Sony heeft patent aangevraagd op een techniek waarmee het gebruik van tweedehandsconsolegames kan worden geblokkeerd. De gameschijven worden gekoppeld aan het user-account van de eerste eigenaar en uitgeworpen als de nieuwe eigenaar probeert te spelen.
Het patent is aangevraagd door Sony Computer Entertainment Japan en beschrijft het gebruik van een permission apparatus. Sony heeft een systeem bedacht waarbij de schijf waarop een game wordt geleverd, is voorzien van een tag. Die kan gelezen worden door het apparaat waarop de game wordt gespeeld via een vergelijkbare techniek als in pinpassen wordt gebruikt. De tag van de schijf wordt gekoppeld aan het user-account van de eerste eigenaar. Als de schijf wordt gebruikt op een systeem waarop een ander user-account actief is, wordt de schijf geweigerd.
Sony beschrijft in de aanvraag dat het met de techniek wil voorkomen dat games tweedehands worden verkocht. Het wil met de nieuwe techniek het doorverkopen van games 'onderdrukken'. De techniek is in Sony's ogen betrouwbaarder dan het gebruik van wachtwoorden en een online-pass. Een wachtwoord kan worden doorgegeven, stelt Sony. Daarom is het geen betouwbare manier om het doorverkopen van games te voorkomen.
Het nieuwe systeem moet de PSN Pass vervangen die Sony in 2011 invoerde. Bij sommige games levert de uitgever een code die via het internet gekoppeld moet worden aan een user-account. Wie de game tweedehands koopt, kan bij Sony een nieuwe code kopen. Uitgevers als Ubisoft, Electronic Arts, THQ, Codemasters en Warner hebben een vergelijkbaar systeem, waarmee de uitgevers geld proberen te verdienen aan de verkoop van tweedehandsgames.
:fill(white)/i/1357225638.jpeg?f=thumb)
:fill(white)/i/1357225639.jpeg?f=thumb)