Klokkenluider Edward Snowden heeft in een interview laten weten dat hij in Hongkong wil blijven totdat hem gevraagd wordt te vertrekken. Ondertussen wordt er in de VS gebakkeleid over de vraag of politici voldoende door de NSA zijn geïnformeerd.
Journalisten van de South China Morning Post spraken met Snowden, de 29-jarige Amerikaan die met een aantal onthullingen onder andere het omvangrijke Prism-aftapprogramma van de NSA blootlegde. Hij zou momenteel op een onbekende maar veilige plaats in Hongkong verblijven. Snowden laat in het interview met de krant weten dat hij niet naar Hongkong is gevlucht om uit handen van de Amerikaanse justitie te blijven, maar dat hij vanuit de voormalige Britse kolonie 'criminele praktijken' van de Amerikaanse inlichtingendiensten wil openbaren.
De South China Morning Post zegt binnenkort met onthullingen, op basis van informatie van Snowden, te zullen komen. Ook The Guardian, de krant die samen met The Washington Post als eerste over Prism publiceerde, stelt nieuwe onthullingen in het vooruitzicht.
Snowden laat verder weten dat hij zo lang mogelijk in Hongkong wil blijven en pas weg zal gaan als de autoriteiten hem daarom vragen. Hij laat in het midden of hij een asielverzoek zal indienen, een procedure die jaren kan duren. Ook laat de klokkenluider wederom weten dat hij vertrouwen heeft in het rechtssysteem van Hongkong. De Verenigde Staten hebben een uitleveringsverdrag met Hongkong, maar er is nog geen formeel uitleveringsverzoek ingediend.
In de VS wordt in de nasleep van de Prism-onthulling gebakkeleid over de vraag of de NSA de senatoren wel voldoende hebben geïnformeerd over de aftapprogramma's. Ron Wyden, voorzitter van de senaatscommissie over de inlichtingendiensten, zegt dat James Clapper, US director of national intelligence, hem onvoldoende informatie heeft gegeven. Daarnaast hebben enkele senatoren een wetsvoorstel gemaakt waarin Obama wordt gevraagd om meer transparantie.