Provider begint met mobiel abonnement met 10GB-limiet

Een Enschedese virtuele provider is begonnen met het aanbieden van een 'onbeperkt alles'-abonnement, waarbij dataverkeer binnen EU-landen deel uitmaakt van de bundel. Het abonnement is verkrijgbaar vanaf dertig euro per maand.

Klanten hebben bij de virtuele provider Choozze, uit te spreken als het Engelse werkwoord 'choose', de keuze om vooraf of achteraf te betalen. Het is mogelijk om een heel jaar een abonnement vooraf te betalen voor 300 euro, terwijl het ook mogelijk is om maandelijks 35 euro achteraf te betalen.

De virtuele provider werkt met een fair use policy en neemt dus na het overschrijden van de limieten alleen contact op met klanten. De tweede stap is 'maatregelen' nemen om verder 'excessief' gebruik te voorkomen en pas daarna gelden buitenbundellimieten. De limiet die Choozze hanteert, is 3000 belminuten, 3000 sms'jes en 10GB aan data per maand.

Naast de twee 'onbeperkt alles'-mogelijkheden heeft Choozze een gratis abonnement zonder kosten per maand, waarbij klanten 100 belminuten, 100 sms'jes en 100MB aan data krijgen. Vervolgens is er een keuze aan add-ons, zoals extra databundels en de optie om in het buitenland data in mindering te brengen op de gewone databundel.

De virtuele provider functioneert op het netwerk van T-Mobile. Klanten hebben toegang tot de 2g- en 3g-netwerken, en krijgen een maximale snelheid van 14,4Mbit/s down. Er is vooralsnog geen toegang tot het snellere 4g-netwerk.

Choozze is een dochteronderneming van de Enschedese provider SpeakUp, die tot nu toe vooral actief is op de zakelijke markt. Choozze gaat de concurrentie aan met Robin Mobile, die ook 'onbeperkt alles'-abonnementen aanbiedt.

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

19-08-2014 • 16:20

179

Lees meer

Reacties (179)

179
177
152
9
0
8
Wijzig sortering
Heeft iemand kunnen zien hoe er wordt afgerond? Per seconde? Per kB?
Bij een onbeperkt abonnement maakt dat niet uit, maar bij het instap abonnement (gratis) wel.
Mochten ze grof afronden dus per minuut en per MB dan kan het snel gaan met je bundel en ga je er snel overheen en betaal als nog onverwachts extra voor je gratis abonnement.
Ik had ze net toevallig gemaild met deze vraag. Hier ben ik ook wel naar benieuwd.
Zojuist antwoord gehad. Ze ronden af per 10Kb.

Overigens kan je binnenkort op de nieuwe site ook je verbruik zien, zonder de app dus. Er zijn overigens geen plannen voor een Windows (Phone) app.
Top, fijn dat je het terugkoppeld.

Ik denk dat het zaak is dat jezelf in de gaten houdt wat je (Choozze) dataverbruik is ten gevolge van je gedrag, geinstalleerde apps en background/system apps.

Bij Hollandsnieuwe hanteren ze voor het dataverbruik het volgende binnen NL:
"Mobiel internet wordt per sessie naar boven afgerond op 100KB."
Sommige klanten bij Hollandsnieuwe gaan dan het schip in omdat ze bijvoorbeeld over de dag een 10-tal what's appjes versturen wat resulteert in (max.)1MB dataverbruik. De netto dataverbruik ligt zeker onder de 100kB als je geen foto's e.d. verstuurd.
Dan is slechts tgv van 1 app. Wanneer je andere geinstalleerde apps en background/system apps ook een nieuwe sessie starten dan kost je dat weer 100KB.

Ik weet niet wat een "sessie" inhoud of bedoeld wordt. Ik heb verhalen gelezen dat ze daardoor extra moesten bijbetalen (zelf bij 275 + 500MB abonnement). Terwijl ze in hun ogen ze niks bijzonders (lees geen streaming media of vergelijkbare zaken) deden.
ze ronden af per GB.
Voor de groot verbruikers. :)
Ik heb nog meer informatie betreffende het bellen. Dat berekenen ze per seconde, zonder een start tarief.
Dat is wel netjes wat betreft de belminuten. Aangenomen dat ze de eerste minuut niet als minimum nemen. :)

Nog iets over de data sessie dat is al een stuk ingewikkelder.
Hier is een link omtrent de data sessie:
https://mobilevikings.be/...in-my-usage-mean/?preview

Zo lijkt de afronding van 10kB mogelijk nog niet eens heel slecht uit te werken wat betreft het gratis abonnement. De kantekening is dat je wel dient te weten wanneer een data sessie kan worden beeindigen. De volgende factoren behoren tot de mogelijkheden:
-Je Android versie
-Je App
-Je mobiele provider (die kunnen bijvoorbeeld na x aantal minuten inactiviteit de sessie beindigen)
-Jezelf (bijvoorbeeld door je toestel in vliegtuig-modes zetten)

Het is niet bedoeld als bangmakerij maar wees bewust wat je doet wil je niet voor ongewenste kosten komen te staan. Gebruik daarvoor de MyChoozze app die laat zien hoeveel data, belminuten en sms-berichten je hebt verbruikt. MyChoozze app zou volgens hun FAQ vanaf 29 Augustus in de Appstore staan.
Bij de tekst 'Onbeperkt alles' met toch weer beperkingen moet ik meteen aan de blog van Arnoud Engelfriet van gisteren denken:
http://blog.iusmentis.com...aarden-maar-moeten-lezen/
Vanaf 2014 kan je met je normale bundel ook in heel europa terrecht.
Laat de prijzen oorlog beginnen.
Je bedoelt december 2015: Dure dataroamingkosten vanaf 2015 verleden tijd

Daarnaast is hier het probleem dat roaming wordt afgeschaft maar je alsnog niet je bundel kan gebruiken in het buitenland, dit wordt gezien als buitenbundel-gebruik en kost dus alsnog een fortuin. (30ct/min/sms en 15ct/MB is niet ongebruikelijk en duurder dan menig buitenlandabonnement op dit moment)
Dat zal zwaar afhangen van hoe rechters deze tekst uiteindelijk interpreteren. Je zou ook kunnen stellen stellen, dat als in binnen en buitenland het zelfde tarief moet gelden, dat je op moment dat je een alleen binnenland bundel aanbiedt, dit in feite het zelfde is als een ander tarief. Het zou dus kunnen dat ook bundels dan niet meer mogen onderscheiden. Wel zullen het zien
Helaas heb je een abonnement afgesloten voor binnen Nederland dus zal de rechter (waar je sowieso al niet naar toe gaat) het niet in jouw voordeel interpreteren.
Nu nog wel, de kwestie is, of het na het verbieden van roamingkosten nog wel mag een abonnement met bundels voor alleen nederland aan te bieden (bestaande abos is een heel ander verhaal). En nee, ik ben (niet rechten) student, dus de stap naar de rechter hierover is niet voor mij weggelegt. Maar voor bedrijven zou dat nogal interessant kunnen zijn. Vooral voor degene die veel medewerkers in het europese buitenland hebben.

[Reactie gewijzigd door Darkstriker op 25 juli 2024 19:55]

of het na het verbieden van roamingkosten nog wel mag een abonnement met bundels voor alleen nederland aan te bieden

De richtlijn is vrij duidelijk: ja dat mag.

En wij moeten ook hopen dat geen gekke rechter dat ooit gaat veranderen. Anders dan jij denkt gaat dat dan namelijk niet betekenen dat jouw 'onbeperkt bellen in Nederland' bundel 'onbeperkt in de EU' wordt, maar dat betekent dat die bundels gaan verdwijnen. 8)7
Waarom zouden ze verdwijnen. De kosten zijn voor de providers slechts marginaal hoger. Als de huidige providers het niet vanzelf doen, dan zullen er virtuele providers komen die het wel 'onbeperkt' aanbieden. We hebben immers altijd een fup.

De grote provider hebben het ook pas gedaan nadat het al jaren beschikbaar was bij virtuele providers...

[Reactie gewijzigd door Darkstriker op 25 juli 2024 19:55]

De kosten zijn voor de providers slechts marginaal hoger.

Dat zijn ze nu juist niet. Ze zijn fors hoger. Providers rekenen onderling vaak bezopen bedragen.

De grote jongens kunnen dan bulkcontracten afsluiten, maar een kleine speler als KPN bijvoorbeeld moet diep in de buidel tasten.

Nu maakt men als KPN ook nog eens een lekkere winst op die tarieven, en dat voorkomt deze wet dus, maar kostentechnisch zal een buitenland beller KPN snel op verlies zetten. Als de tarieven dus te laag worden door effectief gratis bij in-budel zal men die budels moeten aanpassen.
Onzin. Dat heeft de EU namelijk ook gewoon afgedwongen. De tarieven die onderling mogen worden gerekend zijn fors lager dan wat ze maximaal aan ons mogen berekenen.
Dat heeft de EU namelijk ook gewoon afgedwongen

Nee, de EU richtlijn gaat enkel over de consumenten tarieven, niet de onderlinge tarieven.

De tarieven die onderling mogen worden gerekend zijn fors lager dan wat ze maximaal aan ons mogen berekenen.

Klopt, maar dus niet in tegenspraak met wat ik schreef ...

Bellen in bijvoorbeeld Oostenrijk is voor KPN zelf fors duurder per minuut dan diezelfde belminuten in Nederland. Dat is geheel los van de woekerwinsten die men tot nu toe er bovenop gooiden. De fysieke tarieven voor KPN zijn daadwerkelijk heel verschillend. Zeker voor kleine spelers zoals KPN.

Ofwel als KPN verplicht wordt (wat dus op basis van de huidige wetgeving niet zo is) om buitenlandse minuten uit de binnenlandse bundel te halen, gaat er een van de twee gebeuren:
- de binnenlandse grote/onbeperkt bundel gaat weg of wordt versobert
- de binnenlandse grote/onbeperkt bundel wordt duurder

Omdat Nederland vooral een land met concurentie op prijs is, zal het waarschijnlijk het eerste worden.

Maar meer algemeen als jij denkt dat het kostprijsverschil in deze voor KPN zich niet zal uiten in consumentenprijzen, ga je teleurgesteld worden.

Maar goed, dat is dus puur theoretisch, want buitenlandse minuten gaan niet uit de binnenlandse bundel (tenzij je speciale dure abbo's als Red Super hebt).
Daar wil ik wel eens bronnen voor zien. Want ik geloof echt niet dat KPN in duitsland (of welk ander EU land dan ook) meer betaalt dan de virtuele providers. Die zijn immers nog veel kleiner. Dat zou betekenen, dat KPN in bij roaming in duitsland tariefen zou kunnen aanbieden die 1/4 zijn van wat zij hier vragen voor hun abos en alsnog winstgevend zou kunnen zijn. Nederland is bewezen een van de landen in de EU met de hoogste prijzen gemiddeldt. Oftewel: Voor de Nederlandse providers zou dit in verhouding veel winstgevender zijn dan voor providers uit bvb duitsland. Want die moeten hier in Nederland idd het belachelijk hoge wholesale tafief betalen dat ook nederlandse virutele providers moeten betalen en voor hun wordt het dan juist lastiger om winstgevend te blijven als ze de prijzen niet verhogen.

En wat een onzin dat hier in NL op prijs geconcurreert wordt. De grote providers hebben veruit de meeste klanten, maar ze zijn ook veruit het duurst. En ze zijn aan de top kwa prijzen van heel europa, terwijl de kosten hier dus absoluut niet het hoogst zijn. Even voor je paradox: Als ik een SMS van hier naar duitsland stuur, betaal ik 30 cent. Als ik in duitsland ben, dan betaal ik ineens 8 cent (want meer mag niet)

[Reactie gewijzigd door Darkstriker op 25 juli 2024 19:55]

Daar wil ik wel eens bronnen voor zien. Want ik geloof echt niet dat KPN in duitsland (of welk ander EU land dan ook) meer betaalt dan de virtuele providers

Ah, daar zit jouw verwarring.

Het heeft niets te maken met KPN vs een andere provider, maar met absolute kosten. Waar ik op doel is dit:

KPN betaalt meer voor een minuut die jij belt in Duitsland, dan het hen kost als jij diezelfde minuut belt in Nederland.

Momenteel kan men dat - mét winst - doorberekenen aan jou. Na deze EU wetgeving, kan men deze winstmarge niet meer doorrekenen (of in ieder geval kleiner).

Maar wat jij suggeerde/voorstelde is dat men nu verplicht zou zijn het helemaal niet meer door te berekenen, en binnen de bundel te tellen.

Echter:
1) de EU wetgeving zegt daar niets over dus het is onwaarschijnlijk dat dat gaat gebeuren
2) Als het wel zou moeten, zou KPN tegenmaatregelen nemen ivm dit harde kostenverschil. Waarschijnlijk schrappen/verschralen van bundels.

En wat een onzin dat hier in NL op prijs geconcurreert wordt.

Ik bedoelde dit anders, maar schreef het wellicht verwarrend. Wat ik bedoel is dat in Nederland de meeste mensen op basis van prijs kiezen voor een abbonement. Mensen zijn niet snel bereid 20% meer te betalen voor KPN dan TMobile omdat die betere dekking heeft. 10% ook niet snel. 1% waarschijnlijk wel. In sommige andere landen - zoals de USA - blijken consumenten wél bereid te zijn forse bedragen neer te tellen voor dit soort zaken.
Mensen kiezen daar moeiteloos voor provider X tegen 100 dollar per maand ipv provider Y tegen 60 dollar per maand met dezelfde telefoon en belminuten/data, en enkel omwille van service/kwaliteit. Onvoorstelbaar voor ons zuinige Nederlanders :)

Anders gesteld, een Nederlander kiest eerder voor 5% korting bij dezelfde service, dan meer betalen voor 5% meer service. Dat is geen goed/slecht, maar gewoon een cultureel verschil met sommige andere landen.

Dat is relevant in deze, omdat een provider als KPN dus eerder zal besluiten een service dan maar te verschralen, dan hogere kosten te gaan vragen voor behoud van service.
Daar wil ik wel eens bronnen voor zien. Want ik geloof echt niet dat KPN in duitsland (of welk ander EU land dan ook) meer betaalt dan de virtuele providers

Ah, daar zit jouw verwarring.

Het heeft niets te maken met KPN vs een andere provider, maar met absolute kosten. Waar ik op doel is dit:

KPN betaalt meer voor een minuut die jij belt in Duitsland, dan het hen kost als jij diezelfde minuut belt in Nederland.
Natuurlijk, de absolute kosten zullen met redelijk kans (iets) groter zijn dan in NL. Maar wat ik dus bedoel, is dat het verschil dermate gering is, dat het KPN zeker niet de nek zou omdraaien. Want virtuele providers in alle EU landen weten tarieven aan te bieden die beduidend lager zijn dan wat KPN binnen Nederland vraagt. En er is de facto weinig verschil tussen KPN Roaming en een lokale virtuele provider. Die VPs laten ook al hun diensten door iemand anders uitvoeren.
En wat een onzin dat hier in NL op prijs geconcurreert wordt.

Ik bedoelde dit anders, maar schreef het wellicht verwarrend. Wat ik bedoel is dat in Nederland de meeste mensen op basis van prijs kiezen voor een abbonement. Mensen zijn niet snel bereid 20% meer te betalen voor KPN dan TMobile omdat die betere dekking heeft. 10% ook niet snel. 1% waarschijnlijk wel. In sommige andere landen - zoals de USA - blijken consumenten wél bereid te zijn forse bedragen neer te tellen voor dit soort zaken.
Mensen kiezen daar moeiteloos voor provider X tegen 100 dollar per maand ipv provider Y tegen 60 dollar per maand met dezelfde telefoon en belminuten/data, en enkel omwille van service/kwaliteit. Onvoorstelbaar voor ons zuinige Nederlanders :)

Anders gesteld, een Nederlander kiest eerder voor 5% korting bij dezelfde service, dan meer betalen voor 5% meer service. Dat is geen goed/slecht, maar gewoon een cultureel verschil met sommige andere landen.

Dat is relevant in deze, omdat een provider als KPN dus eerder zal besluiten een service dan maar te verschralen, dan hogere kosten te gaan vragen voor behoud van service.
De vergelijking met amerika is volgens mij niet echt goed: In Amerika is het verschil kwa dekking in verschillende gebieden tussen de providers enorm (weet ik uit ervaring) en er zijn nauwelijks virtuele providers. Dat daar iemand 100USD neerlegt voor iets wat hij bij een andere provider voor 60USD zou krijgen heeft vooral ermee te maken dat het kwaliteitverschil in de voor de persoon relevante gebieden gewoon meeweegt.

Hier in Nederland is dat niet zo. De netwerken ontlopen elkaar nauwelijks (ookal wil KPN ons iets ander wijsmaken). Het dekkingsverschil is zo minimaal, dat dat nauwelijks de keuze beinvloed (maar helaas dus ook niet op prijs OF kwaliteit geconcurreert wordt). Maar dat de prijs hier doorslaggevend is, is ook niet waar, want anders waren niet 80% van de mensen bij een van de grote drie omdat die te duur zijn. Wat hier in Nederland het verschil maakt zijn voor het overgrote deel drie dingen: marketing, aanbiedingen en status quo. Mensen kiezen in het begin voor de acties die goed genoeg zichtbaar zijn maar zeker niet noodzakelijk het daadwerkelijk goedkoopste aanbod (punt 1&2) en een redelijk groot deel van de bevolking is vervolgens te lui om van provider te veranderen als hun abo afloop (status quo trap).

[Reactie gewijzigd door Darkstriker op 25 juli 2024 19:55]

En er is de facto weinig verschil tussen KPN Roaming en een lokale virtuele provider

Dat is precies waar je je dus vergist.

Een Nederlandse MVNO koop capaciteit in Nederland in bulk want al haar klanten zitten in Nederland. KPN koopt geen bulk bij een Letse provider, want die vraag zal geen bulk zijn. En dus is de stukprijs hoger. Standaard vraag en aanbod zoals in alle markten geldt.

(Sterker nog, omdat KPN internationaal een kleine provider is is het ook nog eens duurder uit dan een Vodafone of AT&T.)

Diezelfde Nederlandse MVNO rekent immers vandaag ook per minuut af wanneer je in Duitsland belt, om exact diezelfde reden dat KPN geen buitenlandse belminuten uit de binnenlandse bundel zal laten komen.
Elke provider? Bron?
per 1 juli is wel een en ander veranderd, maar dit is nieuw voor mij...
Helemaal mee eens. Het was ook mijn eerste verbazing dat er weer onbeperkt stond in het artikel terwijl er in de header toch echt 10GB staat.

Nog erger vind ik dat er dan ook nog "stappen" ondernomen worden die ik al helemaal niet vind kunnen.
Stap 1: klagen bij de persoon bij wie je onbeperkt verkocht hebt.
Stap 2: Kosten in rekening brengen. Pardon, het was toch onbeperkt?

En ik dacht dat een van die providers al helemaal geen onbeperkt meer mocht voeren als naam omdat het helemaal niet onbeperkt was.

Eigenlijk moesten ze gewoon keihard op hun gezicht gaan een keer door een uitspraak waarbij ze gewoon verplicht worden die grote beloftes na te komen.
De snelheid wat verlagen na zoveel GB vind ik nog niet zo erg, maar helemaal erg is het bij Lebara. Die roepen overal dat je voor een bepaald bedrag onbeperkt internet krijgt, en beginnen na een bepaalde hoeveelheid gewoon 30 cent per MB te rekenen! Als je ze wijst op het feit dat dit ontzettend misleidend is, is de reactie gewoon 'tsja'.

[Reactie gewijzigd door Luuk58 op 25 juli 2024 19:55]

En daar heb je ook een klacht over ingediend bj bijvoorbeeld de RCC of Consuwijzer? Of ij jouw reactie ook gewoon 'tsja'?
Dit is toch ook wat de internetproviders hanteren? Zogezegd onbeperkt, in praktijk een FUP toepassen.
Desondanks, is de normale bundel (niet onbeperkt uiteraard) met 2100GB en 100 belminuten voor 15 euro méér dan Mobile Vikings voor hetzelfde tarief, Dit kan ik alleen maar aanmoedigen. En het mooiste vind ik nog dat ze gewoon 14,4Mbps hebben op hun dataplannen, in tegenstelling tot T-Mobile prepaid, die je gewoon afknijpt op 384Kb/s en in tegenstelling tot Mobile Vikings op 2Mbps.

[Reactie gewijzigd door Sidle op 25 juli 2024 19:55]

De term "onbeperkt" in dit verhaal betekent dat de normale gebruikers "onbeperkt" kunnen doen wat ze "normaal" ook zouden doen. Excessief gebruik is niet toegestaan maar kijk eens even naar de prijs en vergelijk dit eens met de huidige prijzen die de mobiele providers rekenen vandaag de dag?

10GB aan data voor 25 euro per maand? Bij een T-Mobile betaal ik voor 100MB €2,50. O en je krijgt er ook nog eens 3000 minuten bij per maand lijkt mij een zeer mooie deal overigens.

Maar goed al met al als er een schaap over de dam is volgen er meerdere, let maar op 10GB is straks ook gewoon binnen een jaar standaard voor de nieuwe abonnementen van huidige providers.
Mobiel en onbeperkt dat kan je momenteel vergeten, dat krijg je bij NIEMAND, ook al claimen sommigen t misschien... Zover als de breedband aansluiting thuis zijn ze nog lang niet helaas...
Helemaal mee eens.
Grappig dat de meeste comments hier toch weer over datalimiet en kleine lettertjes gaan terwijl ik juist dat 'onbeperkt in alle landen binnen Europa' zo interessant vind! Volgens mij moet je bij alle andere providers daarvoor speciale (dag)bundels kopen en/of zit er een limiet aan wat je kan bellen, smsen en internetten in EU landen.

Ik krijg het idee dat ik daar met dit abonnement geen omkijken meer naar zal hebben, al ben ik wel benieuwd hoe het zit met inkomende gesprekken. Helaas ligt hun site nog steeds plat, straks toch even checken!

[Reactie gewijzigd door pimsaint op 25 juli 2024 19:55]

10GB binnen Europa voor deze prijs vind je inderdaad bij geen enkele andere Nederlandse provider.

... Echter wel bij de buitenlandse!
Bellen, smsen en data gaan bij Hollandsnieuwe gewoon uit je bundel. Het mooie van hollandsnieuwe is ook dat je je bundel 3 maanden mee kan nemen. Als je dus een paar maanden voordat je op vakantie gaat wat zuiniger doet / de boel opspaart heb je tijdens je vakantie een mooie buffer die je kan gebruiken. Dit is niet alleen in Europa maar bijvoorbeeld ook in Egypte.
Het gratis abonnement blijkt zelfs advertentievrij te zijn. Via http://www.choozze.nu kan je een abonnement afsluiten, al lijkt de website nu onbereikbaar.

Bundelnaam: ChoozzeSmart
Gebruikers van de gratis mobiele bundel kunnen bij Choozze voor 7,50 euro extra per maand 500 MB toevoegen, voor 10 euro 1000 MB en voor 15 euro 2000 MB. Voor 10 euro per maand kan de gratis bundel ingezet worden voor gebruik in heel Europa en voor 5 euro per maand voegt de gebruiker gratis onderling bellen toe. Bellen en internetten buiten de bundel kost 15 eurocent per minuut of MB, voor sms-berichten buiten de bundel betaalt de gebruiker 7 cent per bericht. Voor het afsluiten van het gratis abonnement moet wel 25 euro activatiekosten worden betaald.

[Reactie gewijzigd door nanoChip op 25 juli 2024 19:55]

In de tekst door jou gequoted (wat ook op de website staat) staat: Gebruikers van de gratis mobiele bundel kunnen bij Choozze voor 7,50 euro extra per maand 500 MB toevoegen.

Betekent dit dan dat je in totaal 600 mb hebt of heb je dan 500?
Ja, er wordt dan 500MB toegevoegd aan de bestaande bundel van 100MB.
Voor als je net wat meer wilt internetten. Voor 7,50 euro per maand krijg je elke maand 500 MB extra!
toch nog een addertje

"De Algemene Voorwaarden kunnen door Choozze te allen tijde elektronisch door publicatie op haar website en email communicatie of schriftelijk worden gewijzigd. De wijzigingen gelden ook ten aanzien van bestaande Overeenkomsten."

Nog eentje .... Dankzij definitie 3 geld onderstaande altijd.
"de overeengekomen Dienst of levering van een Product niet is bedoeld voor commerciële, zakelijke of bedrijfsmatige doeleinden, zoals de uitoefening van beroep of bedrijf, handelt de Contractant geheel op eigen risico indien hij de Dienst of het Product wel hiervoor gebruikt. De Contractant vrijwaart Choozze voor schade, die als gevolg van dit gebruik kan ontstaan en Choozze heeft in dit geval het recht, onverminderd haar overige rechten en zonder schadeplichtig te zijn, de Overeenkomst met onmiddellijke ingang te beëindigen."

Verder kan ik nergens iets vinden over minimaal gebruik bij het gratis abonnement.
Voorwaarden mogen volgens de wet niet zomaar gewijzigd worden in het nadeel van de klant.
In het geval dit toch gebeurt mag je het contract kosteloos laten ontbinden.
Allemaal leuk en aardig, we worden nog steeds ontzettend hard genaaid in dit land door de prijsafspraken tussen T-mobile, KPN en Vodafone.

Kijk maar eens hoe het ervoor staat in de rest van Europa, wij betalen gemiddeld het meest, en het verschil is GIGANTISCH.

[url]http://www.ellentech.nl/wp-content/uploads/2013/05/Nederland-heeft-duurste-mobiel-internet-van-Europa.jpg

We betalen per GB gemiddeld 3x zoveel als het Europese gemiddelde.

Volledige onderzoek in PDF alhier: http://www.rewheel.fi/dow...report_May_2013_FINAL.pdf

[Reactie gewijzigd door Wereldreiziger op 25 juli 2024 19:55]

Klinkt goed, zeker voor €30,- (Je zou je bijna afvragen waar het addertje zit...)

Ik heb ongeveer anderhalf jaar geleden een abo afgesloten bij Vodafone, en daar kreeg je "10GB per maand gratis" bij, ideaal voor Spotify op maximale kwaliteit in de auto (en gewoon doen en laten waar je zin in hebt zonder op je verbruik te letten: YouTube HD, apps downloaden..) Ik gebruik toch wel enkele GB's per maand. Ik was al een beetje aan het kijken naar mijn volgende abo, maar veel providers vragen zo'n €10,- per extra GB! Ik was al bang dat dat na het aflopen van mijn huidige abo dit een dure grap ging worden, dus zo'n provider als Choozze (rare naam) komt eigenlijk precies op het juiste moment. Ben benieuwd. :)

[Reactie gewijzigd door STK op 25 juli 2024 19:55]

Bij Hi heb ik Hi Eindeloos online, maar dan krijg je 8GB data @ 50mbit 4G (ik haal 43mbit), en Spotify premium abbonement is inbegrepen, evenals de data, dus de spotify data gaat niet van de 8GB databundel af. Kost vanaf 45 euro p/m incl. smartphone. Maar Spotify is dus inbegrepen, scheelt je weer 10 euro per maand. Belminuten en sms kun je voor een paar euro 100 minuten/sms van afnemen.

Heb overigens best interesse in dat gratis abbonement, wat is het addertje onder het gras?

[Reactie gewijzigd door Trishul op 25 juli 2024 19:55]

http://shop.choozze.nu/getsmart

Zie het addertje ook nog niet.

[Reactie gewijzigd door DoeEensGek op 25 juli 2024 19:55]

Zie het addertje ook nog niet.
Die zijn er echter wel, in mijn optiek: T-Mobile netwerk (nou niet echt een super netwerk) en geen 4G. Als dat bijvoorbeeld Vodafone of KPN netwerk en wél 4G waren geweest, zou ik het serieus overwegen, maar doordat het helaas niet zo is, haak ik al af.

Dit betekend echter wel, dat er meer concurrentie komt, waardoor bundels als deze alleen maar goedkoper worden. :)

[Reactie gewijzigd door CH4OS op 25 juli 2024 19:55]

Vind T-mobile netwerk nou geen adder onder gras. Het is jammer dat zoń slecht netwerk is.
Had eerder verwacht dat ik maandelijks door een boekwerk aan reclame moest spitten, of dingen in die richting maar dat zie ik nog niet.
Vodafone is anders ook niet altijd fijn en ik heb ook wel eens gehad (toen ik T-Mobile had) dat zowel KPN als Vodafone (iPhones) geen verbinding hadden, maar ik actieve 3G (iPhone). Het gaat er maar om hoe het in jouw woon-werk gebied zit met die provider :)
Telefoon koop ik liever los, anders worden deze kosten gewoon meegerekend in je belminuten, maar ook in minuten die buiten/over je bundel vallen! Ik heb zo ooit eens bijna 2x een telefoon betaald doordat ik enkele maanden een redelijk hoge rekening had. (en ik had toch echt maar één telefoon 'gekregen')

Maar ik zal eens kijken of ze dit abo ook als sim-only hebben, bedankt voor de tip :)
Voor 30 euro per maand heb je bij Hi 6GB data + onbeperkt SMS, maar slechts 100 belminuten. Onbeperkt Spotify kost dan wel 10 euro extra per maand, maargoed dat kost Premium sowieso.

Zelf zeer tevreden met mijn (iets kleinere) Hi-abo met Spotify Premium, ook sim-only. 4G snelheid en dekking is heerlijk, en aan data kom ik niks tekort.
Same here, al heb ik de oude Spotify bundel nog die me extra dataverkeer oplevert. Playlists sync ik via WiFi, maar die 500Mb kan ik goed gebruiken... Al heeft Hi vorige maand mn data verhoogd naar 6GB en binnenkort dankzij KPN Compleet wordt t 12GB... En dan ook nog es een tientje familievoordeel per extra abo dankzij een KPN sim only van 5 euri per maand :P

KPN/Hi heeft echt leuke deals... En een geniaal netwerk. Van de week op Roosendaal haalde ik iets van 58MBit oO

[Reactie gewijzigd door WhatsappHack op 25 juli 2024 19:55]

Adder = 25 euro activatiekosten. Dus je betaalt nog steeds 25/12 euro per maand. Niet duur maar verre van gratis.

Tenzij je echt van plan bent om langer dan een jaar te blijven met zo'n bundel, dan wordt het wel heel goedkoop.

Dus echt weggelegd voor de mensen die mobiel internet echt "haten". ;)

[Reactie gewijzigd door lordMocro op 25 juli 2024 19:55]

Precies wat jij zegt. Heb ook dat Vodafone abonnement. Maar de voorwaarden stoppen niet na de contractperiode, veel signalen van mensen die hun 10GB gewoon bleven/blijven houden. Toch betaal ik nu 40-43 euro per maand incl. 4G voor dit abonnement. Dat is inclusief de iPhone 5 natuurlijk.

Liever heb ik een 5-10GB abonnement, SIM-only, voor 25-30 euro per maand en dan op het KPN of Vodafone netwerk, T-mobile is in mijn woonplaats brak.

[Reactie gewijzigd door Dannydekr op 25 juli 2024 19:55]

Ik heb een abo van €22,50/m, maar dat hebben ze weten te verkopen als "€30 per maand, en het eerste jaar voor halve prijs" (dus dan kom je op gemiddeld €22,50/m).

Als ik mijn contract nu gewoon door laat lopen, blijf ik dus die €30 betalen. Slim van Vodafone, maar eigenlijk word je gewoon 'genaaid', en daar pas ik een beetje voor :/
€30 euro voor 10GB is gezien de huidige tarieven 'goedkoop', zeker als je ook 4G hebt. Een goedkoper vergelijkbaar SIM-only abonnement is niet te vinden momenteel.
Als je abonnement afloopt blijf je de huidige voorwaarden gewoon behouden hoor. Je hoeft dus geen nieuw abo te nemen. Ik heb dat abonnement ook namelijk.
Anoniem: 561095 19 augustus 2014 16:28
Ik snap die 100MB, 250MB, 500MB, 1GB abonnementen niet. Als of de gemiddelde man/vrouw ook maar enige concept heeft van een (virtuele) MB. Laat staan dat hij/zij begrijpt hoeveel data een e-mail, een foto, of videobellen is. Het is een BE-LA-CH-EL-IJK concept.

Als je dan toch een gelimiteerde abo's wilt aanbieden: doe het dan per minuut. Maak de abonnementen: 100 minuten Internetten p/maand, 200 minuten Internetten p/maand, 5 uur Internetten p/maand etc (ongeacht of je die minuut nou videobelt of een app a/h downloaden bent).

Dat is veel begrijpelijker!

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 561095 op 25 juli 2024 19:55]

Dat schiet lekker op, iedereen is tegenwoordig toch gewoon 24/7 online (met zijn mobiel)? Ik ben het met je eens dat MB niet duidelijk is, maar met minuten wordt het er alleen maar onduidelijker op.

Bovendien willen providers het helemaal niet duidelijk maken, dat zou ze veel teveel geld kosten. Nu verdienen ze bakken met geld aan mensen die niet begrijpen dat 100MB ook voldoende is voor een beetje whatsapp en af en toe een beetje surfen.
De meeste telefoons hebben constant verbinding met internet, tijd als eenheid hiervoor is daarom al niet handig.

Tevens heeft het dan niks meer te maken met data wat oneerlijk zal zijn aangezien het verbruik afhangt van de content die je wilt downloaden en de aanbieder (snelheid van zijn site).
Ieder persoon zal dus in een ander tijdsbestek een andere hoeveelheid data ontvangen.

Daarintegen staat bij een normaal telefoongesprek de data vast die de profider moet verwerken. per seconde zal dit altijd dezelfde hoeveel data zijn, onafhankelijk van wie er belt.

Daarom zijn belminuten wel fatsoenlijk uit te drukken in tijd, en mobiele data niet.
De meeste providers en telefoonsites hebben wel een of ander tooltje waarin staat hoeveel emails je kan ontvangen met je datalimiet. Welke overigens altijd meer aangeeft dan dat je daadwerkelijk gebruikt, maar jouw wens gaat daar al een tijdje in vervulling.
Overigens gaat het al jaren zo, je bent de eerste die ik er over hoor.

100 minuten internet per maand lijkt me echt een verschrikkelijk idee! Ik wil 24/7 whatsappjes kunnen ontvangen, dat moet mijn telefoon 86400 minuten per dag over het mobiele netwerk kunnen controleren!
Nee, dan betaal ik liever per byte, want zo'n whatsappje is niet zo groot.
Zo'n gratis bundeltje is aantrekkelijk! Whatsapp only zeg maar. Of kan je het gratis abonnement niet los afnemen?
Anoniem: 118226 @Dacuuu19 augustus 2014 18:37
Let op er zit een enorme boa-constrictor onder het gras.

Je gaat namelijk een abonnement aan en als je binnen die 100mb per maand, 100sms en 100 minuten blijft dan kost het je niets, maar zodra je er overheen gaan mag choozze dat van je bankrekening afschrijven.

En het mooie is, nergens op de site staat wat de kosten zijn als je over je bundel gaat, dus het zal wel schofterig duur zijn.

Maar goed, als je op je telefoon of tablet een maximum kan instellen dan zit je goed natuurlijk.
er staat wel vermeld wat de kosten zijn.... Zelfs als je alleen maar even met je muis boven de 100min sms mb blijft hangen.

"Bellen & internetten buiten je bundel kost 15 cent per minuut/MB. Dit geldt ook voor servicenummers. Verstuur je meer dan 100 smsjes, dan kost dat 7 cent per sms-bericht. Deze tarieven zijn alleen van toepassing bij een ChoozzeSmart abonnement."

Wat ik wel mis zijn de buitenland tarieven voor het niet roamen en buiten Europa.

[Reactie gewijzigd door Mafketel op 25 juli 2024 19:55]

Lees de eerste zin van het artikel: "...waarbij dataverkeer binnen EU-landen deel uitmaakt van de bundel.".

edit: Dat is niet voor de gratis versie natuurlijk, sorry.

Ligt het aan mij of klinkt dit gewoon allemaal net te mooi?

[Reactie gewijzigd door Bose321 op 25 juli 2024 19:55]

Misschien nog niet zo heel vreemd die eerste zin .... Alleen te mooi om waar te zijn....
15c/min naar inmarsat gaat het natuurlijk niet worden.
Als roaming in the usa of bellen naar daadwerkelijk 15c/min is dan heeft het wel zin om over te stappen.

Dat is goedkoper dan een hoop buiten de bundel tarieven binnen nl.

[Reactie gewijzigd door Mafketel op 25 juli 2024 19:55]

Gisteren half antwoord gehad op de prijzen voor buiten Europa.

"vandaag 20 augustus zullen er tarieven worden vermeld om www.choozze.nu voor
buiten Europa. Dit zal niet het reguliere tarief van €0,15 per minuut zijn."

Ik kan ze helaas alleen niet vinden.
Er staat netjes 15 cent per minuut of MB, en 7 cent per sms
Wat zijn de kosten voor bellen, internetten of smsen buiten de bundel?
Bellen & internetten buiten je bundel kost 15 cent per minuut/MB. Dit geldt ook voor servicenummers.
Verstuur je meer dan 100 smsjes, dan kost dat 7 cent per sms-bericht.
Deze tarieven zijn alleen van toepassing bij een ChoozzeSmart abonnement.
Anoniem: 118226 @Pewwy19 augustus 2014 19:41
Ik heb het gevonden, verstopt in de faq.
Zoals ik hierboven als schreef, kan je een limiet instellen of kan dit ongelimiteerd oplopen?
Staat vrij duidelijk op de website: http://www.choozze.nu/faq...f-smsen-buiten-de-bundel/

Ontopic: Ik zit hier wel echt serieus over na te denken! Ik heb momenteel nog een AH-mobiel sim-only kaartje in mijn telefoon zitten en zet daar om het halve jaar een tientje op. Ik heb overal Wi-Fi en bel/sms weinig/niet. Zolang ik op mijn data let zou dit natuurlijk perfect zijn.

Maar alsnog, er moet toch nog wel een ander addertje onder het gras zitten?! Anders stap ik deze week nog over. 8)7
De kosten buiten de bundel staan in de FAQ:
Wat zijn de kosten voor bellen, internetten of smsen buiten de bundel?
Bellen & internetten buiten je bundel kost 15 cent per minuut/MB. Dit geldt ook voor servicenummers.
Verstuur je meer dan 100 smsjes, dan kost dat 7 cent per sms-bericht.
Deze tarieven zijn alleen van toepassing bij een ChoozzeSmart abonnement.

[Reactie gewijzigd door Zenzyo op 25 juli 2024 19:55]

Volgens de website is het gewoon los af te nemen. 100mb is echt wel weinig ze hopen natuurlijk gewoon dat je daar overheen gaat, en dan verdienen ze geld.
Ze vragen btw 25 euro afsluitkosten voor de simonly, zodat je niet elke maand een nieuwe afsluit :9
Je krijg elke maand 100 minuten, smsjes en MB's dus opnieuw afsluiten lijkt me niet nodig.
Hij bedoelt waarschijnlijk dat je niet 3x per maand een nieuw abonnement afsluit, daarom zijn de afsluitkosten van 25€ ingesteld.
Inderdaad! Benieuwd wat voor addertjes er onder het gras liggen..

Voor mij niet zozeer interessant omdat ik al beschik over een abonnement maar voor de 'kleineren' onder ons van een jaar of 12 die geen abonnement kunnen betalen is dit een leuke ontwikkeling.
Dan moet er wel een limiet op de buiten bundel kosten zitten, anders zou zo'n gratis abo nog best prijzig kunnen worden!

Misschien is met kinderen de 300 euro aanbieding goedkoper als de gratis variant indien er geen limiet ingesteld kan worden :X

[Reactie gewijzigd door Dreeke fixed op 25 juli 2024 19:55]

Dit is voor heel veel mensen interesant. Er zijn er zat die weinig bellen en smsen en meestal op WiFi zitten. Dan heb je ook wel genoeg aan 100MB voor onderweg.
Ik vraag me toch ook af wat het addertje is. Ik kan me niet voorstellen dat je dit een jaar mag gebruiken voor € 25,-
Het begint weer te lijken op de periode waar grote providers ook stuntten met "onbeperkt", hoe lang zal deze lichting het volhouden? Ik zit voorlopig nog vast aan het abonnementtype van bijna twee jaar geleden, 500MB voor €30/maand.
Ik zit bij Ziggo Mobiel; onbeperkt bellen + SMS en 1 GB data voor € 25,- per maand (en iedere maand opzegbaar)
Speciale actie van Vodafone (Red 50%) onbeperkt bellen en SMS en 2GB data 18 euro ppm.

Vodafone family en friends 16 euro pm 300 bel/sms + 1GB.

Voor de meesten genoeg data.... tja als je 3g gaat gebruiken voor je PC netwerk thuis ben je "lekker"bezig.
Maar Vodafone is dan niet per maand opzegbaar. Ik wil niet weer een hele poos aan dezelfde provider vast zitten omdat de bundels en prijzen constant wisselen. Voor mij is 3G meer dan genoeg; ik doe toch enkel een beetje internetbankieren, beetje mailen en een periodiek whatsappje versturen. Daar heb ik helemaal geen LTE voor nodig.

Ik heb overigens net op de site van Vodafone gezocht, maar zie daar nergens het abonnement staan met onbeperkt bellen + SMS en 2 GB voor € 18 per maand. Ze bieden wel een identieke bundel aan, maar die kost € 33 per maand.

De abonnementen en aanbiedingen die ik daar zie hebben allemaal een beperkt aantal belminuten en zijn bovendien voor 24 maanden. Veel te lang dus.

[Reactie gewijzigd door Titan_Fox op 25 juli 2024 19:55]

Die speciale actie was omdat ik een iPhone abonnement met onberkt internet had en ze die wilde afkopen. Die kan ik per maand opzeggen.

De F&F is 1 of 2 jaar vast, maar wie wil er nou extra betalen voor die flexibiliteit... het wordt er duurder van wat je met een "flexibele opzegtermijn" nou net wilt voorkomen.

Wat mooi zou zijn als ze een 1, 3, 6, 12 en 24 maanden vast opties zouden geven, hoe korter hoe hoger je maandbedrag.
Doe je niet goed. Zit bij Hi al een tijd met 8 gig voor 45 euro met 4g
Simpel(.nl) heb ik: ongelimiteerd SMS, 10 minuten bel (kon ik niet op 0 zetten.. bel toch nooit en als ik al 'bel', 'bel' ik met Skype en 2GB voor €15,- per maand (per maand veranderbaar/opzegbaar)

Edit: volgensmij (weet ik niet zeker) is bellen buiten mijn bundel 10 cent per minuut, maar is mij nog nooit overkomen. Daarnaast staat in de voorwaarden dat internationale SMSjes extra kosten inbrengen... maar deze zijn (tot nu toe) nog nooit in rekening gebracht.

[Reactie gewijzigd door SJBijzitter op 25 juli 2024 19:55]

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.