We hebben iteratie #171 opgeleverd. In deze iteratie hebben we het mogelijk gemaakt om forumtopics te volgen, hebben we de identicons verbeterd, een bugbash gedaan en allerlei verbeteringen achter de schermen doorgevoerd.
Forumtopics volgen
Je kunt vanaf nu topics in het Forum volgen zonder dat je zelf in het topic actief bent. Naast de mogelijkheid om topics te bookmarken, kun je nu ook de knop 'topic volgen' activeren.
Als je dat doet, word je daarna via de notificaties op de hoogte gehouden van nieuwe reacties in het topic. In je notificaties zie je dan de melding dat er een reactie is in het topic dat je volgt.
Het volgen van topics is nu dus niet alleen voor vraagtopics, maar voor alle topics mogelijk, en niet alleen voor de topicstarter, maar voor alle geïnteresseerden.
Identicons aanpassing
Een aantal sprints terug introduceerden we identicons voor bezoekers zonder eigen avatar. Op basis van de feedback daarop vanuit de community hebben we daarin een verbetering doorgevoerd die de herkenbaarheid en het onderscheid van de identicons verhoogt. Dat hebben we gedaan door de kleurstellingen en kleurvariatie aan te passen.


Bugbash
Het was alweer een tijdje geleden dat we een bugbash deden. Hoogste tijd dus om weer eens een stapeltje bugs te pletten. Een greep uit de gefixte bugs:
- Bug opgelost bij het annuleren van een abonnement
- Bug gefixt bij notificatie van reacties bij verwijderde topics
- Weergavebugje opgelost in het 'meer' menu
- Bug opgelost bij het croppen van avatarfilesize
- Bug opgelost waarbij een bezoeker een tijdelijke ip-ban kreeg bij accountupgrade
- Parsen van zoeklinks werkt weer goed
- Bug in DM-notificatie links opgelost
Verbeteringen achter de schermen
Ook hebben we deze sprint veel werk verricht aan het verbeteren van processen/flows/interacties/handelingen die door veel mensen achter de schermen worden gedaan. Daar zie je als bezoeker dus niet veel van, maar uiteindelijk heeft iedereen daar wel baat bij. Een overzicht op hoofdlijnen:
- Beheer van de aboshop verbeterd
- Enkele verbeteringen doorgevoerd in de beheermogelijkheden voor de crew (V&A, frontpage en Forum)
- Redactie-cms op verschillende onderdelen aangepast en verbeterd
- Beheertools voor testlab verbeterd