Door Koen Beijer

Product Owner

Carrière-homepage en nieuwe user-experiencedesigner - Development-iteratie #168

05-11-2019 • 14:28

57

Onze developers hebben iteratie #168 opgeleverd. In deze iteratie introduceren we onder andere de Carrière-homepage en de nieuwe user-experiencedesigner.

Carrière-homepage

Met de introductie van Mijn ideale baan, de skills, en jouw werkervaring en opleidingen begint het Carrière-onderdeel van Tweakers vorm te krijgen. Daarom wordt het tijd voor een Carrière-homepage. Hier kun je alle onderdelen terugvinden die betrekking hebben op jouw carrière. Naast de genoemde ontwikkelingen en de vacaturelisting zit er nog meer in het vat, dus in de komende tijd wordt de Carrière-homepage steeds interessanter voor het ontwikkelen van jouw carrière op Tweakers.

Carriere portal

Boostpunten

We hebben het geven van boostmoderaties uitgezet. Boostpunten zijn ooit geïntroduceerd om vooral +2-en +3-moderaties aan te moedigen. Wat we echter hebben gezien, is dat ze veelal worden misbruikt voor meningmodden. Daarmee doen ze meer kwaad dan goed en leek het ons, mede dankzij jullie feedback, verstandig deze mogelijkheid uit te zetten.

Nieuwe user-experiencedesigner

Vanaf deze maand is het productteam versterkt met een nieuwe ux-designer: @bozhoyo. Bozhan kwam acht jaar geleden uit Bulgarije naar Amsterdam en studeerde 'nieuwe media en digitale cultuur' aan de UvA. Na zijn studie werkte hij onder andere voor een start-up die aan Liberty Global werd verkocht en bij een bureau waar hij de digitale applicaties en ervaring ontwierp voor klanten als T-Mobile, Sony PlayStation en KPN.

Overig

Ook nieuw is de mogelijkheid om de eisen en verwachtingen van je ideale baan te resetten en ten slotte zijn de volgende bugfix(es) doorgevoerd:

  • De inhoud van de membersonly-tag was door niet-ingelogde gebruikers te achterhalen.
  • Bedrijfslogo's op de frontpage gaven een 404.
  • Beheer van video's op de frontpage werkte niet zoals bedoeld.

Reacties (57)

57
56
45
1
0
8
Wijzig sortering
We hebben het geven van boostmoderaties uitgezet. Boostpunten zijn ooit geïntroduceerd om vooral +2-en +3-moderaties aan te moedigen. Wat we echter hebben gezien, is dat ze veelal worden misbruikt voor meningmodden. Daarmee doen ze meer kwaad dan goed en leek het ons, mede dankzij jullie feedback, verstandig deze mogelijkheid uit te zetten.
Hele goede zaak, ben ik heel blij mee. Er werd gevoelsmatig enorm veel misbruik van gemaakt om op mening te modden.

Hopelijk gaat hierdoor het moderatiesysteem beter functioneren omdat misbruik ervan maken nu een stuk minder makkelijk wordt, doordat de weging geen 6x meer is, maar slechts 1x/2x, afhankelijk van mod-ervaring.

Ziet er uit als een mooie update!
Ik vind het jammer, persoonlijk heb ik nog ooit een concreet voorbeeld gezien waar iets door meningmodden in een -1 kwam te staan, misschien eventjes, maar dat werd uiteindelijk gecorrigeerd. Als ik dan de betreffende reacties bekijk waarover gezicht wordt date ze "gemeningmod" zouden zijn zie ik meestal een schreeuwerige toon en gebrek aan argumentatie.
Er werd gevoelsmatig
Juist, dat is een gevoel, maar enige waarheidsvinding ontbreekt. Het zou interessant zijn om hier iets in te kwantificeren en inzichtelijk te maken.
  • Worden reacties met een (niet) populaire mening lager/hoger gewaardeerd?
  • Worden reacties met een (niet) populaire mening lager/hoger gewaardeerd?
  • Worden reacties met een (niet) populaire mening minder vaak/vaker geboost?
Er wordt [quote]gevoelsmatig[quote] door een kleine groep heel hard geschreeuwd en geklaagd zonder goede vorm van zelfreflectie op de posts zelf toe te passen.
Je hoeft alleen maar een standpunt in te te nemen over een controversieel onderwerp, dat hoeft vaak niet eens expliciet, impliciet is genoeg, als onderdeel van een heel ander argument, en de mening-mods vliegen je om de oren. Politiek, religie en immigranten/vluchtelingen doen het daarbij altijd goed.

Is de group-think het met je eens, kom je gemiddeld hoog uit, anders laag.
Typisch kenmerk is tegelijkertijd veel -1 en +3 mods op dezelfde post.

Ik spreek uit ervaring :)

[Reactie gewijzigd door locke960 op 24 juli 2024 21:29]

Ik denk, no offense, dat jouw ervaring vooral voorkomt uit emotie. Sure, mensen zijn eerder geneigd moderatie toe te passen op controversiële punten. Maar juist die worden vaak zeer matig beargumenteerd.

Iets controversieels roepen zonder fatsoenlijke argumentatie gaat een -1 opleveren, dat kan ik je met tegen zekerheid grenzende waarschijnlijkheid nu al zeggen. Mijn inziens wordt dit ook als meningmodden gezien (is overigens ook niet 100% zuiver) maar ik vind het iets meer genuanceerd.

Ik heb nog nooit een fatsoenlijk onderbouwd punt met een -1 gezien. Ik heb wel discussies gezien over wat fatsoenlijk onderbouwd is.
Dat gebeurd ongetwijfeld ook, maar dat bedoel ik niet. Ik heb meerdere keren moderatie scores wild heen en weer zien gaan, zowel bij post van mezelf en van anderen. Vaak stabiliseert dat zich wel, maar bij de meer controversiëlere stellingnamen zie je dan vaak veel -1 en +3 moderaties tegelijk.

Dat is een duidelijke indicatie van mening modden, en ook als het eindresultaat niet -1 of +3 is, is het ongewenst, want het beïnvloed wel het gemiddelde richting de "group think", ipv. dat de kwaliteit van de reactie de score bepaald.
Ik denk, no offense, dat jouw ervaring vooral voorkomt uit emotie. Sure, mensen zijn eerder geneigd moderatie toe te passen op controversiële punten. Maar juist die worden vaak zeer matig beargumenteerd.
Het is helaas geen emotie waar het uit voort komt, net als piracy en privacy zijn dat onderwerpen waar men vrij gauw met meningmoderaties gooit. Maar dat had je kunnen zien als je het mismoderatie topic had bekeken zoals ik reeds eerder aangegeven had. ;)
Anoniem: 302359 @locke9608 november 2019 14:14
Je hoeft alleen maar een standpunt in te te nemen over een controversieel onderwerp, dat hoeft vaak niet eens expliciet, impliciet is genoeg, als onderdeel van een heel ander argument, en de mening-mods vliegen je om de oren. Politiek, religie en immigranten/vluchtelingen doen het daarbij altijd goed.
Eens maar je vergeet dat boost mods weghalen daar niets aan gaat verbeteren. Niet iedereen heeft Boost punten dus niet iedereen kan voor 2x modden. Ik ben bang dat de meute blijft meningmodden en we nu juist de relatief kleine groep fanatieke boostmods(om ze zo maar even te noemen) geen kans meer geven om een tegengeluid te vormen tegen de meningmod meute.

Persoonlijk denk ik dat dit alleen maar een grotere negatieve impact zal hebben. Onderschat niet het aantal echt betrokken tweakers die wel zuiver modden die de boel nog enigzins in belans houden. Persoonlijk vind ik tweakers by far de beste site qua moderatiesysteem. Elk andere website met een vorm van +1 of likes heeft een veel groter probleem met meningmodden dan de Tweakers frontpage.
Bekijk even het reeds gelinkte feedbacktopic en het mismoderatie topic. Er zijn voorbeelden te over dat er echt veel reacties gecorrigeerd moesten worden doordat ze (met boost) naar een verkeerde score zijn gemodereerd.

En dan nog is het een druppel op een gloeiende plaat, want ook veel reacties worden zelfs zonder boost alsnog verkeerd gemodereerd. Het uitschakelen van de boosts maakt het alleen wat moeilijker om te zorgen dat een reactie een verkeerde score krijgt.

EDIT:
Bedenk mij net ook dat boosts moderaties het ook moeilijker maken om een reactie met de hand terug te zetten, waardoor fixeren soms een oplossing was, hopelijk is dat nu dus minder.

[Reactie gewijzigd door CH4OS op 24 juli 2024 21:29]

Zo'n topic is natuurlijk een bron van bevestigende data; de keren dat de tool op de gewenste manier werd gebruikt wordt daar niet gemeld. Het is daarom wel degelijk interessant hoeveel posts er zijn geboost waar meningmodden wel en niet van toepassing (b)lijkt. Dat is tenminste nog enigszins meetbaar, al is een gevoelsmatig iets altijd wat lastiger, naturlijk.
Als een post door middel van meningmods een bepaalde score krijgt, is het vaak juist de verkeerde score, doordat de reacties er uit springen. Vaak zie je dan dat ze bijvoorbeeld veel +2 en +3 hebben, terwijl het gewoon een bericht is met iemands mening. Het topic laat dan inderdaad zien hoe vaak het gezien (aangezien het melden handmatig gaat) mis gaat, niet eens het aantal dat daadwerkelijk mis gegaan is.

Als er een manier was om echt alle reacties die middels meningmodden een verkeerde moderatiescore kregen te vinden, was het probleem ook makkelijker op te lossen. ;) Maar doordat het nu redelijk vaak mis gaat en daar ook vaak een boel werk nodig is om dat goed te krijgen, is er nu besloten de boosts te verwijderen.

Kijk even in de moderatie FAQ om te weten te komen hoe de score berekening werkt, dan begrijp je ook een stuk beter waarom het best een klus kan zijn om een reactie goed te krijgen. Natuurlijk zijn er de fixaties, maar om elke reactie aan te moeten pakken op die manier is dwijlen met de kraan open. Beter draai je dan de kraan dichter, zodat het minder voor komt.

[Reactie gewijzigd door CH4OS op 24 juli 2024 21:29]

Het topic dat je aanhaalt heb ik eerder al gezien. Ik ben nog steeds niet bekend met een matig beoordeelde post die.

- fatsoenlijk opgeschreven was.
- en goed beargumenteerd was.
- en niet uiteindelijk een positieve moderatie had.

Mijn inzien zijn veel mensen gewoonte snel op hun tenen getrapt.
Maar dat is het punt helemaal niet. Het gaat erom dat een post bijvoorbeeld een mening van iemand is, maar waarmee velen anderen het eens zijn en daarom een +3 geven. En dat komt vaker voor dan je denkt, zoals ik al aangegeven heb zijn er in het Mismoderatietopic genoeg voorbeelden te vinden.

Als je geen zin hebt om daar te kijken, prima, maar dan is verder discussiëren ook niet handig naar mijn idee. Met name nieuwsberichten in de categorie privacy en piracy / downloaden hebben hier last van.

[Reactie gewijzigd door CH4OS op 24 juli 2024 21:29]

Volgens mij hoef ik dat niet nog eens te lezen hoor, ik ben er bekend mee. Dat was mijn punt ook niet, meer dat in een meldpunt-topic het logisch is dat daar data te vinden is over misbruik. Dat die data klopt betwijfel ik niet, alleen hoe representatief is voor het totaal (dis)functioneren is daarmee niet vastgelegd. Ik ga er gewoon van uit dat dat achter de schermen door t.net is bekeken en dat daar dit uitkwam, daar niet van. Mijn punt was alleen dat in het meldpunt-topic kijken niet volledig wegneemt dat een 'gevoelskwestie' geen meetbaar ding is.
Hoe groot het is ten op zichte van het totaal aantal reacties maakt natuurlijk niet heel veel uit wanneer het een groot probleem is en het anders teveel tijd kost om het keer op keer op keer te moeten corrigeren. Het is nu geen feilloze oplossing, maar het is wel een druppel op de gloeiende plaat.

Men heeft gekeken wat er aan te doen is en dat was het uitschakelen van de boosts, wat nu dus gedaan is. Dan maakt het niet uit hoeveel reacties wel gecorrigeerd worden (omdat ze wel opgemerkt zijn) ten op zichte van de rest, het gaat erom of er veel tijd te winnen valt en dat is nu het geval. Want laten we wel wezen, de voorbeelden in het mismoderatie topic zijn de berichten die in elk geval gezien zijn door de community dat het niet klopt, dat hoeft ook het totale aantal niet te reflecteren dat daadwerkelijk fout gemodereerd is.

[Reactie gewijzigd door CH4OS op 24 juli 2024 21:29]

Het totaal aantal reacties noem ik ook niet. Volgens mij lullen we nogal langs elkaar heen, en of t.net een goeie keuze heeft gemaakt betwist ik ook niet, zoals ik in m'n vorige reactie al zei. Het gaat mij om de data erachter en de conclusies hier in de comments, we hebben gewoon de volledige data niet, dus is daar niet zo veel over te zeggen, maar volgens mij zijn we het daar dus over eens :P
...we hebben gewoon de volledige data niet, dus is daar niet zo veel over te zeggen...
Nou ja, er is in elk geval genoeg om aan te tonen dat er wel degelijk een probleem is, die is al jaren bekend immers (getuige de vele discussies die gevoerd zijn op het forum).

Dankzij een nieuw feedback topic is er een evaluatie / discussie geweest over wat te doen, dat topic is ook gelinkt in de tekst, de data is er dus lijkt mij wel degelijk, hier in dit artikel krijg je het alleen niet op een presenteerblaadje, maar wel waar het allemaal te vinden is.

Ik snap dan ook om heel eerlijk te zijn niet waarom het hier vooral opeens een ding lijkt te zijn, terwijl er dus genoeg (meer dan 1 dus) discussies erover zijn geweest, alleen niet op de frontpage.

EDIT:
En je sprak over "het totaal (dis)functioneren", lijkt me dat dat gewoon op de reacties dus gaat, want daar gaat het over, reacties die ten onrechte, mede door boosts de onjuiste moderatiescore krijgen.

[Reactie gewijzigd door CH4OS op 24 juli 2024 21:29]

Mee eens, echter had ik zelf 500+ boostpunten, gebruikte het alleen als het echt nodig was. Had liever gezien dat FP mods die hiermee wel om konden gaan dit nog wel konden gebruiken..
Leuk statement, maar hoe ga je dat in de praktijk brengen? Wat is de maatstaf?
Moet dat ook weer via regels en controle worden geregeld?

Gewoon die boosts eruit, klaar. (bijna) Iedereen blij.
Je zou dan nog kunnen werken met een minimum karma-niveau o.i.d., maar inderdaad, je bent dan wel erg veel uren aan het stoppen in het dichttimmeren van een potentieel toch nog wankele functie.
.oisyn Moderator Devschuur® @wildhagen5 november 2019 14:33
Ik zou deze reactie graag naar +3 boosten, maar helaas kan het niet meer :+
Ook deze uiteraard off-topic, maar bovenstaande post wordt dan on-topic gemod??? :? :? :?
"Het niveau +1 is bedoeld voor alle overgebleven reacties die een relevante on-topic bijdrage leveren aan de discussie en niet voldoen aan de strengere criteria voor een +2 of +3. +1-reacties bevatten kennis die bij het grote publiek aanwezig is. Ook interessante vragen en geslaagde grappen kunnen op dit niveau ingedeeld worden. Bij een +1-reactie verwachten we enige onderbouwing van een mening. Ook vragen moeten goed geformuleerd zijn en de schrijver moet bijvoorbeeld zelf al mogelijke oplossingen of oorzaken aanreiken om een +1-waardering te ontvangen."
Geslaagde grap: on topic genoeg ;)
Laat ik dan zeggen dat meningen verschillen over wat een geslaagde grap is ;)
Keerzijde is natuurlijk dat het ook niet meer te gebruiken is om meningmods te corrigeren.

Mijn inziens zal het hele mod-systeem opnieuw bedacht moeten worden om mening modden tegen te gaan.

Lijkt me uiteraard lastig, maar ik zou kiezen voor een like en onzichtbaar dislike systeem (Youtube comments systeem), likes eventueel ook onzichtbaar. Met een optie om te rapporteren. En dan sorteren op gemiddelde score (percentage likes tov dislikes).

Edit: opvallend dat bovenstaande reactie ontzettend op mening gemod wordt. Is gewoon +1.

[Reactie gewijzigd door lars_jj op 24 juli 2024 21:29]

Van mij mag hele frontpage moderatie gewoon weg, mening modden gaat ook gewoon de andere kant op met direct -1's geven (waar je dus meer +1's moet hebben om uberhaubt uit de +0 te blijven), gewoon hetzelfde systeem als forum heeft, thumb-ups zijn meer dan genoeg. Bij de minder populaire nieuwsberichten mag je soms blij zijn met 1 moderatie (of minder, als je een 0/-1 krijgt), bij de populaire berichten is het hoofdzakelijk meelullen met de 'algemene' mening, in straatje van karma vind ik frontpage/forum dan ook een te groot verschil hebben.

Ik heb verder Carrière helemaal uitstaan, dus goed om te zien dat er flink aan gewerkt wordt, maar ik doe er verder weinig mee :P
Van mij mag hele frontpage moderatie gewoon weg, mening modden gaat ook gewoon de andere kant op met direct -1's geven (waar je dus meer +1's moet hebben om uberhaubt uit de +0 te blijven), gewoon hetzelfde systeem als forum heeft, thumb-ups zijn meer dan genoeg. Bij de minder populaire nieuwsberichten mag je soms blij zijn met 1 moderatie (of minder, als je een 0/-1 krijgt), bij de populaire berichten is het hoofdzakelijk meelullen met de 'algemene' mening, in straatje van karma vind ik frontpage/forum dan ook een te groot verschil hebben.

Ik heb verder Carrière helemaal uitstaan, dus goed om te zien dat er flink aan gewerkt wordt, maar ik doe er verder weinig mee :P
Het zal vast de verkeerde plek zijn om dit onderwerp de bediscussieren. Maar mooier zou zijn om reacties te categoriseren, bijvoorbeeld "grappig", "informatief", "mening", "ongepast", "Politie, open de deur", in plaats van beoordelen met minnen of plussen.
Het zal vast de verkeerde plek zijn om dit onderwerp de bediscussieren. Maar mooier zou zijn om reacties te categoriseren, bijvoorbeeld "grappig", "informatief", "mening", "ongepast", "Politie, open de deur", in plaats van beoordelen met minnen of plussen.
Dat is inderdaad een heel mooi alternatief. Worden de reacties toch op nut gesorteerd, maar is op mening beoordelen lastiger.
Dat was het oude systeem ooit, maar dat bleek toch lastig te onderhouden. Het vereiste ook veel meer logica en regels (Grappig kon maximaal naar +2, Informatief kon naar +4, et cetera), en ook daar waren er meningmods. There aint no such thing as a fair system...
Granted, voor de een zal een reactie "grappig" en "mening" zijn, terwijl voor een ander het "ongepast" en "mening" zal zijn. Misbruik ervan valt ook niet uit te sluiten.

Toch heb ik het idee dat zo'n systeem minder snel "boosheid" bij iemand uitlokt omdat zijn reactie verborgen wordt door anderen die -1 geven (los van of de reactie wel of niet aan de huisregels voldoet). Bij politiek incorrect taalgebruik kan je al een -1 krijgen ondanks dat je ontopic en misschien zelfs informatief reageert. Minnen en plussen zeggen enkel dat er aan bepaalde criteria van de huisregels wordt voldaan. Maar niet hoe of waarom. Zeker bij negatieve moderaties steekt dat.

Edit: typo

[Reactie gewijzigd door RoestVrijStaal op 24 juli 2024 21:29]

Wordt er wel echt zoveel op mening gemod? Waar ik dat lees, zie ik vaak dat het niet echt om de mening gaat maar om de moeite die gedaan is. Een enkele kreet of zin zonder toelichting mag best een -1 of een 0 krijgen, ongeacht welke mening erin zit; dat is niet modden op mening maar op de waarde van de reactie. Op Tweakers is het de bedoeling dat een reactie echt iets toevoegt en dat anderen er nuttig op in kunnen gaan. Een bericht in de zin van "ik vind dit stom" wordt negatief gemod niet vanwege die mening inhoudelijk, maar omdat dat een bericht is waar niemand anders iets mee kan. Je leert er niets van en het zet niet aan tot gedegen discussie. Vaak gaat het ook om zaken die totaal off-topic zijn, enorm flauwe grappen, enz.

Dat de schrijvers van sommige dergelijke reacties er dan een edit bij zetten alsof ze op mening gemod worden, wil nog niet zeggen dat het zo is. Vaak lijkt dit meer op kleinzieligheid en was de moderatie prima terecht.

Ook de andere kant: bijna alle reacties die wél iets zinnigs toevoegen hebben meestal +1, +2 of +3.

Uitzondering daargelaten (het blijft moderatie door gebruikers), gaat het volgens mij veel minder slecht dan hier soms geschetst wordt. Als iemand een aantal goede voorbeelden heeft van reacties met echt goede info die toch negatief gemod worden, dan stel ik m'n beeld graag bij.

[Reactie gewijzigd door geert1 op 24 juli 2024 21:29]

Anoniem: 457607 @geert15 november 2019 15:54
Wat ik zie is dat wanneer een draadje "hot" is en in volle gang, er flink aan mening modding wordt gedaan, eerder regel dan uitzondering. Een dag of zo later is dat gecorrigeerd maar van weinig waarde want niemand ziet het meer, men is naar het volgende artikel.

"Waar ik dat lees, zie ik vaak dat het niet echt om de mening gaat maar om de moeite die gedaan is"

Dat is niet zuiver. Soms typt iemand een enorm lang lulverhaal wat nergens op slaat. Typisch van een schijnexpert die de helft uit zijn duim zuigt. Die krijgen inderdaad +2/+3, maar onterecht. Omgekeerd kan iemand ook kort en bondig juist een sterke opmerking maken.
Meningmodden zou gewoon toegelaten moeten zijn :)
Zonde van de boostpunten! Dat was een erg goede en nuttige functie. Ik denk dat het een zeer fout besluit is en nu ook machtsverhoudingen weer op niet goede wijze anders legt en het nog moeilijker is om zaken te corrigeren. Mismoderaties worden nog lastiger te corrigeren, zeker als die uitgevoerd zijn met een zwaardere default weging. Mismodden wordt dus juist nog lastiger weer recht te zetten zonder extra hulp, zonde. Kan je 't net zo goed meteen overlaten aan Powermods/frontpage admins, why bother. :P

Zonde dat er geen betere opzet is gekozen en de functie gewoon is weggegooid. Het modsysteem is nu slechter geworden imho. Het zoveelste slechte besluit imho, maar dat kan gebeuren - anderen zijn er wel blij mee en denken dat het een goed plan is, so be it. :) We zullen zien, can't always have your way. :P

Met het commentaar op de modfunctie vraag ik me soms af of sommigen niet liever een functie hadden gezien om helemaal geen scores meer te tonen bij posts als ze dat niet willen.

[Reactie gewijzigd door WhatsappHack op 24 juli 2024 21:29]

Zeehond FP Admin / FP PowerMod / Moderator Wonen en Mobiliteit @WhatsappHack5 november 2019 17:37
Probleem is dat de boost regelmatig ook misbruikt werd om te mismodden. Dan wordt het ook lastiger om het te corrigeren omdat je dan of zelf boost moet hebben om er tegenaan te gooien, of een Pro/ PowerMod nodig hebt.

Gebruikers met een x1 weging hadden al geen boost optie dus wat dat betreft blijft dat hetzelfde waneer er een x2 mismoderatie is uitgevoerd.

Overigens hebben we ook nog altijd Pro mods met een x6 weging :)
Maar dat is zonder boost ook een probleem, en dan worden de modrechten ook afgepakt toch?
Boost misbruiken bij mismods zou je ook kunnen stellen: dan krijg je die niet meer terug, je modrechten worden hersteld maar je boost mods kan je voorlopig nog lange tijd vergeten. Dat is in beginsel wat meer werk (al valt dat denk ik mee, want je moet de mismodders sowieso aanschrijven en de boel uitschakelen), maar als je er eenmaal tussenuit gehaald hebt wat niet aan de regels houdt heb je wel een beter systeem met meer opties om "organische mismoderaties" (dus allejezus veel reguliere x2 mods) makkelijker te herstellen :) Plus, de gene die dan hun modrechten terugkrijgen en het opnieuw misbruiken kunnen dan minder impact leveren - maar de mensen die wél volgens de regels modden hebben meer opties om te helpen/de boel op de juiste score te krijgen. Op die manier konden boosts ingezet worden om sporadisch soortement als ProMod te helpen bij te dragen aan correcte scores. (Maar in beperkte mate en enkel bij blatant mismods, en dat is goed - de afwijkende rol van permanent x6 is er niet voor niets.)

Daarom vind ik de "alles of niets" aanpak wat lastig en een foute keuze. :)
Alles = was blijkbaar niet handig en leverde wat problemen op, ik geloof je graag dat er mensen waren die er misbruik van maakten. (Op welke schaal is mij echter onbekend.)
Niets = nog geen data uiteraard, maar kan ook moeilijkheden opleveren zoals hier beargumenteerd.
Een goede middenweg, hoewel misschien in het begin iets meer werk, lijkt me een prima overweging en wat beter dan het maar gewoon helemaal de nek omdraaien. Je kan altijd nog kiezen om het er dan helemaal uit te knikkeren als het niet werkt of nog steeds misgaat, maar als het meteen geheel verwijderd is: dan krijg je geen data en is het sowieso einde verhaal.

De manier van aanpak is natuurlijk ook deels persoonlijke voorkeur hoor. Als ik een compromis zie die geen tot weinig nadelen lijkt te hebben, dan zou ik daar eerder voor gaan dan iets meteen helemaal afschieten. Maar anderen staan daar weer anders in. :P
Ik zou zeggen: een middenweg EN die boostpunten veel minder snel laten opbouwen (men kreeg er gewoon te snel veel teveel) is een betere aanpak, dan heb je het beste van twee werelden EN: als het niet bevalt of niet goed werkt, dan kan je het altijd nog helemaal weggooien. :P
Overigens hebben we ook nog altijd Pro mods met een x6 weging :)
Maar die modereren ook nog wel eens op mening en zijn er niet heel veel van. :P
Vaak zat gezien dat bij post A men regelinterpretatie A of B aanhield, maar als het om post B ging die een mening had waar ze zelf niet achterstonden werd het verdraaid of zo uitgelegd dat het tóch geen mismod zou zijn. Onder de streep was het niet objectief en meten met twee maten, maar zogenaamd zou dat reglementair prima uit te leggen zijn. Dan zit je dus met x6 die al helemaal niet meer te corrigeren valt door x2 (+ boost) mods. ;) Dat is wel iets waar ik enigszins huiverig over ben. Ik weet overigens niet of promods ook boosts hadden en dan +18 weging kregen, als dat zo was en ook ongedaan is gemaakt dan zal de impact misschien iets minder zijn.

[Reactie gewijzigd door WhatsappHack op 24 juli 2024 21:29]

Zeehond FP Admin / FP PowerMod / Moderator Wonen en Mobiliteit @WhatsappHack5 november 2019 18:33
Gebruikers die mismoderaties uitvoeren verliezen inderdaad hun modrechten ja. De dingen die jij voorstelt maken het wel een stuk gecompliceerder en kost ook een stuk meer devtijd. Voor het idee, het uitschakelen van de boostmoderaties heeft ~4,5 jaar geduurd. Al heeft dat nu natuurlijk wel het voordeel dat we in ieder geval kunnen zeggen dat het niet over één nacht ijs is gegaan en er een lange tijd van observatie aan vooraf is gegaan :P. Er liggen al een paar jaar nog andere voorgestelde ideeën op de plank.

De mogelijkheid voor boostmoderaties te geven is verder op dit moment slechts enkel uitgezet zodat we kunnen evalueren wat het effect is.

Pro en powermods modereren overigens doorgaans niet enkel wanneer een score rechtgezet moet worden. Integendeel, activiteit met modereren is een belangrijke selectie criteria (naast correct modereren uiteraard). Bij een Pro Mod die op mening modereert kunnen ook gewoon de Pro Mod rechten bij worden ingetrokken. Momenteel tel ik overigens 8 Pro Mods.

Een boost voor Pro Mods bestaat niet. Enkel Power Mods kunnen nog in het uiterste geval fixeren.

[Reactie gewijzigd door Zeehond op 24 juli 2024 21:29]

Bor Coördinator Frontpage Admins / FP Powermod @Zeehond5 november 2019 21:05
Bij een Pro Mod die op mening modereert kunnen ook gewoon de Pro Mod rechten bij worden ingetrokken.
Wanneer een Pro Mod op mening gaat modereren zal deze niet lang Pro Mod blijven inderdaad. Een Pro Mod heeft hier mede een voorbeeldfunctie.
Bor Coördinator Frontpage Admins / FP Powermod @WhatsappHack5 november 2019 21:03
Het zoveelste slechte besluit imho, maar dat kan gebeuren
Misschien is het goed om eerst het resultaat eens af te wachten voor iets op voorhand al af te schieten.
Al mijn 10k aan boostpunten weg!? Prima, ik gebruikte toch zelden. :)

Goede iteratie weer! d:)b
Aha!!!! Het was dus jij (en die andere modslet *Kuch @Anoniem: 372172 Kuch*) die echt aan alles +2 gaf in de hoop boosts te scoren. :+

Godzijdank zijn ze nu pleitos.
Draak van een systeem.

[Reactie gewijzigd door HMC op 24 juli 2024 21:29]

Niemand heeft nog een hoofdstukje: "Donker thema" (of: "Dark theme") aangekaart, maar naast het feit dat men met genoeg karma punten zelf custom CSS kunt introduceren naar de site, zou ik het toch wel HEEEL erg waarderen als dit ook een keer werd besproken en wellicht gewoon werd geïmplementeerd.

Ik kom nu zo ver met een aantal plugins die het hele web donker maken, maar het liefst zie ik sites dit zelf doen met bedoelde kleurenschema's etc.
Goed nieuws: het is al tienduizend keer besproken. Slecht nieuws: het komt er niet.
Heel goed dat het boosten is uitgezet. Het werkte totaal averechts helaas. :)
Misschien wel goed om aan te geven hoe lang de MembersOnly tag bug heeft opengestaan? En hoe waarschijnlijk het is dat er misbruik van gemaakt is?
Volgens mij is de beslissing om boosts te gebruiken beslist in een bemenste vergaderkamer :+.

Jammer dat de feature uitstaat, nu is het lastig om correcties uit te voeren. Ik mod voornamelijk op cpu/gpu artikelen gezien daar mijn kennis zit, nu er geen boost meer is voor correcties denk ik dat ik daar mee ga stoppen.
Ik denk overigens dat er net zoveel goed als slecht gebruik van de boost mogelijkheid is gemaakt.
De inhoud van de membersonly-tag was door niet-ingelogde gebruikers te achterhalen.
Oei, hebben jullie al melding gedaan van een datalek?
Een datalek geldt alleen voor persoonsgegevens, ik neem aan dat tweakers slim genoeg zijn om hun paspoortnummers en adresgegevens niet op tweakers te posten, zelfs niet tussen [mo]-tags

Ook is het geen datalek als de data slechts beveiligd wordt doormiddel van het ingelogd zijn of niet (iets wat iedereen kan doen dmv registratie)

[Reactie gewijzigd door ImNotnoa op 24 juli 2024 21:29]

de hele essentie van de MO tags is juist dat je daar dingen plaatst, die je dusdanig gevoelig vindt, dat je niet wil dat niet-ingelogde gebruikers die kunnen zien. Persoonsgegevens kan je veel ruimer intetpreteren dan naam,adres,woonplaats,geboortedatum.

Dat deze bescherming blijkbaar minder bescherming biedt dan verwacht, zou ik wel als datalek durven classificeren.
Volgens mij zijn MO tags vooral ontstaan omdat veel van de op het forum geplaatste kortingscodes via google gevonden en gekaapt werden.

Maar welke informatie zou jij niet zichtbaar willen hebben voor mensen die niet ingelogd zijn maar wel voor ruim een half miljoen anderen?
Kijk voor de lol eens in PSFL, hoeveel mensen daar problemen/vragen over werk hebben en delen daarvan in MO tags hebben.
Kijk voor de lol eens in PSFL, hoeveel mensen daar problemen/vragen over werk hebben en delen daarvan in MO tags hebben.
Om die reden wordt PSFL ook niet geïndexeerd door google VZVIW, het wel of niet ingelogd zijn op een voor iedereen openbaar forum noem ik geen bescherming van de privacy en moet ook niet als dusdanig gezien worden
Mooi dat jij dat zo ziet.
Maar ik persoonlijk vind het nogal wat dat een tag die hier door een significant deel van de gebruikers wordt gebruikt om een deel van hun gegevens af te schermen, blijkbaar niet de bescherming bood die ervan verwacht kon worden.

Vergeet daarbij niet dat lid worden welliswaar makkelijk is, maar je daardoor ook akkoord gaat met de AV van tweakers. En je nu die gegevens kan bereiken zonder dat akkoord.

Dan vind ik dat dat meer aandacht verdient dan de op 1-na-onderste regel van een .plan die het vooral over nieuwe features heeft.

[Reactie gewijzigd door Illusion op 24 juli 2024 21:29]

.oisyn Moderator Devschuur® @Illusion5 november 2019 15:33
Maar ik persoonlijk vind het nogal wat dat een tag die hier door een significant deel van de gebruikers wordt gebruikt om een deel van hun gegevens af te schermen, blijkbaar niet de bescherming bood die ervan verwacht kon worden.
Onzin. Heb je je verdiept in de bug? Hier is het betreffende topic: MO - Tag is te omzeilen

Het gaat hier om een feature van het forum om de "broncode" van een reactie te bekijken. Links daarnaar heb je standaard alleen als je ingelogd bent, maar de url kun je natuurlijk ook gewoon zelf in elkaar knutselen. En dan blijkt idd dat het MO-gedeelte gewoon leesbaar was in de raw versie van de reactie.

Een zoekmachine komt hier niet, want links naar 'view_message' staan niet op de pagina als je niet bent ingelogd. Een "kwaadwillende" die per se de reactie wil lezen, kan met het grootste gemak dat hij de URL verzint ook gewoon een account aanmaken en daadwerkelijk inloggen. Dat kan hij nu nog steeds.

Bottom line, MO tags bieden geen enkele veiligheid, het is slechts een drempel voor "vreemden" om gevoeligere informatie makkelijk te vinden.

[Reactie gewijzigd door .oisyn op 24 juli 2024 21:29]

Joh, zoals @Imnoa al aangaf: de bescherming van de MO tag was defacto meer een drempel voor robots. Als je daadwerkelijk iets wil verbergen dan moet je het gewoon niet posten, punt.

Dat als datalek classificeren is gewoon kul, aangezien het toch al voor ieder mens te bereiken viel en dat niet anders is geworden of geweest.
En je nu die gegevens kan bereiken zonder dat akkoord.
Kon. Verleden tijd.
Dan vind ik dat dat meer aandacht verdient dan de op 1-na-onderste regel van een .plan die het vooral over nieuwe features heeft.
De .plan behandelt gewoon wat er op hoofdlijnen in deze iteratie is gewijzigd. Dit is een kleine fix die noemenswaardig genoeg is om het überhaupt te vermelden, maar niet het grootste of belangrijkste punt ofzo.

Iets met dingen op waarde schatten...
Betekent niet dat dit niet gebeurd is, dus alsnog een "mogelijke" datalek. Als men niet weet of er data is gelekt, maar er heeft wel iets openstaan, dient dit alsnog gemeld te worden imho.
Na het Elect drama van de afgelopen maand ben ik toch definitief afgehaakt als het om T.net en carrière gaat. Verspilde moeite.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.