Facebook begint met de bouw van zijn eerste Europese datacenter. Het datacenter komt in het hoge noorden van Zweden, omdat de servers daar minder hoeven te worden gekoeld. Het datacenter beslaat veertien voetbalvelden.
Het datacenter van in totaal 8,4 hectare bestaat uit drie gebouwen en komt in het Zweedse Luleå. Het is het eerste Facebook-datacenter buiten de Verenigde Staten, schrijft persbureau AFP. Facebook wil niet zeggen hoeveel de bouw van het datacenter kost, maar de Zweedse regering draagt 11,4 miljoen euro bij. In drie jaar tijd moet het datacenter voor 300 nieuwe banen zorgen.
Het eerste gebouw van het datacenter moet binnen een jaar operationeel zijn; het datacenter functioneert in 2014 op volle kracht. Voor de locatie zou onder meer gekozen zijn omdat er minder geld aan koeling hoeft te worden besteed. Luleå ligt dicht bij de poolcirkel; in het afgelopen jaar was het er gemiddeld tussen de -3 en 6 graden celcius, met pieken van -31 graden Celcius afgelopen winter en 30 graden in juni.
Het datacenter zou voornamelijk draaien op waterkracht; geleverd door de rivier de Lule. Volgens de burgermeester van Luleå moet zijn stad een primaire locatie voor datacenters worden; hij noemt de regio 'The Node Pole'.