder'. En wat 'veel' dan in moet houden is discutabel.

Niet alles is reclame moet onomstreden waarheid zijn, zo mag je claimen de beste of goedkoopste in je klasse te zijn, of de lekkerste hamburger te bakken.
Ik durf te stellen dat er met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid minder dan de helft van de apps in hun eigen store staat ten opzichte van Google Play, niet in de laatste plaats omdat apps die gebruik maken van Google Play Services en andere Google-diensten überhaupt niet kunnen werken. En waar je kan twisten over het punt dat 10-20% minder apps inderdaad niet veel is, is een gebrek aan meer dan de helft van de apps die normaal op Android draaien toch wel vrij van enige discussie, dat is gewoon "veel."
Maar als er 50% minder apps in staan, maar alle apps die jij gebruikt, staan er in, dan is dat toch niet erg?
Ik gebruik maar een paar apps (o.a. bankieren, whatsapp, mail, browser, bestandsbeheer, simpele spelletjes) op mijn telefoon, en ik denk dat de meeste van die apps ook wel in de petal search te vinden is. Het is imo erger als de UI heel anders is en er veel bloatware op staat. Daar ben ik benieuwd naar.
Maar als er 50% minder apps in staan, maar alle apps die jij gebruikt, staan er in, dan is dat toch niet erg?
Dat moet je voor jezelf bepalen, maar het maakt nog steeds het statement dat hierboven geciteerd wordt objectief onwaar.
@TonAK heeft een valide punt. Statistisch gezien heb je het over 50% maar men heeft de focus op de meest populaire toepassingen. De kans dat 50% van de apps niet werkt is voor de gemiddelde gebruiker dus niet 50% maar veel lager. En dan is het nog maar de vraag of dat een essentiële app is.

Mijn ervaring met F-Droid en microG leert dat ik zonder Google een heel eind kwam.
Ze zeggen zelf "kunnen" draaien.
Ik draai al een tijdje zonder google services, en erg veel werkt gewoon. Ook als er in Aurora oid erbij staat dat google services nodig zijn.
Sterker nog: als je MicroG erbij zet werken ook die apps goed. In MicroG zelf kun je aangeven of het een 'dummy' moet zijn of dat er echt met de Google servers gepraat mag worden.

(waarschijnlijk wel bekend: MicroG kun je los installeren maar dat kan lastig zijn ivm sommige handelingen. Via https://lineage.microg.org kun je ook een pre-configured LineageOS image gebruiken (en loopt redelijk synchroon met de Lineage builds)).
Helemaal met je eens. Jouw schatting van meer dan de helft is waarschijnlijk nog heel voorzichtig. Maar of het daarom ook in strijd met de reclamecode is, betwijfel ik.
Het 'kunnen gebruiken' is wel weer misleidend. Juist kritieke overheids/bank/bedrijfs apps werken geregeld niet zonder Playstore integratie, DigiD bijvoorbeeld. An sich jammer dat apps hierop leunen, maar dat is een ander verhaal.
Ja, zo gezien ben ik het helemaal met je eens.
Bestaan er geen roms die je kan flashen voor de Huawei's?
Weinig, omdat zij hun eigen SOC gebruiken, overigens zijn ze ook locked volgens mij. Maar voor de SOC zijn er niet gewoon overal drivers om de boel draaiende te maken beschikbaar.
Wie zegt dat daar GP servicesvoor nodig zijn? Bovendien kunnen ze het zich niet veroorloven als het merendeel niet zou werken. DAT noem ik nou bs praat. Ze hebben er gewoon voorgezorgd dat het gewoon werkt zonder Google. Lijkt me gewoon duidelijke communicatie. Heeft overigens geen ruk met wel of niet toegestane reclame te maken want dat is et niet. Ze moesten wat en kennelijk werkt het gewoon. Hoe moeilijk is het om dat gewoon aan te nemen.
Het is natuurlijk zo dat het merendeel van de apps wel gaat werken, dat is niet waarover ik struikel. Een hoop apps hebben die Play Services niet nodig om te functioneren. Maar om in advertenties luid te gaan roepen "niets is minder waar" ho, dat is wel echt een onwaarheid. Echt heel veel developers (waaronder ikzelf) doen echt de moeite niet om hun apps in de Huawei / Honor store te zetten. Het is gewoon een feit dat je echt wel een heel aantal apps gaat moeten missen, of ergens een APK gaat moeten zoeken. Het zal wel werken, maar in advertenties roepen dat het allemaal rozengeur en maneschijn is is gewoon echt fout, en Tweakers zou daar moeten doorkijken.
Ik hoop dat je wint @Mavamaarten , want ik heb wel zin in een kritische review van de Honor. Ik ben benieuwd hoe het in de praktijk werkt zonder Google services.
'n Mooi iets om mee te nemen in de test dan. ;)
Artikel is al bewerkt ^^
Op basis van de feedback is de tekst aangepast!
Ik was eigenlijk een beetje benieuwd naar hoe ze het ontbrekende apps probleem zouden oplossen en zoals het "reclame" artikel suggereert doen ze dit via Petal search
Petal Search is an app made by Huawei as a stop-gap solution for users unfamiliar with alternative app distribution solutions, till the time that AppGallery can serve as the primary distributor of apps on Huawei smartphones. Petal Search can be best described as an app distribution aggregator or as a search engine that focuses on finding Android apps.
https://www.xda-developer...ei-honor-smartphones-hms/
Blijkbaar zou dit een soort van zoekdienst zijn op alternatieve app stores met zo hopelijk een zo groot bereik dat je hopelijk de app kan vinden die je zoekt.

De diensten die het gebruik zijn
Huawei AppGallery
Aptoide
APKMonk
APKPure
APKCenter
UpToDown
Deze quote is echter wel belangrijk
There are some apps and services that are better accessed through a web browser instead of a mobile app (mainly because they refuse to run without Google Play Services), including apps like YouTube, Google Photos, Google Calendar, Google Keep, Gmail, Google Drive, and more. For these known cases, Petal Search gives you a link to open the mobile website for the app in your default browser. Even for services like Uber which have a verified app within AppGallery, Petal Search still displays an additional option to access the mobile website. The idea here is to inform the user of alternatives available at their fingertips in case one solution isn’t fully satisfactory.
Ze doen dus sterk hun best om het probleem wat te verdoezelen, maar ik vrees dat pakweg je banking app, itsme / bancontact (in België), DigID (voor Nederland) niet zal terugvinden en een mobiele website hebben die vaak niet.

Dit wetende zal ik niet meteen een Honor of Huawei toestel kopen precies. Het app probleem lijkt een beetje gelijkaardig als Windows Phone had. Eigenlijk had het best wel wat apps (of een alternatief), maar iedereen heeft er toch een paar die het net niet kon vinden.
Het grote verschil misschien hier is natuurlijk dat we niet spreken van een klein marktaandeel en de effort om even je app op zo'n alternatieve store te zetten nu niet het einde van de wereld is (althans als je niet teveel vertrouwd op de Google Play Services).

[Reactie gewijzigd door SMGGM op 24 juli 2024 12:41]

Ik heb de digid, ing & knab apps via Aurora Store naar binnen gehaald. Deze store haalt deze apk direct van de Google play store. Het is wel hit or miss, NPO app werkt bijvoorbeeld niet.
Juist met zulke belangrijke (bankier-)apps, heb ik mijn twijfels bij "alternatieve bronnen". :/
"Petal Search geeft je toegang tot meer dan een miljoen apps uit diverse, betrouwbare( :? ) bronnen en zelfs verschillende app-winkels."
Niet dat de Google Play Store nu altijd veilig is gebleken. |:(
En ik ben ook géén voorstander van monopolie-posities, zoals Apple die heeft met hun App Store en Google grotendeels voor de (westerse) Android markt. Maar het lijkt me dat de risico's toenemen, naar mate apps (*.apk's) op meerdere plaatsen verspreid worden? Daar kunnen app-winkels bij zitten die de veiligheid (nog) minder op orde hebben. Waardoor een aangepaste, kwaadwillende }> .apk relatief eenvoudig de originele kan vervangen? (Ik denk even hardop).
Ik was er zelf ook niet zo happig om allerlei verschillende stores te gebruiken.
Juist omdat Aurora Store de apk's zelf van de google store haalt sprak deze mij ook aan.
Ik vertrouw de Petal Search App resultaten ook niet, de apk's komen van zoveel verschillende bronnen.
Het gebrek aan Google-ondersteuning is natuurlijk jammer, want je kunt er wel dergelijk gewoon minder apps door installeren. Een Tweaker heeft natuurlijk zo'n toestel snel alweer geroot en de Play Services erop draaiend, maar aangezien de telefoon nooit getest is, zullen WideVine en soortgelijke DRM nooit werken. Netflix op HD kun je dus eigenlijk wel gedag zeggen, denk ik.

Let ook op dat apps als de Coronamelder niet op het toestel kunnen! Wellicht hebben ze een vage compatibiliteitslaag er tussen zitten, maar veel apps die wij heel gewoon vinden, hebben hetzelfde probleem als Androids zonder Play Services, namelijk dat ze crashen bij het opstarten of niet werken. Daar vallen ook heel veel populaire apps onder.

Voor mensen die een Google-vrije ervaring willen hebben, lijkt mij dit een uitstekende kans om een toestel aangeleverd zonder G-services te proberen inclusief ondersteuning, hoe matig die van Huawei ook is. Het nadeel is dat je de licht-irritante Amerikaanse spyware uitwisselt voor het onbeperkte spionageapparaat van China, maar als je die apps ook uitzet, kan het best een goede ervaring zijn.
Ik zou toch wel weer na 1 jaar Iphone terug willen naar een Android toestel. Ik ben erg benieuwd naar de Honor.
Voor de betere Android-ervaring kies je natuurlijk wel voor een telefoon waar Google Play Services ondersteund worden, zonder dat je dingen moet gaan sideloaden.

Ik ben geen fan van de macht van Google op dit terrein (zo ontzettend veel verschillende apps gebruiken op de achtergrond diensten van Google) maar de realiteit is wel dat Amerika's embargo op Huawei het bedrijf bijna volledig buitenspel heeft gezet op de smartphonemarkt.

[Reactie gewijzigd door Bark_At_The_Cat op 24 juli 2024 12:41]

Ik ben geen fan van de macht van Google op dit terrein (zo ontzettend veel verschillende apps gebruiken op de achtergrond diensten van Google) maar de realiteit is wel dat Amerika's embargo op Huawei het bedrijf bijna volledig buitenspel heeft gezet op de smartphonemarkt.
Een ex Nokia topman zei zo'n tien jaar geleden over Android "alsof je in je broek plast in de winter".
Helaas is dit werkelijkheid geworden, gezien je nu de Google Play Services promoot en je bericht geplust wordt.

Ik krijg op mijn telefoon foutmeldingen als ik in de sms app zit of sms'jes krijg, omdat ik de Google Play Services geen toegang geef. Ik heb ook al gekke dingen gezien met Whatsapp, waarbij een andere app toegang "nodig" had, anders kon de backup niet teruggeplaatst worden. Dit soort dingen zijn geen incidenten, zet maar eens zoveel mogelijk toegang uit, met name bij onbekende processen/applicaties en de Google Play Services. Daarom gebruik ik Sailfish van Jolla als daily driver: ik wil niet dat we betalen in de vorm van achtervolgd worden.
Een ex Nokia topman zei zo'n tien jaar geleden over Android "alsof je in je broek plast in de winter".
Nogal uit z'n context getrokken, hè?

Dit ging specifiek over de adoptie van Android door andere fabrikanten, die volgens Anssi Vanjoki daarmee een stuk individualiteit inleverden en daarmee zich alleen zouden kunnen profileren als goedkoopste (lees: lage winstmarge) aanbieder van Android telefoons. Dit had niks te maken met de macht van Google of de Android-ervaring voor consumenten.

Dit was nog in het tijdperk dat Nokia vol inzette op Maemo en de samenwerking met Intel om hier Meego van te maken, dus dan kan je natuurlijk niet een CEO hebben die vervolgens een alternatief besturingssysteem aanprijst.
[...]

Nogal uit z'n context getrokken, hè?
Nee: het probleem wat de topman aankaartte is (en dat is bij Windows ook) dat je gewend raakt aan iets, maar je daarvoor wel weer iets moet inleveren. Bij Windows en Android heb je adoptiegraad (alle programma's en apps zijn wel te vinden voor beide OS'en) als voordeel. Maar je levert bij Windows (ten opzichte van Linux) wel openheid in en bij Android lever je door de Google Play Services je privacy in.
Voor Nokia gold dat als ze Android zouden gebruiken als OS, ze zich slecht kunnen onderscheiden van andere fabrikanten en daar niet meer van af zouden kunnen.

Doordat Bark_At_The_Cat specifiek betere ervaring benoemt in combinatie met Google Play Services, geeft dat weer hoe gewend we er aan geraakt zijn. Ik zou de Google Play Services niet als beter bestempelen, maar als noodzakelijk kwaad.
Daarom vraag ik me ook erg af hoe deze applicaties kunnen draaien als je ze buiten de store om installeert. Ze blijven afhankelijk van die bepaalde google services die je niet hebt. Ook de Corona app is afhankelijk van een functie die via de google play services is geinstalleerd op alle telefoons, dus hoe komt die op de Honor X terecht en werkt die dan ook?

Applicaties vervangen door een andere met dezelfde functie gaat niet werken. Dat heeft Microsoft met window Mobile ook ondervonden. Mensen willen niet een applicatie met dezelfde functies als Whatsapp, we willen Whatsapp hebben.

Daarom heb ik me dus maar opgegeven voor deze test. Kijken of het inderdaad werkzaam is voor de gewone consument.

[Reactie gewijzigd door SunnieNL op 24 juli 2024 12:41]

Ook de Corona app is afhankelijk van een functie die via de google play services is geinstalleerd op alle telefoons
Is dat echt zo? Dat lijkt me wel een kwalijke zaak, als de overheid ook aan die Google play services onzin meewerkt. Ik heb zelf geen smartphone, dus had me niet gerealiseerd dat het inmiddels al zo erg is.
De API komt vanuit de play store geinstalleerd (delen van Android updates lopen via die weg), want die zat volgens mij niet in een firmware update rond het moment dat hij aktief gebruikt kon worden.
Ik heb inmiddels ook begrepen dat de Eerste Kamer op 6 oktober een motie heeft aangenomen waarin de minister wordt opgeroepen de app verder te ontwikkelen zodat het mogelijk wordt de app te gebruiken zonder afhankelijk te zijn van de play store/Apple store.
(...)
constaterende, dat hierdoor gebruikers van de app gebruik moeten maken van Apple App Store en Google Play Store; constaterende, dat mede hierdoor de gebruiker per definitie persoonlijke (meta)data deelt met deze partijen; roept de regering op daar waar mogelijk de app door te ontwikkelen door andere implementaties van de app mogelijk te maken, zodat gebruikers de app ook los van Google en Apple kunnen gebruiken, (...)
Daarnaast zou Minister de Jonge toegezegd hebben in Europees verband druk te willen op voeren op Google en Apple om de broncode van het door hen ontwikkelde framework te publiceren.

Edit, misschien dat @barefoot hier meer over weet.

[Reactie gewijzigd door thomas_n op 24 juli 2024 12:41]

Promoten is een groot woord. Ik heb er geen belang bij.

Maar ik weet wel dat voor de doorsnee gebruiker een Android-telefoon mét Google Play Services een betere gebruikerservaring is, ook al gaat dat ten koste van onafhankelijkheid en privacy. Daarmee zeg ik trouwens niet dat Huawei door afwezigheid Google Play Services wél een schoolvoorbeeld is van privacy.

[Reactie gewijzigd door Bark_At_The_Cat op 24 juli 2024 12:41]

Is het daarom juist niet interessant om dit toestel te proberen?
Dat dus. ik gebruik geen Android vanwege de Google implementatie op allerlei gebieden in het OS. Heb zelf ooit wel eens een eigen rom gebakken en daaruit alle Google services gehaald, maar het werd met de updates steeds moeilijker om een nice clean rom te maken. Ik ben toentertijd overgestapt naar Copperhead OS (https://copperhead.co/android/) voor mijn Nexus 5. Dat werkte perfect. Werkte, helaas, want tegenwoordig kan je het niet meer gewoon downloaden en flashen, maar moet je er voor betalen :(

Ben dus eigenlijk ook wel benieuwd of Honor ook een OS heeft die Google vrij is. Wil dat graag testen.
Fair enough. Maar als je er geld aan uit zou geven zou ik toch verder kijken.

En als je Google-vrij wilt (wat ik wel snap) dan kan je ook kijken of je oude telefoon te gebruiken is. Dan zit je ook niet vast aan de meuk die Huawei op deze telefoons zet.
Ik vind het zelf wel een uitdaging om het eens zonder te proberen. Persoonlijk installeer ik naar mijn idee niet veel apps. Zaken als Telegram en Twitter zullen toch wel te coveren zijn? De Google diensten gebruik ik naar mijn weten niet echt, behalve de zoekdienst die je gewoon via de browser kan benaderen.

Het enige dat ik wellicht zal missen zijn de apps voor mijn NAS. Maar het is niet zo alsof ik die dagelijks gebruik. YouTube is op te vangen met Vanced of een alternatief.

Ik denk dat voor mij het grootste nadeel EmotionUI zal zijn, en denk dat ik al snel met een alternatieve launcher wil werken. Oh, die moet natuurlijk ook in de store beschikbaar zijn...

[Reactie gewijzigd door RaJitsu op 24 juli 2024 12:41]

Alles kan je via xda wel eruit slopen of toevoegen. EmotionUI zal je wel eruit kunnen halen en een alternatieve launcher erbij krijgen.

Telegram FOSS is via F-droid.org te downloaden alsmede andere duizenden apps.
Ja, maar dat is natuurlijk niet iets wat een normale consument kan doen. Ik bedoel, we kunnen alles wel met een Vanilla ROM uitrusten en vervolgens naar eigen inzicht inrichten, inclusief de Google Play services. Maar dat is nu eenmaal niet het product dat Honor hier aanbiedt. Een launcher installeren, is als het goed is, gewoon een optie.

Al kan ik me toestellen van Huawei herinneren waar dit niet zomaar kon. En volgens mij hielden bepaalde oudere toestellen van Xiaomi het ook tegen. Maar goed, ik heb over recente toestellen nooit iets dergelijks gehoord.
En apple weet niets van jou of je gedrag op je telefoon?
Het zou mij verbazen als Apple weet wat ik met mijn Android-telefoon doe.

Als je punt is, ja maar Apple doet het op iPhone ook, dan kan ik je hier naar verwijzen. ;)
Plus dat er apps zijn die afhankelijk van de Play Services zijn. Zoals sommige bank apps hier in Nederland. Al met al ben je dus redelijk beperkt.
Honor maakt uitstekende apparaten, maar het updatebeleid is wel heel hard. Na 2 jaar stopt alles volledig en per direct qua (beveiligings)updates voor alle Honor toestellen. Dat maakt mij altijd een beetje huiverig voor ze. Huawei en andere merken zijn niet meer zo hard, zeker niet met hun flagship modellen.
2 jaar? Ik heb vorig jaar de Honor 20 pro gewonnen via tweakers, die draait nogsteeds op android 9 en als laatste beveiligingsupdate december 2019.
Online staat dat er meer updates zijn, maar mijn mobiel kan ze niet vinden als ik zoek naar updates. Klantenservice geeft ook aan dat er voor mijn toestel geen andere updates zijn.

Volgens tweakers is de 20 pro op 13 juli 2019 verschenen, 6 maanden updates dus... Heb jij nog geluk met je 2 jaar.
Even via de hisuite applicatie op een laptop/pc kijken. Dat kan helpen.

Er was ooit ook de mogelijkheid om het zoeken naar updates te forceren met de hicare app, maar dat werkt volgens mij niet meer.
Geprobeerd, werkt niet helaas. Enige optie zou nog zijn om terug te zetten naar fabrieksinstellingen en dan hopen dat de telefoon wel wil updaten. Maar aangezien de backup via de hisuite ook niet werkt (loopt vast na een tijdje) heb ik daar ook niet zoveel zin in.
M'n vorige Honor ervaring was heel goed (review hier). Ik doe mee!
Goede link, maar check de spelling nog even!

Zie bv: Introdcutie & Specificaties
Belangrijkste vraag zal zijn: hoe is de ervaring met zo'n phone zonder google services en is het alternatief wat Honor biedt net zo goed en comfortabel, of ga ik apps missen?
Daarnaast, maar minder makkelijk te reviewen, in hoeverre moet ik bang zijn dat alle data die mijn telefoon passeert ook rechstreeks naar een chinese databank gaat?

[Reactie gewijzigd door Tacoos op 24 juli 2024 12:41]

Ik zou graag eens een telefoon zonder Play Store willen reviewen, ben erg benieuwd hoe dat ik het dagelijks gebruik uitpakt!
Zou tof zijn! Ik krijg vandaag de OnePlus 8T. Kan ik deze mooi naast elkaar leggen.
Ik snap niet dat Tweakers hier nog mee in zee gaat. Ik wacht nog steeds op een antwoord terug van de technische afdeling van Honor, over een probleem met mijn gewonnen honor 20 pro.
De vriendelijke medewerker van Tweakers heeft na veel mailen het maar opgegeven ooit nog antwoord te krijgen van Honor, maar blijkbaar is zo'n slechte klantenservice ervaring geen reden voor tweakers om te zeggen, hier willen wij niks mee te maken hebben.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.